Natrag   Forum.hr > Društvo > Religija

Religija Religija u društvu
Podforum: Teologija i religijska praksa

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2003., 08:06   #61
Rambi:

El-Kalem; Biblija o Muhamedu nista ne govori - apsolutno nista!!! A to sto su naknadno neki quranski dijelovi "stimani" na nacin da nalikuju na ispunjenje nekik biblijskih odlomaka - to je sad vec sasvim druga stvar.


Rima kaže:
kako si tako sigurna kao da si ti napisala Bibliju
--------------------------------------------------------------------------------

Rambi odgovara:

Nisam je napisala, ali sam je procitala, neko vrijeme i studirala... ne vadim citate istrgnute iz konteksta s raznih web stranica. Razumijem i originalni jezik na kojem je ista napisana, sto, smatram, nije nevazno.

U jednom drugom topicu Rambi kaze da je srednje obrazovani zidov.Malo mi je nejasno kako neko ko tvrdi da poznaje Bibliju (procitala i studirala) , zna originalni jezik , itd. ne moze odgovoriti na pitanja koja El-Kalem postavlja u drugom topicu.S druge strane ona pouzdano zna (kao srednje obrazovan zidov) da su neki dijelovi Kurana nastimani i kako su nastimani.

CCC, nije lijepo Rambi to sto radis.
__________________
dolma is offline  
Old 07.03.2003., 13:37   #62
Dolma

Dolma, ja jesan (vjerski gledano) srednje-zalosno obrazovani Zidov. I toga sam svjesna. Studirati Bibliju ne znaci biti vjerski obrazovan... to je samo vrh sante. Zato, o onome sto ne znam, ne komentiram.

Quran sam citala, ali ne i studirala. Odnos Quran - Biblija, Midrash, Gnoza - znam nesto bolje nego Quran. Sve sto sam ovdje rekla o Quranu, receno je iz biblijske i midraske perspektive - poledaj Midrashe o Josipu i istu pricu o Josipu iz Qurana pa ce ti moj argument biti jasan - ja ti jos uvijek ostavljan slobodu da se s njim ne slozis. Zato, da je topic postavljen "Quran" ili "Muhamed u Quranu", ja bih samo promatrala topic. S obzirom da je tema postavljena "Sto Biblija kaze o Quranu", onda se ipak osjecam pozvana da nesto i kazem. Posebno jer, iako nisam neki strucnjak, ipak sam daleko od dna ljestvice na ovom podforumu.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Old 07.03.2003., 13:42   #63
Re: Dolma

Quote:
rambi kaže:
Dolma, ja jesan (vjerski gledano) srednje-zalosno obrazovani Zidov.
ako si ti Zidov onda sam ja BUDISTA .....ocigledno je Rambi
Rima is offline  
Old 07.03.2003., 13:49   #64
Rima, da se ne trudis bezveze - uopce ne ulazim s tobom u polemiku. Naravno, nemam iluzije da ces prestati, ali ja ti nisam virtualna igracka te ti na ovakve postove uopce necu odgovarati. Na takav se nivo iz principa ne spustam. Shalom.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob

Zadnje uređivanje rambi : 07.03.2003. at 16:05.
rambi is offline  
Old 07.03.2003., 14:02   #65
ja i dalje tvrdim bez obzira na onu zastavu i zvezdu da ti nisi zidov nemozes se ti vise spustiti draga jer si zaista vrlo ...da nekazem

hajde Sha... i tebi (nisi zasluzila citav pozdrav vec samo polovinu)
Rima is offline  
Old 07.03.2003., 14:08   #66
Da topic preimenujemo u "Sta Rima kaze o rambi"?
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 07.03.2003., 14:09   #67
Rambi i sama kazes da nisi bas neki strucnjak za Kuran, pa kako onda mozes tvrditi da je nastiman.Slazem se da ima dosta toga sto je zajednicko s Biblijom, ali to ne znaci da je nastiman.A ako zaista jeste onda nam to i dokazi pa da svi lijepo napustimo Islam.
Sve najbolje.
dolma is offline  
Old 07.03.2003., 14:12   #68
Dolma II

Dolma, ja nisam prozelit. Ne napadam druge dok sama nisam napadnuta. Lijepo sam ti napisala da nisam strucnjak za Quran, ali znam dovoljno o ODNOSU islama prema judaizmu i krscanstvu. Zato se na teoloske quranske teme nikad ne javljam.
__________________
Islam dozvoljava da se prekine zadana riječ ako se pojavi nešto korisnije i bolje od toga. (c) Derviš aka Musliman.hr / Izrael 101
Kadija te tuži, kadija ti sudi / Case study / Legitimna kritika izraelske fiskalne politike / Izrael i UN / Arapsko-izraelski sukob
rambi is offline  
Old 07.03.2003., 14:37   #69
Quote:
Gospon Pes kaže:
Da topic preimenujemo u "Sta Rima kaze o rambi"?
ili mozda sta Rambi kaze o Rimi
Rima is offline  
Old 07.03.2003., 14:40   #70
Jednako nezanimljivo.
Gospon Pes is offline  
Old 07.03.2003., 14:42   #71
Quote:
Gospon Pes kaže:
Jednako nezanimljivo.
znas sta ako je ona (znas na koga mislim) je Zidov onda sam ja zaista Budista , ja cu to dokazati
bice zanimljivo ,,,sad odoh spavati
Rima is offline  
Old 07.03.2003., 14:45   #72
Re: Dolma II

Quote:
rambi kaže:
Ne napadam druge dok sama nisam napadnuta.
Ej ljudi nije jevrej ili dobro laze!

A mozda...
opcepoznata stvar je da su Palestinci napadali stalno kroz svoju historiju pa su ti narodi isprovociranji palestinskim napadima okupirali Palestinu

Nije jevrej kad vam kazem!
__________________
poiskah štit dobri da štiti me

odbacih ga potom dobrog jer
tišti me
gorcin is offline  
Old 07.03.2003., 14:48   #73
Ja bih ti preporucila da ne dokazujes jer sto i tko je osoba rambi, ne vjerujem da bi trebala biti jedna od tema.
Ukoliko nesto zelis dokazivati, mozes dokazati da ono sto ona kaze o zidovskoj, muslimanskoj ili ne znam kojoj vjeri nije tako.
To je svrha foruma Religija, NE rasprava o njegovim clanovima.
Osim ako to clanovi sami zele i dopuste kao u tvom slucaju.
rambi nije dala pristanak, a vjerujem da i nece, dakle, ostavi nju, pisi o onome sto ona tvrdi.
__________________

Biti razuman medju ludjacima je ludost za sebe.
Gospon Pes is offline  
Old 07.03.2003., 14:53   #74
Quote:
Gospon Pes kaže:

Ukoliko nesto zelis dokazivati, mozes dokazati da ono sto ona kaze o zidovskoj, .
to sam ja bas i mislila naravno , nisam ni mislila da cu poceti topik STA JE NEKO ,vec cu na njene greske dokazati da nije zidov bez obzira na zastavu i zvezdu.

jesi li cula za Kineza koji je uzeo uciti Hrvata Hrvatski

pozdrav
Rima is offline  
Old 07.03.2003., 15:26   #75
Pa nije Rambi Zidov... ona je ZIdovka
 
Old 07.03.2003., 18:12   #76
U ime Boga Sveopceg Dobrocinitelja Milostivog


Vi bas hocete da vas ja moram ganjati. Eno onaj moj 1. topic polahko se krece prema dnu. Bice da nije vise zanimljiv


Nista nije doreceno, molim vas ukljucite se. Pustite te igrice. Tema je ozbiljna, il sam ja mozda pogrijesio forum

Mir i dobro
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Old 07.03.2003., 18:18   #77
E, baš si se ovdje požalio?

Vidiš, ovaj topik za zamro još 31.12. prošle godine, a oživljen je tek 6.3. ove g...kad su glavni "igrači" rekli šta su imali, a drugi se ni tada nisu upuštali..

Da si se malo udubio..vidio bi da se nitko se protiv tebe nije urotio.

Onaj tko ga je oživio 6.3. ...isto je zakasnio, ali "mudro" šuti.

Ma forum ti je jako varljivo mjesto. Nikad ne znaš kuda će skrenuti ili zastati...
Dunj@ is offline  
Old 07.03.2003., 18:24   #78
............pa sto onda da dozvolimo da jos topica zamre. Onaj svoj sam jedva nekako ugrabio sa dna. Lahko je samo se preselimo i atmosfera yopet pjaaavaaa

Eh vid' sad mi jos kaza sta je forum.....Jel to ono u prenesenom znacenju: "Hajde ti kupi se "nema" ovdje nista zanimljivo."


Hmmmmmmm e bas ima.
__________________
"Vice iza glasa: "Bojte se Boga i dajte mu slavu jer doce cas suda njegova! I poklonite se njemu koji stvori nebo i zemlju i more i izvore voda!" /NZ: Otkrivanje, 14:7/
Nezamislivo je da covjek kome Bog da Knjigu i znanje i vjerovjesnishtvo – poslije rekne ljudima: "Klanjajte se meni, a ne Bogu!" – nego: "Budite Bozji jer vi Knjigu znate i nju proucavate!" /Kur'an, 3:79/
Isus odgovori: "Prva je: Slushaj, Izraele! Gospodin Bog nash jest jedini Bog." /Evandjelje po Marku, 12:29/
El-Kalem is offline  
Old 07.03.2003., 18:51   #79
Naravno da ima.

Nego, osvrni se i malo uključi i u druge teme.
Počeo si s "kuknjavom" da te "niko ne voli", a nisi zapazio da tu postoje i drugi koji isto postavlju neke teme i gledaju hoće li im tko odgovoriti.

Ovako ispadaš sebično "derište", koje bi da je njegova "igračka" najljepša. A priznaj, ja sam ipak i svojim komentarima "izvan teme" pridonijela "živosti" tvog topika.

Naravno, to sam i htjela...jer sam vidjela da ćeš "potonuti" ako te ostavim "na miru"...iako si se sigurno ljutio na mene.
Dunj@ is offline  
Old 07.03.2003., 20:17   #80
Re: Šta Biblija kaže o Muhammedu

Quote:
gorcin kaže:
Ovim postom nemam namjeru da opovrgnem da Biblija ništa na govori o Isusu, jer bi to bila glupost. Ima na hiljade dokaza koje govore o dolasku Mesiha/Mesije. Samo hoću da ukažem na to da Biblija ipak spominje Muhammeda!
Ponovljeni zakon 18:18

"Podignut ću im proroka između njihove braće, kao što si ti. Staviću Svoje riječi u njegova usta, da im kaže sve što im zapovijedim".

Ispravite me ako griješim ali ovo je objavljeo Mojsiju. Koliko ja znam jeste.

Didaat
Nažalost griješiš...

Biblija nigdje direktno ne spominje Muhameda, osim u kontekstu da će doći mnogi koji će učiti drugačije od Krista i odvoditi ovce za sobom. Pa ni ovaj stih kojeg citiraš (5.Moj. 18.18) ne odnosi se na Muhameda , nego na Krista, jer je on bio i Prorok.
 
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:24.