Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 30.12.2011., 20:04   #2141
Quote:
locksley42 kaže: Pogledaj post
Znači može mi desetak godina ostati na sadašnjem stanju?
Nemože,objašnjavano ti je već na forumu,a ja sam ti primjer iz prve ruke koje koristim minoxidil već tri godine svaki dan po dva puta.
Kosa se na mjestima gdje otpada i prorjeđuje drži,no sa vremena na vrijeme kao da lagano popušta i tjeme se prorjeđuje,ne toliko jakim intenzitetom kao što bi možda bez minoxa i silnih preparata koje uzimam;ako želiš samoga sebe jebat u mozak autosugestijom,samo daj,možda kosa počne rasti sama od sebe.

Kao što je Champion napisao-čekaju se bolji dani .
__________________
Imiđ kralja zlata odgajala me krema,u izbjegavanju zakona tu mi ravnog nema.
intercepts is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.12.2011., 20:31   #2142
Quote:
locksley42 kaže: Pogledaj post
Znači može mi desetak godina ostati na sadašnjem stanju?
Sad mi treba više informacija, jer od nove godine namjeravam početi sa tretmanom. Trebam li ići dermatovenerologu, koliko koštaju ti preparati (recimo na razini jednog mjeseca ako bih redovito primjenjivao) i gdje ih mogu nabaviti? Hvala.
Može ti ostat 15-tak godina, kao što je meni, a možda i duže. Počeo sam koristiti oko 20. godine, sad 10-tak godina nakon imam skoro pa isto kose.

Koristio sam Minoxidil (imaš Pilfud i Alomax u ljekarnama), Revivogen i sada Serum VEGF, također sve dostupno u ljekarnama. Zadnji dva su prirodne alternative minoxu, s manje nuspojava.

Kako sam u to vrijeme (20. godina) dosta proučavao o gubitku kose, prihvatio sam neke savjete i recimo zaslikao sam tjeme u 22. godini i opet sam isto napravio pred par mjeseci. Zadovoljan sam. Ali istina je da je učinak individualan, a ti preparati djeluju na oko 65% korisnika, nikako ne 100%.

Pročitat ćes razno razna iskustva na ovom forumu, i probaj ih pročitat čim više. Neki su zadovoljni s preparatima, drugi nisu imali nikakvog uspjeha. Primjetit ćes također da potonji uglavnom frustrirano žele uvjeriti prvo sebe a onda i druge da ništa značajno ne pomaže, jer će tako lakše prihvatiti svoju ćelavost.

Već sam prije napisao da ti nitko ne može garantirat da li će nešto djelovat ili ne, pa isključivo na tebi ostaje odluka da li ćes poduzeti nešto po tom pitanju ili kao neki samo lupati glavom o zid.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.12.2011., 10:55   #2143
Izgleda da je Histogen krenio sa drugom fazom testiranja svog proizvoda odnosno tretmana pod nazivom HSC.
Ova faza testiranja trajat će do 12/2012.
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2012., 23:53   #2144
Da ne znas slucajno mail one klinike,zelio bih nesto da ih pitam....ja koristim onaj sa njihovog sajta ali mi se nekon 24h vrati mail da nije poslat?!
Civas is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 13:09   #2145
Quote:
Civas kaže: Pogledaj post
Da ne znas slucajno mail one klinike,zelio bih nesto da ih pitam....ja koristim onaj sa njihovog sajta ali mi se nekon 24h vrati mail da nije poslat?!
Nemam pojma nisam im nikad pisao mail.
phanatique is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 15:07   #2146
Quote:
sebor kaže: Pogledaj post
Izgleda da je Histogen krenio sa drugom fazom testiranja svog proizvoda odnosno tretmana pod nazivom HSC.
Ova faza testiranja trajat će do 12/2012.
Da, raspitivao sam se o njima. Oni se koncentriraju na medicinsku proceduru koja već traje par godina, i još će nekoliko trajati, a ne na proizvode same.

Koriste wnt proteine i faktore rasta. Kad (ako) jednom završe bit će to skup tretman koji će se provoditi u klinikama, te će bit sličan transplantaciji kose. Sada samo 'pripremaju tržište'. A proizvodi koji imaju slično djelovanje za koje oni rade klinička istraživanja već postoje na tržištu, iako su relativno novi.

Čini mi se da su malo zakasnili, al im svejedno želim da uspiju. Makar bi ja ipak radije odabrao transplantaciju.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.01.2012., 23:09   #2147
Quote:
Problemsolver kaže: Pogledaj post
Koristio sam Minoxidil (imaš Pilfud i Alomax u ljekarnama), Revivogen i sada Serum VEGF, također sve dostupno u ljekarnama. Zadnji dva su prirodne alternative minoxu, s manje nuspojava.
Znači ovi potonji su bolji? A koliko vi recimo trošite mjesečno na te proizvode budući da redovito koristite?


Quote:
Problemsolver kaže: Pogledaj post
Već sam prije napisao da ti nitko ne može garantirat da li će nešto djelovat ili ne, pa isključivo na tebi ostaje odluka da li ćes poduzeti nešto po tom pitanju ili kao neki samo lupati glavom o zid.
Ja sam se već nekako pomirio s tim da ću u budućnosti ćelavjeti i počeo primjećivati da 80-ak % muškaraca koje viđam u stvarnoti i na televiziji imaju isti problem. Nekako sam uvijek mislio da se to samo drugima događa, ali odlučio sam prihvatiti to i nastojati se boriti s tim dok mogu. A ako i ne uspijem, nije kraj svijeta.

Quote:
Problemsolver kaže: Pogledaj post
Koriste wnt proteine i faktore rasta. Kad (ako) jednom završe bit će to skup tretman koji će se provoditi u klinikama, te će bit sličan transplantaciji kose. Sada samo 'pripremaju tržište'. A proizvodi koji imaju slično djelovanje za koje oni rade klinička istraživanja već postoje na tržištu, iako su relativno novi.
A evo i budućnost nosi puno mogućnosti izgleda, možda se i pronađe nešto stvarno efektivno, i/ili budem imao financijske predispozicije da to ostvarim.
locksley42 is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 05:52   #2148
Zanima me za one koji koriste mostrafin... kod kojeg ste dermatologa išli po recept? Želio bi probati lijek da vidim kako će djelovati na ene a neda mi se ići kod n dermatologa dok ne dobijem recept...
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 10:54   #2149
Thumbs up

Quote:
locksley42 kaže: Pogledaj post
Znači ovi potonji su bolji? A koliko vi recimo trošite mjesečno na te proizvode budući da redovito koristite?

Ja sam se već nekako pomirio s tim da ću u budućnosti ćelavjeti i počeo primjećivati da 80-ak % muškaraca koje viđam u stvarnoti i na televiziji imaju isti problem. Nekako sam uvijek mislio da se to samo drugima događa, ali odlučio sam prihvatiti to i nastojati se boriti s tim dok mogu. A ako i ne uspijem, nije kraj svijeta.

A evo i budućnost nosi puno mogućnosti izgleda, možda se i pronađe nešto stvarno efektivno, i/ili budem imao financijske predispozicije da to ostvarim.
Nekima su bolji prirodni preparati nekima ne. Serum VEGF isto ima sličan princip ko Histogen, isto koriste wnt proteine i faktore rasta, ali u topičkom proizvodu, ne u kliničkom procesu. Taj proizvod je pioneer na tržištu. Funkcija mu je ista ko i minoxu, stimulira rast.

Što se tiče cijena, najjeftinija opcija je custom made minox u ljekarnama (imas u zg) pakiranje cca 40 kn. Serum VEGF dođe 256,00 kn. Revivogen ne koristim već duže vrijeme al znam da je isto skup i mislim da se povlači iz Hrvatskog tržišta. Moraš koristit svaki dan i traje sukladno tretiranom području.

Uz bilo koji topički preparat dobro je koristiti i scalproler za bolju penetraciju i djelovanje. Prvo sam bio skeptičan prema tom proizvodu, al ispada da je ok i držat će te oko 6 mjeseci. Ako ideš s minoxom možeš počet s 2% uz roler.

Najgore će ti biti prvih par mjeseci jer ćes koristiti svaki dan a nećeš znati da li djeluje ili ne. Što god odabrao, zaslikaj tjeme sada i opet za cca godinu dana, do tada bi trebao vidjeti neke rezultate. Najbolja i najskuplja opcija je borba 'izvana' (topički preparati) i 'iznutra' (kvalitetne tablete). Prosurfaj malo netom i nađi najbolja rješenja što se nude kod nas. Naručivanje izvana može nekad biti jako skupo a i postoji šansa da se proizvod vrati, ovisi o cariniku.

Good luck
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 17:58   #2150
jeftinija FUE transplantacija

Ko nema love za Armanija i ostale skupe doktore, može sreću okušati sa ovom klinikom:
http://www.prohaarklinik.at/haartransplantation-kosten/

Ovi austrijski madžari nisu skupi (oko 1 EUR po graftu), pitanje je samo koliko muljaju i koliko dobro rade. Tko ne zna njemački neka uključi google translator.
zzvrh is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.01.2012., 18:06   #2151
Quote:
CEO kaže: Pogledaj post
Zanima me za one koji koriste mostrafin... kod kojeg ste dermatologa išli po recept? Želio bi probati lijek da vidim kako će djelovati na ene a neda mi se ići kod n dermatologa dok ne dobijem recept...
Ovaj preparat, iako se može koristiti u svrhu liječenja androgene alopecije (1/5 tablete dnevno), nije registriran u tu svrhu te ga dermatolozi ne mogu preporučiti, već samo urolozi i to za liječenje hiperplazije prostate a ne alopecije.

Dakle, preparat nije moguće dobiti u navedenu svrhu poštujući medicinsku proceduru.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 10:59   #2152
Transplatacija kose je jedino pravo riješenje trenutno,nažalost.Govorim o slučaju kada vam gubitak kose predstavlja veliki problem.Nogometaš Rooney je savršeno riješio svoj problem.Gledajući ga na utakmicama Manchester Uniteda jednostavno ne mogu virovat kako dobro obavljen posa.
Cijene variraju,od klinike do klinike,no mogu reć, da je u Hrvatskoj cijena jedna mala pljačka.
2.5 eura po jednoj jedinoj dlaci.Mislin da je to sramotno velika cijena i to samo naplaćivanje po dlaci,ne po graftu,je smiješno.Kvaliteta ne znam kakva je.
sebor is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 13:49   #2153
Quote:
zzvrh kaže: Pogledaj post
Ko nema love za Armanija i ostale skupe doktore, može sreću okušati sa ovom klinikom:
http://www.prohaarklinik.at/haartransplantation-kosten/

Ovi austrijski madžari nisu skupi (oko 1 EUR po graftu), pitanje je samo koliko muljaju i koliko dobro rade. Tko ne zna njemački neka uključi google translator.
Armaniju i da se odlučim za neki postupak ne bih išao jer postoji i više nego dovoljno korisnika koji ga blate po raznim forumima. Cijena u ovakvom poslu ne smije biti odlučujući faktor barem dok se ne vidi dosadašnji rad tih koji rade po takvim cijenama. Rizik postoji da vam naprave kupus na glavi pa ćete onda morati ići pravim stručnjacima na popravke i ostatak života ćete raditi da vratite kredite koje ste digli za cijelu priču. Vidim da je spomenut nogometaš Rooney, on kao i Elton John klijenti su Farjo klinike u Manchesteru.
Champion_1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.01.2012., 21:43   #2154
minoxidil; iskustva

vidim da se ponovno potegla priča oko minoxidila pa se moram nadovezati...
Koristim ga otprilike neka 4 mjeseca, i uz njega sam počeo u zadnjih par tjedana počeo koristiti emuovo ulje, za koje je dosta istraživanja pokazalo da pomaže kod androgene alopecije... Pročitao sam ovdje da nekim ljudima minox ne djeluje... to je možda stoga što im se na tjemenu nakupilo sebuma koji onemogućava prodor minoxa na onomjesto gdje treba doći... dakle pore su začepljene sebumom i sprječavaju minox u dubljem prodiranju, dakle on samo ispari na glavi... E sad upoznat sa navedenim problemom, i sa problemom nanošenja minoxa čak dva puta svaki dan što mnogima predstavlja problem pa potpuno odustanu od minoxa, moja je strategija ovakva: kosu perem svaki dan i time sprječavam nastanak sebuma, a minox koristim jednom dnevno, samo ponekad dva puta... dakle navečer nakon što operem kosu, osušim ju fenom, tjeme bude izrazito suho i vapi za nekom tekućinom i tada odmah nanesem minox, i nekako mi je logično da će se tada najbolje upiti... toemuovo ulje što sam naveo nanesem oko 15 min do 1 h nakon minoxa (ovisno o vremenu) par kapi i utrljam. sam sam sebi utulio u glavu da je katastrofa ako samo jedan dan preskočim, i time postižem KONTINUITET, što je za terapiju minoxidilom i najvažnije (negdje sam pročitao da se prvi rezultati mogu videjti tek nakon 1 god korištenja) e sada to svaki dan se nekome neda, ali kome je važna kosa, mislim da tu nema problema...
i što sam u ta 4 mjeseca primjetio... 24 sata nakon posljednjeg pranja kose kada kosu dobrano jako protresem 20-ak sekundi, prije mi je otpalo preko 30 pa i 40 vlasi... zadnjih par dana nakon upotrebe minoxa to bude manje od 10 dlaka... e sada dakle ako će mi on pomoći da kosu sadržim 3 puta dulje nego bez njega naravno da ću ga koristiti... moram naglasiti da sam uz rubove kose na zaliscima počeo primjećivati sitne crne male dlačice od par mm, i mislim da je to mlada kosa, neznam što bi drugo bilo... ne nešta puno previše, ali primjeti se kad gledam pod svjetlom jakim...
e sada financije su tu još jedan važan čimbenik... minoxidil naručujem sa minoxidildirect.com i 3X60ml minoxidil 5% me izađe sa dostavom oko 180 kn, dakle tih 3X60ml imam za 180 apliciranja, dakle 1kn na dan!! 2 puta dnevno 2kn!!
pijem pivski kvasac koji je prirodan izvor vitamina b skupine! onaj u prahu, mislim oko 250g dođe nekih 27 kn i imam ga 3 mjeseca!

odlučio sam da ću se boriti sa ovime do kraja, jer kad očelavim posve nakon određenog perioda (ovisi o uspješnosti tretmana, možda 5 možda 15 godina) neželim se zamarati time da sam mogao nešto promjeniti u vezi toga... dakle borio sam se, i ako neuspijem znat ću da sam pokušao sve u mojoj mogućnosti da održim kosu što duže i to je to!! brijanje glave i adio!! boli me briga!

ljudi ako imate vremena bavite se sportom, negdje sam pročitao da lagani kardio (trčanje, bicikl) niskog intenziteta snižava razinu testosterno, a time i vjerojatno smanjuje konverziju u dht, dakle možda utječe i na smanjenje opadanja kose...

neznam dali se baš 15 godina može sačuvati kosa minoxom, ali vjerujem da se pravilnim korištenjem konstantno (SVAKI DAN!!) može ćelavost odgoditi za 4-5 godina! uz još te neke stvari/detalje koje sam naveo, i koje će još netko navesti (nadam se) tako da svi budemo što uspješniji u svojoj borbi s androgenom alopecijom
abcd1247 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.01.2012., 12:52   #2155
Poštovani forumaši, podsjećam da je na podforumu Zdravlje zabranjena prodaja, razmjena ili poklanjanje lijekova, preparata i/ili stvari. Takvi postovi biti će brisani.
__________________
In the midst of winter, I found there was, within me, an invincible summer.../ Salt in the air, sand in my hair...
Sashica is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 04:38   #2156
Quote:
El Gato Félix kaže: Pogledaj post
Ovaj preparat, iako se može koristiti u svrhu liječenja androgene alopecije (1/5 tablete dnevno), nije registriran u tu svrhu te ga dermatolozi ne mogu preporučiti, već samo urolozi i to za liječenje hiperplazije prostate a ne alopecije.

Dakle, preparat nije moguće dobiti u navedenu svrhu poštujući medicinsku proceduru.
kako ga onda neki forumasi koriste?
CEO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 17:12   #2157
Quote:
CEO kaže: Pogledaj post
kako ga onda neki forumasi koriste?
Koliko vidim, neki "posude" od svojih očeva i djedova.

Pogledajte malo postove s početka teme, tamo su neki navodili na koje se sve načine snalaze.

Ja sam Vam samo napisao onako kako ide kad se poštuju pravila. Urolog preporuči lijek i tada liječnik obiteljske medicine izdaje recept, odnosno e-recept. Ali ne za indikaciju androgene alopecije.

Za tu indikaciju je registrirana Propecia, koje jest isti lijek, ali u manjoj dozi i, dakako, skuplji.

Ali takva su pravila igre.
__________________
Angel, que das luz a mi vida, eres el aire que quiero respirar. Angel, que alivias mis heridas, no te alejes que muero si no estás. Angel, llévame en tus alas a la cima de este gran amor. En tu alma, vive mi esperanza; en tus manos está mi corazón.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 13.01.2012. at 19:25.
El Gato Félix is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2012., 22:29   #2158
Hm, jel itko naručivao propeciu sa ove stranice http://www.hairpharmacy.com/product_finpecia.html ? Zanima me dali je fake ili je ok?

...evo na kakve se sve načine ljudi moraju snalazti kad nam je zdrastvo kakvo je... nikada nisam razmišljao da ću naručivati lijekove sa interneta iz indije...
courage-wolf is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.01.2012., 10:24   #2159
Quote:
courage-wolf kaže: Pogledaj post
Hm, jel itko naručivao propeciu sa ove stranice http://www.hairpharmacy.com/product_finpecia.html ? Zanima me dali je fake ili je ok?

...evo na kakve se sve načine ljudi moraju snalazti kad nam je zdrastvo kakvo je... nikada nisam razmišljao da ću naručivati lijekove sa interneta iz indije...
Inače, sve što se smatra lijekom se ne smije uvoziti ako nije registrirano kod nadležnog ministarstava ili agencije, neznam sad točno, to sam proučavao kad sam naručivao izvana. Trebaju dozvole za uvoz i sl...

Dakle, niti Propecia niti bilo koji drugi lijek (a čak niti dodaci prehrani koji nisu lijekovi) koje naručujemo mi kao obični smrtnici, ne smiju se uvoziti, i carinik ih MORA vratiti natrag. E sad, Propecia i sl. se šalje u običnom pismu da se lakše 'prošverca'. Minoxidil isto spada u lijekove, tako da bi to značilo da svi koji naruče minox izvana rade carinski prekršaj (a možda i kazneno djelo).

Vjerujem da će doći neke promjene ulaskom u EU te će se to sve malo ublažiti.
Problemsolver is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2012., 23:04   #2160
Nakon dosta dugog premišljanja, ipak sam odlučio probati s Propeciom.
Otkud vi naručujete Propeciu? Kakve su procedure s carinom, ima kakvih problema?
Moj plan je ovakav: pošto nisam još koristio ovaj lijek te ne znam da li ću imati kakvih nuspojava, za početak ću naručiti oko 30 tableta po 1mg. Svaku tabletu ću podijeliti na 4 dijela i piti ću 1 dio svakog dana, znači 0.25mg. Hoće li imati to kakvog efekta? Uz to još koristim Minoxidil 2x dnevno. Koliko mg Propecie dnevno vi uzimate?
Salieri is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:41.