Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2013., 12:57   #321
cuj ne znam, ja sam u skoli imala informatiku, samo sto nismo imali kompjutere, tak da... ono, svejedno mi je jesam imala il nisam jer stvarno brate, ko da nisam. jer nisam.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 13:09   #322
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
cuj ne znam, ja sam u skoli imala informatiku, samo sto nismo imali kompjutere, tak da... ono, svejedno mi je jesam imala il nisam jer stvarno brate, ko da nisam. jer nisam.
Pod informatikom sam ipak podrazumijevala kakav takav kontakt s kompom.
Pretpostavljam da ipak nisi iz srednje izasla bas prekjucer, ili jesi?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 13:18   #323
kakve veze to ima? o nasim skolama cujem samo da se pogorsavaju. a ni u moje doba nisu bile bas bog zna kako dobre.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 13:25   #324
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
kakve veze to ima? o nasim skolama cujem samo da se pogorsavaju. a ni u moje doba nisu bile bas bog zna kako dobre.
Ima veze s mojom pretpostavkom.
Ako si isla davno prije/prije u skolu pretpostalvljam da nije bilo neobicno da imas 5 iz informatike, a nisi nikad ni vidjela komp.
A pretpostavila sam da danas oni koji imaju informatiku kao predmet ipak rade i ne kompu. Bar kolko-tolko.
Neki mozda imaji jedan na jedan, neki ne, ali mislila sam da ipak svi rade na kompu i da nema vise informatike bas sasvim bez kompjutera.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 13:28   #325
ama vidjela sam ja komp, samo sto nismo imali struju u ucioni pa mi od tog gledanja nije bilo neke koristi

a pretpostavka je majka svih zajeba, na faksu smo se recimo i sluzili kompovima, ali nacin, ali programi koje smo morali koristiti... e to je vec druga prica.

da, djeca bi morala uciti informatiku, ali bi je morala uciti na nekakav smisleni nacin.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 13:46   #326
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
ama vidjela sam ja komp, samo sto nismo imali struju u ucioni pa mi od tog gledanja nije bilo neke koristi

a pretpostavka je majka svih zajeba, na faksu smo se recimo i sluzili kompovima, ali nacin, ali programi koje smo morali koristiti... e to je vec druga prica.

da, djeca bi morala uciti informatiku, ali bi je morala uciti na nekakav smisleni nacin.
Jasno.
Ali...ako kazes da je moja pretpostavka kriva, tvrdis li da stvarno danas djeca koja u OS imaju informatiku ne rade nista s kompjuterima i da nema koristi od danasnje informatike? (zaboravimo sad tebe i ono sto si ti imala u skoli)
A onda bi morali stati s informatikom, obzirom da smo otisli u off.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 14:59   #327
Informatika je moj posao i svakodnevni kruh. Održavanje računala po školama je moj svakodnevni posao. No, dosta o kvalifikacijama, ajmo sad malo o spoznajama.

Znate li ko je najugroženiji/najnevjerodostoniji nastavnik/profesor u školama?
Onaj koji drži informatiku.

Primjera radi, moji klinci su za računalom od trenutka kad su samostalno mogle sjediti u stolici i gurati miša, cca. 2 godine. Osim par rudimentarnih informacija, nikad se nisam previše zabavljao sa njihovim doživljajima računala već sam ih pustio da svijet otkrivaju same. I zato mi se, svako malo, dogodi da opadnem na guzicu kad vidim što sve ta djeca rade.

I sad, zamislite nastavnika/profesora informatike koji je, u većini slučajeva, školovan (zapravo priučen) i koji se mora držati nekakvog ministarskog plana i programa, osobu koja se susreće sa desetinama malih aždaja koje računalo koriste još od pelenaškog doba i koje se ne pokoravaju nikakvom predefinranom planu i programu već se oslanjaju na osobno iskustvo.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 15:26   #328
tvoji klinci znaju napisati zalbu vodovodu u wordu, napraviti proracun troskova u excelu i prezentaciju u powerpointu?
ako znaju, super, ako ne onda imaju sta uciti od "priucenog" profesora informatike.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 17:17   #329
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
tvoji klinci znaju napisati zalbu vodovodu u wordu, napraviti proracun troskova u excelu i prezentaciju u powerpointu?
Mislim da je naglasak na nastavnim programima informatiike koji ne idu u smjeru stjecanja kompetencija koje opisuješ.

Da ne govorim o tome kako završeni gimnazijalci ne znaju sročiti smisleni tekst razine želbe vodovodu ni na škarniclu...
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:35   #330
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Stvarno to mislis?
Bez obzira na lose uvjete i na mogucu ne bas osobitu kvalitetu provodjenja nastave tog predmeta - stvarno mislis je da to netko sa 18 godina izadje iz skole bez ijednog sata informatike, dobro?


čak i kuhari imaju u srednjoj informatiku kao obavezni predmet, valjda računaju na to da će jednog dana imati frižidere spojene preko android aplikacije..

mislim smiješno mi je...ja uistinu nemam ništa protiv informatike, ali imam protiv to da za djecu u trećem oš nije primjeren powerpoint kao domaća zadaća
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:38   #331
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Pod informatikom sam ipak podrazumijevala kakav takav kontakt s kompom.
Pretpostavljam da ipak nisi iz srednje izasla bas prekjucer, ili jesi?
moj je kontakt s kompom krenuo na radnom mjestu i to kad smo ih dobili 1992 g, uopće ne želim u kasnim osamdesetim spominjati tri stroja na nas 40 i naše satove informatike u školi..presmiješno

i ne fali mi ta informatika, informatički sam pismena jer sam znatiželjna, baratam u poslu s word-om, excel-om, powerpointom, znam convert videa napravit, i što šta...jer me zanima...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:42   #332
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
čak i kuhari imaju u srednjoj informatiku kao obavezni predmet, valjda računaju na to da će jednog dana imati frižidere spojene preko android aplikacije..
Iskreno, ne znam kakva je tocno situacija po skolama...ali evo sto kaze google na prvu.
2 sata informatike u prvom i to je sve. Pa ako u osnovnoj nisi isao na izbornu, ne znam bas koliko znanja se tu dobije.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:44   #333
Quote:
kajperinja kaže: Pogledaj post
Iskreno, ne znam kakva je tocno situacija po skolama...ali evo sto kaze google na prvu.
2 sata informatike u prvom i to je sve. Pa ako u osnovnoj nisi isao na izbornu, ne znam bas koliko znanja se tu dobije.
a gle, moj sin ide za kuhara i nije u oš htio informatiku jer im je rušila prosjek...strog profesor je bio...a u srednjoj ima 5 i zna više od ostalih jer mu je prelagano
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 18:47   #334
evo mi sin veli 3 h u njegovoj školi imali su tjedno informatike, kao grupa 2 h i jednom svi zajedno
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:01   #335
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
evo mi sin veli 3 h u njegovoj školi imali su tjedno informatike, kao grupa 2 h i jednom svi zajedno
Niuje bitno koliko sati ima, nego što i kako radi tijekom tih sati.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:33   #336
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Niuje bitno koliko sati ima, nego što i kako radi tijekom tih sati.
osnove, word , excel, dijelove compa itd itd...
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 20:05   #337
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
tvoji klinci znaju napisati zalbu vodovodu u wordu, napraviti proracun troskova u excelu i prezentaciju u powerpointu?
ako znaju, super, ako ne onda imaju sta uciti od "priucenog" profesora informatike.

Pa, kad me baš pitaš...

Pisati u Wordu znaju, znaju i obolikovati tekst. Vole se zabavljati i s programima za crtanje (ne u Paintu već daleko ozbiljnijim programima)Powerpoint i Excel im još nisu interesantni a na računalu znaju napraviti sve što ih interesira. Što neznaju, pitaju i tako idu dalje....
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 20:34   #338
Quote:
magaly kaže: Pogledaj post
evo mi sin veli 3 h u njegovoj školi imali su tjedno informatike, kao grupa 2 h i jednom svi zajedno
Zavrsio je prvi razred?
Znas li hoce li i u sljedeca tri imati?
btw kakva grupa? Pola razreda?
3 sata tjedno svi?
Jedna grupa - 1 sat, druga grupa -1 sat, svi skupa - 1 sat.
Ili je bas svatko imao 3 sata tjedno?
Jer..ako gimnazija ima 2 sata tjedno ...(samo hr i matematika imau vise), cini se cudno.
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Niuje bitno koliko sati ima, nego što i kako radi tijekom tih sati.
Naravno da je i to bitno, ali imo nije bas nebitno ni to imaju li tokom 12 godina skolovanja samo jednu godinu informatike 2 sata tjedno ili bar 4 godine..ili 8..

Zadnje uređivanje kajpa : 11.07.2013. at 20:39.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 20:44   #339
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Pa, kad me baš pitaš...

Pisati u Wordu znaju, znaju i obolikovati tekst. Vole se zabavljati i s programima za crtanje (ne u Paintu već daleko ozbiljnijim programima)Powerpoint i Excel im još nisu interesantni a na računalu znaju napraviti sve što ih interesira. Što neznaju, pitaju i tako idu dalje....
Obzirom na prije napisano
Quote:
Primjera radi, moji klinci su za računalom od trenutka kad su samostalno mogle sjediti u stolici i gurati miša, cca. 2 godine. Osim par rudimentarnih informacija, nikad se nisam previše zabavljao sa njihovim doživljajima računala već sam ih pustio da svijet otkrivaju same. I zato mi se, svako malo, dogodi da opadnem na guzicu kad vidim što sve ta djeca rade.
Quote:
Pisati u Wordu znaju, znaju i obolikovati tekst. Vole se zabavljati i s programima za crtanje (ne u Paintu već daleko ozbiljnijim programima)Powerpoint i Excel im još nisu interesantni a na računalu znaju napraviti sve što ih interesira. Što neznaju, pitaju i tako idu dalje....
Obzirom da ocito svasta zanju, a samouki...
...zanima me (ako se moze znati) koiko godina imaju...da se zabavljaju ozbiljnim programima, a sve otkrivaju sami.
Iako vidim...pitaju, pa im se valjda i pokaze...ili?
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 21:00   #340
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
I sad, zamislite nastavnika/profesora informatike koji je, u većini slučajeva, školovan (zapravo priučen) i koji se mora držati nekakvog ministarskog plana i programa, osobu koja se susreće sa desetinama malih aždaja koje računalo koriste još od pelenaškog doba i koje se ne pokoravaju nikakvom predefinranom planu i programu već se oslanjaju na osobno iskustvo.
Je, ima ih u toj dobi već vrlo informatički pismenih ali ima i drugih zbog kojih je, čini mi se, OK da se ide polakše i od osnova.

U našoj školi je informatika obavezan izborni ( znam, oksimoron) od prvog razreda i uz ove koji se već odlično služe kompjuterom, ima djece koja ga kod kuće nemaju.
Moja spada u neku treću kategoriju jer ima i svoj laptop ali je vrlo nesigurna, nepovjerljiva i nesamostalna u tom informatičkom svijetu.

Međutim, vidim da kako sve više uče, tako je i kod nje manji taj strah* da će nešto krivo kliknut ili da će se neka strahota desit.

Da preduhitrim eventualna pitanja
Nemam pojma zašto se boji, sam bog zna da se ja upuštam u svakojake egzibicije i istraživanja koja, doduše, često rezultiraju reinstalacijom Windowsa i dečki koji me onda spašavaju.

Svejedno, iako imaju informatiku, nikada nisu dobili zadatak za koji bi računalo bilo neophodno.
__________________
--------------------------------
Peek-a-Boo! is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 16:32.