Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.07.2012., 23:35   #4081
Book!

Mislim da sam trudna već neko vrijeme. Iskreno, ne znam zašto, ali imam neki osjećaj, a i neke simptome.
Radila sam test prije mjesec dana i bio je negativan. Kupila sam onaj najjeftiniji.
Leđa me ne bole stalno, svakih par dana i ne jako. Neka čudna bol, kao da sam se pokočila. Menstruacije imam koliko toliko redovite, u ciklusu 25-31 dan. Dolaze mi na vrijeme, iako koji put kasni par dana ili urani.
E sada, mengu cijelo vrijeme imam, ali prije menstruacije mi počne nekakav rozi(crvenkasti) iscjedak i to traje oko 7-10 prije menge. Onako sluzavo(ne znam kako bi to bolje opisala).
Nikada prije s tim nisam imala problema, a sada već 2. ili 3. mj. zaredom mi se to događa. Znači, prije sam uvijek dobila normalno mengu, nikada tako nešto.
Prešla sam sve moguće forume u potrazi za odgovorom. Može to biti i lažna menstruacija jer tako ionako kada mengu dobijem, traje mi jako kratko, svega 3-4 dana i uopće nije jaka, a inače imam obilne menstruacije. Za ovo mi je dosta i jedan uložak dnevno, a inače ih potrošim čitavo čudo u jednom danu.
Kontracepcijske tablete ne pijem već jedno 2 godine. Ne koristimo nikakvu zaštitu, ali ne svršava u mene(zajedno smo 5 godina).
Tu i tamo imam neke grčeve u trbuhu, stalno sam nekako napuhana. Promjene raspoloženja su dosta česte, vjerojatno i zbog stresa.
A i trbuh mi se iznenada nekako povećao. Nije ogroman, ali nekako se ocrtava prepravilno.
Inače jedem normalno, ne previše, pogotovo na ljeto. Stvarno se ne debljam, nikada nisam imala trbuh, i sada najednom je baš nekako BIIIG.

Uglavnom, ima još dosta sitnica nekih, ali se ne mogu sada sjetiti.
Htjeli bi bebača, ali nam sada stvarno nije neka situacija, pa ne bih baš htjela, ali ako se dogodi, dogodi se

I da, planiram ići svom ginekologu, ali je sada na godišnjem pa ne mogu ništa.

Dal je neka od vas imala ovakav ili sličan slučaj? Bar da me malo utješite, jer više ne znam kaj da mislim.
BeLLa25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 02:46   #4082
Idi vadit betu ili ponovi test! Ako misliš da si trudna već neko vrijeme, sad test mora biti pozitivan ili beta visoka.
Sretno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2012., 06:03   #4083
Budem ponovila test, pa ću vidjeti
BeLLa25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 12:52   #4084
pozz svima!

imam jedno pitanje i molim nekog ko se razumije u te stvari za pomoć. evo ovako, imala sam nezaštićen odnos 6. dan ciklusa, puko nam je kondom pa je dragi svršio u mene. zbog tog sam pratila obilježja sluzi na izlasku iz rodnice te sam primijetila da je 14. dan bila onako skliska i rastezljiva, a već sljedeći dan gusta i ljepljiva pa sam zaključila da je to bila ovulacija. ciklusi su mi inače redoviti (28 dana), međutim, sad evo 18. dan su me počele boljeti bradavice, onako kao u PMS-u, al mi se čini da je prerano. jel moguće da su spermiji preživjeli i "sačekali" ovulaciju tih 8 dana il je ovo nekju uranjenu pms ??
čoksy is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.08.2012., 13:42   #4085
ne mogu spermići živjet 8 dana. mislim da je 5 neki maximum kod nekih super izdržljivih spermića
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 01:54   #4086
cao treba mi pomoc meni je meca redovna na 30 dana a plodni dani po racunici se ne poklapaju jer ja sam ostala trudna zadnj dan mece al doktor nije to vidio na ultra zvuku,pa me preplasio da je nesto drugo u pitanju bilo i dao mi tablete posle se ispostavila trudnoca a nisam se nadala pa sam morala prekinuti radi tih tableta,opet sam u istoj situaciji kasni mi 10 dana na ultra zvuku se ne vidi bole me grudi i materica a cula sam a od druge trudnoce jace se oseti siptomi,na nestu se vidi druga crtica al slabo al se vidi dali sam trudna jel ima neko slicnog iskustva.
lutkica244 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 02:07   #4087
Pozz curke.. Eto meni kasni menga tocno 8 dana. Imala sam spolne odnose kad su mi bili plodni dani i to naravno bez zastite (on je svrsio van). malo prije sam napravila (clear blue)test i dosle su mi dvije crtice jedna tamnija druga full svijetla jedva da se i vidi.Sad u uputama piše da kad dođu dvije crtice onda je test pozitivan. Ali da jedna moze bit tamnija a druga svijetlija.. Dal je koja radila test sa clear blueom i imala ovakvu situaciju? Mislim da sutra idem po ješ jedan...
Vanyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 07:31   #4088
Vanyo, ja vjerujem da si trudna, ali ti je vjerovatno još uvijek niska razina hormona i iz tog razloga je crtica svijetlija. Napravi za 2 dana test i crtica bi trebala biti tamnija!

Sretno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 09:46   #4089
Napravila sam jutros novi test. Na moju žalost pojavile su se dvije jebene crtice. Kako se kaze: Poslje Jeb*nja nema kajanja..
Idem kod ginekologa sutra pa cu vidit sto dalje.
Vanyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 10:03   #4090
Dobro razmisli o svemu, beba je lijepa vijest, ako imaš podršku bližnjih i dečka sve može lijepo ispasti!

Sretno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 13:44   #4091
Ovako - imala sam nezasticeni spolni odnos u vrijeme plodnih dana, ali decko nije svrsio u mene. Svejedno, znam da postoje male sanse da ipak zatrudnim, cemu bih se i jako veselila. Problem je sljedeci - danas sam imala smeckasti iscjedak i prvo sam pomislila da je to menga, a kako automatski na prvi znak krvi pijem neofen jer inace imam uzasne bolove, i sad sam ga popila. Nakon toga, tj. sad, ostatak dana, vise nema nikakvog iscjetka ni menga nije pocela. Brine me sljedeci - ako je ovo ujutro smeđi iscjedak kakav zna biti simptom trudnoce, je li moguce da sam naskodila plodu jer sam popila neofen?
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 15:53   #4092
Nisi naškodila plodu sa jednim Neofenom! Ja sam u prvoj trudnoći (još nisam znala da sam trudna) pila antibiotike koji se NIKAKO ne smiju u trudnoći, pa evo moj dječak hrče pored mene upravo. A opet, plod se nekad ne održi, a žena radi sve kako treba...
Kupi si folnu kiselinu, to trebaš piti ako bi htjela bebu! Sretno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 16:53   #4093
Quote:
noelova mama kaže: Pogledaj post
Dobro razmisli o svemu, beba je lijepa vijest, ako imaš podršku bližnjih i dečka sve može lijepo ispasti!

Sretno!


Sent from my iPhone using Tapatalk
Muž i ja smo upravo o tome razgovarali. I oboje zakljucili da je za sad najbolja opcija abortus. Ja sam nezaposlena, on na minimalcu. Jedva uzdrzavamo nas dvoje. Starci nam nisu od neke velike koristi. Nažalost tako je kako je. Prebacujem se na temu o abortusima. Nadam se da cu za par godina na ovoj temi sa smijeskom pisat....
Vanyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 18:33   #4094
Vanyo, drz se! Vjerujem da je tu odluku tesko donijeti. Evo, ja se s druge strane nadam suprotnoj vijesti.
Update - inace poslije takvog iscjetka kroz dan dobijem mengu, sad jos nista. Ako sutra ne dobijem, idem po test. Nikakve druge simptome nemam, nije me poceo boliti trbuh kao za mengu, cak mi ni grudi nisu bile klasicno osjetljive i vece kao prije menge. Hvala, Noelova mama, na savjetu. Javljat cu se dalje!
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 18:57   #4095
hvala ti Kokoši
Sutra ujutro ovem ginekologa. 2 testa su mi pokazala plusić, stvari kasne oko 9 dana, grudi me bole... Ja se nadam da ce se i tebi pokazat plusić ubrzo-...
Vanyo is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.08.2012., 19:33   #4096
curke, jel imala koja kad mliječni iscjedak iz bradavice kao simptom?
__________________
bebuška
carrie23 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:09   #4097
Update: test mi je negativan Bem mu misa
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:31   #4098
A koliko ti kasni? Možda si napravila test prerano?


Sent from my iPhone using Tapatalk
__________________
Jedno u zagrljaju, drugo ispod srca! <3
noelova mama is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 11:50   #4099
Zapravo ne kasni, tek sutra bi trebala dobiti, tako kaze kalendar na Iphonu:-), makar uzasno su mi neredovite pa se nikad ne zna.
Ponadala sam se zbog tog smedjeg iscjetka jer nakon njega vise nista nije bilo, a obicno odmah dobijem mengu cim primijetim neki trag, a sad od jucer ujutro vise nista. Danas mi je inace 31. dan ciklusa.
Velika_kokos is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.08.2012., 14:07   #4100
meni kasni 11 dana..inace mi je normalan ciklus 33-35 dana vec cca 8 godina...sad je to 39.. imala sam ovaj mjesec malo problema s upalom jajnika i mjehura pa jel moguce to pripisat tome ili da se malo zabrinem? Inace imam sve simptome pms-a..
__________________
We belong to nobody and nobody belongs to us
bourjois_girl is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:37.