Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.04.2010., 18:35   #1
Najbolji mali auto za cca 90k kuna

Evo, žena kupuje auto, pa joj malo pomažem tražiti.

Treba mali auto sa 5 vrata, da lijepo izgleda (njeni zahtjevi)
Moji zahtjevi su da je kvalitetan tako da ga ne moram vući na servis svako malo, da ima više od 60ks, da ima klimu i abs i 4 zračna jastuka.

Prvo smo napikirali mazgu 2 i toyotu yaris. Oboje bilo totalno razočarenje, osobito iznutra. Crno ko u grobu, puno previše jeftine tvrde plastičurine. I za to traže negdje 95 tisuća kuna. Još 2002 sam vozio fiat punto, čija je unutrašnjost bila svemirski brod (ljepša plastika u dvije boje, tkanina u boji u unutrašnjosti itd.) u odnosu na ove mazge i jarisa.

Pitam za start-stop sustav u toyoti, nema. Oprema ima ili 2 zračna jastuka u opremi za 93 tisuće i ispod ili 7 u opremi za preko 102 tisuće - pametno planiranje razine opreme, nema što. U svakom slučaju, nismo se baš zagrijali za toyotu.

Tako da sada tražimo dalje. Ako netko ima kakvu preporuku, nek se javi
joora is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 18:42   #2
i20, fiesta, polo, grande punto, Corsa, Clio, C3
Degman is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 20:02   #3
imaš već par rasprava pa ti je najbolje tamo pogledati iskustva i preporuke.

Koliko sam ja čitao i gledao mislim da bi ti i20 bila jedna od boljih investicija i kupnji. novi C3 je dobar, a i Fiestu obavezno pogledati!
__________________
"Though I fly through the valley of the shadow of death, I shall fear no evil, for I am at 80000 Feet above and climbing..."
home edition is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 20:17   #4
Clio Dynamique TCE ili dci, ili imaš sad neke posebne modele povodom 20-te godišnjice, mislim da su aniversary paketi opreme koji su dosta bogati.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 20:23   #5
Polo,a i čitam danas da je Ibiza na nekoj akciji oko 70000kn sa klimom.Bijela s originalnim radio aparatom je dizajnerski o.k.,a vidim da te najviše to pali.
To što je tvoj punto imao dvobojnu unutrašnjost o odnosu na konkurente ne znači da je bio i bolji.Uglavnom nemoj suditi po boji unutrašnjosti nego po nekim drugim stvarima.I gledao si Japance koji su inače skloni sivilu u unutrašnjosti.
Velebni is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2010., 21:10   #6
Evo ti link koji bi ti mogao dosta pomoći https://www.forum.hr/showthread.php?t...ghlight=fiesta

Naravno, cijene se danas vjerojatno malo razlikuju što ćeš lako saznati obilaskom službenih stranica, odn. salona. Kako je izgleda najbitniji izgled, izvucite favorite pa krenite u obilazak salona. Za te novce možete poprilično birati u toj klasi

btw... u toj klasi dobro brojite zračne jastuke, ovisno o opremi zna ih u dosta slučajeva biti manje od 4. Kod nekih znaju biti samo doplata (a ti modeli onda vjerojatno neće ući pod akcijske cijene i sl). Ako joj se sviđa fiesta onda gledajte opremu Ghia ili Titanium jer bi kod njih trebala biti 4 jastuka, dok su Ambiente i Trend na 2 jastuka.

i20 koji je super mali auto, naročito u kontekstu cijene je jako siguran auto, barem vani jer je dobio 5 zvjezdica na NCAP testu, no za naše to ne vrijedi jer ga daju samo s 2 jastuka...

Polo u seriji ima 4 jastuka, Ibiza također...

Neka pogleda novi Citroen C3, on u Confort opremi ima 6 jastuka, a i ostatak opreme je vrlo pristojan http://configurateur3d.citroen.com/h...230%230PZ20RFY - stavi miš na Confort pa klikni na opširnije (paket sigurnost plus)

U kvalitetu neću ulaziti, auto je ipak tek došao u prodaju...

Naravno, Clio je klasika, odlične cijene... uglavnom, boli glava od izbora pa radije prvo u razgledavanje svega, a onda kad izvučete par favorita dođite na forum da nastavimo sa "pametovanjem"
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 21:10   #7
Bili danas u Citroenu i novi C3 se čini kao prilično dobar izbor. Izvana nešto bolji nego prethodnik, a iznutra (oprema comfort) neusporedivo (po mom mišljenju) bolji od Yarisa. Čak smo otišli opet do toyote da usporedimo.

Malo mi je slabo znanje o citroenu, da li se poboljšala pouzdanost novih modela?
Također, kakvi su motori? Mi ciljamo na 1.4i sa 75 konja ili 1.4 VTI sa 95. Ovaj slabiji dizel se također čini zanimljiv, ali nekako nastojimo navući na exclusive opremu.

Ako netko ima iskustva kako se auto ponaša u vožnji, kolika je udobnost? Primjetio sam da straga ima prilično malo mjesta.

i20 i clio definitivno ne. Fiesta je zanimljiva, ali vidim i da je dosta skupa.
Polo i seat i sve što ima veze sa volkswagenom definitivno ne.
Fiat grande punto je iznutra isto dosadan, vidim da je sa Puntom EVO situacija nešto bolja, ali nisam ga imao prilike pogledati.

Kia Venga također izgleda zanimljivo, ali je i ona prilično skupa.


Za sada se Citroen C3 od "nije u opciji" nametnuo kao favorit. Iduće ćemo otići pogledati Fiestu.
joora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 21:14   #8
Što je sa Suzuki Swiftom?
__________________
Power to surprise.
alfa146 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 21:26   #9
Quote:
joora kaže: Pogledaj post
Također, kakvi su motori? Mi ciljamo na 1.4i sa 75 konja ili 1.4 VTI sa 95. Ovaj slabiji dizel se također čini zanimljiv, ali nekako nastojimo navući na exclusive opremu
Taj od 95 je vrlo dobro prošao po testovima...

Quote:
joora kaže: Pogledaj post
Ako netko ima iskustva kako se auto ponaša u vožnji, kolika je udobnost? Primjetio sam da straga ima prilično malo mjesta
Pa što niste napravili probnu vožnju kad ste već bili u salonu? Za straga su manje više svi u toj klasi slabi sa mjestom otraga... bar ukoliko netko visok sjedi sprijeda

Quote:
joora kaže: Pogledaj post
Fiesta je zanimljiva, ali vidim i da je dosta skupa.
Pusti cijene iz cijenika... kao što rekoh, pravac salon, tamo su prave cijene (i cijenkanje)

Quote:
joora kaže: Pogledaj post
Polo i seat i sve što ima veze sa volkswagenom definitivno ne.
Čisto informativno, zašto ne?

I zašto ne i20? Definitivno najbolja omjer dobivenog uloženog?

Quote:
joora kaže: Pogledaj post
Kia Venga također izgleda zanimljivo, ali je i ona prilično skupa.
Venga i nije ova klasa koju gledaš (u tom slučaju pogledaj i C3 Picasso, ako te zanimaju takvi automobili.

Ja sam danas bio do Kie i Venga je definitivno preskupa. OK, odmah je rekao da bi spustio cijenu, i to dosta, ali svejedno, kad se usporedi s jednako opremljenim i motoriziranim Cee'd-om košta skoro 19000 kn skuplje. Eeeej, 19 tisuća?! U redu, mislim da je dao skoro soma eura popusta, ali opet, to je onda 11000 kn više od Cee'd-a. Puno previše...

Inače, vrlo simpa auto, jako lijepo se sjedi (čak i za moje gabarite), ima i straga puno mjesta, pa pomična klupa, lijep prtljažnik, ali svejedno... previše je to....
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 21:41   #10
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Što je sa Suzuki Swiftom?
Mislim da mu Swift po pitanju unutrasnjosti nije daleko od Mazde 2 i Yarisa.
Zek0slav is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 21:50   #11
Jesi dobio kakvu ponudu, koja je cijena iz prve ruke c3 95ks sa nekom osrednjom opremom
Dawar is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 22:24   #12
Ma za vas je c3 pravi izbor sve sa lila kišobranom!
"Ne bi ovo ni ono, samo ovo ili ono"...
Pa obrazloži zašto ne i20, clio, i VW grupu,,,,a ne samo "ja ne bi"...
Jel smrde možda?
Kvadricus is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 22:44   #13
Quote:
Kvadricus kaže: Pogledaj post
Ma za vas je c3 pravi izbor sve sa lila kišobranom!
"Ne bi ovo ni ono, samo ovo ili ono"...
Pa obrazloži zašto ne i20, clio, i VW grupu,,,,a ne samo "ja ne bi"...
Jel smrde možda?
Zašto uvijek napadaš ljude? Nemoj... znaš ti i normalno komunicirati
__________________
OFF DUTY
STINGer is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 22:49   #14
Quote:
alfa146 kaže: Pogledaj post
Što je sa Suzuki Swiftom?
Otići ćemo ga provjeriti, meni je dobar autić, ali je i prilično star model, nekako sam uvijek do sada kupovao novije modele auta. Ali, definitivno ćemo ga proučiti.
joora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 23:08   #15
Quote:
STINGer kaže: Pogledaj post
Taj od 95 je vrlo dobro prošao po testovima...



Pa što niste napravili probnu vožnju kad ste već bili u salonu? Za straga su manje više svi u toj klasi slabi sa mjestom otraga... bar ukoliko netko visok sjedi sprijeda
Došli smo sat vremena prije zatvaranja, tako da nije bilo vremena za probnu vožnju


Quote:
Čisto informativno, zašto ne?
Imali smo par volkswagena u obitelji, i ovih par novijih su se prilično kvarili. NAjgore je bilo sa Sharanom (VW iz Seata). Na njemu smo toliko para izgubili u servisu, za te pare bi mogao kupiti c3 Auto je pažen i mažen, vozio ga iskusni vozač lake noge na gasu.

Jednostavno, nakon svih tih negativnih iskustava, nemam više nikakvog povjerenja u volkswagenovu kvalitetu.


Quote:
I zašto ne i20? Definitivno najbolja omjer dobivenog uloženog?
i20 je super auto, ali nam nikako ne leži izgled, tako da iz čisto subjektivnih razloga.

Quote:
Venga i nije ova klasa koju gledaš (u tom slučaju pogledaj i C3 Picasso, ako te zanimaju takvi automobili.

Ja sam danas bio do Kie i Venga je definitivno preskupa. OK, odmah je rekao da bi spustio cijenu, i to dosta, ali svejedno, kad se usporedi s jednako opremljenim i motoriziranim Cee'd-om košta skoro 19000 kn skuplje. Eeeej, 19 tisuća?! U redu, mislim da je dao skoro soma eura popusta, ali opet, to je onda 11000 kn više od Cee'd-a. Puno previše...

Inače, vrlo simpa auto, jako lijepo se sjedi (čak i za moje gabarite), ima i straga puno mjesta, pa pomična klupa, lijep prtljažnik, ali svejedno... previše je to....
Znam da venga nije ista klasa kao i ostali navedeni automobili, na fotkama djeluje manja, tek kasnije sam iz specifikacija skužio da je prilično velika.
Ali da je skupa, je.
joora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 23:13   #16
Možda ću biti malo "out of the box" ali nekoliko ljudi koje znam ga imaju i svi su zadovoljni, neznam kakva je unutrašnjost doduše...

http://www.suzuki.hr/auto/modeli/sx4.html
yedwy is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 23:17   #17
Smile

Quote:
joora kaže: Pogledaj post
Imali smo par volkswagena u obitelji, i ovih par novijih su se prilično kvarili. NAjgore je bilo sa Sharanom (VW iz Seata).
Mislim da ti nisi imao nijednog vw-a u obitelji.
jasmin16v is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 23:24   #18
Quote:
Kvadricus kaže: Pogledaj post
Ma za vas je c3 pravi izbor sve sa lila kišobranom!
"Ne bi ovo ni ono, samo ovo ili ono"...
Pa obrazloži zašto ne i20, clio, i VW grupu,,,,a ne samo "ja ne bi"...
Jel smrde možda?

Pa kad ideš potrošiti 90k kuna na mali gradski auto, očekuješ da će ispuniti neke zahtjeve. Dojam je da je ponuda velika i da su napravljeni bitni pomaci u kvalitetu unutrašnjosti i sveukupnu kvalitetu u odnosu na pred 10 godina.

Da izgled i image nije bitan, i20 bi bio najprodavaniji mali auto, budući da nudi najbolji omjer uloženo/dobiveno. Ali, budući da je mnogima izgled kod auta bitan, stanje je malo drugačije.

Novi Clio je po meni jedan od većih dizajnerskih promašaja Renaulta. Dalje ne trebam niti govoriti.

Za VW sam objasnio u odgovoru stingeru.


Niti jedan od tih automobila vjerojatno ne smrde, ali kada ukusi ne bi bili različiti, ne bi bilo toliko različitih modela. A kada ne bi bilo toliko različitih modela, svi bi i dalje vozili jugiće i zastave kao nekada...
joora is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.04.2010., 23:26   #19
Quote:
jasmin16v kaže: Pogledaj post
Mislim da ti nisi imao nijednog vw-a u obitelji.
Golf I
Jetta
Polo
Sharan

Dok Sharan nije VW, ima njegovu značku, tako da formalno je.
Stari Polo je isto bio smeće.
joora is offline  
Odgovori s citatom
Old 01.05.2010., 01:23   #20
Izbor je stvarno velik, za te novce mozes dobiti svasta pa vjerojatno vec i bolje opremljen polo koji je vec i premium za tu klasu...

Sto se tice motora, TCE i TSI, su po iskustvu ljudi i dosta stedljivi, pa trose i dosta manje od nekih koji nisu turbo a mozda imaju i manje konja.
gentor is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:08.