Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2011., 00:43   #21
Ja sam čuo da se ekipa s "insajderima" znala udružiti i uzeti proviziju na jednostavan način (nadovezujem se na "kamion šodera 10kn"). Raspiše općina ili država natječaj za građevinske radove npr. Uzimaju najjeftinijeg ponuđaća.
Ti im specificiraš sve po svom troškovniku. Šoder, cigle, crijep, cement, daske, ruke itd... A mali s pravom informacijom (općina će mjenjati krov) stavi troškovnik Šoder 10kn, cigle 10kn, crijep 1500kn, daska 1500kn, ruke 10kn i na kraju bude najjeftiniji i pobjedi na natječaju. I onda lijepo odere općinu, plati insajdera i fino zaradi.

Zadnje uređivanje Katrin : 08.03.2011. at 09:09.
fulcrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2011., 12:18   #22
Pa o tome i ja govorim... Tako te na natječaju traži svakakve cijene a od toga netko zna ono što se uopće nebude naručivalo i onda tu piše glupe cijene tipa 1 kn a traži se ukupna najniža ponuda i onda te sje... a ono kaj zna da bude išlo tu nabije cijenu...

Kako tome stati na kraj?

Dali ima zakonski kako to regulirano jer u EU, koliko sam ćuo, ako netko napiše 30% nižu cijenu nečega od onoga tko je ponudio najnižu cijenu automatski je diskvalificiran.
hcerinski is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.08.2014., 18:57   #23
Tecaj JN

Bok,
Zelio bih upisat tecaj Javne nabave radi ostvarenja certifikata jer mi treba za poslovne svrhe.

Da li ima tko kakav prijedlog?

Iz Vz-a sam, pa i to uzmite u obzir.
Na Foi-u sad pocinje tecaj u 9.mj. ali je malo skup (oko 3500 kn).

Hvala
__________________
it's my life, I'll take consequences...
Down Under is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.11.2014., 11:00   #24
Da li netko zna koja je razlika između Poziv na nadmetanje i Poziv na nadmetanje - sektor?

Hvala unaprijed.
leonardis is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.01.2016., 16:38   #25
Po kojoj formuli se plaćaju stručnjaci sa certifikatom za vođenje javne nabave? Fiksno (koliko?) ili u postotku od ukupnog iznosa nabave?
remorker988 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.01.2016., 13:16   #26
To je dobro pitanje...
CPJN se očito vrednuje po nizu netransparentnih kategorija;političko uhljebljenje,stranačka lojalnost ili najmanje moguće prakticiran profesionalni odnos i cijena rada koje odrđeuje tržište i zakon nadziran od Porezne uprave.
__________________
Kao što obilje izaziva dosadu,tako nedostatak pojačava žudnju..-E.Neos IPSG ARGO
Nedvigkonvej is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.02.2016., 08:39   #27
Quote:
Edgar kaže: Pogledaj post
Jao što volim taj Zakon o javnoj nabavi.

U kojoj firmi radiš, možda sam ti se ja javio bio na natječaj

Problem ti je u tim javnim natječajima što je osnovni kriterij najniža cijena, a ne kvaliteta, što nas dobavljače doslovce prisiljava da uvozimo šrot robu kak bi prošli na natjčaju, ili robu poznatog proizvođača (recimo Jurid) ali najslabije kvalitete (180), jer recimo da ti ponudimo obloge za prvougradnu (539) proglasili bi nas lihvarima i slaboumnicima, da kakve to cijene nudimo

što se konkretno tiće kočnica tj. obloga, morjau biti atestirane kod nas (iako su atestirane u EU, ali to naravno našim niš ne znači), što ne znači da su neke bogzna kakve kvlaitete.

Voyki ti je načelno dobro odgovorio. Ne smiju se preferirait proizvđači, iako se svi toga ne pridržavaju. Tako recimo Zet, u svom najtečaju za grupu filtere navodi da prihvača Mercedes Benz, MAN; Bosch, Mann Hummel, Knecht/Mahle i Hengst. time je označio nekakvu razinu kvalitete, što Voyki kaže, ali tu je opet drugi problem. Niame u tu grupu vrhunskih proizvođača recimo ulazi i Donaldson, ali on se na nalazi na navedenom zetovom popisu, i ako ga ponudiš (dakle napišeš u tenderu da je proizvođač donaldson) izbaciti će te van, a akao napišeš jedan od gornje navedenih, a kasnije isporučiš donaldson, onda će ti ga reklamirati.

e to nije korektno, jel tako. uostalom tko određuje t razinu kvalitete, itko će utvrditi jel je taj donaldson vrhunski, po čemu i kojem kriteriju. U krajnjem slučaju donaldson je firma koje je patentirala zračni filter i ima daljnjih 2000patenata na području filtera, koji su svi poslije otkupili. e sad on nevalja, a ostali su dobri.

uostalom, na popisu je Bosch, kao što vidiš. Oni uopće nemaju svoju tvornicu filtera, već za njih rade drugi proizvođači, pa ih stavljau u svoje kutije., vjerojatno čak i donaldsona. e sad, bosch valja a donaldson ne valja.

i to ti je to. taj naš zakon je pun rupa.

znam sad ćete reći, žalite se Uredu za javnu nabavu itd....ne isplait se, sve tije to povezano i korumpirano, a ak i uspiješ srušiti natječaj zetu, onda si do penzije na crnoj listi i hebat će te za svaki vijak. osim toga vjerojat ćemo proćina nekoj drugoj grupi koja je 5x vrednija od filtera, pa što onda cjepidalčiti s filterima

to ti je tak kod nas.

što se guma tiće, ak se ne navodi proizvođač, svi će ti ponuditi savu, baruma matadora, što je najeftinije. i to ti je tako.

s durge starne, kod obloga, Zet recimo traži textar t020 ili jurid 539, što je korektno jer označa proizvođača i razinu kvalitete, pa ja nikako ne mogu ponuditi kvalitetu 180. samo problem ti je tu opet zaštite tržišng natjecanja, jer recimo u tom tenderu su i obloge za TAMa staroga 30godina, za kojeg jedino u toj razini kavlitete proizodi textar, pa mi jurida ne možemo ponuditi, već nudimo textara iz druge ruke u toj kvaliteti i automatski smo skuplji i ne prolazimo

naravno don, pagid i ostali proizvođači nisu na zetovoj listi prihvačenih proizvođača ni u kojoj razini kvalitete.

živio naš zakon o javnoj nabavi.

Daj mi molim te savjet koje su disk pročice na tržištu 539 za VW-vozila, gdje ih nabavljati isto tako i diskove (kažeš prva ugradnja) ? Što znači za mene textar t020?

Može na PM ako ne želiš nikoga reklamirati
VW BUG is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 13:39   #28
pregovarački postupak bez prethodne objave

Pozdrav svima,

imam jedno pitanje o ZJN.
Radi se o jednom natječaju za koji je sada u izmjenjenom planu nabave naručitelja najavljena nabava po ZJN pregovarački postupak bez prethodne objave. Nabavlja se oprema/materijal, a ranije ove godine je bio otvoreni natječaj javne nabave gdje je bila žalba na Odluku o odabiru te je postupak ponovno u postupku ocjenjivanja ponuda, a naručitelj je sada donio promjenu plana nabave uvrstivši pregovarački postupak zbog žurne nabave opreme.

Zanima me da li je Naručitelj obvezan objaviti na EOJN namjeru o sklapanju ugovora; čitajući članak 124. st 1. ispada da po članku 117. po stavku 4 ne mora objaviti ovu namjeru (piše da „može“ objaviti)?
Što u slučaju ako ne objave ništa? Kako onda postupiti? Kako znati da je postupak u tijeku? Ili moraju objaviti obavijest o sklopljenom ugovoru (što ako se to ne objavi ili se objavi jako kasno)?
Da li se od naručitelja može tražiti obavijest o tom najavljenom postupku (moraju li odgovoriti?) ?
Pretpostavljam da nema načina da se naručitelja obveže koga poziva na pregovarački postupak?


Hvala!
oxyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.10.2016., 17:53   #29
žurni postupak, vjerojatno korupcija.

ja bih odmah išao na komisiju za jn.
9009 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.01.2017., 21:41   #30
zanima me da li se u postupku bagatelne nabave također moraju prikupiti 3 ponude, dakle za robu/usluge vrijednosti iznad 20 000,00 kn se zapravo provodi postupak sličan javnoj nabavi?
može li mi netko malo pojasniti postupak?
hvala
rokokoko is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.01.2018., 19:15   #31
Dizem temu.. Da li mi netko moze pomoci? Raspisan je natjecaj za usluge organizacije konferencije. Da skratim pricu samo 1 hotel moze ponuditi trazeno. Svim potencijalnim ponuditeljima su javili da nemaju mjesta, a zatim se sami javili na natjecaj. Da li je to za tuzbu/zalbu?
__________________
Don't waste your talent
loveNY is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.05.2018., 15:36   #32
Quote:
loveNY kaže: Pogledaj post
Dizem temu.. Da li mi netko moze pomoci? Raspisan je natjecaj za usluge organizacije konferencije. Da skratim pricu samo 1 hotel moze ponuditi trazeno. Svim potencijalnim ponuditeljima su javili da nemaju mjesta, a zatim se sami javili na natjecaj. Da li je to za tuzbu/zalbu?
znam da je kasno, ali to nije za žalbu
electra36 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.04.2019., 13:11   #33
Pozdrav,

trebam pomoć.

Moja tvrtka želi se prijaviti u elektronski oglasnik da bi pregledavala i sudjelovala u javnoj nabavi.

Da li predlažete da odaberemo besplatnu opciju ili onu koja se plaća? Da li se ponude za te natječaje šalju preko tog sustava ili taj oglasnik nema veze s prijavama već se tamo samo pregledavaju natječaji?

Hvala.
zhabica is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:34.