Natrag   Forum.hr > Društvo > Dijaspora > Emigracija

Emigracija Za sve emigrante i one koji to žele postati

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2017., 01:10   #1601
Neke od tih cijena bi za te stanove mogao čak ostvariti tjedno.

A neke kuhinje mi izgledaju prepuno američki i ne vjerujem da su tu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 02:49   #1602
Nisu ni stanovi tu a bome ni vlasnici-uplatis a posto je gazda na putu on ce ti poslati kljuc.
Vjerovatno 1.4..
Robert Mugabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 07:08   #1603
Quote:
Robert Mugabe kaže: Pogledaj post
Vjerovatno 1.4..
....2685.-'ko ziv 'ko mrtav

Buddy, pogledaj si Immobilienscout za najam stanova.
__________________
Something ends,something begins...
VingTsun is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 07:24   #1604
Quote:
VingTsun kaže: Pogledaj post
....2685.-'ko ziv 'ko mrtav

Buddy, pogledaj si Immobilienscout za najam stanova.
Aprilili
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 16:54   #1605
.
30 x 30-50 eur / dan = 900 - 1500 eur / mjesec

Manje sigurno nije .... ove cijene su za 1 tjedan.

Jao ... jao ... kolika onda treba biti netto zarada a da bude isplativo.
Buddy Holly is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:24   #1606
Quote:
Buddy Holly kaže: Pogledaj post
.
30 x 30-50 eur / dan = 900 - 1500 eur / mjesec

Manje sigurno nije .... ove cijene su za 1 tjedan.

Jao ... jao ... kolika onda treba biti netto zarada a da bude isplativo.
To su namješteni stanovi,toga je veoma malo u Njemačkoj. U centrima grada kao Munchenu su konkurencije hotelskim sobama. Čim je tjedan cijena moguća je to s tim i skupo. Obicni stanovi nisu namješteni i ne iznajmljuju se na manje od 3 mjeseca, jer ti je to odkazni rok. Ove skupe namještene stanove pretežno plaćaju firme za osobe koje dođu na 3-12 mjeseci. Ili evo nekome se to plaća dok nađeš stan, jer te je firma toliko željela. Običajno su to bolje pozicije i plaća se totalno 3-6 mjeseci i ako se nakon toga zaposleni nije još snašao se još toliko dijeli troškove, sve ovisi o dogovoru. Ali tu pričamo od osoba sa plaćama od barem brutto 70-80.000 i nađene preko headhuntera.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 03:37   #1607
München među it ovcima zovemo Isar (Rijeka koja tu teče) Valley. ;-)
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 17:30   #1608
Quote:
mio8 kaže: Pogledaj post
Ne, tehnicki ovdje ima dobro sortiranu datoteku, pogotovo ako je evropski proizvodjac.
Za Vas ce cak biti i lakse rijesiti, ako ste bili i u HR vlasnik tog vozila.
U tom slucaju samo odete na tehnicki pregled i kazete da se radi o uvozu vozila iz EZ. Ako prodje tehnicki sa ekotestom, sa tim papirom, Vasim vozilom i svim ostalim potrebnim papirima odete u upravu za prijavu vozila. Ovisno o upravi i mjestu je moguce sve rijesiti u nekih sat vremena.
Troskovi na tehnickom su negdje oko 160€, a troskovi za prijavu vozila i tablica, nisam vise siguran, ali negdje oko 110-150€.
Jos jedno pitanje. Odjavu auta u hrv moram ja rijesit ili to ide automatski?
M@T@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 21:13   #1609
Quote:
M@T@ kaže: Pogledaj post
Jos jedno pitanje. Odjavu auta u hrv moram ja rijesit ili to ide automatski?
Ma nije problem, moze i vise pitanja.
Ako sam tada (prije 8 godina) dobro razumio, bilo je rijeci u upravi za registraciji vozila, da nije problem doci i sa prijavljenim vozilom, tablice oni vracaja u drzavu iz koje je vozilo. Pretpostavljam da oni onda napisu nesto sto bi ovima u HR trebalo biti dovoljn, tj. da ide automatski.
Normalnoj upravi u HR ce biti sigurno dovoljno, ali posto sam svasta dozivio u HR, ni u to nisam siguran. Bit ce da ovisi o upravi u HR, u nekim mjestima su cudni.

Ako znate gdje u Njemackoj cete prijaviti vozilo, mozete mi poslati poruku u pp, pa cemo znati 100%, nakon telefonskog poziva u za Vas zaduzenu njemacku upravu.
mio8 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 00:18   #1610
lijepi pozdrav.. samo da se osvrnem na moju situaciju.. pisala sam 8.2 .. ukratko radi se o odkazivanju stana i trazenju naseg najmodavca da nam uvazi kauciju ili uzme nekog u nas stan prije isteka nasa 3 mj..Uglavnom.. mi nismo odustali i ja sam napravila oglas u jednoj grupi da trazimo nachmittera... i javilo se u prvih 5 min 4 osobe.. To je grupa koju smo imali dok smo polazili tecaj njem jezika.. znaci ljudi iz cijelog svijeta.. . sve sam ih ljubazno ugostila i provela po stanu i zapisala njihove podatke i sve sto bi nasem najmodavcu moglo biti zanimljivo.. te 4 osobe su jos prosljedile poruku svojim prijateljima... i tako smo mi skupili listu od 12 ljudi zainteresiranih za nas stan.... i ja sam zakazala sastanak sa stanodavcem i krenula u akciju.. u prvi tren on uopce nije bio zainteresiran ali kad sam izvadila listu i pokazala sa 12 zainteresiranih od kojih su bile 2 Hrv obitelji,1 Rumunjska i 9 Sirijskih drzavljanina on je promjenio pricu.. uglavnom on ce odabrat nekog od drzavljanina Sirije.. hm..zasto??? Zato sto njih financira drzava i za njih ce sjest stanarina svaki mj uredno.. Ta ideja mi je pala napamet jer moj stanodavac je vlasnik cijele nase zgrade od 16 stanova i u zadnjih god dana je u 2 stana primio izbjeglice.. vjerojatno mu se to vise isplati nego se natezat sa neredovnih uplatama od bivsih stanara.. Jos da napomenem od tih 9 Sirijskih drzavljana sa cetvoricom imam kontakt jer smo zajedno svaki dan djelili klupu na kursu.. uglavnom mi smo nasu situaciju rjesili u nasu korist..
tava is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 11:18   #1611
Dokumentacija

Početkom travnja selim se i krećem s poslom u Njemačkoj.
Kroz 10-ak dana bi trebao ić na završne dogovore u firmu gdje ću radit.
Prije toga bi htio polako krenut sa skupljanjem dokumentacije, pa ako netko ima info što mi treba za:
- prijavu na stan, te prijavu prebivališta (za početak sam u WG-u)
- uobičajena dokumentacija za prijavu kod poslodavca (posao je šljakerski, sa srednjom školom).
- prijava na zdravstveno
- predavanje zahtjeva za dječji doplatak (kroz par mjeseci dolazi i supruga s klincima)
- vozačka dozvola (moram li vadit novu hrvatsku, ili je stara dovoljna?)
Tomica0208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 16:16   #1612
- prijavu na stan, te prijavu prebivališta (za početak sam u WG-u)
Moras dobiti neki ugovor za WG potpisan od vlasnika stana. S tim i putovnicom ides na najblizu opcinu i prijavis se. Dobit ces papir sa njem adresom, i mozda porezni broj. Ako ne dobis porezni broj odmah, salju ti ga na adresu kroz tjedan dana

- uobičajena dokumentacija za prijavu kod poslodavca (posao je šljakerski, sa srednjom školom).
Putovnica, Porezni broj iz prethodne stavke, broj osiguranja i broj socijalnog

- prijava na zdravstveno
Najbolje ti je da pitas u firmi da ti pomognu oko osiguranja i broja socijalnog
Ili goglas malo na netu i prijavis se online. Najpoznatija osiguranja su ti TK i AOK

- predavanje zahtjeva za dječji doplatak (kroz par mjeseci dolazi i supruga s klincima)
Trebas prevedeni vjencani list na njemacki, broj racuna na banci, rodni list od djece - prevedeni ili internacionalni. Isto mozes online rijesiti - googlaj Famillienkasse Kindergeld

- vozačka dozvola (moram li vadit novu hrvatsku, ili je stara dovoljna?)
Ne trebas vaditi novu, posebno ako imas onu novu EU. Ak bas hoces, moras k okulistu i na policiju. Hr vozacka ti ostaje tamo i dobivas novu

P.S. prevedeni vjencani list odnesi i na poreznu kad dobijes porezni broj. Tak da uletis odma u Steuer klasu 3

Dobro nam dosao u Njemacku
Zentrix5900 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 17:47   #1613
Ne treba prevodit vjencani list (tj placat prijevod) kad se u maticnom uredu dobije međunarodni vjencani list koji vrijedi.

Za prijevod vozacke ne treba test vida ako se ne nose naocale .
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:04   #1614
Quote:
Zentrix5900 kaže: Pogledaj post
<sjec>

P.S. prevedeni vjencani list odnesi i na poreznu kad dobijes porezni broj. Tak da uletis odma u Steuer klasu 3
Pitanje vezano uz Steuer klasu 3: porezni savjetnik mi preporuča da mi je bolje ostati u klasi 1, pa povrat poreza dobiti godišnjom ili dvogodišnjom prijavom poreza. Također kaže da ukoliko sam u klasi 3, da je godišnja prijava poreza obavezna.
Ima li istine u tome?

(S druge strane, imam osjećaj da se tom poreznom savjetniku baš i ne da baviti sa mojim "malim" slučajem na kojem baš i nema neku zaradu).
Kreso75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:20   #1615
Quote:
Zentrix5900 kaže: Pogledaj post
- prijavu na stan, te prijavu prebivališta (za početak sam u WG-u)
Moras dobiti neki ugovor za WG potpisan od vlasnika stana. S tim i putovnicom ides na najblizu opcinu i prijavis se. Dobit ces papir sa njem adresom, i mozda porezni broj. Ako ne dobis porezni broj odmah, salju ti ga na adresu kroz tjedan dana

- uobičajena dokumentacija za prijavu kod poslodavca (posao je šljakerski, sa srednjom školom).
Putovnica, Porezni broj iz prethodne stavke, broj osiguranja i broj socijalnog

- prijava na zdravstveno
Najbolje ti je da pitas u firmi da ti pomognu oko osiguranja i broja socijalnog
Ili goglas malo na netu i prijavis se online. Najpoznatija osiguranja su ti TK i AOK

- predavanje zahtjeva za dječji doplatak (kroz par mjeseci dolazi i supruga s klincima)
Trebas prevedeni vjencani list na njemacki, broj racuna na banci, rodni list od djece - prevedeni ili internacionalni. Isto mozes online rijesiti - googlaj Famillienkasse Kindergeld

- vozačka dozvola (moram li vadit novu hrvatsku, ili je stara dovoljna?)
Ne trebas vaditi novu, posebno ako imas onu novu EU. Ak bas hoces, moras k okulistu i na policiju. Hr vozacka ti ostaje tamo i dobivas novu

P.S. prevedeni vjencani list odnesi i na poreznu kad dobijes porezni broj. Tak da uletis odma u Steuer klasu 3

Dobro nam dosao u Njemacku
Hvala na informacijama.
Potrebna je putovnica za prijavu ili je dovoljna osobna? Svakako ću vadit putovnicu,
ali ako je potrebna pri prijavi onda bi morao žurno.

Mislim da sam negdje pročitao da je za dječji doplatak potrebna i potvrda da djeca ne primaju dječji u Hrvatskoj (što ne primaju).
Ne znam sad koliko je to točno.
Tomica0208 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:03   #1616
Quote:
Tomica0208 kaže: Pogledaj post
Mislim da sam negdje pročitao da je za dječji doplatak potrebna i potvrda da djeca ne primaju dječji u Hrvatskoj (što ne primaju).
Ne znam sad koliko je to točno.
Ne treba potvrda, ako je traže to je iz neznanja i tu informaciju mogu sami provjeriti online (znam za ovo preko kolege kojeg su tražili tu potvrdu).
Kreso75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:53   #1617
Quote:
Tomica0208 kaže: Pogledaj post
Hvala na informacijama.
Potrebna je putovnica za prijavu ili je dovoljna osobna? Svakako ću vadit putovnicu,
ali ako je potrebna pri prijavi onda bi morao žurno.

Mislim da sam negdje pročitao da je za dječji doplatak potrebna i potvrda da djeca ne primaju dječji u Hrvatskoj (što ne primaju).
Ne znam sad koliko je to točno.
Ako nećeš van EU ti je bacanje novca vaditi putovnicu ako imaš osobnu.
__________________
I can't understand - What makes a man -Hate another man -Help me understand -People are people so why should it be -You and I should get along so awfully
MrsGahan is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 20:55   #1618
dovoljna ti je osobna za sve--netreba putovnica
vozacku nemoj mijenjati (ako imas onu koja traje do tvoje 65g)jer nova se dobiva na 10g
netreba okulista i policija za promjenu vozacke...samo odes na Buergeramt i predas zahtjev za zamjenu(nakon provjere u HR i tvoje izjave da vozacka nije falsch,dobijes papir da dodjes po njemacku dozvolu,poneses staru,osobnu i uplatnicu na 24,50 i to je to..hrv dozvola se ponistava-tj ostaje kod njih)

za kindergeld je malo frka jer su ti djeca u Hr...za to treba potvrda da nedobivaju nista u HR...ili ako dobivaju koliko....dugotrajan je proces
a kad dodju u De onda moras jovo na novo....

pri prijavi obvezno napomenuti da si ozenjen i da te ubace u 3 Steuerklassu....po potrebi odmah otici na Finnanzamt

sto se tice prijave na zdravstveno...to ti obicno poslodavci obave za tebe...

zelim ti puno uspjeha i da se snadjes
__________________
Nije ni tebi lako
vhrkac is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 22:43   #1619
Quote:
Kreso75 kaže: Pogledaj post
Pitanje vezano uz Steuer klasu 3: porezni savjetnik mi preporuča da mi je bolje ostati u klasi 1, pa povrat poreza dobiti godišnjom ili dvogodišnjom prijavom poreza. Također kaže da ukoliko sam u klasi 3, da je godišnja prijava poreza obavezna.
Ima li istine u tome?

(S druge strane, imam osjećaj da se tom poreznom savjetniku baš i ne da baviti sa mojim "malim" slučajem na kojem baš i nema neku zaradu).
Laze ti. Sve.

Zasto bi ostao na 1 i onda dvije godine cekao da ti porezna vrati novce kad ih na 3 mozes imat svaki mjesec?

Vjerojatno jer bi onda on imao vecu proviziju za tvoju poreznu prijavu.

Prijava poreza nije obavezna ako si samo zaposlenik i nemas drugih prihoda, ako imas onda je obavezna.
__________________
Svako veliko dostignuce bilo je san prije nego sto je ostvareno, Oni koji sumnjaju i oklijevaju na snovima zauvijek i ostaju
MaliZeleni10 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 09:55   #1620
I je mi bio malo sumnjiv, čak mi je u jednom mailu dao neke kontradiktorne informacije.
Zna li netko nekog dobrog(*) poreznog savjetnika za preporučiti?

(*) dobar = da razumije/priča/piše hrvatski ili engleski i da ne uzme sve za svoju proviziju
Kreso75 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:06.