Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca

Roditelji i djeca Zato što ih volimo i oni vole nas.
Podforumi: Školarci i adolescenti, Dojenčad i predškolci, Trudnice, Medicinski potpomognuta oplodnja, Dječje zdravlje, Oprema

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 31.12.2015., 13:07   #421
Prelistat cu malo temu, jer planiramo neku stednju za malenu.
Zasad su novci od babinja jos u kuverti

Poslano sa mog SM-G800F koristeći Tapatalk
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.01.2016., 22:07   #422
mi smo odabrali dječje osiguranje u allianzu. dogovorili smo do njene 18. godine uplačivat određeni iznos.
kavopija-14 is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.07.2016., 07:51   #423
Aj da dignem malo temu... Kako štedjeti za nećaka, kumove i sl? Ako hoću nešto skupljati za sestrinog klinca, a ne bi htio da roditelji to znaju, dok ne bude potrebno. Koje bi bilo rješenje?
Ja tu jedino vidim nešto tipa kupnje investicijskog zlata ili police osiguranja na moje ime s klincem kao korisnikom u slučaju da ja kihnem? Ima li još ikakvih opcija, a da nisu čarape različite boje u ladici?
Da, prinosi i kamate su ok, ali ultimativno bih bio zadovoljan i s tim da nakon isteka ugovorenog vremena dobiju barem onoliko koliko je uplaćeno.

Sent from my LG-H818 using Tapatalk
perich is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 21:09   #424
Pozdrav kumovi su dobili curicu i sad je skoro krstenje... glupo nam je davati novce pa smo razmisljali uzeti neku djecju stednju, koju bismo im dali sa nasom pocetnom uplatom... bitno nam je da nam ne trebaju oni nego da to bude iznenadenje i da mozemo mi i kasnije uplacivati novce na racun... vidim da neki imaju i poklon bonove, ali ne kuzim kako to funkcionira a informacije na stranicama su prilično šture... nemam niti vremena niti volje ici od banke do banke da mi svaka objasnjava svoje uvjete...
molim vas za savjet sto uzeti hvala
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.09.2016., 11:57   #425
Ne možete sami otvoriti štednju, to mogu samo roditelji. Zato postoje bonovi: vi uplatite lovu, i date roditeljima bon, a oni s tim bonom otvaraju štednju. Sve je to manje više isto, razlika je uglavnom u kamati...
__________________
Škorpija okružena Blizancima. Drugo dijete bit će Škorpija.
Atrama is offline  
Odgovori s citatom
Old 10.09.2016., 14:30   #426
aha, hvala
tako sam i mislila... puno hvala
__________________
"And God said: 'Let there be Satan, so people don't blame everything on Me. And let there be lawyers, so people don't blame everything on Satan.'"
mima_0022 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.11.2016., 17:09   #427
premješteno.

Quote:
Crveni Mjesec kaže: Pogledaj post
Nykas i ostoppbar su spomenule da su otvorile štednju za djecu, pa ako vam se malo da prokomentirati gdje i kakvi su uvjeti bila bih vam zahvalna. ��
u PBZ-u djecja stednja - Lav Stedislav. Ugovara se svakih pet godina, a kamata raste progresivno (1.7% prve godine, 1.8% druge godine...), nakon pete dignes lovu, ugovoris novu policu s tom glavnicom i na to onda opet idu kamate.

uzeli smo u PBZu jer i ja i MM imamo tamo racune, pa smo onda napravili trajne naloge da mi 15. u mjesecu kad mi sjedne placa skinu odredjenu sumu i stave na njenu stednju. tak i MM.

Zadnje uređivanje gargamišamel : 24.11.2016. at 18:21.
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 09:50   #428
Mi imamo nesto preko Merkur osiguranja... 50e mjesecno... al sad detalje oko kamata i to ne znam. Muz vodi racuna o tome, ja povremeno pitam jel redovno placa

Poslano sa mog SM-G357FZ koristeći Tapatalk
Nykas is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 09:53   #429
zato sam ja napravila trajni nalog jer inace bi placala 2 mjeseca, pa 3 ne bi, pa opet jedan bi, pa ne bi...
ostoppbar is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 12:19   #430
Dobro kažeš, i mi ćemo staviti trajni nalog. Povirit ću još malo što se nudi. Ovo u pbz mi nije jasno da nakon pet godina opet padaš na najnižu kamatnu stopu. A isto smo kod njih, pa bi mi to bilo najprakticnije.
Crveni Mjesec is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2016., 12:46   #431
Ja imam otvorenu stednju na moje ime. Jer ne zelim da mi se itko uplice u odluke sto i kako i kad i koliko dizati sa stednje. Isto tako ne zelim da mi itko namece dinamiku uplacivanja i diktira da bas svaki mjesec moram tocno odredjeni iznos staviti, pa i za svoju i za stednju od malog (i stednju za GO) imam otvorene modele u kojima uplacujes koliko zelis i kad zelis. Ponekad mjesecima nista ne stavim jer je jednostavno takvo susno razdoblje, ponekad stavim dosta odjednom jer uleti neka lova, sve darove koje dobije u kesu takodjer prebacim tamo itd. S tim da su mi sve otvorene preko internet bankarstva tako da u banku uopce ni ne idem, sve mogu otvoriti/zatvoriti/dodati/prebaciti od doma (ili preko mobitela).
Lei is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 19:03   #432
Cure, u kojoj je banci najisplativija dječja štednja?
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 19:23   #433
kad sam ja istrazivala wusterot je bio najpovoljniji ali nenjako
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 21:21   #434
Tnx, Garga.

@Summer, nije više najpovoljnija.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2019., 21:24   #435
isprike, ja sam stambenu gledala ali za malu.
na koncu sam uzela u pbz jer sam lijena pa mi pase da vidim na svom netbankingu stanje i da jednostavno bez naknada uplacujem
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 11.06.2019., 08:38   #436
Quote:
Kakadu kaže: Pogledaj post
Cure, u kojoj je banci najisplativija dječja štednja?
Nažalost ne postoji ni jedna sigurna banka,niti sama vrijednost novca,koji bi ti garantirali da će postojati napr. za samo jedno desetljeće,ili da će za ono što se ulaže trajati kao vrijednost u trenutku uplate,u trenutku kada konačno djetetu budu ta sredstva zatrebala
U ovoj državi u kojoj se mijenjaju zakoni i propisi,sve više na štetu običnog građana,jedini koji mogu stavljati novac za potomstvo su moćnici,koji drže ta sredstva van države u takozvanim "otocima"(državama)koje ne dozvoljavaju ni informacije ni pristup čuvanom novcu,bez obzira koje je nacionalnosti ili državljanstva ulagač.
Opekla sam se i sama,jer novac(u stranoj valuti) koji sam štedjela do punoljetnosti sina,nije imao ni polovinu uložene vrijednosti po isplati.
__________________
Vjeruj u se i u svoje kljuse
amary is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 10:32.