Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Trudnice

Trudnice Za trudnice i sve one koji se tako osjećaju

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.08.2014., 12:42   #5161
Quote:
velika bubica kaže: Pogledaj post
I mislila sam si njega uzet... Čujem da je najbolji omjer para i rezultata
Evo, jutros napravljen test - negativan... Simptomi i dalje tu, menge nema na vidiku Samo će vrijeme pokazati
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.08.2014., 18:10   #5162
ja sam kupila najjeftiniji moguci, kostao je 14 kn. nisam ga planirala kupiti ali moj ginic narucuje moguce trudnice, tek nakon sto im 6 tjedana kasni menga, znaci u 8. tjednu ili ako velis da ti je test pzitivan onda te nekako ugura.
i crta je bila plava skroz. apsolutno nikakve simptome nisam imala, sve mi je bilo kao i prije

na pregledu me doktor jako grubo pregledao pa sam jako prokrvarila i od onda je poceo show, bolnica i tako to.
mucnine sam dobila tek u 13 tjednu i to rado ogtt testa
bolove sam imala radi krvarenja i grcenja maternice
sise su mi bile malo bolnije, ali nist strasno
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2014., 13:02   #5163
Quote:
velika bubica kaže: Pogledaj post
Evo, jutros napravljen test - negativan... Simptomi i dalje tu, menge nema na vidiku Samo će vrijeme pokazati
Evo, još niš od moje vještice (40 dc)
Simptomi su mi zapravo skroz nestali... Tu i tamo koji grčić u trbuhu kao da ću dobit i neka povremena mučnina (možda jednom na dan), čak je i žgaravica ošla. I to je to... Kao da sam krenula u novi ciklus
velika bubica is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 07:26   #5164
Pozdrav svima. Već dugo vremena se nadam trudnoći ali ništa. Stalno se motam po forumima čitajući raznorazne postove ne bi li kod sebe nasla nekakve sličnosti, simptome i naravno uvijek stigne menzis
I sad sam se prvi put usudila registrirat i ja i konkretno nešto pitat. Dakle implantacijsko krvarenje, je li neka cura od vas imala kakvog iskustva s tim??
Imala sam prije tri tjedna menzis koji je normalno trajao kao i uvijek mene oko 5 dana. Inače su mi ciklusi redoviti cca 31,32 dana. Tri dana nakon završetka menzisa pojavilo mi se kratko oskudno krvarenje na gaćicama svjetlo rozo popraćeno sa laganim iscjetkom, i ima par dana ponovno nakon odnosa, dragi me nakon tuširanja pita imaš li ti mezis ,ja sva u čudu i panici, neee zašto?? Nešto malo malo krvi je bilo "na njemu" nakon odnosa. Cijelo ljeto smo aktivni i uživamo voleći se.
( Inače ne prakticiramo grubi seks niti sam imala kakvih problema sličnih krvarenju) .
Zadnjih dana imala sam tri dana povišenu temperaturu 37,2 -nije se spuštala , bolne grudi, jedan dana me uhvatila takva vrućina da sam izletila iz stana prošetat misleći kako ću se onesvijestiti baš mi nije bilo dobro....ali ovo sve zadnje prepisujem nadolazećem menzisu. sad???
kjara88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 09:02   #5165
Quote:
kjara88 kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima. Već dugo vremena se nadam trudnoći ali ništa. Stalno se motam po forumima čitajući raznorazne postove ne bi li kod sebe nasla nekakve sličnosti, simptome i naravno uvijek stigne menzis
I sad sam se prvi put usudila registrirat i ja i konkretno nešto pitat. Dakle implantacijsko krvarenje, je li neka cura od vas imala kakvog iskustva s tim??
Imala sam prije tri tjedna menzis koji je normalno trajao kao i uvijek mene oko 5 dana. Inače su mi ciklusi redoviti cca 31,32 dana. Tri dana nakon završetka menzisa pojavilo mi se kratko oskudno krvarenje na gaćicama svjetlo rozo popraćeno sa laganim iscjetkom, i ima par dana ponovno nakon odnosa, dragi me nakon tuširanja pita imaš li ti mezis ,ja sva u čudu i panici, neee zašto?? Nešto malo malo krvi je bilo "na njemu" nakon odnosa. Cijelo ljeto smo aktivni i uživamo voleći se.
( Inače ne prakticiramo grubi seks niti sam imala kakvih problema sličnih krvarenju) .
Zadnjih dana imala sam tri dana povišenu temperaturu 37,2 -nije se spuštala , bolne grudi, jedan dana me uhvatila takva vrućina da sam izletila iz stana prošetat misleći kako ću se onesvijestiti baš mi nije bilo dobro....ali ovo sve zadnje prepisujem nadolazećem menzisu. sad???
meni je prvi simptom bio takva temperatura, 37,1- 37,5c. dok mi je menga kasnila niti 2 dana. i strasan umor, ono nosile seka i ja neke grane, nisam inace neka kilavica, ali ja sam sjela i nista vise nisam mogla.

inace prije u pms-u nisam imala apsolutno nikakve simptome, nikakvr boli, nervoze, glavoholje, nista nista, dani kao i svaki drugi.

bolne grudi sam dobila tek negdje u 8. tjednu
tako da je moguce

samo za tu temperaturu nemoj piti nikakve tablete.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 18:43   #5166
Hvala draga, vlovrec. Nakon koliko ti se pojavila temperatura malo nakon oplodnje ili? Mene najvise brine ovo skukrvica koja je bila neznam da li je to implantacisko.
kjara88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 18:50   #5167
Kod prve trudnoće sam mjerila bazalnu i pojavila mi se povišena na 37,1 prije očekivane m. Sada u ovoj trudnoći imala sam samo mali smečkasti isjedak sa 6+3, dr. je rekla da je to implantacijsko krvarenje koje se može javiti bilo dok je trudnoća dosta rana
No, kupi test i rješi se svih sumnji. Sretno!

Zadnje uređivanje Gioia 28 : 25.08.2014. at 18:57.
Gioia 28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 19:10   #5168
Ja sam napravila test 29. dana ciklusa, bio je pozitivan. Taj isti dan i dan poslije sam imala sukrvicu; na kraju je to bilo implantacijsko krvarenje. Dakle kod mene nije bilo 7-10 dana poslije ovulacije, nego 13-15, tj. u vrijeme kad je trebala doći menga.
I temperatura mi je bila povišena prije nego sam trebala dobiti mengu (ležala sam u bolnici i mjerila dva puta dnevno, inače ne bih skužila).

Sretno!
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 20:46   #5169
To sta opisujes mogu bit simptomi, ali i ne moraju. Povisena temperatura moze bit i znak ovulacije. Ja nisan mirila svoju pa nisan tu kompetentna. Pitanje: koji ti je dan ciklusa bija to kad si imala krvarenje nakon odnosa? Ja san godinu, dvi imala lagano krvarenje na sredini ciklusa, u vrime ovulacije. Krvarenje moze bit i od upale neke. Kakav ti je iscjedak? Nadam se da si trudna i da su ovo simptomi. Problem je sta su rani simptomi trudnoce slicni, ako ne i isti kao i simptomi nadolazece menstruacije. Zato, ako ti kasni napravi test, a mozes ga napravit i nekoliko dana prije ocekivane m, bitno je jedino koliko je proslo od ovulacije. Sretno
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2014., 20:48   #5170
E, ja san sad u ovoj trudnoci imala navale vrucine, ostalima je bilo normalno, inace san zimogrozna. Trajalo je nekoliko dana
__________________
20.06.2009.... jedna duša u dva tila
lipanjskamlada is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 14:29   #5171
Quote:
kjara88 kaže: Pogledaj post
Hvala draga, vlovrec. Nakon koliko ti se pojavila temperatura malo nakon oplodnje ili? Mene najvise brine ovo skukrvica koja je bila neznam da li je to implantacisko.
jucer sam ti napisala dugi post i krepao internet
temperatura mi se pojavila bas nekako kako sam trebala dobiti sljedecu mengu. do onda apsolutno nikakvih simptoma.

za sukrvicu ti ne znam, ja sam prokrvarila u 6. tjednu ali zbog grubog ginekoloskog pregleda, doktor mi je tako grubo gurnuo onaj stap od ultrzvuka da mi je ostetio maternicu.
ali mislim da ti implantacijsko dode tako sa nekih 6 tjedana trudnoce, nisam sigurna, pogledaj na netu.
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 10:36   #5172
Meni su sise bile indikator. Inače sam ravna ko daska i odjednom su narasle i učvrstile se. Odmah sam znala. Kada sam napravila test, bila sam trudna 5 tjedana.
__________________
Because we can`t call people without wings,angels....we call them friends instead.
Ewa007 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.08.2014., 15:13   #5173
Bok svima

Evo, postala sam ovo na ž.zdravlju, ali nije zgorega i ovdje, jel tak? .cerek:

Ovako...znam da je svaka žena kaj se tiče ciklusa, menge i trudnoće individua ko otisak prstiju, ali možda netko ima nekaj pametno za reć na moju situaciju

Dakle, muž i ja već neko vrijeme radimo na djetetu, ciklusi su mi redoviti(od 26-28 dana). Jednom u životu sam izgubila menstruaciju, kad sam bolovala od anoreksije i spala na 40kg i jednom u životu mi je kasnila 10 dana što pripisujem prekidu kontraceptiva u kombinaciji s tada jednom izrazito stresnom životnom situacijom. To su jedine dvije iznimke. Nemam problema s jajnicima niti hormonima.
E sad...trebala sam dobiti mengu u nedjelju. Danas ujutro sam napravila test, kupila sam Clearblue, i negativan je. Poslije sam se čula sa sestrom od ginića i rekla mi je da sam prerano napravila test, da još ništa nije isključeno, da ga ponovim sljedeći tjedan i ako opet bude negativan, a ne dobijem mengu, poslat će me na BHCG. Isto tako mi je napomenula da je sasvim normalno i da menga izostane po 2 mjeseca, bez trudnoće i patoloških promjena, i to spada pod normalan ciklus.
I dragi Lastane, jesam li trudna?

Inače, osjećam kak me hormoni šoraju ko u PMS-u, isto tako me boli trbuh i cice, ono, taman ko da ću za par sati procurit, to mi nekako u valovima dolazi, pa se smiri skroz, i onda opet...i malo kao da mi je mukica, ali muž je danas imao proljev, pa opet to može biti nekakva crijevna viroza A i ovo šuć muć vrijeme... Ko bi ga znao više

Any ideas?
__________________
"You called the police because somebody hacked your World of Warcraft account?" - "What choice did I have? The mighty Sheldor, level 85 blood elf, hero of the Eastern Kingdoms, has been picked clean like a carcass in the desert sun! Plus, the FBI hung up on me!"
rainbowhunter is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 16:26   #5174
Quote:
rainbowhunter kaže: Pogledaj post
Bok svima

Evo, postala sam ovo na ž.zdravlju, ali nije zgorega i ovdje, jel tak? .cerek:

Ovako...znam da je svaka žena kaj se tiče ciklusa, menge i trudnoće individua ko otisak prstiju, ali možda netko ima nekaj pametno za reć na moju situaciju

Dakle, muž i ja već neko vrijeme radimo na djetetu, ciklusi su mi redoviti(od 26-28 dana). Jednom u životu sam izgubila menstruaciju, kad sam bolovala od anoreksije i spala na 40kg i jednom u životu mi je kasnila 10 dana što pripisujem prekidu kontraceptiva u kombinaciji s tada jednom izrazito stresnom životnom situacijom. To su jedine dvije iznimke. Nemam problema s jajnicima niti hormonima.
E sad...trebala sam dobiti mengu u nedjelju. Danas ujutro sam napravila test, kupila sam Clearblue, i negativan je. Poslije sam se čula sa sestrom od ginića i rekla mi je da sam prerano napravila test, da još ništa nije isključeno, da ga ponovim sljedeći tjedan i ako opet bude negativan, a ne dobijem mengu, poslat će me na BHCG. Isto tako mi je napomenula da je sasvim normalno i da menga izostane po 2 mjeseca, bez trudnoće i patoloških promjena, i to spada pod normalan ciklus.
I dragi Lastane, jesam li trudna?

Inače, osjećam kak me hormoni šoraju ko u PMS-u, isto tako me boli trbuh i cice, ono, taman ko da ću za par sati procurit, to mi nekako u valovima dolazi, pa se smiri skroz, i onda opet...i malo kao da mi je mukica, ali muž je danas imao proljev, pa opet to može biti nekakva crijevna viroza A i ovo šuć muć vrijeme... Ko bi ga znao više

Any ideas?
Moja ideja ti je da uradis kako ti je sestra rekla,ako ne mozes cekati toliko ti ga uradi za koji dan opet.to je jedino pametno sto ti mogu reci,jer se moze desiti da ti je implatacijsko bilo kasnije i da ti je razina hormona niska pa zato test moze biti negativan..

Eto toliko od mene:-D nisam ti pomogla ali ajde:-)


Send from my iPhone using Tapatalk
__________________
,,Za mene poslednji i prvi"
Cvijetic 25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2014., 17:44   #5175
To bi znacilo da vec 3,4 dana kasni? Pa ako su ti redovni ciklusi, malo mi je cudno da ne bi bio pozitivan. Ali nemas sad sto drugo nego pricekati i javiti se gin.
Ja bih probala jos sutra s nekim drugim testom
__________________
Life is what happens when you're making other plans
dixx is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 08:01   #5176
Implatacijsko krvarenje nikako ne moze biti u 6 tjednu trudnoce, ono se dogada kad se plod gnjijezi u maternicu, znaci oko 8 do 10 dana poslije ovulacije.
__________________
My Ovulation Chart

..Bog zna koliko cekas, svaka minuta ce biti vrijedna tog cekanja!! Imaj vjere!!
LilLiYellow28 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 12:05   #5177
Quote:
LilLiYellow28 kaže: Pogledaj post
Implatacijsko krvarenje nikako ne moze biti u 6 tjednu trudnoce, ono se dogada kad se plod gnjijezi u maternicu, znaci oko 8 do 10 dana poslije ovulacije.
nemam poima, evo ovdje pise da je moguce da se poklopi s prvim danom sljedece menstruacije, pa sam si ja to tak nekak zamislila....


http://www.bebe-i-mi.com/trudnoca-i-...nje-u-trudnoci



http://www.klokanica.hr/trudnoca/tru...i-trudnoce-317
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 13:13   #5178
Quote:
LilLiYellow28 kaže: Pogledaj post
Implatacijsko krvarenje nikako ne moze biti u 6 tjednu trudnoce, ono se dogada kad se plod gnjijezi u maternicu, znaci oko 8 do 10 dana poslije ovulacije.
Napisala sam ranije, meni je implantacijsko krvarenje bilo 13-15 dana poslije ovulacije, tj. u vrijeme kad je trebala doći menga (30. dc). A možda je i ovulacija bila par dana kasnije, pa dođe na 9-12 dpo.
No onda ne bi test trebao biti pozitivan tako kratko nakon ovulacije. Ali da, u 6. tjednu trudnoće ne bi trebalo biti.

vlovrec, prvi dan sljedeće menstruacije O.K., ali to može biti - ako je ciklus uredan - najkasnije 5. tjedan.
__________________
Ente kalbii, ente kullun fii hajatii...
Linea Exclusive is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 13:20   #5179
Trudna sam 10 tjedana i simtomi mi se polako povlače. Znam da ne mora biti ništa i da mi se možda tijelo privikava na drugo stanje napokon. No ipak me brine što sam do 9 tjedna imala bolove, strašne mučnine od 5-9 tjedna koje su jednostavno nestale. Ono što je prisutno su nabrekle grudi i učetalije mokrenje...moram smiriti savijest nekako do pregleda
__________________
The brain is the most complex thing in the universe and it's right behind the nose
Lost_in_Wonderland is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.08.2014., 13:49   #5180
Quote:
Lost_in_Wonderland kaže: Pogledaj post
Trudna sam 10 tjedana i simtomi mi se polako povlače. Znam da ne mora biti ništa i da mi se možda tijelo privikava na drugo stanje napokon. No ipak me brine što sam do 9 tjedna imala bolove, strašne mučnine od 5-9 tjedna koje su jednostavno nestale. Ono što je prisutno su nabrekle grudi i učetalije mokrenje...moram smiriti savijest nekako do pregleda
ne muci se bezveze
eto meni mucnine tek pocele u 13. tjednu, a nije iskljuceno da i se vrate nakon par dana
svaka je razlicita
pa ti bolovi bi se i trebali poceti smirivati, ipak ce te povremeno strecnuti, zatezai, ubosti, rezati, budes vidjela
a sise su vidis postojane
vlovrec is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:07.