Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje > Žensko zdravlje

Žensko zdravlje Od mjesečnice do menopauze: za ginekološke probleme i pitanja

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 16.06.2012., 23:12   #201
Quote:
ak1981 kaže: Pogledaj post
Zadnje su mi našli da imam oštećen pudentalni živac.
Tko ti je i gdje postavio tu dijagnozu, ako nije tajna?
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 10:58   #202
Alo, cure! Neću da čujem takav pesimizam! PROĆI ĆE! Hoće, moramo tako misliti! samo nažalost vjerujem da će proći sam od sebe, a dotad moramo sačuvati zdrav razum. meni će sad dvije godine da imam probleme, ali ja sam sad na konju kad se samo sjetim početaka. ide na bolje malo po malo, ali ide. Ja sad imam normalne spolne odnose, prije nisam o tome mogla ni sanjati. Imam volje za životom, pravim planove, proći će to. Nijedna od vas nije pile kontracepcijske? Meni je navodno to stanjilo sluznicu. Nisam baš preuvjerena, ali ima smisla.

Razumijem vas ja zaisat najbolje jer znam ja kako mi je bilo kad me ovo uhvatilo. Ali zaista ide na bolje. prva godina je bila očaj, od tada kao da je malo brže krenulo na bolje.

Zadnje uređivanje El Gato Félix : 17.06.2012. at 11:04. Reason: spajanje postova
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 19:04   #203
Cure jeste primjetile da vam neka hrana smeta tj. da vam neka druga pomaže? S kojim praškom/tekućim perete gaćice i da li stavljate omekšivač?
Ja sam postala jako osjetljiva, sve mi treba biti pamučno i nikako da mi se zavlači. Prije sam mogla nositi svakakve gaćice, makar na kratko, a sad ne mogu ni 5 min. Ulošci isto katastrofa, koristim sam od tosame one tanke pamučne ili debele kad sam doma, a dnevne si nisam našla. Sve me smeta
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 20:23   #204
Quote:
Aerin kaže: Pogledaj post
Cure jeste primjetile da vam neka hrana smeta tj. da vam neka druga pomaže? S kojim praškom/tekućim perete gaćice i da li stavljate omekšivač?
Ja sam postala jako osjetljiva, sve mi treba biti pamučno i nikako da mi se zavlači. Prije sam mogla nositi svakakve gaćice, makar na kratko, a sad ne mogu ni 5 min. Ulošci isto katastrofa, koristim sam od tosame one tanke pamučne ili debele kad sam doma, a dnevne si nisam našla. Sve me smeta
Hej,Aerin,

pozato mi je to što govoriš. Prije sam ovu nosila dnevne uloške. Bilo mi je nezamislivo izaći bez njih. al od kada imam ove probleme više uopće ne nosim "fine" gaćice-čipka, i slično, već isključivo pamučne i to 100 %pamuk, ni mrvica elestina i robu perem u dječjem prašku, naravno bez omekšivača. E da, i da napomenem da sam do prije par mjeseci nosila isključivo već razvučene, dakle veće pamučne gaćice tako da mi se ni slučajno ne zavuku jer bi mi to smrt bila. A sad već nosim normalne gaćice da mi je lijepo usko stoje, a i ako mi se zavuku ne smetaju. mrvicu osjetim, ovisno u periodu u mjesecu. Ali ja nastojim da mi se ne zavlače da ne grebu sluznicu. A dnevni uložak znam staviti pred mengu ili na kraju menge, bude ok. Al isto tako mi je bilo kao i tebi. Znala sam doktirma govoriti da me gaćice a o ulošku da ne govorim, kao da dole imam brusni papir. Sad mi više nije ni blizu tako osjetljivo. e da, i prije nema šanse da obučem usku trenerku, ni slučajno da me dole dotakne, sad mogu normalno. Al hlače, osim tako trenerke, ne nosim. na posao idem u suknjama, a po doma su malo širim trenerkama, bolje.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 20:25   #205
Quote:
Aerin kaže: Pogledaj post
Cure jeste primjetile da vam neka hrana smeta tj. da vam neka druga pomaže? S kojim praškom/tekućim perete gaćice i da li stavljate omekšivač?
Ja sam postala jako osjetljiva, sve mi treba biti pamučno i nikako da mi se zavlači. Prije sam mogla nositi svakakve gaćice, makar na kratko, a sad ne mogu ni 5 min. Ulošci isto katastrofa, koristim sam od tosame one tanke pamučne ili debele kad sam doma, a dnevne si nisam našla. Sve me smeta
Kad imam mengu koristim one Lola ribar pamučne uloške u mrežici. Mislim da mi sad ne bi smetale ni neke bolje kao Librese ali ne želim, Takav Librese stavim na gaćice a preko njega pamučni. Ja se osjećam kao da sam na konju sa ovim mojim smetnjama. nije ni blizu onog što sam proživljavala, zato imam nade da će proći. Spolni odnosi su mi normalni, ništa ne boli.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 21:07   #206
Quote:
MarMio kaže: Pogledaj post
Kad imam mengu koristim one Lola ribar pamučne uloške u mrežici. Mislim da mi sad ne bi smetale ni neke bolje kao Librese ali ne želim, Takav Librese stavim na gaćice a preko njega pamučni. Ja se osjećam kao da sam na konju sa ovim mojim smetnjama. nije ni blizu onog što sam proživljavala, zato imam nade da će proći. Spolni odnosi su mi normalni, ništa ne boli.
Joj super ajde baš mi je drago zbog tebe, ja sam danas jela paštu i 2 čokoladna keksića i odmah me više peče.. E sad ne znam jel mi to zbog toga ili samo u glavi, a odnosi.. Nadam se da će i meni oni brzo biti opet normalni jer ovo je UŽAS al kad vidim da je tebi bolje imam nade
Aerin is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 21:56   #207
Quote:
Aerin kaže: Pogledaj post
Joj super ajde baš mi je drago zbog tebe, ja sam danas jela paštu i 2 čokoladna keksića i odmah me više peče.. E sad ne znam jel mi to zbog toga ili samo u glavi, a odnosi.. Nadam se da će i meni oni brzo biti opet normalni jer ovo je UŽAS al kad vidim da je tebi bolje imam nade
Bitno nam je samo pozitivno razmišljati. Evo, ja sam ti tek prije 2-3 mjeseca počela piti cedeviti ili coca colu. Nisam pila ništa osim vode skoro dvije godine. Bila sam uvjerena da to zakiseljava mokraću pa da jače peče sluznica. Da li je to bilo točno, pojma nemam. Vjeruj mi, kad bi mi smetnje ostale ovakve kakve su mi sada ja bi na koju bila. Ali ja se nadam da ako mi je već do ove mjere napredovalo da će to svakako proći skroz. kako mi jeprošle godine ovdje na forumu odgovorila cura Betili- možda si porčitala- ona je prošlo sve žive pretrage i nakraju prošlo samo od sebe u nešto manje od dvije godine. Gle, i mene ubija sjedenje zato i sjedim na poslu na jastuku-imam onu mekanu uredsku fotelju a više mi pašu one tvrde. I bocicom vode se isperem na wc-u. A kad se sjetim da je mene godinu dana peklo luđački što god ja radila. da li sjedila, ležala, hodala, to je nešto katastrofalno bilo. sex ni na kraju pameti. pa je počelo pečenje popuštai i pretvarati se u žarenje, a sad je to neka nelagoda. Dok hodam, ležim sve djeluje ok, zaboravim na problem, ali eto čim sjedim na taj pritisak reakcija kao neka nelagoda. a da baš to forsiram 8 sati na poslu, neću. zato-jastuk s rupom. A vodom se isperem nakon mokrenja jer mokraća još malo zapecka pa bolje da se ispere. Uzmem onu malu dječju Janu, sa čepom na dudu, ulijem mlake vode i nakon pi-pi se isperem. A to je parola-druže, snađi se

Proći će to nama, samo nažalost tek s vremenom. mislim da nekog lijeka nema. Pokušaj sa aloe vera kremom, Jednoj curi na forumu je pomoglo. A meni se profesorica baš na to zelenu kremu od aloe vere poziva da je dobra.

Ja već godinu dana baš ništa dole ne stavljam.

Čitala si moje postove pa si vidila da sam imala problem i sa suhoćom tj.nestao mi je moj prirodni iscjedak. Doktori me uvjeravanju da je normalan kad gledaju unutra a ja znam da nije. tek zadnjih pola godine je normalan. ja sam naviikla da meni svaki dan malo dole bude na gaćicama. Nekad više, nekad samo mala točkica. A onda-ništa.

mene spašava zoloft jer sam smirenija, to je mala doza, najnormalnije funkcioniram ali mi je pomogao sa spavanjem. ja sam godinama užasne nesanice imala i ja mislim da je meni došlo do neke ekspolozije u organizmu i zbog toga i nespavanja a pilule su same po sebi štetu napravile.

Zato, glavu gore! Izdržat ćemo mi ovo!
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.06.2012., 22:09   #208
Curke moje, evo danas sam baš gledala malo na menstrualni kalendar i skužila da mi je 2.dan ovulacije, od jučer me peče dolje za poludjeti, naravno to povezujem sa izlučivanjem viška sluzi koji se onda cijedi dolje. Jel i vama tako? (tj bilo tako). Jel to ima kakve veze? Iskreno, ja ću pošandrcati. Ne znam više kako da si pomognem, kako da to pečenje nestane...toliko mi to utječe na kvalitetu života, a i same znate kako je to. Gledala sam dolje situaciju, male i crvene usne se crvene, na nekim dijelovima je jako eritematozno crveno. Jel i vama (bilo) tako? Nemam spolne odnose, a imam dečka, i mene to sve ubija Toliko toga sam već isprobala, ništa ne pomaže...ili se povuku simptomi na dan dva i ja se ponadam...kao ajde nešto se popravlja, ide na bolje...a kad ono, simptomi za koji dan vrate se još i gori.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 09:44   #209
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Curke moje, evo danas sam baš gledala malo na menstrualni kalendar i skužila da mi je 2.dan ovulacije, od jučer me peče dolje za poludjeti, naravno to povezujem sa izlučivanjem viška sluzi koji se onda cijedi dolje. Jel i vama tako? (tj bilo tako). Jel to ima kakve veze? Iskreno, ja ću pošandrcati. Ne znam više kako da si pomognem, kako da to pečenje nestane...toliko mi to utječe na kvalitetu života, a i same znate kako je to. Gledala sam dolje situaciju, male i crvene usne se crvene, na nekim dijelovima je jako eritematozno crveno. Jel i vama (bilo) tako? Nemam spolne odnose, a imam dečka, i mene to sve ubija Toliko toga sam već isprobala, ništa ne pomaže...ili se povuku simptomi na dan dva i ja se ponadam...kao ajde nešto se popravlja, ide na bolje...a kad ono, simptomi za koji dan vrate se još i gori.
Draga Esthelle,

sve je to meni poznato. pogledaj moje postove od početka- javljala sam detaljno kako je to dole izgledalo. Doktori su naravno govorili da to izgleda super, možda je malo zadebljano dole na ulazu u vaginu ali ništa značajno. ja kad bi im rekla da je crveno oni bi rekli da nije to ništa jako crveno i da lice nije uvijek iste boje pa tako ni to dole. Ali ja sam vidjela razliku. ko to mi to sada lipo, najnormalnije izgleda. Velike usne su uvijek u redu bile ali male su natečene bile i crvene. ulaz u vaginu je bio sužen jer su otečene bile. i onda nakon skoro godinu dana počela je ta zadebljanost popuštati a najdulje se zadržala u donjem dijelu malih usana koje i jesu najosjetljivije. Sad sve normanlo izgleda. kod ovulacije su usne malo osjetljivije, al ztadnja 2 mjeseca čak ni tada. dole mi je neki osjećaj iritiranost, i ništa više. doduše, nije to baš bajno s obzirm da mi mokraća smeta, ali kako je bilo, ja sam na konju.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 09:59   #210
Draga marmio,

Koliko je tebi ukupno (mjeseci,godina) trajalo razdoblje kada si mislila da ces poludjeti od tog pecenja i svega toga? Kako si to izdrzala? Ponekad mislim da mi je svega par dana u mjesecu ok i tad se ponadam, mozda prolazi. Onda dodje ovulacija, sluz se cijedi, a mene to sve pece, ponekad i svrbi. Pece me na 2 fronta, i najvise kad sjedim. Jel mozda imamo neku autoimunu bolest? Cekam rezultate krvnih pretraga, 1 dan mi traje kao godina dana. Brinem se i da nije nesto ozbilnije. Citala sam i da rak vulve izaziva takvo peckanje i svrbez.
Meni nista nije oteceno, vec na ulazu te na velikim i malim usnama zna biti crveno...kako koji dan, nekad vise, nekad manje. Kad je sluz odmah se i vise crveni i vise me pece, pece me do besvijesti.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 11:02   #211
Draga Esthelle,

i meni je tako bilo kako si opisala, a trajalo mi je točno 8 mjeseci. Luđačko pečenje, pogotovo za vrijeme ovulacije i prije menstruacije. I onda je počelo popuštat. Sad je većinu vremena OK ako niš ne prčkam dole. Ponekad me još zna zapeći neki put kad se popišam, ali uglavnom brzo prođe.

Nego, čitala sam malo o onome što je ak1981 spomenula, iritacija/oštećenje/blokiranost pudendalnog živca. Taj živac ide iz samog dna kičme i grana se u 3 smjera: rektum, vulva/uretra i klitoris. I kad se desi nešto s njim, bolovi se mogu osjetiti u jednom od ovih područja, ali i u sva tri. Bol čak može ići i u desnu preponu i nogu jer se on nalazi s desne strane, a bol se može prenositi i na lijevu stranu. Ozdravljenje je jako sporo, traje godinama, ali mnogima prođe samo po sebi. Jako je dobro vježbati, pogotovo vježbe za zdjelicu i gornji dio nogu.
Gardinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 12:06   #212
Draga Gardinija,

Hvala ti na odgovoru. Ovo kod mene traje vec 6 mjeseci, kad se sjetim prije me svaki dan ludjacki peklo, a sada me nekad vise, nekad manje,kako koji dan bas to "ludjacki" pece da mi dodje da iskocim iz vlastite koze. Procitala sam jedan link sto si stavila ovdje, pise da je prosjek godina -29, toliko imam ja te da ti simptomi prosjecno traju 21 mjesec, a kod nekih i do 10 godina recimo da nisam ni na polovici
Gardinija, jesi ti dobila kakvu dijagnozu? Od kuda si?
I mene zanima gdje nabaviti taj amitriptyline?
Lijepo si objasnila grananje pudentalnog zivca. Moguce da nam je svima on ostecen. A koji je razlog ostecenja? Cure, kakav imate posao? Sjedilacki? Jer ja radim pretezno sjedeci posao. Moguce da nam je nesto smrdano uz takvo stalno sjedenje. Imate vi kakvih ideja?
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 12:24   #213
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Draga Gardinija,I mene zanima gdje nabaviti taj amitriptyline? Lijepo si objasnila grananje pudentalnog zivca. Moguce da nam je svima on ostecen. A koji je razlog ostecenja? Cure, kakav imate posao? Sjedilacki? Jer ja radim pretezno sjedeci posao. Moguce da nam je nesto smrdano uz takvo stalno sjedenje. Imate vi kakvih ideja?
Amitriptilin se na našem tržištu prodaje kao Amyzol. Recept ti može dati neurolog ili tvoj liječnik opće prakse. Ponekad se kombinira s Neurontinom (gabapentin) i takva kombinacija zna biti učinkovitija. Porazgovarala bih s kakvim dobrim neurologom na tvom mjestu, ali nisam sigurna treba li od općeg neurologa očekivati da bude informiran o pudendalnoj neuralgiji/neuropatiji. Tu je potreban specijalist neurokirurg koji je prošao edukaciju u nekoj od svjetskih centara za liječenje pudendalne neuropatije.

O pudendalnoj neuralgiji ovdje imate puno: http://www.pudendalhope.info/
Naročito koristan je forum, ali nemojte da vas zastraše priče pacijenata, vi možda imate sasvim drugi problem koji izaziva slične simptome. Pudendalni živac može pritisnuti i ingvinalna hernija, o čemu su naši liječnici također vrlo slabo informirani, tako da i tu mogućnost ne bi bilo loše isključiti. Hernija ne mora biti vidljiva izvana da bi postojala.

Najstariji i najbolji tim koji se bavi dijagnostikom i liječenjem (blokade i operacija) kod upale pudendalnog živca je tim dr Rogera Roberta u Nantesu u Francuskoj. Zanima me je li kod nas uopće moguće dobiti tu dijagnozu (u Americi i Europi je sad već prilično popularna), zato sam gore postavila pitanje tko je to dijagnosticirao.

U svakom slučaju, pozdrav i sretno.
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 13:26   #214
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Draga Gardinija,

Hvala ti na odgovoru. Ovo kod mene traje vec 6 mjeseci, kad se sjetim prije me svaki dan ludjacki peklo, a sada me nekad vise, nekad manje,kako koji dan bas to "ludjacki" pece da mi dodje da iskocim iz vlastite koze. Procitala sam jedan link sto si stavila ovdje, pise da je prosjek godina -29, toliko imam ja te da ti simptomi prosjecno traju 21 mjesec, a kod nekih i do 10 godina recimo da nisam ni na polovici
Gardinija, jesi ti dobila kakvu dijagnozu? Od kuda si?
I mene zanima gdje nabaviti taj amitriptyline?
Lijepo si objasnila grananje pudentalnog zivca. Moguce da nam je svima on ostecen. A koji je razlog ostecenja? Cure, kakav imate posao? Sjedilacki? Jer ja radim pretezno sjedeci posao. Moguce da nam je nesto smrdano uz takvo stalno sjedenje. Imate vi kakvih ideja?
Iz Rijeke sam. Dijagnozu nisam nikakvu dobila, ali sam tek nedavno počela sumnjati da se možda radi o tom živcu, budući da mi nikakve kreme ni lijekovi nisu pomagali.

Razlog oštećenja tog živca svakako može biti dugotrajno sjedenje, a i vježbanje, pogotovo s utezima (ja godinama već idem u teretanu), bicikliranje, a i oštećenje diskova u donjem dijelu kralježnice.

Ja u zadnje vrijeme osjetim jako, jako lagane trnce u obje noge, pa svakako mislim posjetit nekog neurologa. Imate li kakvu preporuku za Zg ili bilo gdje? Mislim da je ak1981 spominjala dr. Vidu Demarin.

Quote:
Godiva kaže: Pogledaj post
Amitriptilin se na našem tržištu prodaje kao Amyzol. Recept ti može dati neurolog ili tvoj liječnik opće prakse. Ponekad se kombinira s Neurontinom (gabapentin) i takva kombinacija zna biti učinkovitija. Porazgovarala bih s kakvim dobrim neurologom na tvom mjestu, ali nisam sigurna treba li od općeg neurologa očekivati da bude informiran o pudendalnoj neuralgiji/neuropatiji. Tu je potreban specijalist neurokirurg koji je prošao edukaciju u nekoj od svjetskih centara za liječenje pudendalne neuropatije.

O pudendalnoj neuralgiji ovdje imate puno: http://www.pudendalhope.info/
Naročito koristan je forum, ali nemojte da vas zastraše priče pacijenata, vi možda imate sasvim drugi problem koji izaziva slične simptome. Pudendalni živac može pritisnuti i ingvinalna hernija, o čemu su naši liječnici također vrlo slabo informirani, tako da i tu mogućnost ne bi bilo loše isključiti. Hernija ne mora biti vidljiva izvana da bi postojala.

Najstariji i najbolji tim koji se bavi dijagnostikom i liječenjem (blokade i operacija) kod upale pudendalnog živca je tim dr Rogera Roberta u Nantesu u Francuskoj. Zanima me je li kod nas uopće moguće dobiti tu dijagnozu (u Americi i Europi je sad već prilično popularna), zato sam gore postavila pitanje tko je to dijagnosticirao.

U svakom slučaju, pozdrav i sretno.
Puno hvala na ovim informacijama

A što je to ingvinalna hernija i kojim pregledima se može ustanoviti?

Ja sam preko stranih foruma iskopala liječnika koji se specijalizirao u području pudendalnih živaca u Americi pod vodstvom dr. Dellona. Ovaj se zove dr. Oskar Aszmann i radi u Beču što je relativno blizu. Zlu ne trebalo!
Gardinija is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 13:40   #215
Quote:
Gardinija kaže: Pogledaj post
A što je to ingvinalna hernija i kojim pregledima se može ustanoviti?

Ja sam preko stranih foruma iskopala liječnika koji se specijalizirao u području pudendalnih živaca u Americi pod vodstvom dr. Dellona. Ovaj se zove dr. Oskar Aszmann i radi u Beču što je relativno blizu. Zlu ne trebalo!
Ingvinalna hernija je preponska kila/bruh. Možeš ići općem kirurgu, ali bolje je u specijalizirani centar za liječenje hernija, npr. ovaj: http://www.leistenbruch.de/english/home.html. Pregled je cca 200 eura, uključena su dva ultrazvučna pregleda dva liječnika. Imaju izvanrednu reputaciju (pitaj Google).

Kila zna pritisnuti živac/e u zdjelici i izazvati neuralgičnu bol (za koju nije kriva hernija kralježničnog diska na što će 99.9% doktora posumnjati i neće niti pokušati ići dalje od te dijagnoze ako MR slučajno pokaže i najmanju protruziju) koja se liječi operacijom hernije. Moje su, nažalost, prekasno otkrivene, pa imam bolove i probleme i nakon operacije, ali ipak vrlo polako ide nabolje.

Ovdje je najbolji rad o hernijama u žena koji sam uspjela iskopati:

http://www.laparoscopytoday.com/2004...s_in_wome.html
__________________
If liberty means anything at all, it means the right to tell people what they do not want to hear.
George Orwell

Zadnje uređivanje Godiva : 18.06.2012. at 13:45.
Godiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 14:42   #216
@Godiva: ja jos uvijek ne znam sto se kod mene dogodilo. Svi ginekolozi kazu, imas gljivicnu infekciju, posalju me doma sa hrpom vqginaleta, a simptomi se ne povlace. Znaci da sam krivo lijecena zbog pogresne dijagnoze. Uzasno me pece, svrbi tu i tamo, jarkocrvena sluznica vulve i anusa, pa jel to moze biti od tog pudendalnog zivca?
Nijedan doktor mi nije pomogao, a dg mi je vulvovaginitis.
Godiva, sto se tebi dogodilo? Koja je tvoja prica? Vidim da dosta znas o toj tematici.

@Gardinija: ja dosta sjedim, ali nije bas da se puno krecem, ne idem u teretanu, nedavno kupila bicikl, i onda procitam da se voznja bicikla ne preporucuje tj izbjegavat.
Mene je prije 2 tjedna rasturao kao desni jajnik i bol se sirila u desnu preponu i desni kuk. Meni je kiroprakticar rekao da imam jednu nogu kracu za par mm, i da je divno cudo kako nisam imala vecih problema s kraljeznicom bilo je to davno kad sam bila zbog problema s vratnom kraljeznicom od stalnog ucenja.
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 15:40   #217
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Draga marmio,

Koliko je tebi ukupno (mjeseci,godina) trajalo razdoblje kada si mislila da ces poludjeti od tog pecenja i svega toga? Kako si to izdrzala? Ponekad mislim da mi je svega par dana u mjesecu ok i tad se ponadam, mozda prolazi. Onda dodje ovulacija, sluz se cijedi, a mene to sve pece, ponekad i svrbi. Pece me na 2 fronta, i najvise kad sjedim. Jel mozda imamo neku autoimunu bolest? Cekam rezultate krvnih pretraga, 1 dan mi traje kao godina dana. Brinem se i da nije nesto ozbilnije. Citala sam i da rak vulve izaziva takvo peckanje i svrbez.
Meni nista nije oteceno, vec na ulazu te na velikim i malim usnama zna biti crveno...kako koji dan, nekad vise, nekad manje. Kad je sluz odmah se i vise crveni i vise me pece, pece me do besvijesti.
A jedno godinu dana je baš jako bilo, onda je krenulo nekako na bolje. od kada to imam ne idem u teretanu, a prije toga sam godinama išla. da se nisam možda ozljedila!? ne znam, pretpostavljam da su meni ipak pilule napravile svoje. sad je todolje osjetljivo al da se živjeti. sjedim u uredu, pa mi zato jastuk dobro dođe. da ne iritiram to područje. grozim se sjetiti vremena kad me peklo bez obzira što radila. znala sam se noću dizati po led. i samo od sebe je svakim danom bivalo sve lakše i sve manje bolno.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 18:53   #218
Dođem doma, pogledam dolje (jer me sve peče), i sve se crveni, na predjelima mi izgleda kao da je epitel sluznice promijenjen i kao da je tkivo prošarano, dijelovi neki su crveniji, neki manje, neki nisu, a na nekim dijelovima kao da je sluznica erodirala i ti dijelovi koji se crvene me peku. Ja sam stvarno zabrinuta. Čekam rezultate testova, navodno bit će gotovi u četvrtak. Sutra idem vaditi krv: ukupni IgE, cink u serumu, HbA1C, feritin, ukupne proteine, elektroforezu proteina, imunoelektroforeza proteina. Jel neka od vas radila te pretrage?
Jako sam zabrinuta, čak sam se prije i bila pomirila s činjenicom da se mora crveniti, neka je tako...al ne mogu prihvatiti da je sluznica promijenila osim boje i površinu na nekim dijelovima. MarMio jel si i ti to kod sebe ikada uočila - osim boje, promjenjenu površinu sluznice?

I počela sam temu opet čitat od početka, jel mi može neko objasniti koji je to položaj 5 do 7? Kako to provjeriti?
Esthelle is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 21:00   #219
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Dođem doma, pogledam dolje (jer me sve peče), i sve se crveni, na predjelima mi izgleda kao da je epitel sluznice promijenjen i kao da je tkivo prošarano, dijelovi neki su crveniji, neki manje, neki nisu, a na nekim dijelovima kao da je sluznica erodirala i ti dijelovi koji se crvene me peku. Ja sam stvarno zabrinuta. Čekam rezultate testova, navodno bit će gotovi u četvrtak. Sutra idem vaditi krv: ukupni IgE, cink u serumu, HbA1C, feritin, ukupne proteine, elektroforezu proteina, imunoelektroforeza proteina. Jel neka od vas radila te pretrage?
Jako sam zabrinuta, čak sam se prije i bila pomirila s činjenicom da se mora crveniti, neka je tako...al ne mogu prihvatiti da je sluznica promijenila osim boje i površinu na nekim dijelovima. MarMio jel si i ti to kod sebe ikada uočila - osim boje, promjenjenu površinu sluznice?

I počela sam temu opet čitat od početka, jel mi može neko objasniti koji je to položaj 5 do 7? Kako to provjeriti?

hej draga,

položaj "5 do 7" ti je zapravo najlakše shvatiti ako zamisliš da je ulaz u vaginu dakle onaj otvor u obliku kruga- sat. I zamisli gdje se na sata nalazi 5 sati i 7 sati. to ti zapravo odgovara donjem dijelu malih usana, prema rektumu. Meni je taj dio najkritičniji. Ja sam specijalist za gledanje ogledalcem dole- par puta dnevno. e sad, mene je znalo luđački peći a da ne promjeni boju, anek samo lagano žaruckati, a dole crveno. Nisam primjećivala nikakve ranice ni promjene na površini. niti mi je itko od doktora to primjetio. Ova žena u Zagrebu bi je radila bris, na samom ulazu u vaginu, čisto da se vidi da nije došlo do kakve promjene natom dijelu, nije, hvala Bogu. Uredan nalaz.

ja sam primjećivala da nakon šetanja kad se odmah pogledam da mi budu male usne crvenije, čim malo odmorim budu roze. E sad, možda je to normalno. Sad na primjer kad pogledam, više manje uvijek bude lijepe roze boje, ponekad možda malo rumenije, ali to zaista mislim da je normalna razlika u boji, baš kao što lice mijenja boja.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.06.2012., 21:14   #220
Quote:
Esthelle kaže: Pogledaj post
Dođem doma, pogledam dolje (jer me sve peče), i sve se crveni, na predjelima mi izgleda kao da je epitel sluznice promijenjen i kao da je tkivo prošarano, dijelovi neki su crveniji, neki manje, neki nisu, a na nekim dijelovima kao da je sluznica erodirala i ti dijelovi koji se crvene me peku. Ja sam stvarno zabrinuta. Čekam rezultate testova, navodno bit će gotovi u četvrtak. Sutra idem vaditi krv: ukupni IgE, cink u serumu, HbA1C, feritin, ukupne proteine, elektroforezu proteina, imunoelektroforeza proteina. Jel neka od vas radila te pretrage?
Jako sam zabrinuta, čak sam se prije i bila pomirila s činjenicom da se mora crveniti, neka je tako...al ne mogu prihvatiti da je sluznica promijenila osim boje i površinu na nekim dijelovima. MarMio jel si i ti to kod sebe ikada uočila - osim boje, promjenjenu površinu sluznice?

I počela sam temu opet čitat od početka, jel mi može neko objasniti koji je to položaj 5 do 7? Kako to provjeriti?

a za te pretrage nikad čula. u ovoj mojoj primitivnoj sredini jedino znaju za najosnovnije. Al čak i ta žena u zagrebu mi je rekla da se moram strpiti, da će to proći samo treba vremena jer da sam jako mlada počela piti pilule i pila ih 5 godina i da mi zapravo zaštekalo sa razvojem sluznice i da je zato tako osjetljiva.

Zaadnje mjesece bi primjećivala da mi je sredinom cikljusa, kojih tjedan dana, dole bublastije- male usne, mislim, međutim sad se kao i to gubi. pojačala bi osjetljivost i krenuo prozirni iscjedak i pretpostavljamda su mi tad bili plodni dani. iako, netko od cure gore je primjetio da kad joj se sluz pojača da jače peče. ja nisam tako primjetila. meni je dapače drago kad imam sluzi,jer kad se sjetim kako mi je nestala bila.

pročitaj moje postove od početka, dosat sam pisala o svojim simptomima.
MarMio is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:25.