Natrag   Forum.hr > Društvo > Filozofija

Filozofija Misaone teme lišene dogme

Pogledaj rezultate ankete: Odaberite svoj tip osobnosti kako bismo znali prilagoditi marketinške postavke vašem profilu
Ja sam L osoba 4 12.12%
Ja sam G osoba 3 9.09%
Ja sam B osoba 3 9.09%
Ja sam T osoba 1 3.03%
Ja sam I osoba 0 0%
Ja sam Q osoba 5 15.15%
LGBTIQ is a way of life! Click here to buy it: 2 6.06%
Krvnik je derpe 25 75.76%
Apemant je latentan 23 69.70%
Anketa s višestrukim izborom Glasovatelji: 33. Ne možete glasovati u ovoj anketi

Odgovor

Tematski alati Opcije prikaza
Old Danas, 12:48   #8241
Jadno dijete...

Nadam se da je sad u raju s Isusom...

Damn you kokoši, krvi ćemo vam se napiti...

Idem sad odmah poklati sve kokoši na dvorištu...
Old Danas, 13:13   #8242
Quote:
Floverka kaže: Pogledaj post
Nevezano uz raspravu, zaintrigiralo me kao koncept, koncept natjecateljstva, od kud to potječe, iz Grčke?
Nemam pojma. Ima ovih koji kažu da je za sve kriva evolucija.

Quote:
I zašto je to važno?
Nemam pojma.

Quote:
Uvijek mi je bio stran taj natjecateljski duh,
I meni, a kad čujem riječ "izvrsnost", pada mi rolo.
Old Danas, 14:19   #8243
Quote:
Nevezano uz raspravu, zaintrigiralo me kao koncept, koncept natjecateljstva, od kud to potječe, iz Grčke? I zašto je to važno? Uvijek mi je bio stran taj natjecateljski duh, nikada nisam bila najbolja ni u čemu i iako sam na natjecanjima u svojoj struci bila prilično visoko uvijek me sam čin natjecanja frustrirao i mišljenja sam da se to objektivno može provoditi samo u sportu, jer su rezultati objektivno, matematički mjerljvi.
Ja mislim da je evolucija u pitanju, budući da i kod životinja možemo naći natjecanje.

Natjecanja su blaži oblik ratovanja (timsko natjecanje) i ubijanja (individualno natjecanje). Umjesto da ubiješ protivnika uzmeš, ženku i ono što je imao, pobjediš ga u hrvanju, utrci, boksu ... osvojiš pehar i ženku.

Timsko natjecanje je složeniji oblik natjecanja, kao što je i rat složeniji oblik ubijanja. U timskom natjecanju imamo suradnju (uz sukobe) unutar tima i sukob sa drugim timom.

Natjecanja se ne dešavaju samo na sportskom polju, svi segmenti društva i života prožeti su natjecanjem. Unutar obitelji natječu se braća i sestre, roditelji, unutar razreda učenici, unutar poduzeća djelatnici, jedan razred, jedna obitelj, poduzeće, udruga, stranka, religija .... natječe se protiv druge ......

U konačnici imamo zajednice država koje se natječu jedni protiv drugih.
mravac8 is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 14:56   #8244
Danas sam imao priliku vidjeti natjecanje u prometu.
medonaodmoru is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:48   #8245
Natjecateljski duh, borbenost i seksualnost u astrologiji su simbolizirani Marsom.

Kaži mi gdje ti je Mars, reći ću ti kakav/kakva si u krevetu

/Nemojte padati na zapadnjačku astrologiju, ona je totalno beskorisna - za sva pitanja i prijepore obratite se školovanom učitelju đotiša /
"Postoji nešto bolje i od raja. To je vječni, besmisleni, beskrajno kreativni um. Ne može se zaustaviti za vrijeme ili prostor ili čak za radost. Toliko je blistav da će protresti sve što je ostalo od vas u dubine sveprožimajućeg divljenja"(K. Byron)
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)

Zadnje uređivanje Nea-- : Danas at 16:55.
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 15:52   #8246
(Nadam se da je riječ "prijepor" na pravom mjestu, pošto nisam skroz sigurna da znam šta znači a ne da mi se guglat)
"Postoji nešto bolje i od raja. To je vječni, besmisleni, beskrajno kreativni um. Ne može se zaustaviti za vrijeme ili prostor ili čak za radost. Toliko je blistav da će protresti sve što je ostalo od vas u dubine sveprožimajućeg divljenja"(K. Byron)
"Vrijednost ideje se može odrediti kvalitetom onih koji je zastupaju" (A. Hemon)
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 16:28   #8247
Nije 'prijepor' nego 'Prijedor', nepismena...
Old Danas, 16:38   #8248
Koješta
Nea-- is offline  
Odgovori s citatom
Old Danas, 16:41   #8249
Quote:
Nea-- kaže: Pogledaj post
Koješta
Odgovor

Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum

Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:26.