Natrag   Forum.hr > Društvo > Alternativa

Alternativa Noetički pristup stvarnosti.
Podforumi: Astrologija, Na rubu znanosti, Magija i mistika, Alternativno liječenje

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.12.2008., 18:03   #1
Kako dusa izgleda

Mozda malo mutavo pitanje ali,ima ko ideju kako dusa izgleda?Mozda lici na nase tijelo ili nevidljiva ili......
Ša la la la is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 21:40   #2
Quote:
Aegon kaže: Pogledaj post
dusa nepostoji
Imaš neki dokaz???

btw ontopic duša postoji a kak izgleda nemam pojma... vjerojatno poput nas...
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 21:41   #3
Pitanje je da li ona uopce postoji a kako izgleda...pitanje ne da je mutavo nego nema smisla...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 22:10   #4
okrugla je i svijetli bijelom bojom.
__________________
Aleph-null bottles of beer on the wall, Aleph-null bottles of beer, You take one down, and pass it around, Aleph-null bottles of beer on the wall.

Zadnje uređivanje pceksp.usr : 14.12.2008. at 22:17.
pceksp.usr is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 23:32   #5
Quote:
pceksp.usr kaže: Pogledaj post
okrugla je i svijetli bijelom bojom.
Vidio si ju?
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.12.2008., 23:50   #6
da u viziji
__________________
Aleph-null bottles of beer on the wall, Aleph-null bottles of beer, You take one down, and pass it around, Aleph-null bottles of beer on the wall.
pceksp.usr is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.12.2008., 09:54   #7
duša definitivo postoji,a za izgled se pogledaj u ogledalo cim umres
__________________
Sve gramatičke greške su ubačene namjerno :D
vinskamuha is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 13:34   #8
Duša je oblik energije. Kad umreš tvoja duša (osobnost) i dalje živi. Nakon otprilike 40 dana, duša nalazi svoje mjesto ili u drugoj životinji ili u drugom čovjeku. Duša je energija i ona nikad ne umire, ona nema veze sa tijelo. Tijelo je od zemelje ''čovječe od praha si napravljen i u prah se vraćaš''.
danci1980 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 16:22   #9
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Duša je oblik energije. Kad umreš tvoja duša (osobnost) i dalje živi. Nakon otprilike 40 dana, duša nalazi svoje mjesto ili u drugoj životinji ili u drugom čovjeku. Duša je energija i ona nikad ne umire, ona nema veze sa tijelo. Tijelo je od zemelje ''čovječe od praha si napravljen i u prah se vraćaš''.
Duša nije energija. Energija ima svoje zakonitosti koje duša nepoštiva, ali je možemo slobodno usporediti s energijom jer je tom pojmu najbliža.
__________________
DRUGI DOLAZAK
UBERSOLDAT is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 19:14   #10
Duša je izuzetno kvrgava.
mukotrpak is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 19:35   #11
Moja je zelena sa crnim flekama...
__________________
6.5.2009. Moja sreca je tu!
Lady_dawn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2008., 20:29   #12
moja ne izgleda...
Laterus is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 22:23   #13
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Duša je oblik energije. Kad umreš tvoja duša (osobnost) i dalje živi. Nakon otprilike 40 dana, duša nalazi svoje mjesto ili u drugoj životinji ili u drugom čovjeku. Duša je energija i ona nikad ne umire, ona nema veze sa tijelo. Tijelo je od zemelje ''čovječe od praha si napravljen i u prah se vraćaš''.
Podrzavam ovu teoriju. Dusa je zapravo termin koji koristi religija.
Sve stvari oko nas posjeduju odredjenu energiju, pa tako i nase tijelo. Tijelo je samo ljuska ili 'carrier'. Opce je poznato da recimo stabla posjeduju strahovito veliku energiju, zato su ucinci meditacija u sumama ili parkovima daleko najbolji.
Pri samom cinu smrti zapravo umire ljuska ili 'carrier' dok se energija oslobadja.
U pravilu reinkarnacija bi znacila ponovno stapanje te energije sa drugim tijelom. Nasa osobnost, talenti, strahovi i sve drugo odredjeni su onim sto smo prolazili kao energija u prijasnjim zivotima. Odredjenim tehnikama duboke hipnoze isli srtucno Regresijom moguc je 'posjet' prijasnjim zivotima.

Pozdrav
Tomislav33 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2008., 22:32   #14
moja ima bradu.
jel moja dusa cetnik?
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 29.12.2008., 01:58   #15
Quote:
Leonida kaže: Pogledaj post
moja ima bradu.
jel moja dusa cetnik?
Ne nego islamski bombaš samoubojica.....
nobie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 02:18   #16
Quote:
nobie kaže: Pogledaj post
Ne nego islamski bombaš samoubojica.....
a onda dobro,vec sam se zabrinuo...
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2008., 14:32   #17
Ova me tema podsjetila na jedan filmić na koji sam naišla na youtube-u.
Poslušajte svjedočanstvo čovjeka koji opisuje svoja iskustva...boravka u duhovnom svijetu. Koliko god nekima zvučalo smiješno, meni je njegova priča vrlo nadahnjujuća. Evo link:http://www.youtube.com/watch?v=UGpxf...eature=related
__________________
Never give up, it's such a wonderful life
Pisces10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 03:38   #18
Nama je najlakse antropomorfizirati dusu, kao sto smo ucinili i s bogovima, andjelima, demonima etc.

Nagadjanja o istoj se kroz povijest nije previse mijenjao. Uvijek smo nastojali "strpati" dusu u ljusturu koja nam je poznata ili barem zamisliva.

U slucaju da ista zaista postoji na onaj nacin na koji ju vecina ljudi percipira, vrlo je vjerojatno da nam je toliko strana i toliko neobicna da je upitno trebamo li uopce rapravljati o njenom obliku.

Nesto poput duse tesko da mora postojati u trodimenzionalnom sustavu, i oblik iste je u potpunosti nebitan u tom slucaju. Mozda je bitniji njezin miris, ili tekstura.

Najvjerojatnije je da je najbitnija neka kvaliteta za koju mi ne posjedujemo osjetilo.
__________________
Kurve babilonske!!!!!11111!
Pijani Grof is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 05:04   #19
Quote:
danci1980 kaže: Pogledaj post
Duša je oblik energije. Kad umreš tvoja duša (osobnost) i dalje živi. Nakon otprilike 40 dana, duša nalazi svoje mjesto ili u drugoj životinji ili u drugom čovjeku..
a taj "novi" - covjek/zivotinja su do tada hodali okolo bez duse u sebi??
ili je dusa istjerala dusu ili su se dve duse stisle u tijelo??
... koliko mrtvih tijela - nestalih a kako i gdje duse nastaju ?? novoredene bebe imaju dusu ?? nemaju dusu??
__________________
kako TANJUG javlja - volim te
cabon is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2008., 18:28   #20
Quote:
Pijani Grof kaže: Pogledaj post
Nama je najlakse antropomorfizirati dusu, kao sto smo ucinili i s bogovima, andjelima, demonima etc.

Nagadjanja o istoj se kroz povijest nije previse mijenjao. Uvijek smo nastojali "strpati" dusu u ljusturu koja nam je poznata ili barem zamisliva.

U slucaju da ista zaista postoji na onaj nacin na koji ju vecina ljudi percipira, vrlo je vjerojatno da nam je toliko strana i toliko neobicna da je upitno trebamo li uopce rapravljati o njenom obliku.

Nesto poput duse tesko da mora postojati u trodimenzionalnom sustavu, i oblik iste je u potpunosti nebitan u tom slucaju. Mozda je bitniji njezin miris, ili tekstura.

Najvjerojatnije je da je najbitnija neka kvaliteta za koju mi ne posjedujemo osjetilo.

cak je i pitanje da li nasa dusa egzistira na istom mjestu kao i mi. gdje se nalazi,sto nam znaci,sto predstavlja,to su sve pitanja na koja cemo tesko dobiti odgovor proucavajuci knjige.takve se stvari ili znaju intuitivno ili se ne znaju uopce.
__________________
...Now, the only thing a rambler needs, is a suitcase and a gun. The only time he's satisfied, is when he's on the run...
Leonida is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:57.