Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 07:55   #4661
Inace, i mi smo imali time-out metodu hladenja..moje frendice su mi uvijek govorile-da,lako tebi kad ona hoce sjediti te 2-3-4min.. Da,bas je od prve bilo tako..isto je bilo natezanja,sjedenja s njom,ali nakon nekoliko puta je skuzila i nije bilo problematicno..
Za odlaske u goste i na kave-njima je to dosadno i normalno da su nemoguci..i ne treba ocekivati da ce sjediti na miru,ali svaki pokusaj razbijanja/rusenja/unistavanja imovine treba milijon puta ponoviti NE i nauce djeca i to..sve je to dio odrastanja i odgajanja..
__________________
L.D.M.
Olivera25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 08:05   #4662
Quote:
Olivera25 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su djeca doma "najgora" jer su najopustenija..sto mi je i normalno i prirodno da budu najopusteniji uz roditelje..onda imaju malo veca krila bi ja rekla...
Da.
Potpis i na sve ostalo sto si napisala.

Vlovrec, a da ga odvedes u neku igraonicu?
Lady Guga is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 08:26   #4663
I kažu ne stalno govoriti NE. Jer klinci taj NE onda više ne doživljavaju.
Ja sam se trudila držati tog pravila, da ne ide samo za opasne stvari. Za drugo sam probala reformulirati sve
Snow Fairy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 08:38   #4664
Naravno da su doma najgori jer je to njihova sigurna zona i tu se osjećaju najbolje, a još su tu i mama i tata

Vani nije njihov teren
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:16   #4665
Quote:
Olivera25 kaže: Pogledaj post
Ja mislim da su djeca doma "najgora" jer su najopustenija..sto mi je i normalno i prirodno da budu najopusteniji uz roditelje..onda imaju malo veca krila bi ja rekla..mozda im i je dosadno kuci,ne znam..kod moje curice mislim da to nije bio slucaj,nego kako sam prije spomenula dosljednost..a i skuzila sam tada da za dosta stvari sam govorila NE i bila nekako "stroga"..i mislim da joj je to islo na zivce..ono,od kvocanja cijeli dan uopce me nije dozivljavala...tako da i to treba malo smanjiti,ne komentirati svaki klinac,neke stvari ipak dopustiti a ne sve braniti..ali kad je neprihvatljivo ponasanje u pitanju,ni u kom slucaju ne popustiti..
Ovo je super napisano

Ne mozes djetetu sve braniti, nemoj dirat ovo, nemoj ono, nemoj to otvarat, nemoj tamo ulazit...pa sta ce radit
Moja obozava metle, skovacere, bestek...nabavili smo zastite za ladice najvise zbog toga da se ne udari, a sto se mene tice, ne smeta mi kad nesto izvadi iz ladice jer to uglavnom i spremi natrag.

Ne dam da se drugi "igraju" s njom (tj.njenim mozgom) na nacin da nekad nesto moze a nekad ne. Ili joj daj ili ne daj, i drzi se odluke.
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:35   #4666
Quote:
Điđe T. kaže: Pogledaj post
Moja obozava metle, skovacere, bestek...nabavili smo zastite za ladice najvise zbog toga da se ne udari, a sto se mene tice, ne smeta mi kad nesto izvadi iz ladice jer to uglavnom i spremi natrag.

Ne dam da se drugi "igraju" s njom (tj.njenim mozgom) na nacin da nekad nesto moze a nekad ne. Ili joj daj ili ne daj, i drzi se odluke.
to. isto voli zdjele, kuhače, odjeću... zato pita i dobije dva lonca i kuhaču ako se hoće igrati. sama izabere iz ponuđenoga razumnu količinu. kad petjera, objasnim da je dosta. kad završi, treba pospremiti. postoji dio kuhinjskoga inventara koji nikad ne može dobiti.
postoji polica s koje može vaditi i preslagivati svoju odjeću. ne može izbaciti cijeli ormar. zajedno pospremimo kad je gotovo.
postoji i dio u ormaru u koji može ući i skriti se kad ja rastvorim ormare jer nešto radim.
tako ništa kao nije zabranjeno, ali se držimo dogovora.
__________________
nas ticker
svasta_nesto is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:08   #4667
Vodili danas čmrlja u šetnju. Nije biže, oda po zidiću, valja se po podu i skaka u lužinu a skoro cilo vrime nas drža za ruku ili lagano oda kraj nas i koji put sio na kamen jer se mora sist na kamen jelte.
Odrasta

Moj je sve radio ali tećama nije ima pristup
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 00:10   #4668
Skuzio mali da ga caca ogovara na forumu, pa odlucio da ti nece vise davat materijala
__________________
Latinska poslovica
Điđe T. is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 00:30   #4669
Zna on nas ovako često zajebat kad nam dođu gosti. To bude model uzornog djeteta
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:13   #4670
Kao promatraču sa strane, čini mi se kako su djeca najgora u gostima kod ljudi s kojima su inače opuštena. Novi prostor, nove stvari, sve je zanimljivo, a pred domaćinima nemaju srama. Onda je to raspad. I još ako su domaćini kao ja, pa potkopavaju autoritet roditelja s komentarima: "Pa pusti gaaa, mali je ".

Djeca mojih prijatelja su doma većinom bolji nego kad dođu kod nas u posjet. Doma je sve ipak prilagođenije njima i manje ili više su im postavljene granice. Iako im roditelji kažu da se razdivljaju kad mi dođemo i žele pokazati sve što znaju, od skakanja s naslona kauča do penjanja posvuda gdje se inače ne penju, razbacivanja itd.

Kad mi dolazi netko s malom djecom potrudim se maknuti sve opasne i lomljive stvari koje mogu. To je svega par gluposti i lakše mi je maknuti lampu/vazu/zdjelu nego da mi gosti cijeli posjet provedu u nastojanju da zadrže dječje ručice dalje od tih stvari, pa ne stignemo ni popričati ni ništa, a postoji i rizik da mi dijete nešto razbije ili još gore da se ozlijedi nečim.

A njih nekoliko koje sam u nekoliko navrata čuvala su bili kao anđelčići. Njihove mame i tate mi nisu vjerovali da su bili toliko razumni i dobri. Ipak nisu toliko opušteni kao s roditeljima i iako im ja nikad nisam bila baš nikakav autoritet, svi do jednog su svaki put bili stvarno super

Ja sam se stvarno nasmijala čitajući zadnjih par stanica. I razmišljam da ipak djecu odgodim još malo.
zo-ey is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:19   #4671
Nemoj ako doista želiš djecu
Uza sav umor i živciranje oni su, bar po meni, najveća radost koju čovik može iskusit
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:30   #4672
Da prebacim jedan post od prošle godine s jednog drugog mista kao usporedbu jučerašnje šetnje i prijašnjih izleta van s čmrljem


"Usro se čmrlj jutros. Ja mu kažem aj po pelenu kakio si guzu. On ode u sobu donese pelenu i zauzeo na kauču položaj za minjanje. Kroz roletne mu išlo sunce u oči pa je cili oduševljen vata zrake sunca dok sam ga presvlačio

A onda smo izašli vanka pa je nakon 5 minuta divljanja po parkingu i skričanja da oće u auto. Onda skričanje i divljanje u autu di mi je umalo slomio stik u radiju pa se uvuka između zadnjeg i prednjeg sidala di je zaglavio a neda da ga izvučem. Pa opet vanka na auto guralicu, motor trokolicu. Običnu trokolicu đipa po parkingu skačuć s jednog vozila na drugo. A onda kad je to dosadilo valjanje u piljevini pa oće u lužinu pa se opet usra. Uglavnom ljubav iscurila brzo

A onda smo došli kući presvukli se ošli u krevet di čmrlj sad malo hrče. Opet ga volim "
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:52   #4673
klodovik, aj pliz nemoj da se ova tema pretvori u blog o tvom malom čmrlju. vjerujem kako ga jako puno volite i kak vam je zabavno s njim, al ova tema uglavnom služi da se ljudi malo pojadaju, potraže/daju savjete i sl.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 12:57   #4674
Ne radim blog. Samo sam dao usporedbu
Ako sam pretjera ispričavam se i smanjit ću upise
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 24.02.2017., 13:00   #4675
Ja ću se samo osvrnuti na priču o autu
Svaki dan malog u vrtić vozim ja, dakle svaki dan je u mom autu, ja otvorim vrata, on se popne u sjedalicu, prije dok je bio manji, ja bi ga digla i sve pet
No negdje kad je imao oko 2 godine, njegov pametni tatica mu je dao da sjedne naprijed, da se malo poigra jelte
Zašto muškima takve brilijantne ideje padnu na pamet, ubijte me
Uglavnom mali se nije nikako dao iz auta (no shit) i uz suze su došli u stan
Slijedećih siguno godinu dana je svaki dan zajebavao da bi on naprijed "sjednuo", prvih par tjedana je bilo i plakanja i hitanja po podu ali ja nisam dala i stalno sam mu objašnjavala da u moj auto ne može i gotovo
S vremenom je sve rijeđe pitao, ali čim bi išli u tatin auto - hopa, evo tantrumčine jer kako mu je onda dao a sad mu ne da
Eto, zbog jedne nepromišljene akcije, hrpa problema

Ja sve uvijek dobro razmislim što će mi trentuno olakšanje neke situacije donjeti u budućnosti, ali tata očito ne
Auto nije igračka i
__________________
Moj Zmajek je MPO beba :)

#nemrem
Francesca is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 19:28   #4676
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Zašto muškima takve brilijantne ideje padnu na pamet, ubijte me
Ja to mogu napisat za žene. Skoro svaki dan se svađam s suprogom oko toga jer ona u takvim situacijama dopusti kćerki da sjedne gdje hoće samo da ne cmizdri. Ja ne, ja je naguram u sjedalicu silom, po cijenu modrica, grebanja, povraćanja i svega ostalog. Još kad su tu i bake, pa zajedno s suprugom kukaju "daj nemoj je", mala urla i koprca se dok je ja lomim ko Fedor Emilianenko Mirka Filipovića.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 23:11   #4677
Praktički jedina stvar oko koje s malim nisam ima problema. Otvorim vrata a on sam uskače u stolicu.
Općenito mi se diže kosa na glavi kad vidim roditelje da ne vežu malu dicu pa im stoje na nogon između prednjih sidala
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 12:08   #4678
Quote:
Guud kaže: Pogledaj post
S druge strane ako ode u vrtić i tamo spava od 12.30 do 3, nema šanse da će zaspat prije 1-2h u noći već skače i radi nered. Ako ne ode u vrtić i ne spava preko dana opet ne želi zaspat prije ponoći ma što pokušavali, a probudi se ujutro u 7-8 i krene s neredom.
Vjerujem da to i znate, ali glavni uzrok problema s ponašanjem vam je to što je dijete kronično premoreno. Prema ovom ispada da spava skoro duplo manje nego što bi trebalo. Djeca su jako osjetljiva na nedostatak sna, puno više nego mi odrasli. Trebali bi uvesti stroži red i disciplinu oko večernjeg odlaska na spavanje. Znam, lako meni reć . Imam i ja jednu doma tešku za zaspat. Još je mala, ali od rođenja muke sa spavanjem
Quote:
Francesca kaže: Pogledaj post
Ja sve uvijek dobro razmislim što će mi trentuno olakšanje neke situacije donjeti u budućnosti
Slažem se sa svim, a posebno je ovo bitno. Moja još nema ni godinu dana, ali više ne smijem izvaditi tablet pred njom, jer sam joj jednom u naletu umora i gluposti, dala da malo scrolla. I sad imam šizu svaki put kad ga vidi. Sama sam si kriva.
Motive is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 13:57   #4679
Moj ima skoro 20mj. ali ne zaostaje za dvogodisnjacima u bacanju i urlikanju kad nije po njegovom. Ja se zasad s time dobro nosim, ali problem je sta svaki put kad njega uhvati, uhvati i muza i onda i on bjesni i raspravlja s njim zasto to nesto ne moze, i ne moze sebi doc cemu takve reakcije djeteta a on isti i jos gori i onda imam 2 divljaka koje moram smirivat.
__________________
Jizz it
Tze is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 15:46   #4680
Quote:
Tze kaže: Pogledaj post
Moj ima skoro 20mj. ali ne zaostaje za dvogodisnjacima u bacanju i urlikanju kad nije po njegovom. Ja se zasad s time dobro nosim, ali problem je sta svaki put kad njega uhvati, uhvati i muza i onda i on bjesni i raspravlja s njim zasto to nesto ne moze, i ne moze sebi doc cemu takve reakcije djeteta a on isti i jos gori i onda imam 2 divljaka koje moram smirivat.
Takav sam i ja bio dok nisam skonta da me čmrlj ne šljivi ni 2%
Kasnije sam zna i ja malo urlikat po kući s njim kao ko će jače. Iskolačio bi oči ko varen zec pa bi presta
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:52.