Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 09.07.2013., 15:44   #121
Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post
Nije mi to životni poziv, ali mi jest dio profesije, pa mislim da sam kompetentna za raspravu, u svakom slučaju.

Ali neke tvoje tvrdnje na ovoj temi su zaista zabrinjavajuće. I to ne samo iz perspektive likovnog odgoja i kulture.
Vidiš, nisam ciljala na to da nisi kompetentna, uopće... svaku moju riječ tumačiš kao napad i uopće nisi shvatila kaj hoću reći, a meni se baš ne objašnjava u detalje kad sam ionako dosta objasnila...
Ni manje ni više nego zabrinjavajuće,a? Onda se povlačim iz rasprave jer i tako nemam nikakvog utjecaja na dio tvoje profesije pa nema potrebe za zabrinutošću
Sve će ostati kak je i bilo i dalje će se prelamat na leđima svih koji odskaču od tog prosjeka...
Complicated is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2013., 15:57   #122
Quote:
Complicated kaže: Pogledaj post
Vidiš, nisam ciljala na to da nisi kompetentna, uopće... svaku moju riječ tumačiš kao napad i uopće nisi shvatila kaj hoću reći, a meni se baš ne objašnjava u detalje kad sam ionako dosta objasnila...
Ni manje ni više nego zabrinjavajuće,a? Onda se povlačim iz rasprave jer i tako nemam nikakvog utjecaja na dio tvoje profesije pa nema potrebe za zabrinutošću
Sve će ostati kak je i bilo i dalje će se prelamat na leđima svih koji odskaču od tog prosjeka...
NHF, al pričaš pizdarije.

Oni koji u likovnom odskaču od prosjeka imaju hrpu načina da svoj talent njeguju, izvan škole, naravno. Njima dodatna motivacija nije potrebna i teško da bi ih i duplo veći kurikulum mogao zadovoljiti.

Najveći je problem, IMHO, za one 'prosječne', koje ovakva nastava uopće ne stimulira na promišljanje vizualnog jezika i kulture, a što spada u najopćenitiju opću zamislivu kulturu i koji, nakon što prođu sustav, smatraju istu nečim visokostručnim, nepostojećim, pitanjem nekakvog imaginarnog talenta (što je već u rangu sa kvalifikacijama Vidovitog Milana)!

Da sad ne govorim da je to problem društva u cjelini, kao što su primijetili kolege iz OPAe, okruženi smo kičem, od urbanističkog, arhitektonskog, dizajnerskog, reklamnog, da ne nabrajam. Sve to zagađuje naš okoliš (i svijest) na sto načina, a upravo je proizvod ovakvog sustavnog neobrazovanja ljudi u tom segmentu.

Da jedan tako važan predmet ima manju satnicu od izbornog vjeronauka, pa to je jebena TRAGEDIJA i kulturocid!

Zadnje uređivanje Danicza : 09.07.2013. at 16:03.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 14:13   #123
Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post
NHF, al pričaš pizdarije.

Oni koji u likovnom odskaču od prosjeka imaju hrpu načina da svoj talent njeguju, izvan škole, naravno. Njima dodatna motivacija nije potrebna i teško da bi ih i duplo veći kurikulum mogao zadovoljiti.

Kako gdje i kako se može.

Eto, ja u Splitu imam klinku koja je još u vrtiću dobila priznanja županijskog nivoa. I, pojavila se želja za daljnjim razvojem talenta ali, u opciji kad nemaš love ni za kruh a kamo li nekakve hi-fi radionice. Ikak, našli smo, na kraju grada, nekakvu altruističko/rehabilitacijsku udrugu koja sve to radi džabe.

Preselimo li priču iz drugog po veličini grada u RH, u okvire nekakve Bukovice donje, perspektive su....?
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 15:11   #124
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Kako gdje i kako se može.

Eto, ja u Splitu imam klinku koja je još u vrtiću dobila priznanja županijskog nivoa. I, pojavila se želja za daljnjim razvojem talenta ali, u opciji kad nemaš love ni za kruh a kamo li nekakve hi-fi radionice. Ikak, našli smo, na kraju grada, nekakvu altruističko/rehabilitacijsku udrugu koja sve to radi džabe.

Preselimo li priču iz drugog po veličini grada u RH, u okvire nekakve Bukovice donje, perspektive su....?
Nisam ni mislila (samo) na radionice.

Dobro, ak bude htjela ići u umjetničku školu trebat će se pripremiti za prijemni negdje, to svakako. Ali to tek u sedmom ili osmom razredu.

Ali možeš joj nabaviti knjige o umjetnosti, tehnikama, opskrbiti ju materijalom, dati joj da istražuje.
Ionako sve to mora imati i za školu.

Što se tebe kao roditelja tiče, samo ju nemoj drilati da crta ili slika po šablonama. To je najgore što roditelji rade djeci. Ubijaju im kreativnost bojankama i precrtavanjem.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 19:11   #125
Quote:
Danicza kaže: Pogledaj post

Što se tebe kao roditelja tiče, samo ju nemoj drilati da crta ili slika po šablonama. To je najgore što roditelji rade djeci. Ubijaju im kreativnost bojankama i precrtavanjem.
Nemam ih što drilati i u to im se uopće ne petljam jer sam krajnji antitalent za crtanje. Mislim da sam jedan jedini put dobio četvorku iz likovnog i to tokom cjelokupnog osnovnoškolskog školovanja.
fgzcvijetic is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 21:15   #126
Quote:
fgzcvijetic kaže: Pogledaj post
Nemam ih što drilati i u to im se uopće ne petljam jer sam krajnji antitalent za crtanje. Mislim da sam jedan jedini put dobio četvorku iz likovnog i to tokom cjelokupnog osnovnoškolskog školovanja.
Ma to skoro svi rade. Ajde nacrtaj čiča glišu, ajde nacrtaj psa. Pa kad dijete ne precrta točno onda mu govore da ne zna crtat.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2013., 23:45   #127
vis meni to nikad nisu radili, uvijek su govorili da je fantasticno sve sto radim. tako da nikad nisam naucila posteno crtat.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 08:30   #128
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
vis meni to nikad nisu radili, uvijek su govorili da je fantasticno sve sto radim. tako da nikad nisam naucila posteno crtat.
Precrtavati ili crtati?
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 14:41   #129
sve.
jednokratna nika is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 14:59   #130
Quote:
jednokratni nik kaže: Pogledaj post
sve.
Aufak.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.07.2013., 15:10   #131
Što je još jedan od razloga zašto je bitno razvijati kritičko mišljenje (kroz evaluaciju na kraju sata).
Kod mene u razredu su isto navikla djeca da im se govori da je sve super. I prvo što pitaju kad donesu rad je: "Jel mi lijepo?" Odgovor je uvijek: "Nema tu lijepo-ružno. Bitno je jesi li ostvario zadatak.
__________________
“Success is not final, failure is not fatal: it is the courage to continue that counts.”
Misery24 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.08.2013., 22:09   #132
Likovni/glazbeni treba ocjenjivati ne na osnovu dara, nego truda. Oni koji su nadareni, idu u posebnu likovnu/glazbenz skupinu i preporuči im se da idu na neku od akademija. Nenadarena djeca ne smiju imati traume.
Kojiro Izawa is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2013., 14:15   #133
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Likovni/glazbeni treba ocjenjivati ne na osnovu dara, nego truda. Oni koji su nadareni, idu u posebnu likovnu/glazbenz skupinu i preporuči im se da idu na neku od akademija. Nenadarena djeca ne smiju imati traume.
Tako se i ocjenjuje. Inače bi imali samo dvije ocjene.
Danicza is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.08.2013., 22:56   #134
Quote:
Kojiro Izawa kaže: Pogledaj post
Likovni/glazbeni treba ocjenjivati ne na osnovu dara, nego truda. Oni koji su nadareni, idu u posebnu likovnu/glazbenz skupinu i preporuči im se da idu na neku od akademija. Nenadarena djeca ne smiju imati traume.
Onda treba onome neadarenome...ali neangaziranom...koji se ne trudi, ne daje maksimum - dati trojku, a nenadarenom koji daje sve od sebe...4 ili 5.
Ne treba ni nadarenost ocjenjivati olako...kao nadaren je ...super pjeva/svira ...evo ti 5. A mogao bi jos 5 puta bolje.
kajpa is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 10:37   #135
Ne znam na koji način utjećč na motivaciju djeteta. Moja kćer ima samo iz likovnog četiri,sve ostalo pet i uzorno ponašanje . Drugi je razred osnovne?Pohvalnica je ionako beznačajni komad papira, ali klincima jako značajan, zbog toga što ga svojim radom zaslužuju.
U prvom razredu nam je kćer bila na rubu plača, ali likovni..., ne želim podcjenjivati predmet
__________________
vkrnic blog
vkrnic is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 11:14   #136
A bogtemazo... ja sam 70.i neke imao sve 5 osim tjelesnog! Jebiga kad imam dvi krive jdnu pravu.

A plakao sam kad mi je drugarica na glazbenom sprasila kolac- ne jel nisam dobro lupkao ritam makedonskog Ora : tafe ti tafa tefe---tafe ti tafa tefe vec zato jel sam se na sekund okreno kompi iza - a ova je to zamijetila i protumacila kao "napaznju" na njenom uzasno vaznom satu! I tako sam dobio svoju prvu jedincu - iz glazbenog! Sjecam se da sam se doma rasplakao pred starcima cak. Trauma je to bila!

Ali jebiga- tako sam i naucio da je zivot zajeban. Zasto bi svi trebali iz svega imati pohvalnice i petice!?? Tako se samo razmazuje djeca i zato imamo drustvo za q..c! Svi bi htjeli 10000 kn placu odmah, samo kaj su se izlegli iz jajca !

Treba dijeliti jedinice od vrtica! Ako nemas talenta iz necega - nemas. Drzi se onog sto ti ide od ruke!
__________________
Ora et labora!
bonaventuraduda is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 11:16   #137
ja sam jucer listala mapu likovnih radova iz likovnog za drugi razred. za nista nije nuzan talent. samo postupanje po uputama i razumijevanje osnovnih pojmova.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 11:18   #138
Quote:
vkrnic kaže: Pogledaj post
Ne znam na koji način utječe na motivaciju djeteta. Moja kćer ima samo iz likovnog četiri,sve ostalo pet i uzorno ponašanje . Drugi je razred osnovne?Pohvalnica je ionako beznačajni komad papira, ali klincima jako značajan, zbog toga što ga svojim radom zaslužuju.
U prvom razredu nam je kćer bila na rubu plača, ali likovni..., ne želim podcjenjivati predmet
treba biti realan, ako ti kci stvarno ne zna crtati i ako se jos k tome ne trudi tj. ne pokazuje da zeli, moze itd.. onda je ocjena realna.
A opet treba porazgovarati sa uciteljicom pa vidjeti koji su razlozi te cetvorke.

Inace nisam za poklanjanje ocjena i svaki predmet je za sebe neovisno ima li netko iz svih predmeta 5.
__________________
Thenebra :broj godina pomnozi sa brojem koliko ti puta pas dnevno jede. i toliko vrecica moras imati sa sobom! znaci npr.. 2(godine) X 2(dnevno puta jede) = 4 vrecice
Wedding is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 11:20   #139
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ja sam jucer listala mapu likovnih radova iz likovnog za drugi razred. za nista nije nuzan talent. samo postupanje po uputama i razumijevanje osnovnih pojmova.
Ma kako kod kojeg nastavnika, draga Summer, to je tako individualno. Ima li nekakva ljetna likovna radionica u Zagrebu, odvela bih klinca da nesto crta, dok ne odemo na more?
soks is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.06.2018., 11:23   #140
pa sta je zapravo lose u cetvorci kao ocjeni? ili se radi o tome da se dijete trudilo i crtalo i nosilo pribor pa je dobilo 4 jer je recimo nacrtalo cvijet veci od stabla ili tako nesto.
__________________
And I'm floating in a most peculiar way
aniano is online now  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:23.