Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 19.05.2006., 22:33   #61



svakako ponavljam, dobar profesor zlata vrijedi


nažalost ja nisam takvog imala
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 22:39   #62
Quote:
gottcha kaže:

svakako ponavljam, dobar profesor zlata vrijedi
haha.žena iz solfeggija je bila totalna truba a iz flaute sam promjenila 4 profesora..
i jedan vrhunski solist koji svira u lisinskom je bio definitivno nešto najlošije s čim sam se susrela
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 22:43   #63
Quote:
Kruska kaže:
haha.žena iz solfeggija je bila totalna truba a iz flaute sam promjenila 4 profesora..
si ti moj alter ego?

znam kako ti je (bilo)
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 22:44   #64
Quote:
gottcha kaže:



svakako ponavljam, dobar profesor zlata vrijedi


nažalost ja nisam takvog imala
Moj bratić je upisao glazbenu školu sa 11 godina, kao totalna iznimka, jer je njegov stari u nekoj kompenzacijskoj varijanti dobio klavir pa nisu znali kaj će s njim. Logično je bilo upisat bratića na klavir.

I sad, preskočio razred, završio 4 u manje od 2 godine, i kaj se desi? Imao je ženu iz klavira toliko odurnu, da mu je pri rastezanju prstiju nad tipkama (MOŽEŠ, MORAŠ VIŠE!! urlanje i sl.) skoro polomila prst, a ozlijedila neki kurac na šaci, ligamente , nemam pojma kaj već ima za ozlijedit se na šaci, ali on ruku nije mogao normalno micat jedno vrijeme. K tome su roditelji vjerovali profesorici sa spikom da može on bolje, da može bit najbolji i onda su ga i oni mučili, dok nije završio osnovnu i rekao da više nikad ne želi taknut instrument jer mu je trauma tog tipa dosta za život.

Eto što se tiče lošeg profesora i lošeg stava roditelja.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 22:46   #65
to je bolesno...

al da, osim djeteta koje se treba samo truditi, a rekla sam, zašto se ne bi trudilo ako mu ide i ako vidi da je u tome dobar... onda želi bit najbolji, zar ne...
bitno je da ga profesor pravilno uči i da ga šalje na natjecanja i sve što s tim ide.

ko i u svemu treba nać sredinu... krajnosti su out
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 22:49   #66
Mene su ovi moji htjeli slat na neka natjecanja, pa promocije, pa pičke materine, jer sam fakat dobro svirao, ali mislim da me isus ne bi natjerao da sviram na tak nečem. Mene bilo sram.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 22:54   #67
e vidiš to je krivo javni nastupi ti mogu pomoć u sto stvari

i nije mi jasno kak te nisu natjerali nema tu hoćeš nećeš kad te šalje profač i starci potiču


vidiš, mene moja ženska (i ostali na zamjenama što su bili) nije slala na natjecanja, a mogu skromno reći da su svi priznavali da sam bila najbolja od generacije i šire .. i tu negdje se izgubio interes.. jer su kod druge profe ostali dobivali prilike i za priznanja i bodove... šteta
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 22:56   #68
Quote:
Drito Konj kaže:
Mene su ovi moji htjeli slat na neka natjecanja, pa promocije, pa pičke materine, jer sam fakat dobro svirao, ali mislim da me isus ne bi natjerao da sviram na tak nečem. Mene bilo sram.
haha..
meni je to bilo super.
naučiš se tako ponašati na javnim nastupima..
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 22:58   #69
Quote:
gottcha kaže:
e vidiš to je krivo javni nastupi ti mogu pomoć u sto stvari

i nije mi jasno kak te nisu natjerali nema tu hoćeš nećeš kad te šalje profač i starci potiču


vidiš, mene moja ženska (i ostali na zamjenama što su bili) nije slala na natjecanja, a mogu skromno reći da su svi priznavali da sam bila najbolja od generacije i šire .. i tu negdje se izgubio interes.. jer su kod druge profe ostali dobivali prilike i za priznanja i bodove... šteta
Oooo ima. Koje sam ja samo drame radio oko toga. Da ako me pošalju, da ću se popet na binu i neću ništa svirat nego pjevat vladu kalembera , da ću odustat od muzičke, ma majko isusova, bio sam LUD, drama king
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 22:59   #70
Quote:
Kruska kaže:
haha..
meni je to bilo super.
naučiš se tako ponašati na javnim nastupima..
A ja se kao ne znam ponašat na javnim nastupima?
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 23:00   #71
Quote:
Drito Konj kaže:
Oooo ima. Koje sam ja samo drame radio oko toga. Da ako me pošalju, da ću se popet na binu i neću ništa svirat nego pjevat vladu kalembera , da ću odustat od muzičke, ma majko isusova, bio sam LUD, drama king
je je, pas koji laje....

bi li to stvarno napravio?

što, nije ni potplaćivanje sladoledom uspjevalo?
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 23:00   #72
Quote:
Drito Konj kaže:
A ja se kao ne znam ponašat na javnim nastupima?

nekako mi je teško tebe zamislit ko sramežljivog klinca
Kruska is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 23:07   #73
Quote:
gottcha kaže:
je je, pas koji laje....

bi li to stvarno napravio?

što, nije ni potplaćivanje sladoledom uspjevalo?
Bi, stvarno bi to napravio. Nema tog potplaćivanja. Ako nekaj nisam htio, nisam to radio i dramio sam tak dugo dok me nisu pustili na miru. Ono, nije bilo protumjere da ga jebeš.

Nisam ja bio sramežljiv, ni najmanje, nego su oni brijali da sam ja najbolji na školi neš ovo ono, a ja sam se usro toga. Nakon kaj su mi rekli da bi mogao bit najbolji u svemiru ako ću vježbat, nisam htio počinit grešku bivanja najboljim na školi pred ljudima, jer bi onda vježbom trebao opravdat to. A i trebao bi dodatno vježbat za natjecanja i promocije. No way.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 23:15   #74

eto autoru teme još jedne perspektive

valjda smo pomogli
__________________
Ƹ̵̡Ӝ̵̨̄Ʒ
gottcha is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.05.2006., 23:29   #75
Quote:
DunJa kaže:
Namjeravam ići na akademiju, a koliko sam čula uveli su na prijamnom i harmoniju (do sada je bio samo solfeggio i instrument) i ZNAM da s ovim "znanjem" ne mogu niti proći razred (ne samo ja nego svi kod te profesorice) jer žena NE ZNA OBJASNIT...prebrza je...ona napiše 3 takta dok mi svi još pišemo violinski ključ...
I naravno, kažemo joj da uspori i ona kaže da nema problema itd. I NASTAVI ISTO KAO I PRIJE! I svima je ta harmonija teška samo zbog nje. Naravno, oni koji nemaju nikakvu želju da idu na akademiju, njima je odlično...
Možda neki ovdje i znaju o kome govorim pa im je sve jasno kako mi je...
Dunja, ako je razred jedinstven: odite kod ravnatelja i tražite promjenu nastavnika od iduće šk. god. Takav nastavnik će vas uništiti . Nema tome dugo kad se na jednoj školi pola razreda teoretskog usmjerenja iz protesta i nemoći preselilo na drugu školu. Znam o čemu govorim jer poznajem situaciju u svim ZG ustanovama. Nažalost, u takvim situacijama škola nije osobito moćna jer se u HR baš nikome ne može dati otkaz - niti ako ne radiš, niti ako ne znaš raditi, niti ako si evidentno psihički bolestan, niti ako ne držiš redovito nastavu, niti ako beskonačno kasniš, ma baš nikad! Situacija se može promijeniti samo beskompromisnim ravnateljem koji će pročačkati mečku (a ravnatelji se najčešće ne bi šteli mešat, jer se po isteku mandata moraju "vratiti u kolektiv"...), odnosno , i još bolje, beskompromisnim roditeljima koji će zahtijevati kompetentnog nastavnika za svoje dijete (muz. škola se ipak, doduše sitno, plaća). Zato, udružite se i javno prozovite one koje ne rade! Dovedite roditelje, urgirajte... takvi nastavnici najčešće se brane "uspjehom razreda", zato i imate svi petice!

Inače, promjena nastavnika u individualnoj nastavi jest sasvim uobičajena pojava i nijedna se strana ne treba osjećati neugodno zbog toga. Čak je kojiput zaista uzrokovana neslaganjem karaktera i ne mora uopće imati veze s (ne)stručnošću.
Mislim da djeca već u nižoj školi jako dobro kuže da li je njihov nastavnik stručan i ima li "žara" u sebi ili ne, jer klinci ipak (na početku učenja) rade da bi "udovoljili" učitelju i dobili pohvalu.
vinova lozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 00:30   #76
Quote:
Drito Konj kaže:
Ako si talentiran, nećeš ić na akademiju jer će ti ubit i ono malo volje i ljubavi prema instrumentu koju dotadašnje obrazovanje nije uspjelo ubit.
Zanimljivo, odakle ti takav zaključak? Moram to reći svom bratu, koji je talentiran - mora da je tako, kad je uspio upisati i završiti akademiju a da prije nje nije imamo nikakvo formalno glazbeno obrazovanje (osim svjedodžbe iz prva dva razreda osn. g. šk. ili nešto tako).
Koliko ja znam, nedavno je završio akademiju i još uvijek svira . Svaki dan .
Isuse, pa ja živim s genijem!
beryozinka is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 09:10   #77
Quote:
zakan14 kaže:
Da, i to bi me zanimalo. Zar je fakat neuspjeh ako ne idu u srednju, tj. ako stanu s osnovnoškolskim formiranjem?
Ako nisu ful talentirani, rekao bih da je možda 6 g ok za stvaranje nekih kompetencija, za "odmjeravanje" s glazbom, za stvaranje kriterija, pa i slušačkih navika... Što misli forum?
Po meni, nije neuspjeh ako netko nakon završene osnovne ne upiše srednju glazbenu, ali neuspjeh je ako se prestane bavit glazbom (makar i samo slušanjem) - jer to znači da nije zavolio glazbu nego da mu je ta osnovna bila tlaka.

Recimo, kao primjer, ja sam završio srednju glazbenu, kod mature se gadno posvađao s profesorom iz klarineta koji je forsirao da upišem akademiju (kao, jako dobro sviram i talentiran sam i moram upisat akademiju), ali ja sam htio svirat jazz. Mislim, dobra je i klasika, Bach i Mozart su genijalci, ali jazz je moja glazba. I sad, umjesto akademije diplomirao sam i magistrirao elektrotehniku, a paralelno sam za svoj gušt svirao doma saks, pokušavao skidat solaže i naučit se improvizirat (katastrofa koliko je u klasičnom obrazovanju kod nas zapostavljeno umijeće improviziranja, s obzirom da su i Bach i Mozart bili vrhunski improvizatori). Naručio si preko interneta par vrhunskih knjiga o tome kako se treba vježbat improvizacija, između ostalog i knjige po kojima se predaje na Berkleyu, najpoznatijoj jazz akademiji, pretplatio se na e-mail liste na kojima sudjeluju vrhunski glazbenici iz cijelog svijeta i diskutira se o raznoraznim aspektima improviziranja....

Prije nekih 6 godina sam upoznao par istomišljenika i osnovali smo bend (kvartet), dvojica u bendu su završili akademiju, e ali ispalo je da ja imam daleko najviše iskustva i znanja o jazzu (toliko o tome koliko bi me akademija naučila ono što me stvarno zanimalo).

I sad imam ženu i dijete i prilično dobro plaćen posao, i stavljam novce sa strane i naučio sam se o investiranju u dionice, i plan mi je za desetak godina postavit si život tako da se mogu bavit samo glazbom. E ali, ako mi uspije to izvest tako kako sam ja zamislio, neću morat svirat za novce kao 99% ostalih koji se bave samo glazbom (i što ti u konačnici ubije ljubav, u 99% slučajeva), nego ću moć svirat iz čistog gušta (lova bi trebala dolazit iz dividendi i ostalog ).


Pa sad, jel neuspjeh to što nisam upisao akademiju?
__________________
'Music is your own experience, your own thoughts, your wisdom. If you don't live it, it won't come out of your horn.' - Charlie Parker
Baan Dar is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 13:46   #78
Quote:
Baan Dar kaže:
Po meni, nije neuspjeh ako netko nakon završene osnovne ne upiše srednju glazbenu, ali neuspjeh je ako se prestane bavit glazbom (makar i samo slušanjem) - jer to znači da nije zavolio glazbu nego da mu je ta osnovna bila tlaka.
Potpuno se slažem.
Pa koje sadržaje sve djeca uče u obveznoj školi i nitko ne razmišlja o Nobelovoj za npr. književnost, kemiiju i sl ili o brdu love koje će zaraditi učeći povijest ili vjeronauk i sl. Možda se nekome to i posreći, ali cilj je nešto drugo.
E sada pitanje: Što je cilj pohađanja glazbene škole tj. glazbenog odgoja?
ivo is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 14:36   #79
pa ne zarađuju ljudi koji završe akademiju brdo love niti ih najveća većina ostvari solističku karijeru, ljudi koji završe glazbenu akademiju sviraju u orkestrima, rade na školama, korepetiraju itd., a sve su to, po mom mišljenju, jako lijepi poslovi. Možda i nije loše promisliti o tome da kad svoje dijete upisujemo u glazbenu školu zapravo mu dajemo i mogućnost (samo mogućnost) da jednog dana odabere profesionalno bavljenje glazbom (pri čemu ne mislim na solističku karijeru) pa i prema tome odabrati instrument i školu.
verica is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.05.2006., 18:35   #80
Quote:
beryozinka kaže:
Zanimljivo, odakle ti takav zaključak? Moram to reći svom bratu, koji je talentiran - mora da je tako, kad je uspio upisati i završiti akademiju a da prije nje nije imamo nikakvo formalno glazbeno obrazovanje (osim svjedodžbe iz prva dva razreda osn. g. šk. ili nešto tako).
Koliko ja znam, nedavno je završio akademiju i još uvijek svira . Svaki dan .
Isuse, pa ja živim s genijem!
Wow, kako si samo odraslo sarkastična, idem udarit lobanjom o zid.
Rekoh, postoje iznimke. Iz mog iskustva, većini klasično obrazovanih glazbenika, akademija je ubila bilo kakav osjećaj za glazbu. A to kaj tvoj brat svira svaki dan ne mora značit da je dobar glazbenik, kao što ni onaj koji nije išao na akademiju i posvetio se instrumentu masu ne mora bit dobar glazbenik na kraju.

Milijardu puta sam jammao sa klasičarima pa većma imaju izraz lica kad shvate da je situacija adlib i da im niko neće pružit papir s notama.
Drito Konj is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:57.