Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Putovanja

Putovanja Gdje ljetujete, zimujete, idete na izlete? I kako vam je bilo?
Podforum: Hrvatska i turizam, Destinacije i putopisi

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.01.2005., 12:06   #41
Velika Britanija, London ; viza i problemi...

Isto je bilo postano na Iskon forumu, a posto mi je poprilicno hitno ponavljam ovdje...

Pozdrav svima!
Evo ovako, pocetkom 2. mjeseca bi sa frendom trebao otici do Londona na par dana, pa me zanima kakva je procedura sa dobivanjem vize, koliko kosta, gdje se nalazi ambasada njihova, da li se treba prije uplatiti u banci nekoj za vizu (kao npr. za Ameriku), kakve su mi sanse da ju dobijem posto sam nezaposlen i tako...e sad, ima tu jos jedan veci problem zbog kojeg vjerojatno jedini London kojeg cu vidjet bit ce onaj na slikama...prijatelj mi ima zabranu ulaska u Sloveniju, i sad mene zanima da li postoji ikakva mogucnost da mu oni to u ambasadi zanemare (vjerojatno glupo pitanje, ali nikad se ne zna ), tj. da mu unatoc toj zabrani izdaju vizu...i tu jos nije kraj problemima, jer iako mu izdaju vizu mi trebamo doc do Trsta jer od tamo ide avion, ali to je za sada manji problem, ako treba preplivat cu ja do tamo ...eto, sorry na poduzem postu, i hvala lijepa svima na odgovorima...
 
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 12:25   #42
Pa neznam bas da tvoj frend koji ima zabranu ulaska u Slo (zemlja EU) da ce ga tako lako pustit u UK. Tamo na formularu te pitaju svakojaka takva pitanja....

Nek ti detaljnije odgovori neko ko je nedavno vadio vizu za UK - ja nemam pojma o tome osim sto su oni zajebani... Formular sam nedavno gledala jer sam htjela na vikend u London, al kad sam vidla kolko jebade treba oko vize, rekoh - no way da se zajebavam sa time zbog jednog vikenda.
__________________
Pain & suffering in various tempos
Indi is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 13:44   #43
jedino kaj ti mogu reci je da se pripremis na birokraciju na kvadrat. frendicu su mi tako izmaltretirali i skoro joj nisu dali vizu, iako su imali i moje garantno pismo i sve ostale pizde materine (pardon na psovanju) koje su zatrazili. i daj si vremena da je izvadis jerbo procedura traje, pogotovo kad izmisle neke probleme. aj sretno.
__________________
Perfektan dan za banana ribe.
xiola bleu is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2005., 13:55   #44
pozdrav!

ja sam prosle godine 2004 vadio vizu za put u Oxford. Zivim u Njemackoj, pa neznam kakve su procedure u hrvatskoj. Ja sam napavio sljedece: isao sam na stranice britanske ambasade i tamo detaljno pise koje dokumente trebas njima poslati. Sjecam se da je bilo dosta papirologije (koji hotel,avion,zasto se ide tamo ....). Kad sam skupio potrebnu dokumentaciju poslao sam s postom sve dokumente zajedno s pasosom i nakon 2 tjedna dobio sam vizu.

Moj savjet: pogledaj internet stranicu britanske ambasade.

Nadam se da sam bar malo pomogao!!

Romi
Romi is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 11:05   #45
ne kuzim zasto se vezujes uz frenda. neka si on sredjuje vizu. Takodjer je pitanje zasto ima zabranu za ulazak u Slo.

ak je nesto benigno a to ne kaze kad vadi vizu onda neka se pozdravi jer je moguce da ce saznati.

kao sto romi veli odi na stranice i raspitaj se a mozes ih i nazvati i informativno pitati.
Roko is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 12:19   #46
..evo ti brojceka pa zovi i prupitaj 01/6009-100..
Leona81 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 12:37   #47
Quote:
Roko kaže:
ne kuzim zasto se vezujes uz frenda. neka si on sredjuje vizu. Takodjer je pitanje zasto ima zabranu za ulazak u Slo.

Vezujem se uz njega jer on ima karte za avion, tamo bi bili kod njegove sestricne itd, dakle jedine pare koje mi trebaju su za vizu i tamo trosit...ima zabranu ulaska jer se kad se vracao s tekme neke (neznam tocno koje, Dinamo-netko) popisao po nekom zidu na granici (jako pametno)...

ak je nesto benigno a to ne kaze kad vadi vizu onda neka se pozdravi jer je moguce da ce saznati.

ma bojim se ja da nista od Londona, bio sam jucer na stranici i kad sam vidio sta ti sve treba da dobijes vizu, nekako me prosla volja...i pogotovo sto ja nisam student a nisam ni zaposlen, tesko da bi dobio vizu...hvala lijepa svima na odgovorima...

kao sto romi veli odi na stranice i raspitaj se a mozes ih i nazvati i informativno pitati.
 
Odgovori s citatom
Old 18.01.2005., 12:49   #48
saky, svatko bi trebao dobit turističku vizu. Nazovi i pitaj, nemaš sto izgubit. Il pitaj preko neke turisticke agencije kako to oni rjesavaju.

Znam dosta ljudi koji su tamo otisli bez problema.

sritno. steta je da propustis priliku
__________________
cute but psycho. things even out.
NoWa is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 13:05   #49
Quote:
NoWa kaže:
saky, svatko bi trebao dobit turističku vizu. Nazovi i pitaj, nemaš sto izgubit. Il pitaj preko neke turisticke agencije kako to oni rjesavaju.

Znam dosta ljudi koji su tamo otisli bez problema.

sritno. steta je da propustis priliku


Saky,odi ti kod sestricne za par godina kao covjek,a ne placati 500 kuna i ispunjavat svakakve upitnike,s mogucnoscu odbijenice.
Moj savjet-odi u Irsku.Nije iz Trsta ,vec iz Venecije.
Sestricna ce,jel dati dzeparac
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 18:23   #50
ovako, i da dobijete obojica tu vizu to nije kraj "provjeravanja" i sl. s obzirom da ste od kuda jeste (Hrvatska) na svakom aerodromu stojite u posebnom redu (non EU citizens) i to nosi svoje probleme. s obzirom da ste 2 dečka, pretpostavljam mlada, ispod 35-40 godina opet će vas provjeraavti na način da će vas SIGURNO ukucavati u kompjutere, pitati svakakva podpitanja i sl. to prolazim svaki put u svakoj zemlji i to je dio standardne procedure. pa i da ne vide u UK embassy da frend ima "zabranu" (što je malo vjerovatno) vidjet će u jednom od kompjutera sigurno. zemlje EU su povezane takvim informacijama, zato i provjeravaju u kompjuteru kada misle da treba.

ja se ne bi igrala jer odbijenica vize je "teška" stvar. vrlo ju je teško dobiti nakon odbijenice.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.01.2005., 22:37   #51
Quote:
LadyInRed kaže:
.ja se ne bi igrala jer odbijenica vize je "teška" stvar. vrlo ju je teško dobiti nakon odbijenice.
Kada te jednom odbije bilo koja zemlja,svi te imaju na spisku ili te u formularima pitaju jesi li ikada bio odbijen za vizu,pa se potpuno slazem s ovim savjetom odozgo.
Hvala Bogu,ja sam vize uvijek dobio bez problema,ali stvarno pripremim 200% dokumentacije i papira,garantnih pisama i sl.
Ne igraj se s time,ok!
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.01.2005., 09:54   #52
otidji u hiboldtovu 4 ili nazovi broj koji ti je leona dala. ono sto trebas imati jest pozivno pismo od domacina koji mora potvrditi da ce snositi troskove tvog boravka, ili potvrdu boravka (rezerviran hotel ili sl.), nadalje, treba ti 35x45 mm slika, ispunjen formular VAF1 koji mozes skinuti na njihovoj web stranici i jos na kraju putovnica i 414 kuna u gotovini. procedura je gotova ak je sve u redu za 24 sata!
Ljelja is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 10:22   #53
Da li je moguce otici do francuske, holandije odakle vec ide pa posle vozom do uk .Da li proveravaju pasose u vozu.Kako to funckionise?
 
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 10:57   #54
Quote:
alex_cp kaže:
Da li je moguce otici do francuske, holandije odakle vec ide pa posle vozom do uk .Da li proveravaju pasose u vozu.Kako to funckionise?
LOL :klap:
Ma ne.U UK se ulazi samo tako.Sve ti je to Schengen zona
Ti vjerojatno nikad nisi bio u zemljama EU-a,ili?!
Naravno da se provjeravaju putovnice i dokumenti i na ulasku u vlak i na granici France-UK
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.01.2005., 11:00   #55
Quote:
Ljelja kaže:
otidji u hiboldtovu 4 ili nazovi broj koji ti je leona dala. ono sto trebas imati jest pozivno pismo od domacina koji mora potvrditi da ce snositi troskove tvog boravka, ili potvrdu boravka (rezerviran hotel ili sl.), nadalje, treba ti 35x45 mm slika, ispunjen formular VAF1 koji mozes skinuti na njihovoj web stranici i jos na kraju putovnica i 414 kuna u gotovini. procedura je gotova ak je sve u redu za 24 sata!
Covjek nije student niti je zaposlen.Ne gurajte ga u nesto rizicno i neizvjesno.
problem nije sto ce izgubiti lovu,vec spisak za vize svih zemalja.
S birokracijom UK-a nema zajebancije
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 12:45   #56
Re: Velika Britanija, London ; viza i problemi...

Quote:
saky kaže:
Isto je bilo postano na Iskon forumu, a posto mi je poprilicno hitno ponavljam ovdje...

Pozdrav svima!
Evo ovako, pocetkom 2. mjeseca bi sa frendom trebao otici do Londona na par dana, pa me zanima kakva je procedura sa dobivanjem vize, koliko kosta, gdje se nalazi ambasada njihova, da li se treba prije uplatiti u banci nekoj za vizu (kao npr. za Ameriku), kakve su mi sanse da ju dobijem posto sam nezaposlen i tako...e sad, ima tu jos jedan veci problem zbog kojeg vjerojatno jedini London kojeg cu vidjet bit ce onaj na slikama...prijatelj mi ima zabranu ulaska u Sloveniju, i sad mene zanima da li postoji ikakva mogucnost da mu oni to u ambasadi zanemare (vjerojatno glupo pitanje, ali nikad se ne zna ), tj. da mu unatoc toj zabrani izdaju vizu...i tu jos nije kraj problemima, jer iako mu izdaju vizu mi trebamo doc do Trsta jer od tamo ide avion, ali to je za sada manji problem, ako treba preplivat cu ja do tamo ...eto, sorry na poduzem postu, i hvala lijepa svima na odgovorima...
...kad sam bio pretproslo ljeto:

- njihov formular sa svim mogucim 'dal si ubijao srbe, priznaj tko ti je jos prebjegao u UK' podacima i slikom...
- lova (500injak kuna)
- garantno pismo faksirano na njihovu ambasadu
- potvrda faksa uz potvrdom banke da imas love ili potvrda zaposlenja...
eto samo to...
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.01.2005., 21:40   #57
Re: Re: Velika Britanija, London ; viza i problemi...

Quote:
milk kaže:
...kad sam bio pretproslo ljeto:

- njihov formular sa svim mogucim 'dal si ubijao srbe, priznaj tko ti je jos prebjegao u UK' podacima i slikom...
-
Ti se salis,right?
Constatinopol is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 01:50   #58
eto, samo da javim da smo odlucili da necemo ici do Londona, previse muke (a i novaca bogme) za par dana veselja, plus jos rizik da mi odbiju vizu (hvala Carigrade ), jednostavno trenutno nije vrijedno...hvala svima na odgovorima i lijepi pozdrav!
 
Odgovori s citatom
Old 26.01.2005., 09:57   #59
Re: Re: Re: Velika Britanija, London ; viza i problemi...

Quote:
Constatinopol kaže:
Ti se salis,right?
djelomicno
__________________
nemam potpis!
milk is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2005., 18:53   #60
O vizama - izdavanje, ukidanje, pitanja, odgovori, iskustva...

jeli je potrebna viza za Makedoniju?

jel bio ko u Skopju?
-kak to zgleda, cijene, smještaj, izlasci,......
__________________
wild rover, i`ve been a wild rover...
rover is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 01:00.