Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.09.2016., 16:43   #1
Pravila odijevanja u školama

postovi su izdvojeni sa druge teme na kojoj se razvila rasprava o odijevanju u školama. slobodno ovdje opletite, ali u okvirima pristojne komunikacije molim lijepo.


Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Gluposti. Roditelja koji su djeci dozvoljavali svašta je bilo oduvijek. A poštovanje treba zaslužiti. I mlado i staro, i učenici i roditelji, ali bogami i prosvjetari. Ovo su argumenti za kojima posežu oni koji su nostalgični za onim "dobrim starim vremenima" kada je batina iz raja izašla, a učitelji su umjesto krede mahali šibom i bili držani za male bogove.
ponovit cu pitanje s druge teme... sto mislis, kome vise smeta mogucnost uvodjenja kamera u ucionice: uciteljima, ucenicima ili roditeljima?
mislim da bi se vrlo brzo rasplinile sve one roditeljske iluzije o njihovoj dobroj i mirnoj dici kad bi se konacno uvjerili s kim imaju posla.
a ti argumenti o batinama, HA-HA! jel tebi normalno da ti dite opsuje uciteljici mater? ili da su oni na ti, ko da su ovce skupa cuvali? ili da roditelji u skolu ulaze u kratke gace i majce na spaline, a neke ko da su upravo iz Djardina dosle sa stacije? u drugim drzavnim ustanovama imas zastitare na ulazu zbog kojih nebi ni primirisali dalje od vratiju, a po skoli se komodaju. e pa sto ocekivat od dice s takvim (pre)komodnim roditeljima. sto ocekivati od dice kad sami roditelji gade citavu profesiju. sto ocekivati od dice kad im roditelji unaprijed sredjuju sve njihove probleme koje stvore.
postovanje triba zasluziti? s cim? rukama vezanim iza ledja? svi koji misle, slobodno nek se jave na praksu od 45 minuta u bilo koju skolu - garantiram da ce doslovce svi nastavnici bit presretni prepustit tih 45 minuta nadobudnim roditeljima koji misle da znaju i mogu bolje.

Zadnje uređivanje gargamišamel : 02.09.2016. at 18:58.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 16:46   #2
cek, problem je u majici na bretele doci u skolu?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 17:08   #3
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
cek, problem je u majici na bretele doci u skolu?
ako tebi ovakvo sto nije problem, onda ocito imamo drugacije kriterije



sto kazes da i nastavnici onako po komodu... iz pidzame, pa u razred...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 17:14   #4
boli me kifla u cemu su nastavnici dapace, bili su mi drazi kao djetetu oni u trapericama i majicama nego oni u kompleticima i odjelcima. bome i kao mami bi mi bilo drago to vidjeti.
i nikakav mi problem nije da netko ide u majici bez rukava u skolu zaboga, pa ne zivimo na dvoru kralja henrika petog zaboga.
mene su i na sud pustili u majici bez rukava, zbilja mi ne bi palo na pamet da je to problem nekome
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 17:23   #5
znaci, tebi je svejedno je li ti ditetu nastavnik obucen pristojno ili ko da je upravo izisa iz polja? i svejedno ti je jeli roditelj tog diteta dodje u skolu pristojno, ili je upravo da savrseni primjer svom ditetu da ne sljivi skolu dva posto.
eto, sad je ocito da roditelji dici daju punu potporu kad u skolu dolaze doslovce svakakvi... razlog vise da se vratimo natrag u srednji vijek (po nekima) i kute...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 17:29   #6
ne vidim nista nepristojno u majici bez rukava, zbilja, ni uz najbolju volju.
ako je roba cista i uredna i nije explicitno sexualna nemam problem

sto znaci dolaze u skolu svakakvi? ima i kodeks za djecu? jel smiju oni imati majice na bretele kad je vruce? a trenirke?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 17:42   #7
Do sad sam odlucila nista ne komentirati ali ovo o postovanju koje je u korelaciji s odjecom mi je vrhunac
Ono, koliko povrsan(doslovce ) moras biti da mislis da majica bez rukava znaci da netko nema postovanja. Valjda je onda da dodjes u burki je izraz maksimalnog postovanja
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 21:30   #8
ok, evo onda malo za razmisljanje. iskreno, duboko se iskreno nadam da je netko od vas ikad bia u HNK, as in Hrvatsko Narodno Kazaliste, a ne nogometni klub. Pa da pitam, jeste tamo, bar muski, isli u kratke gace i dres od omiljenog kluba ili ste se pristojno obukli. Zenske, jeste tamo isli u dopicnjaku ili ste ipak obukli nesto kulturnije? eto, vrlo jednostavan primjer za prepoznat seljacine (ne mijesati sa seljacima).

isto, identicno, uz naravno neke blaze mjere (bi tribalo) vridit u skoli. Neke stvari koje obuku dica su jednostavno degutantne za vidit. Tip u majci na spaline, tip u donjem dijelu pamucne tute koja visi do po guzice, meni definitivno nije prikladna roba za ic u skolu. Ne samo to, nego je u nekim skolama i regulirana kucnim redom. Isto tako, cure u dopicnjaku i hotpants iz kojih im viri po guzice definitivno nisu nesto za sat. Za Djardin da, za polugole selfije da, ali za skolu ne.

Isto vridi i za roditelje i za ucitelje. Neke stvari bolje da ostave za cajke, partije, teretanu i polje. Seljaciju nek ostave van ustanova poput skole.
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 23:12   #9
ja radim u školi i nikad nisam prigovorila učeniku/učenici oko odijevanja. iako mi je par puta bilo neugodno zbog ekstra dubokog dekoltea nekih cura (radim u srednjoj). mislim da se to treba ostaviti učenicima i roditeljima na savjest. nitko nikad nije došao u donjem rublju.

suludo mi je, naravno, tražiti da na +30 dolaze u dugim hlačama ili zabraniti majice bez rukava. u tome ne vidim ništa neprimjereno.
__________________
La vida es sueno T. 1.1.2009. M. 25.1. 2013.
Kakadu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 23:27   #10
ok, za zenske jos i majca na spaline prolazi... za muske ne...
ali dobro, di je granica? jel to topic, jel to dopicnjak, di je granica ukusa?
ili eto, profesoru/profesorici je isto vruce, najbolje da dodju u kupacim na sat?
triba li onda muskima uopce majca? jbga, vruce je...

uostalom, kazes, neugodno je TEBI zbog toga kako se neki ucenici/ce oblace. pa jel to normalno? i onda netko kaze da ne vidi poveznicu izmedju oblacenja i postivanja ustanove u kojoj se nalazi. meni takav stil jasno govori "i don't give a f.ck", iltiga "ko mi sta moze"...
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.09.2016., 23:42   #11
vrlo je lako odrediti sto je pristojno sto ne, ako se vide sise i gizica nije pristojno. ako je podrapano, prljavo, nije pristojno.
zasto bi siroti muskarci bili jebena stranka i bilo im zabranjeno hodati u kratkim hlacama i majicama bez rukava dok je isto dopustemo zenama,potpuno minje neshvatljivo.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 00:01   #12
ne vidim zasto su muski j..na stranka - jednostavno neka pravila tribaju vridit i za zensku populaciju i problem rijesen... u nekim skolama se to jednostavno rijesi kucnim redom gdje je odredjena prihvatljiva odjeca za ucitelje i ucenike i problem je rijesen.

bas kao sto nitko s trunke kulture nece u HNK otic ko zadnja straca i seljacina, tako bi jednako tribalo biti u skoli. svakoj!

zbog cega bi na kraju neko tko se oblaci pristojno bia "zakinut" jer pojedinci ko da su dosli s utakmice ili su spremni konkurirat rozgi u kategoriji "krace je sladje".
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 00:40   #13
dovoditi do apsurda pitanje odjece ne rjesava pocetno pitanje.
di je problem s majicom bez rukava i kako je to nepristojno oblacenje.
dopicnjaci, dekoltei do pupka i muskarci goli do pasa nisu ni bili spominjani
majice bez rukava, kratke hlace, trenenirke... di je proble. s time?
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.09.2016., 01:09   #14
ukoliko je takvo sto prihvatljiva odjeca za jednog nastavnika u nekoj skoli, onda nemam nista protiv. ne vidim zasto bi ucenici bili iznimke?
wifi is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 21:50   #15
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne vidim nista nepristojno u majici bez rukava, zbilja, ni uz najbolju volju.
ako je roba cista i uredna i nije explicitno sexualna nemam problem

sto znaci dolaze u skolu svakakvi? ima i kodeks za djecu? jel smiju oni imati majice na bretele kad je vruce? a trenirke?
ne :kava.
nama je na zadnjem rositeljskom sastanku, prije ljeta, rečeno da nema bretela (al mogu majice bez rukava, neš ti velke razlike), dečki ne smiju u jaaako jratkim hlačama, vjerojatno se misli na one taman da jajca pokriju, bermude smiju. curice isto moraju imat suknjice/haljinice skoro do koljena. da nije tako ne znam di bih našla suknjice jer sve su minjaci.

a učitelji... nemam apsolutno niš protiv traperica i majice, dapače, pristupačnije mi djeluju nego one uštogljene persone.
dok je uredno i čisto i ne previše izazovno (pogotovo kad se predaje onim višim razredima s podivljalim hormonima), kao št i sama veliš, meni je ok.
 
Odgovori s citatom
Old 04.09.2016., 23:42   #16
isuse
7 godusnjakinje nesmiju nositi bretele? sstrasno, jebote, di je divni komuluzam.u kojem smo hodali kak nam.je palo na pamet, od trenirke do minjaka
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 05.09.2016., 15:27   #17
ja se komunizma u školi sjećam po kutama

Čitam sada ovo i zajebala sam u bar dvije točke.
Dala sam maloj da obuče haljinicu duljine do koljena i na bretele.... i starke... ni na kraj pameti mi nije bilo da je nepristojno obučena.

Učiteljica im je izričito zabranila lak za nokte i to je to što se zabrana tiče.
I ona sama nosi maje i tunike bez rukava...

I uspoređivati kazalište sa školom je mrvu neusporedivo.
Isto kao i Sud i školu recimo.

Pristojno i čisto obučeni ljudi me ne smetaju.
__________________
NG 2012
ema1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 18:34   #18
čula sam da se priča da ne smiju ni učenici ni nastavnici dolaziti u obući koja je otvorena tj da se vide prsti...tipa japanke
Dečki mogu u hlačama do koljena
pretpostavljam da to važi i za dužinu suknje
bretele nikako..a i muški ne bi trebali dolaziti u takvim majicama kao ta gore na slici


ne znam jesu li ta pravila upisana u kućnom redu ili samo piše da učenici i nastavno osoblje trebaju dolaziti 'pristojno obučeni'
__________________
- Pješčani sat: Daj si operi ta moderatorska usta sapunom. Kakvo je to ponašanje?
- makyca: Radije sama, nego ženica.
- QuercusRobur: Žirko niti kao beba nije baš kakao u pelenu, nego odmah na WC.
Simpsolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 19:45   #19
Quote:
ema1 kaže: Pogledaj post
Učiteljica im je izričito zabranila lak za nokte i to je to što se zabrana tiče.
Uopće ne znam kako idioti zamišljaju da ih netko shvati ozbiljno dok se ovako glupo izdrkavaju.

Lak za nokte, pregolema prepreka obrazovanju i ćudoređu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.09.2016., 22:17   #20
ma kakav lak, danas lak, sutra maskara, preksutra sex prije braka
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:37.