Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.11.2008., 14:53   #201
Quote:
nela25 kaže: Pogledaj post
Sandraffm ta recenica se nije odnosila samo na niinu nego i na sve koji su dijete vozili / ili ce vozit u kosari. Stoga se odnosilo i na onaj jedan mali postotak koji iz med.razloga se moralo vozit u kosari.
ma ne, nije se odnosilo i na one koji nemaju izbora, vec kad gledas naziv topica pitanje je "ili/ili", odnosilo se na one koji su u dilemi i mozda nisu svjesni rizika koji preuzimaju.

a nacin na koji je alexxx to formulirala je prestrasan i mene, koja imam djecu toliko veliku da se vezu obicnim pojasevima je ta usporedba zaledila, no ako je tako direktno doprla i do onih koji su u dilemi onda je postigla svoj cilj.
jer manja je steta tvoja ili moja povrijedjenost od sigurnosti jedne jedine bebice, sigurno se slazes.
__________________
Najopasnija hrana je torta. Svadbena.
Jedini poraz koji sam doživio u životu...nisam uspio sjebat škuribandu. (walter, 2010.)
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.11.2008., 15:09   #202
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
ma ne, nije se odnosilo i na one koji nemaju izbora, vec kad gledas naziv topica pitanje je "ili/ili", odnosilo se na one koji su u dilemi i mozda nisu svjesni rizika koji preuzimaju.

a nacin na koji je alexxx to formulirala je prestrasan i mene, koja imam djecu toliko veliku da se vezu obicnim pojasevima je ta usporedba zaledila, no ako je tako direktno doprla i do onih koji su u dilemi onda je postigla svoj cilj.
jer manja je steta tvoja ili moja povrijedjenost od sigurnosti jedne jedine bebice, sigurno se slazes.
to što je alexxx rekla o lijesiću u koju neki roditelji s teme stavljaju svoju djecu je kao one reklame protiv pušenja gdje prikažu crna katranska pluća ili one o stavljanju pojasa gdje netko žuri na vlastito vjenjčanje, promociju, što je već bilo i umre.

na glupe, tvrdoglave ili nemisleće djeluje samo šok-terapija.
sun.shine is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 09:43   #203
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
ma ne, nije se odnosilo i na one koji nemaju izbora, vec kad gledas naziv topica pitanje je "ili/ili", odnosilo se na one koji su u dilemi i mozda nisu svjesni rizika koji preuzimaju.

a nacin na koji je alexxx to formulirala je prestrasan i mene, koja imam djecu toliko veliku da se vezu obicnim pojasevima je ta usporedba zaledila, no ako je tako direktno doprla i do onih koji su u dilemi onda je postigla svoj cilj.
jer manja je steta tvoja ili moja povrijedjenost od sigurnosti jedne jedine bebice, sigurno se slazes.
Cinjenica je da ja nisan ni prva ni zadnja koja je rodila ranije i cija je mala neurorizicna. Ovdje se pita da li AS, kosara ili? Znaci dovoljno je objasnit tko vozi bebe u kosari i zbog cega i tu prica zavrsava jer sam uvjerena da 90% ljudi ovdje nisu znali za taj podatak.
Putnice ovdje se nije radilo o mojoj povrijedjenosti nego sam htjela rec ljudima da postoje slucajevi kad se kosara mora koristit pa nek budu informirani a ne da budu "zadrti" pa uz takve dijagnoze svejedno dijete stave u AS jer eto to je najsigurnije. Naime, meni nitko u bolnici nije reka u cemu cu iznit malu niti je ikoga bilo brige za nas, moj muz je povuka veze (kako za tu informaciju tako i za druge stvari) i onda smo saznali za kosaru.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 09:51   #204
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ne, nije se odnosilo na one koji MORAJU.
Alexxx slazen se sa poston (da ga sad ne kvotan ciloga). Sve ok, samo san htjela ode napisat tko koristi kosare i zasto.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 14:01   #205
Quote:
valneahana kaže: Pogledaj post
pa je malo je zeznuto to obući ali tako i onako to neoblačiš ti nego sestre pa te baš briga za taj dan tj. za tu situaciju kad su sestre već ispraksane s oblačenjem tako male djece



samo ti njima tako donesi tu robicu i sve će obući one
da, da.. upravu si...uvalit cu ja to tetama
__________________
Džanica *20.12.2008.*Slikice
Suncica_B is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 15:53   #206
nela, znam to sve.

Osim autosjedalica, na tržištu postoje i autokrevetići namijenjeni prijevozu djece u automobilu.

Autokrevetići su namijeneni novorođenčadi i sasvim maloj djeci s poteškoćama u razvoju ili pak novorođenčadi male tjelesne težine (ispod 3 kg). Ovoj djeci kut od 45 stupnjeva pod kojim se postavlja autosjedalica grupe 0/0+ može predstavljati zdravstveni problem, jer djetetova glavica može "pasti" prema naprijed na prsa i zatvoriti dišne puteve. Smatra se da je opasnost od zatvaranja dišnih puteva kod te djece nešto veća od vjerojatnosti da će doći do sudara pa se stoga ta djeca prevoze u autokrevetićima.


ALI


Autokrevetići, čak i kad imaju atest, pružaju u slučaju sudara značajno manju zaštitu od autosjedalica zbog bočnog ležećeg položaja djeteta u njemu. Bočni ležeći položaj može donekle zaštititi dijete u frontalnom ili sudaru straga, ali kod bočnog sudara, postoji velika vjerojatnost da će dijete iskliznuti iz autokrevetića (pogledajte video bočnog crash-testa autokrevetića).


http://autosjedalice.info/cms/index....d=37&Itemid=54


to znači da nije dobro koristiti ih ako je dijete zdravo.
ako ne smiju u autosjedalicu, onda je, naravno, opasno i neodgovorno stavit ih u nju.
ali, šta sve bebe ispod 3 kile moraju u nju? ja recimo nisam bila nedonošče, a koliko se sjećam (ok ovo glupo zvuči ) imala sam 2 i nešto. bih li ja onda morala u krevetić da se danas rodim, ili netko u rodilištu može pregledat takvu bebu i reć u čemu se smije vozit doma?
__________________
štrumf dok ga daviš pocrveni, pozeleni, poljubičasti,
a kad umre opet je plav ali bljeđe :D
by mishamu
alexxx is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 20:46   #207
Ne znam kako ide sa bebama male kilaze. U rodilistu bi trebali mamama nedonoscadi to kazat meni to niko nije reka, zapravo jedan jedini put san vidila pedijatricu koja mi je samo kazala da dajem maloj svaka 2h jest. Eto muz se stavia pa smo to saznali ko i recimo da je razmotan cijelu da se razbudi. Prvorotkinja san i citajuci svugdi je pisalo da dijete place kad je gladno moja nije plakala ni budila se, samo je spavala. Uglavnom u rodilistu mi nisu pomogli oko nicega pa tako ni rekli informaciju za kosaru a bome i za neke druge stvari koje ode necu navodit. Bilo je snadji se druze. Zalosno. Ali kad kola idu nizbrdo onda pomoci od nigdi, dok sve ide ok svi su tu i pristupacni. Zato borite se ko lavice.
NelaZg is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 21:11   #208
Quote:
alexxx kaže: Pogledaj post
ali, šta sve bebe ispod 3 kile moraju u nju? bih li ja onda morala u krevetić da se danas rodim, ili netko u rodilištu može pregledat takvu bebu i reć u čemu se smije vozit doma?
to s bebama ispod tri kile je netočno ili samo nespretno sročeno. moja je rođena s 3 kile točno, doma je išla s 2850. ne da nije bila rizične mase nego je za svoju duljinu bila fajn uhranjena beba. rođena u terminu i s dijagnozom donošenog, dobro uhranjenog novorođenčeta. i s kojom je bilo sve u apsolutnom redu. i vozila se doma u AS. nikakvog razloga nema za autokrevetić, masa ispod 3000 grama nije razlog za AS.

na rodi ima mama koje su pisale svoja iskustva i s nedonoščadi koju su vozile u AS doma, no to ipak treba pitat stručnu osobu.
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 21:47   #209
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
košare za kolica uglavnom IMAJU pojaseve za učvršćivanje (i baš zato ti ih rgovci i uvaljuju sa spikom kak u tome možeš dijete vozit prvih par mjeseci u autu)
btw, košare za kolica jesu autokrevetići, tojest tako zavezana pojasevima i pričvršćena u auto se zove autokrevetić
koliko ja znam auto krevetić je ovo http://autosjedalice.info/cms/index....d=37&Itemid=54
a to da košare od kolica imaju unutra pojaseve za učvrstit bebu prvi put čujem...i izvana one kopče za pojaseve nikad nisam vidila na košarama...
Lake is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.11.2008., 21:52   #210
pa šta nema tvoja košara pojas unutra za pričvrstit bebu i s njom se dobiju kopče za pričvrstit košaru pojasevima? ja sam to sve dobila s jane carreom, al ja ih nisam koristila!
(a joj da! ti imaš matrix!)

uglavnom, da dobije se..pa zato tolikim mamama i pada na pamet vozit bebu u košari u autu! osobito jer te svi prodavači uvjeravaju kako je to super-duper i kako je to za prvi mjesec bolje od as (štoviše, obično ti pokažu te kopče i kako se pričvršćuje u auto i kažu kako košara služi za auto, a AS zovu nosiljka!)
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.11.2008., 18:04   #211
Slazem se s Alexxx i podrzavam autosjedalice!! Sve sam kupila i pripremila i montirat cu je u auto prije nego odem rodit.
Dosad sam pitala masu prijateljica i sve mi se smiju, pa do kuće imas deset minuta je bio odgovor svake od njih!! Svaka čast,koja neodgovornost!

A imam i rodicu koja je mom kumcetu nakon godinu i pol izvadila autosjedalicu jer nije potrebno,mala je cvrsta a ona polako vozi, pa je tuka vozila do dućana sto metara i izletilo drugo djete,ona zakocila a mala razbila bradu,ugrizla se za jezik i raskrvarila se.. i eto, nije strasno ali mislim da joj nije bilo nestrasno vidit je svu krvavu kako se zacenila od plača.. i sad joj pametno djete kaze,mama vezala Laru kad ulaze u auto...
__________________
Life is simple. Breathe in. Breathe out. Repeat.
AnaPi is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 14:55   #212
khm...

nisam se 5 godina načitao kao sada..
AS- za i protiv, sad više mi ništa nije jasno.
Evo konkretno pitanje od mene kao budućeg tate;
Kad mi žena rodi (u9.mj), odlazim po bebu - s čim?! AS ili ona velika košara ili nešto treće???
amadeusvk is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.05.2009., 15:03   #213
odlaziš po ženu i bebu sa AS koju ćeš zavezati u auto zajedno sa bebom
__________________
stigla je 14.06.
ALBooM
MAJA155 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 01:38   #214
hm

al ta sjedalica se baš ne može polegnut, beba je tu u nekakvom sjedećem položaju??
Po meni bi logičnije riješenje bila ona košara.. Ne znam
amadeusvk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 09:20   #215
Autosjedalica, naravno. Pa cak te i nas zakon obvezuje na to. (Kosare naime NISU autosjedalice)
Evo ti link: www.autosjedalice.info

Ima puno informacija i sve je fino objasnjeno, da se mi ne ponavljamo stoti put.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 10:21   #216
Quote:
amadeusvk kaže: Pogledaj post
al ta sjedalica se baš ne može polegnut, beba je tu u nekakvom sjedećem položaju??
Po meni bi logičnije riješenje bila ona košara.. Ne znam
djete nije niti u maternici lezalo ..zakon i ispitivanja govore jedno ali ako ti smatras da si pametniji i ako zelis riskirat i kaznu i nedajboze ozljedu onda mozes djete iat i na rukama
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 11:04   #217
Quote:
amadeusvk kaže: Pogledaj post
al ta sjedalica se baš ne može polegnut, beba je tu u nekakvom sjedećem položaju??
Po meni bi logičnije riješenje bila ona košara.. Ne znam
beba je u položaju slova C koje imitira fetusni položaj i time najbolji/najsigurniji za dijete
u košari se voze samo neurorizična djeca koja imaju problema sa disanjem jer im AS jaje može biti opasnija od vožnje u košari..
mandy is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 15:48   #218
khm...

Ok, ok... Sve je to meni čudno, ne mogu zamislit tako malu bebu vezat u tu autosjedalicu, al ako to tako ide, valjda ćemo nać načina... A zar ne bude beba iz rodilišta umotana u "kiflicu" skroz??

btw, što je ovo: http://www.media-commerce.com.hr/pro...id1=23&id2=832

Zadnje uređivanje amadeusvk : 07.05.2009. at 16:31.
amadeusvk is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.05.2009., 23:51   #219
To ti je kosara u kojoj je beba na potpuno ravnom, ali veliki nedostatak vezano za sigurnost u voznji je to sto se kosara montira bocno, za razliku od AS, koja se montira suprotno od smjera voznje. Pri kocenju zbog inercije, bebina glava i vrat zasticeni su u AS, jer beba se cijelom tezinom utisne u AS. U kosari nisu zasticeni jer je nemoguce fiksirati glavu, i pri kocenju glava i vrat lete bocno (tj. u smjeru voznje - inercija), zapravo se trznu.

Takve kosare ("krevetici za transport") koriste se u slucajevima kada beba ima medicinskih problema s disanjem pa je vazno da bude na ravnom. To je slucaj s prijevremeno rodjenim bebama, ali ne svim, samo nekim.

Pogledaj ovaj link, jako je dobro objasnjeno sve, sigurna sam da ce ti stosta biti jasnije: www.autosjedalice.info

Imas na youtube-u masu snimki testova vezano za voznju u sjedalicama, zanimljivo je, malo pogledaj.
cd8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.05.2009., 02:10   #220
khm...

ma gledao sam ja to pa opet ne mogu pohvatat i shvatit. Nikad nisam maaaalu bebu držao u rukama pa mi je sve to tako nepoznato i nepojmljivo.... Ima li netko sliku bebe stare tjedan dana ili manje vezane u autosjedalici?
amadeusvk is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:00.