Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2012., 16:55   #3341
Evo ovako čitao sam dosta ovu temu ali ne mogu reći da sam sve pročitao.
Dakle zanima me ovako.
Imam 28 godina, završenu srednju školu, međutim nikada nisam radi u struci moje zanimanje je otišlo u jedan drugi smjer.
Onako iz hobija nakon završetka srednje sam počeo ići sa frendovima na more radit keramiku, mozaike i kamen.
Kad sam jako jako dobro ispekao zanat i stavio na vagu primanja na tom poslu i primanja koja mogu ostavariti sa svojom završenom školom sve je otišlo u korist tome da nastavim radit uređenja interijera.
Kako je kod nas zlatno doba građevine prošlo, niko nikog ne plaća, sa zadnjim poslodavcem sam završio tako da sam ga prijavio inspektoratu, i iskreno nemam ni volje ni živaca radit više u hr.
Radio sam na svim najelitnijim hotelima u hrv i mislim da sam stvarno majstor ovog zanata.
Malo sam tražio po netu i našao da se u kanadi vrlo lako nađe posao u ovoj struci, uvjek ima po 20-30 aktivnih oglasa za tile seting.
Pa me zanima da li je moguće dobiti ikakvu vizu, za odlazak u kanadu.
Engleski jezik i pišem i pričam tako da nije nikakva prepreka.
Zanima me konkretno od kuda krenuti jer sam jako zagrizao, i definitivno vidim riješenje samo i jedino u odlasku iz hrvatske.
doktorhit is offline  
Old 07.03.2012., 17:14   #3342
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ja bih volio čuti nekoga tko je nedavno došao u Kanadu. Eh sad, generalno se slažem da je lakše u Kanadi naći posao, ali me zanima kakve su šanse za nekoga ko nije informatičar, doktor, elektrotehničar, nego npr ekonomist.
Koliko je otežavajuća okolnost da nisam "njihov". Jer praktički sam kao ekonomist konkurentan samo za poslove koje ionako praktički može raditi svako (njihov kao i dođos) Ili bar skoro svatko. Koliko je nezaposlenih u Kanadi i kakvi su to ljdi ako im fali radne snage? Jesu to ljenčine ili debili? Sori šta se tako izražavam, ali mi nije logično da tamo za svakoga ima posla ko želi raditi.
I da, zanima me koliko ki keša treba za tamo, pod uvjetom da u kanadi nemaš nikog svog, uključujući avionasku kartu, troškovi vize, troškovi života za bar jedan mjesec.
Znam da je to relativno, ali bar okrugla me cifra zanima.
Također me zanima isplatili se otić tamo i tamo tražit posao ili je bolje ga nać u Kanadi iz Hrvatske, ako je to uopće moguće, za npr ekonomista.
Koliko sam ja cula i u Hrvatskoj ima poslova koje uglavnom rade "dođosi", zar ne? Dakle kako je moguce da u Hrvatskoj, uz toliku nezaposlenost ima posla za "dođose"?

Da te kanadski poslodavac pita, sto ti, kao ekonomist, znas raditi, sto bi odgovorio?

I naravno da je otezavajuca oklonost da "nisi njihov" jer ce ti trebati vremena da usavrsis engleski jezik...
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY

Zadnje uređivanje talia : 07.03.2012. at 17:19.
talia is offline  
Old 07.03.2012., 17:43   #3343
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Koliko sam ja cula i u Hrvatskoj ima poslova koje uglavnom rade "dođosi", zar ne? Dakle kako je moguce da u Hrvatskoj, uz toliku nezaposlenost ima posla za "dođose"?

Da te kanadski poslodavac pita, sto ti, kao ekonomist, znas raditi, sto bi odgovorio?

I naravno da je otezavajuca oklonost da "nisi njihov" jer ce ti trebati vremena da usavrsis engleski jezik...
Pa ne bih baš rekao da ima puno dođosa u Hrvatskoj. To su uglavnom Bosanci sa hrvatskim državljanstvom (BiH Hrvati), ali oni se ni ne smatraju dođosima (iako za sebe misle da trebaju imat veća prava od nas, jer su veći Hrvati od nas, ali to je druga tema).
Ostali dođosi su uglavnom druga generacija, doseljenici iz prošlih vremena....

Kao ekonomist mogao bih raditi svašta . I ništa. Ništa bez tutorstva i ne bih se usudio raditi ništa samostalno da mi se i da prilika.
Ono što sam spreman je učiti i da mi se da prilika. To je ono što ne mogu dobiti u Hrvatskoj. A navodno vani se ljudima da prilika da uče i nauče. Da, spreman sam učiti. dapače, volio bih učiti i naučiti. No, to te to nitko ne pita. Takve ni ne zovu na razgovore nego takvima bacaju CV-e u koš prilikom prve selekcije.
Mislim, radio sam ja svašta, mogu si nabildat CV bez problema i bez laži.
No, iskreno, nisam puno naučio na tim poslovima. Bio sam svašta, od smetlara do brokera, ali danas ni smetlar ne možeš biti bez veze.
KAo broker ni nisam naučio previše. Više sam o tome poslu načio iz knjiga i dnevne štampe nego na psolu .
šarlatanstvo, što ćeš. Ako bih aplicirao ozbiljnoj firmi ne pada mi na pamet lagat i preuveličavat svoje naje. Na žalost, to sam u Hrvatskoj prisiljen. A teško i tako dobivam posao. A kad ga dobijem, shvatim da su tamo još veći šarlatano. A onda ti još ni ne plate.

Mislim da znam engleski relativno dobro (radio sam u multikulti frimi u EU). ALi nipošto ga ne znam kao neko kome je engelski materinji i tko se školovao na engleskom. Spreman sam učiti i engelskina viši stupanj. Učim i francuski i japasnki. Kao trebaju i tu jezici. Po jednoj strani. Po drugoj ni najmanje u Hrvatskoj. Iluzorno je očekivati nekakve hrvatsko-japanske poslove A i ako ih bude, neće tu biti mjesta za mene . radije će platit prevoditelja. ALi ne mislim idućih deset godina studirat japanski vani i usavršavat ga (trebam nešto i jest).
da, znam da zvuči jako lijepo što sam radio u multi-kulti brokerskoj firmi u EU, ali.... ne, iza fasade stoji šarlatanstvo.....

Mislim da bih mogao svašta. Ne bi mi bilo mrsko biti smetlar. naravno, ne bih volio do smerti biti smetlar, jer mslim za sebe da mogu raditi i poslove gdje ću se više iskazati, ne omalovažavajući nikog drugog.
U Hrvatskoj nemam ni gdje ni od koga učiti. Profesori na faksu su takve budale da me sramota reć kakve stvari učimo, a u firmama je takvo šarlatanstvo da se svaki puta razočaram. Iza blještavih fasada sjede ili budale koje su tu preko veze, li frustrirani mladi ljudi željni napredovanja i težih zadataka, al su sretni da rade i ovo što rade.

Što se tiče "nižih " poslova tipa skladištar, to je rad 6 dana u tjednu, izrazito nesiguran posao gdje te tretiraju kao zadnje smeće, a plaća, ako je uopće dobiješ može biti OK džeparac ako živiš sa starcima i ako oni plaćaju režije i hranu.
Definitivno ne možeš biti sa 3, 4 prijatelja u podstanarskom stanu (i da si plaćaš režije i hranu). O auto ne treba ni maštati, osim ako nisi na takvoj lokaciji di ti trebao za posao, ali računaj da samo godišlja registracija stoji cca 2 mjesečne plaće skladištara, da vozačka košta nekih 4 mjesečne plaće skladištara. Teoretski to sve možeš na kredit, ali ako ti ga odobre, ne zaboravi da imaš ugovor o radu na samo mjesec dana i da si lako zamjenjiva roba.
Eto, napisao sam možda i previše..... ali naglašavam da ne znam puno , ali sam spreman naučiti. Samo je pitanje u prilici. U Hrvatskoj takvima se ne daje prilika.
sunshinestar is offline  
Old 07.03.2012., 22:13   #3344
Ne znam iz prve ruke, ali cula sam da neke fizicke poslove u Hrvatakoj uglavno rade dođosi

Cuj, sunshinestar, zar nisi pitao kakve su ti sanse u Kanadi s ekonomijom?

Ja ne znam sto da ti odgovorim, zato sam te i pitala da napises sto bi rekao kanadskom poslodavcu, da te pita sto znas raditi...pa ne bi valjda odgovorio ovo sto si napisao u zadnjem postu???
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 07.03.2012., 22:20   #3345
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Ne znam iz prve ruke, ali cula sam da neke fizicke poslove u Hrvatakoj uglavno rade dođosi

Cuj, sunshinestar, zar nisi pitao kakve su ti sanse u Kanadi s ekonomijom?

Ja ne znam sto da ti odgovorim, zato sam te i pitala da napises sto bi rekao kanadskom poslodavcu, da te pita sto znas raditi...pa ne bi valjda odgovorio ovo sto si napisao u zadnjem postu???
Fizičke poslove rade oni oji imaju tu sreću da ga dobiju.

Ne bih rekao potencialnom poslodavcu ovo što sam tu tebi ( ivama) napisao, nego bih rekao da mogu raditi onaj posao na koji oglas se javljam.

Valjda to tako ide i u Kanadi.
sunshinestar is offline  
Old 08.03.2012., 00:20   #3346
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Fizičke poslove rade oni oji imaju tu sreću da ga dobiju.

Ne bih rekao potencialnom poslodavcu ovo što sam tu tebi ( ivama) napisao, nego bih rekao da mogu raditi onaj posao na koji oglas se javljam.

Valjda to tako ide i u Kanadi.
OK, ponovo...ako si pitao kakve su ti sanse s ekonomijom u Kanadi, mozes li reci, sto vezano za ekonomsku struku - znas raditi?

Jer ako si zavrsio ekonomiju, a ne znas nista raditi vezano za ekonomsku struku, onda valjda i sam mozes zakljuciti kakve su ti sanse (s ekonomijom)

Vjerojatno ces se trebati doskolovati u Kanadi.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 08.03.2012., 00:36   #3347
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
OK, ponovo...ako si pitao kakve su ti sanse s ekonomijom u Kanadi, mozes li reci, sto vezano za ekonomsku struku - znas raditi?

Jer ako si zavrsio ekonomiju, a ne znas nista raditi vezano za ekonomsku struku, onda valjda i sam mozes zakljuciti kakve su ti sanse (s ekonomijom)

Vjerojatno ces se trebati doskolovati u Kanadi.


Pa nisam još završio, ali sam pri kraju. Ne, ne znam ništa raditi vezano za ekonomsku struku, niti ću znati kad diplomiram. Kakvo je to pitanje? pa naravno da ne znam ništa raditi, isto kao da pitaš diplomiranog pravnika koji to pravnički posao zna raditi? pa naravno da ni jedan? Ista stvar i sa medicinom i sa svakim drugim fakultetom. Bar u Hrvatskoj je tako.

Ja pitam za početnički posao. I ne pitam isključivo vezano za struku. Može i neki drugi nekvalificirani posao kakve su šanse.
Ne potam za doškolavanje nego za posao. Posao prvo, a sve ostalo sekundarno. Učiti uvijek, al ne praznog želuca.

I još jedno bitno pitanje koje sam izostavio, a tiče se troškova. Možete li mi reći o kojoj se svoti otprilike radi?
sunshinestar is offline  
Old 08.03.2012., 01:07   #3348
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Pa nisam još završio, ali sam pri kraju. Ne, ne znam ništa raditi vezano za ekonomsku struku, niti ću znati kad diplomiram. Kakvo je to pitanje? pa naravno da ne znam ništa raditi, isto kao da pitaš diplomiranog pravnika koji to pravnički posao zna raditi? pa naravno da ni jedan? Ista stvar i sa medicinom i sa svakim drugim fakultetom. Bar u Hrvatskoj je tako.

Ja pitam za početnički posao. I ne pitam isključivo vezano za struku. Može i neki drugi nekvalificirani posao kakve su šanse.
Ne potam za doškolavanje nego za posao. Posao prvo, a sve ostalo sekundarno. Učiti uvijek, al ne praznog želuca.

I još jedno bitno pitanje koje sam izostavio, a tiče se troškova. Možete li mi reći o kojoj se svoti otprilike radi?
Ti nista od ovoga nisi naveo u svom pocetnom postu, nego si pitao kakve su sanse za naci posao u Kanadi, za nekoga tko je ekonomist...

"Kakvo je to pitanje" kazes? Valjda ocekujes nekakve telepatske sposobnosti ovdje...

Nemoj zaboraviti da se za svaki posao javlja vise kandidata, pa se postavlja pitanje kolike su sanse da izberu bas tebe, sa diplomom iz druge zemlje i bez iskustva...

Takodjer je zadnjih par godina u Kanadi "employer's market", gdje su employers u pozicija da mogu birati...

Posao za minimalac u fast-food ili da raznosis novine mozes lako naci


Ti, kao ekonomist, vjerojatno znas za ovo:
Quote:
The job market is directly related to the unemployment rate. The higher the unemployment rate, the greater the supply of labor in the overall job market. When employers have a larger pool of applicants to choose from, they can be pickier or force down wages. As the unemployment rate drops employers are forced to compete more heavily for available workers, which has the effect of increasing wages.

Read more: http://www.investopedia.com/terms/j/...#ixzz1oTlgnOUB
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY

Zadnje uređivanje talia : 08.03.2012. at 02:29.
talia is offline  
Old 08.03.2012., 01:26   #3349
Quote:
talia kaže: Pogledaj post
Ti nista od ovoga nisi naveo u svom pocetnom postu, nego si pitao kakve su sanse za naci posao u Kanadi, za nekoga tko je ekonomist...

Bilo kakav posao u fast-food ili da raznosis novine mozes vrlo lako naci
Ok možda nisam bio dovoljno jasan, možda je riječ ipak o kulturološkom razlikama

No, kako god, hvala na odgovoru.

Zanima me još da li raznosaču pizza, novina, fast foodu ostaje dovoljno vremena i novca za doškolavanje ili recimo volontiranje na nekom kompleksnijem poslu?
Recimo u ekonomiji ili turizmu.

Da li recimo to što sam Hrvat može biti i prednost nad drugim kandidatima koji taj jezik ne znaju, npr trženje neke robe i usluga na prostoru ex Yu. Naime, u jednoj sam državi dobio posao baš zbog toga.

I još samo dva pitanja, pa te molim da mi ti ili netko drugi pokuša odgovorit, bar otprilike, a ako baš ne zna odgovor neka napiše da ga ne zna, da ne glumim papigu.

Dakle, da li je posao bolje u Kandai tražit iz Hrvatske, ili prvo doći u Kanadu pa tražiti. AKo ništa drugo, kako je bolje zbog papira.

I s kolikom svotom novaca je potrebno krenuti na put. Bar otprilike.
sunshinestar is offline  
Old 08.03.2012., 04:02   #3350
evo koliko ja mogu pomoci

prije tocno mj dana sam dosao u kanadu...dosao sam kod jednog poznanika koji ima svoju firmicu, ugl uredjivanje interijera...sad radim na crno kod njega i imam dobru satnicu ali jedino sto mi manjka sati jer je posao takav da nemozes natuci dobru satnicu za veliku placu....e ovako sto se papira tice ugl je najlakse doci ovdje i predati papire nekom odvijetniku koji se bavi sa tim da ti to rijesi, naravno ako imas posao, jer covjek kad dodje jednostavno to nemoze sam sve jer je sve komplicirano....ugl to bi mene recimo ispalo nekih 850CAD ili 5000 kn i cekas ju oko 3 mjeseca, to vrijedi za godinu dana i svake se godine produzuje uz istu svotu novaca i nakon tri godine dobivas drzavljanstvo al neznam koliko se to placa a vjerujem u to jer se ovdje sve placa i nije bas bajno kao sto svi govore...ja ostajem jos neko vrijeme da si zaradim para na crnjaka i letim doma....iz tog razloga sto bi me rentanje stana sa svime mjesecno ispoalo oko 5000kn a na pocetku moras kupiti sve do zlice kad useljavas jer je ovdje skoro nemoguce naci stan namjesten...auto i to mislim da bi tek mogao imati za otprilike par godina al nebi mi bio ni potreban jer je grad velik i ima metro i autobusi pice svuda....e sad je pitanje kako bi netko osao tko nema nikoga tu....to znaci da se mora platiti neke masne pare nekoj agenciji da vec dobijes papire ili preko slanja zahtjeva njima a i to se nesto placa i plus treba osiguranje imat prije nego ulazis a onda tesko snalazenje i praznjenje dzepova.....procitajte i pitajte, spreman sam vam pomoci koliko god znam jer znam kako je ..... btw dobro razmislite prije nego se upustite u avanturu jer nije tako bajno kao sto se prica
iveksinjos is offline  
Old 08.03.2012., 06:22   #3351
Quote:
iveksinjos kaže: Pogledaj post
prije tocno mj dana sam dosao u kanadu......sad radim na crno kod njega i imam dobru satnicu ali jedino sto mi manjka sati jer je posao takav da nemozes natuci dobru satnicu za veliku placu....
sta je to dobra satnica na crnjaka?? i koliko to znaci zaradis tjedno/ misecno...

polako stari moj, tek si tu misec dana - moras prvo past na pod da bi moga krenit gore, jer mi nekako po tvom pisanju pari da si puno ocekiva, a docekala te stvarnost :-)))
__________________
mog mora nema i neznam sta da radim....
tipST is offline  
Old 08.03.2012., 07:12   #3352
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ok možda nisam bio dovoljno jasan, možda je riječ ipak o kulturološkom razlikama
Pa evo tvog posta, pa mi reci kako to "mozda" nisi bio dovoljno jasan, kad nisi uopce bio jasan?
Kakve kulturoloske razlike?

Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Ja bih volio čuti nekoga tko je nedavno došao u Kanadu. Eh sad, generalno se slažem da je lakše u Kanadi naći posao, ali me zanima kakve su šanse za nekoga ko nije informatičar, doktor, elektrotehničar, nego npr ekonomist.
Koliko je otežavajuća okolnost da nisam "njihov". Jer praktički sam kao ekonomist konkurentan samo za poslove koje ionako praktički može raditi svako (njihov kao i dođos) Ili bar skoro svatko. Koliko je nezaposlenih u Kanadi i kakvi su to ljdi ako im fali radne snage? Jesu to ljenčine ili debili? Sori šta se tako izražavam, ali mi nije logično da tamo za svakoga ima posla ko želi raditi.
I da, zanima me koliko ki keša treba za tamo, pod uvjetom da u kanadi nemaš nikog svog, uključujući avionasku kartu, troškovi vize, troškovi života za bar jedan mjesec.
Znam da je to relativno, ali bar okrugla me cifra zanima.
Također me zanima isplatili se otić tamo i tamo tražit posao ili je bolje ga nać u Kanadi iz Hrvatske, ako je to uopće moguće, za npr ekonomista.
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 08.03.2012., 07:21   #3353
Quote:
iveksinjos kaže: Pogledaj post
prije tocno mj dana sam dosao u kanadu...dosao sam kod jednog poznanika koji ima svoju firmicu, ugl uredjivanje interijera...sad radim na crno kod njega i imam dobru satnicu ali jedino sto mi manjka sati jer je posao takav da nemozes natuci dobru satnicu za veliku placu....e ovako sto se papira tice ugl je najlakse doci ovdje i predati papire nekom odvijetniku koji se bavi sa tim da ti to rijesi, naravno ako imas posao, jer covjek kad dodje jednostavno to nemoze sam sve jer je sve komplicirano....ugl to bi mene recimo ispalo nekih 850CAD ili 5000 kn i cekas ju oko 3 mjeseca, to vrijedi za godinu dana i svake se godine produzuje uz istu svotu novaca i nakon tri godine dobivas drzavljanstvo al neznam koliko se to placa a vjerujem u to jer se ovdje sve placa i nije bas bajno kao sto svi govore...ja ostajem jos neko vrijeme da si zaradim para na crnjaka i letim doma....iz tog razloga sto bi me rentanje stana sa svime mjesecno ispoalo oko 5000kn a na pocetku moras kupiti sve do zlice kad useljavas jer je ovdje skoro nemoguce naci stan namjesten...auto i to mislim da bi tek mogao imati za otprilike par godina al nebi mi bio ni potreban jer je grad velik i ima metro i autobusi pice svuda....e sad je pitanje kako bi netko osao tko nema nikoga tu....to znaci da se mora platiti neke masne pare nekoj agenciji da vec dobijes papire ili preko slanja zahtjeva njima a i to se nesto placa i plus treba osiguranje imat prije nego ulazis a onda tesko snalazenje i praznjenje dzepova.....procitajte i pitajte, spreman sam vam pomoci koliko god znam jer znam kako je ..... btw dobro razmislite prije nego se upustite u avanturu jer nije tako bajno kao sto se prica
Samo bih ispravila, da nakon 3 godine vjerojatno dobijes landed immigrant / permenent resident status, a ne drzavljanstvo.

Nije mi bas jasno ovo u vezi agencija...
__________________
The people who are trying to make this world worse are not taking the day off. Why should I? BOB MARLEY
talia is offline  
Old 08.03.2012., 11:43   #3354
Quote:
iveksinjos kaže: Pogledaj post
prije tocno mj dana sam dosao u kanadu...dosao sam kod jednog poznanika koji ima svoju firmicu, ugl uredjivanje interijera...sad radim na crno kod njega i imam dobru satnicu ali jedino sto mi manjka sati jer je posao takav da nemozes natuci dobru satnicu za veliku placu....e ovako sto se papira tice ugl je najlakse doci ovdje i predati papire nekom odvijetniku koji se bavi sa tim da ti to rijesi, naravno ako imas posao, jer covjek kad dodje jednostavno to nemoze sam sve jer je sve komplicirano....ugl to bi mene recimo ispalo nekih 850CAD ili 5000 kn i cekas ju oko 3 mjeseca, to vrijedi za godinu dana i svake se godine produzuje uz istu svotu novaca i nakon tri godine dobivas drzavljanstvo al neznam koliko se to placa a vjerujem u to jer se ovdje sve placa i nije bas bajno kao sto svi govore...ja ostajem jos neko vrijeme da si zaradim para na crnjaka i letim doma....iz tog razloga sto bi me rentanje stana sa svime mjesecno ispoalo oko 5000kn a na pocetku moras kupiti sve do zlice kad useljavas jer je ovdje skoro nemoguce naci stan namjesten...auto i to mislim da bi tek mogao imati za otprilike par godina al nebi mi bio ni potreban jer je grad velik i ima metro i autobusi pice svuda....e sad je pitanje kako bi netko osao tko nema nikoga tu....to znaci da se mora platiti neke masne pare nekoj agenciji da vec dobijes papire ili preko slanja zahtjeva njima a i to se nesto placa i plus treba osiguranje imat prije nego ulazis a onda tesko snalazenje i praznjenje dzepova.....procitajte i pitajte, spreman sam vam pomoci koliko god znam jer znam kako je ..... btw dobro razmislite prije nego se upustite u avanturu jer nije tako bajno kao sto se prica

Meni se čini, možda sam samo ja, da si se zaletio grlom u jagode a onda skužio da nisu jagode nego koprive.

Svi smo drugačiji i sa drugačijim motivima se odlučujemo na takav korak koji naravno nije jednostavan ni lagan.

Koliko sam shvatio ti si tamo otišao zaraditi neke ozbiljnije novce na brzinu a to ne ide nigdje pa ni u Canadi (bar ne legalno). Pa si to shvatio. I još riskiraš jer si ilegalac na tržištu. Šta da ti kažem osim PAZI SE.

btw jedno pitanje: u kojem si gradu?

I jedno zrnce mudrosti - NAJKRAĆI PUT NIJE UVIJEK I NAJBRŽI.
__________________
Life is like a box of chocolate.
goranb is offline  
Old 08.03.2012., 12:15   #3355
Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Koliko je nezaposlenih u Kanadi i kakvi su to ljdi ako im fali radne snage? Jesu to ljenčine ili debili? Sori šta se tako izražavam, ali mi nije logično da tamo za svakoga ima posla ko želi raditi.
nisu lijeni debili, kanada je druga najveca zemlja na svijetu po velicini, a ima samo 30 miliona stanovnika, ne samo da im fali radnika, fali im ljudi općenito...a imaj na umu da je klima u kanadi veliki minus i da nisu svi spremni na osmo mjesecnu zimu


Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
Također me zanima isplatili se otić tamo i tamo tražit posao ili je bolje ga nać u Kanadi iz Hrvatske, ako je to uopće moguće, za npr ekonomista.
mislim da je nemoguce naci posao u kanadi iz hrvatske, to bi poslodavac morao preokrenuti zemlju da ti rijesi sve puste papire, to je ipak previse posla ako uzmes u obzir da te poslodavac nikad nije niti vidio...


Quote:
sunshinestar kaže: Pogledaj post
da, znam da zvuči jako lijepo što sam radio u multi-kulti brokerskoj firmi u EU, ali.... ne, iza fasade stoji šarlatanstvo.....
odkud to da kao broker nisi uspio nista zaraditi i to još u međunarodnoj brokerskoj kuci???
jesi probao kod neke druge kuce? ako si vec to radio znaci da imas licencu,a to nije mala stvar, brokeri navodno dosta sa strane zarade (poznanik dipl. ekonomist mi kaze da njegovi kolege s faxa,koji rade kao brokeri, uspiju sastrane zaraditi još jednu plaću, a plaće su im oko 1000 Eura)


Quote:
iveksinjos kaže: Pogledaj post
prije tocno mj dana sam dosao u kanadu...dosao sam kod jednog poznanika koji ima svoju firmicu, ugl uredjivanje interijera...sad radim na crno kod njega i imam dobru satnicu ali jedino sto mi manjka sati jer je posao takav da nemozes natuci dobru satnicu za veliku placu....e ovako sto se papira tice ugl je najlakse doci ovdje i predati papire nekom odvijetniku koji se bavi sa tim da ti to rijesi, naravno ako imas posao, jer covjek kad dodje jednostavno to nemoze sam sve jer je sve komplicirano....ugl to bi mene recimo ispalo nekih 850CAD ili 5000 kn i cekas ju oko 3 mjeseca, to vrijedi za godinu dana i svake se godine produzuje uz istu svotu novaca i nakon tri godine dobivas drzavljanstvo al neznam koliko se to placa a vjerujem u to jer se ovdje sve placa i nije bas bajno kao sto svi govore...ja ostajem jos neko vrijeme da si zaradim para na crnjaka i letim doma....iz tog razloga sto bi me rentanje stana sa svime mjesecno ispoalo oko 5000kn a na pocetku moras kupiti sve do zlice kad useljavas jer je ovdje skoro nemoguce naci stan namjesten...auto i to mislim da bi tek mogao imati za otprilike par godina al nebi mi bio ni potreban jer je grad velik i ima metro i autobusi pice svuda....e sad je pitanje kako bi netko osao tko nema nikoga tu....to znaci da se mora platiti neke masne pare nekoj agenciji da vec dobijes papire ili preko slanja zahtjeva njima a i to se nesto placa i plus treba osiguranje imat prije nego ulazis a onda tesko snalazenje i praznjenje dzepova.....procitajte i pitajte, spreman sam vam pomoci koliko god znam jer znam kako je ..... btw dobro razmislite prije nego se upustite u avanturu jer nije tako bajno kao sto se prica
konacno jedan koji ne govori u superlativima kad je o kanadi riječ....na drugim forumima i komentarima članaka o kanadi naišao sam na nemali broj ljudi koji tvrde da nije tamo tako sjajno, ali da je ipak puuuno bolje nego u hr, ali ono što me zaintrigiralo su oni koji pričaju o depresiji u koju su upali nakon povratka iz kanade u hr (WH viza je samo na godinu dana nazalost)....

ja isto trazim nacin kako da odem iz hr u kanadu, a da to nije samo na god dana, nego za stalno...
GLAVATAR is offline  
Old 08.03.2012., 16:23   #3356
Quote:
GLAVATAR kaže: Pogledaj post
nisu lijeni debili, kanada je druga najveca zemlja na svijetu po velicini, a ima samo 30 miliona stanovnika, ne samo da im fali radnika, fali im ljudi općenito...a imaj na umu da je klima u kanadi veliki minus i da nisu svi spremni na osmo mjesecnu zimu
o cemu ti pricas? kanadskom arktiku?!
šatro gospon is offline  
Old 08.03.2012., 16:29   #3357
Quote:
iveksinjos kaže: Pogledaj post
prije tocno mj dana sam dosao u kanadu...dosao sam kod jednog poznanika koji ima svoju firmicu, ugl uredjivanje interijera...sad radim na crno kod njega i imam dobru satnicu ali jedino sto mi manjka sati jer je posao takav da nemozes natuci dobru satnicu za veliku placu....e ovako sto se papira tice ugl je najlakse doci ovdje i predati papire nekom odvijetniku koji se bavi sa tim da ti to rijesi, naravno ako imas posao, jer covjek kad dodje jednostavno to nemoze sam sve jer je sve komplicirano....ugl to bi mene recimo ispalo nekih 850CAD ili 5000 kn i cekas ju oko 3 mjeseca, to vrijedi za godinu dana i svake se godine produzuje uz istu svotu novaca i nakon tri godine dobivas drzavljanstvo al neznam koliko se to placa a vjerujem u to jer se ovdje sve placa i nije bas bajno kao sto svi govore...ja ostajem jos neko vrijeme da si zaradim para na crnjaka i letim doma....iz tog razloga sto bi me rentanje stana sa svime mjesecno ispoalo oko 5000kn a na pocetku moras kupiti sve do zlice kad useljavas jer je ovdje skoro nemoguce naci stan namjesten...auto i to mislim da bi tek mogao imati za otprilike par godina al nebi mi bio ni potreban jer je grad velik i ima metro i autobusi pice svuda....e sad je pitanje kako bi netko osao tko nema nikoga tu....to znaci da se mora platiti neke masne pare nekoj agenciji da vec dobijes papire ili preko slanja zahtjeva njima a i to se nesto placa i plus treba osiguranje imat prije nego ulazis a onda tesko snalazenje i praznjenje dzepova.....procitajte i pitajte, spreman sam vam pomoci koliko god znam jer znam kako je ..... btw dobro razmislite prije nego se upustite u avanturu jer nije tako bajno kao sto se prica
znaci nakon mjesec dana ti je sve jasno?

a odvjetnik ti uzme lovu za ono kaj sam mozes napravit...pogotovo ak nemas punu satnicu...komplicirano je zato kaj ti je to odvjetnik tak rekel.
i talija ti je vec odgovorila, nakon 3 godine mozes traziti stalni boravak a ne drzavljanstvo.
šatro gospon is offline  
Old 08.03.2012., 17:14   #3358
napisi malo vise informacija pa mozda kako mogu i pomoci
iveksinjos is offline  
Old 08.03.2012., 18:06   #3359
Quote:
šatro gospon kaže: Pogledaj post
znaci nakon mjesec dana ti je sve jasno?

a odvjetnik ti uzme lovu za ono kaj sam mozes napravit...pogotovo ak nemas punu satnicu...komplicirano je zato kaj ti je to odvjetnik tak rekel.
i talija ti je vec odgovorila, nakon 3 godine mozes traziti stalni boravak a ne drzavljanstvo.
a dobro....onda ko hoce moze doci slobodno u quebec i nek sam rijesava papire pa da vidim kako ce ih rijesiti i dobiti pozitivni odgovor....dobro da dobije se stalni boravak sorryyyyyy.....
iveksinjos is offline  
Old 08.03.2012., 18:29   #3360
Ovo me zaitrigiralo što kaže ivek da je nemoguće naći namješten stan, znam da smo diskutirali to već ali zar ljudi ne dolaze i odlaze pa se to stalno mijenja, što onda svi sa sobom ponesu nazad u HR ili kud se već vraćaju i namještaj, žlice, zavjese i sl??? Zar mnogi ne ostave za sobom ono što neće vuknjariti preko bare?
__________________
Wokot šprica vodicu
Wokot is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:25.