Natrag   Forum.hr > Društvo > Gospodarstvo > Banke, osiguranja, krediti

Banke, osiguranja, krediti Ja ne radim za novac. Ja radim za kamatu.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 22.02.2017., 15:30   #941
Quote:
rocker1987 kaže: Pogledaj post
PBZ ne traži apsolutno ništa od toga, ni za nešto starije klijente, niti za nove.

HNB isto nije tražio, barem mi tako brat prenosi.
HNB? Mislis HPB?
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 15:31   #942
Tako je, HPB, ali očito, posljedično, ni HNB od banaka ne traži isto.
rocker1987 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 16:47   #943
Quote:
voditeljica1 kaže: Pogledaj post
Možda zvuči grubo, ali realno, pojedinac protiv banke, teško.
Pogotovo kada se radi o ovakvim stvarima.
Bolje si platiti putovanje ili slično nego sudske troškove i trošiti vrijeme na natezanja od kojih će onaj koji tuži banku izvuči deblji kraj.
Osim što zvuči grubo i bahato uskoro će biti i potpuno nerealno, pogotovo kad crypto valute uhvate malo više maha.........a to vrijeme ubrzano stiže

Onda su banke obsolete.......
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 22:30   #944
bio sam danas u Zagrebačkoj banci, podigao sam skoro sve sa računa pa ako mi misle nešto blokirati neka to bude 100 i nešto kuna koje je ostalo... žena na šalteru je imala ideju da ažurira moje podatke dok sam bio tamo pa sam joj odgovorio da ću to napraviti drugi put
inače na šalterima oko mene situacija kao na ispitivanju u policiji: druga žena na šalteru pita čovjeka jel ima još koje državljanstvo, za što mu služi račun... prebolesno
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.02.2017., 22:34   #945
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
inače na šalterima oko mene situacija kao na ispitivanju u policiji: druga žena na šalteru pita čovjeka jel ima još koje državljanstvo, za što mu služi račun... prebolesno
Da, prebolesno. Za par godina cemo imati ukidanje gotovine i totalnu kontrolu nad svakom lipom koju potrosimo.
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:20   #946
ne vidim ničeg lošeg u tome, osim činjenice da će isto iskorijeniti sivu i crnu ekonomiju.
_Mystical_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 21:50   #947
Majketimile koliko kuknjave oko ničeg
kao da su ih trazili da se ispovjede
MMachéte is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 21:57   #948
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Majketimile koliko kuknjave oko ničeg
kao da su ih trazili da se ispovjede
Ako ti dozvoljavaš da se sere po tebi kako god se komu prohtje,to je O.K.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 22:16   #949
Quote:
MMachéte kaže: Pogledaj post
Majketimile koliko kuknjave oko ničeg
kao da su ih trazili da se ispovjede
Nisi bas konstruktivan sa svojim komentarom. Pokusavamo utvrditi (i razmijeniti iskustva) krece li se banka unutar zakonskog okvira ili ne.
Nekome je to mozda nebitno, ali ima nas kojima je bitno. Problem?
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 08:51   #950
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
ne vidim ničeg lošeg u tome, osim činjenice da će isto iskorijeniti sivu i crnu ekonomiju.
Idemo oftopik: Plaćanjem samo karticama dobiva se uvid u tvoj život. Da pojednostavim, kupuješ npr. puno čipsa i to se vidi, pa ti odrede zdrastveno osiguranje malo skuplje jer si rizičan. Takvih primjera ima bezbroj.
Novac na kartici nije tvoj i u svakom trenutku netko može odlučiti kojim prioritetima će se vršiti plaćanje, što bi meni konkretno u nekim slućajevima odgovalo, jer mi je jedna stranka završila na bolovanju bez dovoljnih prihoda i nemogu se naplatiti jer stranka mora nešto i jesti, šta nije moj problem, jer bi se automatizmom naplatio.
Hdnst is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 10:58   #951
Quote:
Hdnst kaže: Pogledaj post
Idemo oftopik: Plaćanjem samo karticama dobiva se uvid u tvoj život. Da pojednostavim, kupuješ npr. puno čipsa i to se vidi, pa ti odrede zdrastveno osiguranje malo skuplje jer si rizičan. Takvih primjera ima bezbroj.
Novac na kartici nije tvoj i u svakom trenutku netko može odlučiti kojim prioritetima će se vršiti plaćanje, što bi meni konkretno u nekim slućajevima odgovalo, jer mi je jedna stranka završila na bolovanju bez dovoljnih prihoda i nemogu se naplatiti jer stranka mora nešto i jesti, šta nije moj problem, jer bi se automatizmom naplatio.
To se neće desiti iako to ne bi bilo loše, tad bi oni koji nezdravo žive, puše, piju, drogiraju se,.. plaćali skuplje zdravstveno, dok bi oni drugi plaćali manje. Iako to nema veze s kontrolom računa već bi se sve moglo riješiti kao i u drugim naprednijim državama. Prije no što ti osiguranje da cijenu police napravi ti sistematski i ako si u rizičnijoj skupini i cijena police ti je viša.

ps. iako bi bio jak udarac na sivu ekonomiju, opet je ne bi u potpunosti iskorijenilo jer se može plaćati u drugim valutama, robnoj razmjeni itd.. balkanac se uvijek snađe.
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 11:01   #952
Aka kompezacija
X-Plosiv is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 14:10   #953
Quote:
Hdnst kaže: Pogledaj post
Idemo oftopik: Plaćanjem samo karticama dobiva se uvid u tvoj život. Da pojednostavim, kupuješ npr. puno čipsa i to se vidi, pa ti odrede zdrastveno osiguranje malo skuplje jer si rizičan. Takvih primjera ima bezbroj.
Novac na kartici nije tvoj i u svakom trenutku netko može odlučiti kojim prioritetima će se vršiti plaćanje, što bi meni konkretno u nekim slućajevima odgovalo, jer mi je jedna stranka završila na bolovanju bez dovoljnih prihoda i nemogu se naplatiti jer stranka mora nešto i jesti, šta nije moj problem, jer bi se automatizmom naplatio.
Evo kolega mi se jada danas, kaze zeli prebaciti 20K EUR iz Addiko banke na racun u jednoj drugoj hrvatskoj banci, banka kaze: "moze, ali to ce vas kostati 100 EUR (750 Kuna)". Da, dobro ste procitali, banka trazi 100 EUR za racunalnu operaciju. Kolega zivi vani pa je navikao da je to besplatno, bijesan... nakon 30 minuta se smirio, kaze e iz inata im ne zelim platit, podici cu cash pa cu sam odnjet u dugu banku. Nazove lik banku, kazu mu: "E ao zelite podici vise od 5K EUR morate nam javiti 2 dana unaprijed, do 12:00 sati).
Ne znas tko je tu ludji, prijatelj koji misli sa svim tim eurima hodat po gradu (mozda bude dojava pa ga netko opljacka), ili banka sto trazi tolike novce za digitalnu transakciju i sto ti toliko otezava da ti uopce dodjes do svoje love. Na koncu ce u 21vom stoljecu kolega ko u westernu brojat novcanice na salteru i nadat se da ga nitko ne klopne. A covjek samo zeli do svoje love: ili mora platit 100 EUR ili mora punit djepove. Fuj.

Nakon sto nestane gotovine i biti ce samo mogucnost digitalne transakcije, i onda cemo biti prepusteni na milost i nemilost bankarskim naknadama. Zapravo ve ci jesmo.
Nego, jel to fakat normalno, 0,5% na transakciju unutar Hrvatske (u Eurima)?
rama6 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 15:49   #954
EUR nije nacionalna valuta u HR pa su transakcije skuplje. Može se raspravljati o decimalama :-)
STIB is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 16:40   #955
Quote:
STIB kaže: Pogledaj post
EUR nije nacionalna valuta u HR pa su transakcije skuplje. Može se raspravljati o decimalama :-)
Nije normalno iako se radi o €.Meni uplaćuju na devizni račun iz Poljske ,Češke ,Slovaćke,Italije i šalju mi potvrde uplate.Sve te transakcije u € na moj devizni račun su 0 (nula) €.Samo meni banka naplati transakciju,neku lovu u €.Sve ovisi o bankama i dali im države u kojim rade da da seru ili ih drže na lancu-spomenuti primjeri.
Kod nas je eldorade za banke.Deru svoje klijente ko mutavi po svim pitanjima.
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 19:17   #956
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Evo kolega mi se jada danas, kaze zeli prebaciti 20K EUR iz Addiko banke na racun u jednoj drugoj hrvatskoj banci, banka kaze: "moze, ali to ce vas kostati 100 EUR (750 Kuna)". Da, dobro ste procitali, banka trazi 100 EUR za racunalnu operaciju. Kolega zivi vani pa je navikao da je to besplatno, bijesan... nakon 30 minuta se smirio, kaze e iz inata im ne zelim platit, podici cu cash pa cu sam odnjet u dugu banku. Nazove lik banku, kazu mu: "E ao zelite podici vise od 5K EUR morate nam javiti 2 dana unaprijed, do 12:00 sati).
Ne znas tko je tu ludji, prijatelj koji misli sa svim tim eurima hodat po gradu (mozda bude dojava pa ga netko opljacka), ili banka sto trazi tolike novce za digitalnu transakciju i sto ti toliko otezava da ti uopce dodjes do svoje love. Na koncu ce u 21vom stoljecu kolega ko u westernu brojat novcanice na salteru i nadat se da ga nitko ne klopne. A covjek samo zeli do svoje love: ili mora platit 100 EUR ili mora punit djepove. Fuj.

Nakon sto nestane gotovine i biti ce samo mogucnost digitalne transakcije, i onda cemo biti prepusteni na milost i nemilost bankarskim naknadama. Zapravo ve ci jesmo.
Nego, jel to fakat normalno, 0,5% na transakciju unutar Hrvatske (u Eurima)?
U kojoj je to banci u inozemstvu besplatna transakcije između dvije banke (različite grupacije) u stranoj valuti?
Guud is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 19:52   #957
Quote:
KuciloOro kaže: Pogledaj post
Osim što zvuči grubo i bahato uskoro će biti i potpuno nerealno, pogotovo kad crypto valute uhvate malo više maha.........a to vrijeme ubrzano stiže

Onda su banke obsolete.......

https://www.bloomberg.com/news/artic..._medium=social
__________________
My satisfaction always came from beating the market, solving the puzzle, the money was the reward, but it wasn't main reason I loved the market............
KuciloOro is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 22:34   #958
Quote:
rama6 kaže: Pogledaj post
Evo kolega mi se jada danas, kaze zeli prebaciti 20K EUR iz Addiko banke na racun u jednoj drugoj hrvatskoj banci, banka kaze: "moze, ali to ce vas kostati 100 EUR (750 Kuna)". Da, dobro ste procitali, banka trazi 100 EUR za racunalnu operaciju. Kolega zivi vani pa je navikao da je to besplatno, bijesan... nakon 30 minuta se smirio, kaze e iz inata im ne zelim platit, podici cu cash pa cu sam odnjet u dugu banku. Nazove lik banku, kazu mu: "E ao zelite podici vise od 5K EUR morate nam javiti 2 dana unaprijed, do 12:00 sati).
Ne znas tko je tu ludji, prijatelj koji misli sa svim tim eurima hodat po gradu (mozda bude dojava pa ga netko opljacka), ili banka sto trazi tolike novce za digitalnu transakciju i sto ti toliko otezava da ti uopce dodjes do svoje love. Na koncu ce u 21vom stoljecu kolega ko u westernu brojat novcanice na salteru i nadat se da ga nitko ne klopne. A covjek samo zeli do svoje love: ili mora platit 100 EUR ili mora punit djepove. Fuj.
U kojoj državi živi, jer u inozemstvu su naknade za takvu vrstu usluge višestruko skuplje (europa).
Svaka banka ima dnevni limit za isplatu gotovine klijentu. Ali u principu, do 30k kn ide bez najave. To se radi isključivo iz sigurnosnih razloga, a i zbog porezne.
Jer banka, ovisno o poslovnici, lokaciji i ostalim faktorima možda u tom trenutku nema raspoloživa sredstva za isplatu većih iznosa. Sve je navedeno u uvjetima poslovanja.
voditeljica1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.02.2017., 23:12   #959
bio danas u pošti, otvorio tekući račun... nikakvih pitanja o stranom državljanstvu, o stručnoj spremi, broju članova obitelji, ništa... samo su pitali za mjesto rođenja, kopirali osobnu iskaznicu, tražili jmbg da mogu preko interneta vidjeti koj mi je Oib...
idiote iz Zagrebačke banke sam trebao odjebati čim su počeli sa glupostima, žao mi je što to nisam odmah napravio
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.02.2017., 21:31   #960
Quote:
Krkimir kaže: Pogledaj post
bio danas u pošti, otvorio tekući račun... nikakvih pitanja o stranom državljanstvu, o stručnoj spremi, broju članova obitelji, ništa... samo su pitali za mjesto rođenja, kopirali osobnu iskaznicu, tražili jmbg da mogu preko interneta vidjeti koj mi je Oib...
idiote iz Zagrebačke banke sam trebao odjebati čim su počeli sa glupostima, žao mi je što to nisam odmah napravio
Dali imaš devizni u HPB?
__________________
Ignore :JOHABI,miramare,GemsBond,rezon@tor,plavobili,Krvn ik,Mortal Kombajn
Poštarko is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:30.