Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Nasljeđivanje

Nasljeđivanje Oporuke, nužni dio, ostavinske rasprave

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.03.2024., 21:06   #3441
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
A to te zanima, izdvajanje bračne stečevine iz ostavinske mase?
Ali kakve veze ima mirovina s tim? Pa mirovinu nasljeđuje žena bez obzira kad ju je zaradio.
Isuse Kriste, pitam za prijašnje mirovine koju su mu isplaćivane za života i koje su ušteđene.
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 21:10   #3442
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
Ona je pitala je li mirovina (tj. mirovine) koju je suprug dobivao za rad u Njemačkoj prije braka njegova osobna imovina ili bračna stečevina. Vrlo jasno i nedvosmisleno je postavila pitanje.
Quote:
brodačka kaže: Pogledaj post
Isuse Kriste, pitam za prijašnje mirovine koju su mu isplaćivane za života i koje su ušteđene.
Čemu divljanje?
Tvoje jasno i nedvosmisleno pitanje, kako kažeš je glasilo ovako:
Quote:
Suprug je prije braka (i bračne/izvanbračne) zajednice) radio par godina u Njemačkoj te sada dobiva temeljem toga i mirovinu iz Njemačke. Pripadaju li ti novci u bračnu stečevinu ili je to isključivo njegova imovina?
Nisi spominjala nikakvu ušteđevinu - nego sredstva koja dobiva sada temeljem prijašnjeg rada.
A ovaj present vezan uz mirovinu je i bio razlog što sam pitala je l suprug umro.
__________________
"Da, poreze treba plaćati. Ali, u ovom slučaju ne treba plaćati porez." - poslanje po Kolindi, 30.04.2015.
HDZ počinje tamo di asfalt prestaje https://www.youtube.com/watch?v=jUc5867hNik&ab_channel=PIXIX
kiss me is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.03.2024., 21:26   #3443
Quote:
kiss me kaže: Pogledaj post
Čemu divljanje?solutno nevažno.
Tvoje jasno i nedvosmisleno pitanje, kako kažeš je glasilo ovako:


Nisi spominjala nikakvu ušteđevinu - nego sredstva koja dobiva sada temeljem prijašnjeg rada.
A ovaj present vezan uz mirovinu je i bio razlog što sam pitala je l suprug umro.
Aha, jer ako je živ, onda je to njegova osobna imovina, a ako je umro ne smatramo to njegovom osobnom imovinom? Ili možda vrijedi obrnuto, pa je presudno govorimo li u prezentu ili perfektu? Odgovor će biti različit?

Isto tako, važno je je li novac potrošen ili ušteđen? Ozbiljno? O tome ovisi je li taj novac bio/jest bračna stečevina ili ga treba iz nje izdvojiti?

Nevjerojatno što si sve u stanju napisati. No, nije prvi put. I ne, ne divljam, iako si dala tri pogrešna odgovora. Ne mogu se odlučiti je li pouka s dvorcem ili odgovor da mirovinu nasljeđuje žena bez obzira kad ju je zaradio (bez obzira što je pitanje postavljeno za novce od Njemačke mirovine) urnebesniji.
__________________
Nemam vremena za duge upise.
brodačka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:51.