Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2008., 13:19   #1
Hoće li strojevi nadvladati čovječanstvo?

Nadam se da su mnogi od vas gledali film Matrix. Mada...znam da je možda pomalo glupo govoriti o tome ali iz filma se ja mislim može izvući nekakva pouka u kom smjeru ide napredak tehnologije? Ponajviše mislim da bi najveća opasnost mogla doći iz umjetne inteligencije. Da li postoji opasnost od robota koji će biti svjesni sami sebe jednog dana? Može li jedan običan robot stvoriti urotu protiv čovječanstva? Hoće li svijet ovisiti o matrici tzv. virtualnom svijetu u kojem ljudi neće biti svijesni gdje žive? Sve to ne mora biti tako ali pitam iz znatiželje. Unaprijed hvala.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 13:27   #2
Nista od toga pa nisu ni ljudi glupi tolko.Sta mislis da ce neki naftni magnat dopustit da mu stroj preotme posao mos mislit.
__________________
Ko nema u glavi ima u nogama
wanakamun is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 15:25   #3
Poanta matrixa uopće nije u robotima/tehnologiji i opasnosti od nje, nego o lažnom svijetu u kojem živimo...valjda...puno je simbolike u matrixu
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 16:03   #4
Što se mene tiče već su nadvladali nas ljude,npr.Tv,kompjuteri,razni strojevi... MOžemo bez njih ? NE. Znači nadvladali su nas.
__________________
92% of teens have moved on to turbo folk. If you are part of the 8% who still listen to real music, copy and paste this into your signature.
nsoul is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 18:02   #5
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Nadam se da su mnogi od vas gledali film Matrix. Mada...znam da je možda pomalo glupo govoriti o tome ali iz filma se ja mislim može izvući nekakva pouka u kom smjeru ide napredak tehnologije? Ponajviše mislim da bi najveća opasnost mogla doći iz umjetne inteligencije. Da li postoji opasnost od robota koji će biti svjesni sami sebe jednog dana? Može li jedan običan robot stvoriti urotu protiv čovječanstva? Hoće li svijet ovisiti o matrici tzv. virtualnom svijetu u kojem ljudi neće biti svijesni gdje žive? Sve to ne mora biti tako ali pitam iz znatiželje. Unaprijed hvala.
šta će robotima ljudi zašto bi napravili matricu ljudi nemogu proizvoditi struju kao u filmu
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 18:08   #6
Quote:
nsoul kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče već su nadvladali nas ljude,npr.Tv,kompjuteri,razni strojevi... MOžemo bez njih ? NE. Znači nadvladali su nas.
možemo bez njih i nisu nas nadvladali ali dali želimo bez njih????
kompjuteri televizja internet... su samo alati kao i nož, plug,kramp,lopata

kakav bi svjet bio bez tv-a i kompjutera i ostalih alata modernog svjeta... informacije bi se širile sporo pošta bi se prenosila na konjima i magarcima informacije bi dobivali samo iz novina ...
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 19:01   #7
Quote:
mrgixyz** kaže: Pogledaj post
možemo bez njih i nisu nas nadvladali ali dali želimo bez njih????
kompjuteri televizja internet... su samo alati kao i nož, plug,kramp,lopata

kakav bi svjet bio bez tv-a i kompjutera i ostalih alata modernog svjeta... informacije bi se širile sporo pošta bi se prenosila na konjima i magarcima informacije bi dobivali samo iz novina ...
Istina je da su to samo alati koji čovjeku olakšavaju život. Međutim, što je sa umjetnom inteligencijom tj. robotima koji će razmišljati poput ljudi jednog dana? Ako smo već sada ovisni o takvim alatima što će biti za nekih 100 godina?
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 19:09   #8
nece strojevi "nadvladat", nego ce ljudi postati strojevi.
__________________
Aleph-null bottles of beer on the wall, Aleph-null bottles of beer, You take one down, and pass it around, Aleph-null bottles of beer on the wall.
pceksp.usr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 21:39   #9
Hoće li strojevi nadvladati čovječanstvo? Vjerojatno da bi jednog dana.... ali kak je krenulo ljudi ce se prije uništiti nego kaj ce strojevi doci i blizu tog stupnja razvoja...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:56   #10
Da, već je prvi korak napravljen, automati koji odgovaraju umjesto ljudi, Vi slušate njih umjesto oni Vas.
ARTETUREN1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 23:35   #11
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Nadam se da su mnogi od vas gledali film Matrix. Mada...znam da je možda pomalo glupo govoriti o tome ali iz filma se ja mislim može izvući nekakva pouka u kom smjeru ide napredak tehnologije? Ponajviše mislim da bi najveća opasnost mogla doći iz umjetne inteligencije. Da li postoji opasnost od robota koji će biti svjesni sami sebe jednog dana? Može li jedan običan robot stvoriti urotu protiv čovječanstva? Hoće li svijet ovisiti o matrici tzv. virtualnom svijetu u kojem ljudi neće biti svijesni gdje žive? Sve to ne mora biti tako ali pitam iz znatiželje. Unaprijed hvala.
Ma, mozemo mi sve njih zeznuti. Ako mozemo zeznuti covjecanstvo (sto i radimo), mozemo i inteligenciju, bila ona umjetna ili organska.

A ako ce njihovi strojevi izgledati kao Summer Glau, ceka nas lijepa buducnost (Kronike Sare Connor)
Alan_SP is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 03:01   #12
Ne vjerujem dozivjeti takvu buducnost, iako ona postoji kao moguca stvarnost.

Ono sto je matrix odlicno prikazao je svjetski poredak onakav kakav je uistinu danas, i prava stvarnost jednako je sokantna kao kad Neo uzme pilulu.
gocat is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 03:30   #13
ja bi rađe da sam uzea pilulu nego da sam sazna polako...
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 09:43   #14
Nas svijet je kad to tako gledas cak i gori od matrixa jer u matrixu kad shvatis kaj se događa onda se iskljucis iz tog virtualnog svijeta... i možes se vratit kad želiš pa se opet iskljucis... a u ovom nasem svijetu kad shvatis sve.... kako ces se ovdje iskljuciti??? Kako ovdje biti potpuno neovisan od sustava a opet imati sve pogodnosti koje imas i u sustavu??? (elektricnu energiju,racunala,pristup internetu,mobitel i sve ostalo kaj koristimo svakodnevno)
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 13:14   #15
K vragu, matrix mi je bio dosadan pa sam promijenio kanal. Koliko ima ljudi koji su pametniji od svojih mobitela? Jedva 10%.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 14:32   #16
Na mene je matrix djelova snažno, tj. pokaza mi je svijet kakvim ga nikad nisam dosad pomislia gledat...vrlo šokantno za početnika...
a da se vratim na temu - strojevi će nadvladat čovječanstvo samo ako im mi to dopustimo, jer još uvik ih samo mi možemo izgradit
2012 is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 14:37   #17
Quote:
nsoul kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče već su nadvladali nas ljude,npr.Tv,kompjuteri,razni strojevi... MOžemo bez njih ? NE. Znači nadvladali su nas.

To su govorili i za parni stroj.
DagDugpa is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 17:27   #18
Quote:
DagDugpa kaže: Pogledaj post
To su govorili i za parni stroj.
Ali parni stroj je bio tek uvod u industrijsku revoluciju. Dok je napretkom tehnologije i novih otkrića postao neupotrebljiv. Pisaće mašine su zamijenili kompjutori i printeri. Hard diskove će pak u potpunosti zamijeniti stickovi. Pc mi isto nekako izgleda staromodno kad imaš laptope čije se dimenzije smanjuju. Roboti s ljudskim karakteristikama su već osmišljeni u Japanu i SAD-u. Već sad postoje roboti s umjetnom imteligencijom koji su još uvijek eksperiment. Napredak tehnologije jednostavno je nemoguće zaustaviti zbog konkurentnosti između tvrtki koje ne žele smanjiti zaradu na tržištu tj. ne žele da ih druga tvrtka potisne s tržišta i zbog takve situacije jednostavno su prisiljeni ubrzano razvijati tehnologiju svojih proizvoda jer uvijek se pojavi netko napredniji i bolji koji šteti profitu te tvrtke.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 19:30   #19
Quote:
nsoul kaže: Pogledaj post
Što se mene tiče već su nadvladali nas ljude,npr.Tv,kompjuteri,razni strojevi... MOžemo bez njih ? NE. Znači nadvladali su nas.
U kojem smislu mislis nadvladali?
Istina je da danasnjih dana postoje roboti koji imaju cipove pomocu kojih sami mogu svijesno ''razmisljati'', no to ne znaci da ce oni zavladati covjecanstvom. Ne nuzno. Vjerovatno su neki stekli takvo misljenje ako su npr. gledali filmove tipa I, Robot, u kojem roboti preuzimaju kontrolu nad ljudima, odnosno mijenjaju svoj smisao postojanja.
No ljudi cesto mijesaju realu s imaginarnim svijetom, odnosno ako vide nesto u filmu, pomisle da ce takva sudbina zahvatit nas svijet.
Po mojem misljenju, robota s takvim ciljevima sigurno nece nikad biti. Jedino ako su u pitanju kojekakve sabotaze ili atentati na nekoga. Tada je naprimjer moguce ''natjerat'', odnosno programirat robota da izvrsi nesto sto bi zelio neki terorist.
Japan je zemlja cuda.

Zadnje uređivanje JoWaN : 15.12.2008. at 19:39.
JoWaN is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 23:05   #20
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Istina je da su to samo alati koji čovjeku olakšavaju život. Međutim, što je sa umjetnom inteligencijom tj. robotima koji će razmišljati poput ljudi jednog dana? Ako smo već sada ovisni o takvim alatima što će biti za nekih 100 godina?
vrlo jednostavno isključiš utikač iz utičnice ili mu izvadiš baterije
mrgixyz** is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:51.