Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 21.05.2009., 21:42   #61
...da dodam jer mi je iz posta ispalo nejasno....
moje vozilo je oštečeno i ustanovljena je njegova krivnja od strane procjenitelja..

d
solđer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 22:00   #62
Samo malo...
Prvo, procjenitelj nije utvrdio ni tvoju ni njegovu krivnju, to nije njegov posao. Možda ti je nešto nabacio u neformalnom razgovoru ili si stekao takav dojam, al on utvrđuje samo visinu štete. Može na temelju oštećenja reći poklapaju li se ili ne i sl. ali da bi ti osiguranje platilo, neki pravnik bi se morao potpisati.
Jel imaš broj štete? Valjda imaš, zovni njih, traži odjel šteta i to pravnika, nemoj da ti uvale likvidatora jer oni ionako ne rade bez pravnika ništa. Pa lijepo porazgovaraj i vidi šta je. Jel znaš šta taj drugi točno govori, kako je došlo do nesreće?

A ne kužim ni dio oko tužbe, zašto bi osiguranju stigao račun na tvoje ime. Štetu na tvom vozilu plaća osiguranje krivca ili ti sam ako si kriv.
A i štetu na drugom vozilu da si kojim slučajem kriv bi platilo tvoje osiguranje, a ne ti.

A taj drugi ti je mogao biti sumnjiv odmah kad je unatoč žurbi išao s tobom na osiguranje a nije mogao ispuniti jedan obrazac.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 22:25   #63
razgovarao sam sa tipom koji me je lupio i on sada negira da je bio on,jer kao da je prije bio neki traktor ili tako nešto.( moj auto je bio parkiran i ja nisam bio prisutan kada se to dogodilo !) on sa osiguranjem nije imao nikakve kontakte...
zapravo, jednom je kratko razgovarao poslije procjene i tada je promjenio priču, samo je kratko izjavio da nije on kriv.
auto je popravljen i račun od servisa je došao na moju kučnu adresu- kopija- i kod njih na osiguranje...
oni sada to ne žele platiti jer papiri nisu potpuni...
dogovorili smo se odma na početku da osiguranje plača štetu.

i sada mi tip na osiguranju veli da oni to tako rade da sarvisi popravljaju štetu a da papiri nemoraju bi potpuni...ako su stranke iz jako udaljenih mjesta stanovanja pa da se ne čeka...
pa di to ima...valjda samo kod nas...
vjerojatno onda ja nisam prvi takav slučaj...

sad mi je zapravo sinulo šta je rekao; nije rekao da me budu oni tužili nego serviser.....valjda tako nešto.
moram se još jednom čuti s njim ili odma s advokatom..
....

nisam od osiguranja dobio nikakvu potvrdu o mom predmetu...!
valjda nisu zaključili još nikakav ugovor pošto fali potpis.

Zadnje uređivanje solđer : 21.05.2009. at 23:07.
solđer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 23:27   #64
Malo mu je šuplja priča; zašto bi s tobom išao na osiguranje, dao broj police i uopće se gnjavio s tim ako ti je vozilo oštetio neki traktor???

Zapravo ne kužim je li on s tobom bio na osiguranju ili ne, ako je, je li bio sa svojim autom i jesu šta slikali. (nije zgorega odmah mobitelom par slika uslikati)...kažeš bili na osiguranju, onda kažeš nikakvi konatkti....morali su ga makar tražiti izjavu, ali valjda se nije odazvao.

Serviser će svakako tražit lovu, briga njega ko će platit, a ti ga zvrcni još koji put, inače pravac odvjetnik pa tuži ako ti se isplati, kolika je šteta.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.05.2009., 23:49   #65
ma da....bio je samnom na osiguranju...
slikali su i moj i njegov auto..uzeo je sve formulare i otišao je odma doma pod izlikom da nema vremena...
reko je da bude donio slijedeći dan..zvali su ga iz osiguranja ali ga nisu mogli dobiti. dobili su ga jednom i tada je izjavio da misli da ipak on nije kriv..
ineče on mi je na početku te čitave priče priznao i to pred svjedocima
da je on lupio svojim autom dan prije i da će mi dati policu...
i tu počinje natezanje...
vrijeme prolazi, prije odlaska procjenitelju več spominje nekakav traktor no uspjevam ga odvući na osiguranje...ostalo vam je poznato
šteta je 4500 kn...

Zadnje uređivanje solđer : 22.05.2009. at 00:01.
solđer is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2009., 09:31   #66
Quote:
solđer kaže: Pogledaj post
ma da....bio je samnom na osiguranju...
slikali su i moj i njegov auto..uzeo je sve formulare i otišao je odma doma pod izlikom da nema vremena...
reko je da bude donio slijedeći dan..zvali su ga iz osiguranja ali ga nisu mogli dobiti. dobili su ga jednom i tada je izjavio da misli da ipak on nije kriv..
ineče on mi je na početku te čitave priče priznao i to pred svjedocima
da je on lupio svojim autom dan prije i da će mi dati policu...
i tu počinje natezanje...
vrijeme prolazi, prije odlaska procjenitelju več spominje nekakav traktor no uspjevam ga odvući na osiguranje...ostalo vam je poznato
šteta je 4500 kn...
Ako sam dobro shvatio, procjenitelj je slikao oba vozila i utvrdio da oštećenja odgovaraju međusobnom kontaktu. Odnosno, izvršio rekonstruciju događaja.

Prošeći do osiguranja i pitaj hoće li ti šteta biti plaćena. Ako neće, traži fotografije i procjenu te pravac policija s tim.
mwm is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.05.2009., 21:54   #67
Molim savjete.
Ja sam stajala u koloni auta na cesti, netko je skretao lijevo i uredno smo se svi zaustavili.
Nakon par sekundi, znači nisam naglo zakočila, već sam stajala, tip je naletio svojim autom na moj, razbio mi cijeli zadnji dio.
Ispunili smo Izvješća, priznao je krivicu i sad to treba rješiti njegovo osiguranje.
Ja sam otišla u bolnicu, poslikala se, nije ništa polomljeno samo ugruvano, dobila ovratnik i sad mi savjetuju bolovanje i daljnje pretrage da bih dobila što veću odštetu.
Ima li netko iskustva s tim i vrijedi li mi obilaziti par dana/tjedana bolnicu - ili da ostavim samo na materijalnoj šteti?
__________________
I ja bih neku nagradu!
balalayka is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 00:01   #68
ako imaš vremena i volje možeš ić dalje na pretrage, ali to će potrajati oko 3mj. i nećeš dobit više novaca nego sad da odeš u osiguranje i predaš odštetni zahtjev. Ako nema lomova i trajnih ozljeda traži 6000kn, ako ne pristanu reci da ćeš uzet odvjetnika, i on će ti toliko izvuć ali ćeš mu platit 1000kn
gago_car is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 15:08   #69
Predala sam svu dokumentaciju tj. nalaze nakon dugotrajnog liječenja. Odštetu za automobil je već isplaćena.
Sada osiguranje traži da popunim formular: Prijava štete od odgovornosti
dal mi netko može pomoć oko tog dokumenta?!
andjela1502 is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 21:00   #70
Prometna nesreća u tuđem autu

Unaprijed isprike ako je pitanje već postavljeno i odgovoreno.

Znači, zanima me slijedeće: posudim vlastiti auto nekome na neko vrijeme na čuvanje dok sam primjerice izvan države. Ta osoba recimo, koristi moj auto i sa njim ima prometnu nesreću. Da li ću ja kao vlasnik auta morat u takvom slučaju odgovarati za išta, odnosno koja je moja uloga u cijelom postupku/procesu?
Frish is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 25.05.2009., 21:10   #71
Quote:
Frish kaže: Pogledaj post
Unaprijed isprike ako je pitanje već postavljeno i odgovoreno.

Znači, zanima me slijedeće: posudim vlastiti auto nekome na neko vrijeme na čuvanje dok sam primjerice izvan države. Ta osoba recimo, koristi moj auto i sa njim ima prometnu nesreću. Da li ću ja kao vlasnik auta morat u takvom slučaju odgovarati za išta, odnosno koja je moja uloga u cijelom postupku/procesu?

Jel osoba koja je napravila prometnu nesrecu bila:
-pijana
-drogirana
-bez vozacke dozvole
-bez vozackog ispita ?
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 21:22   #72
Pitam u slučaju da se dogodi. Znači, nije se dogodilo, već me zanima kako stvari funkcioniraju u takvom slučaju. Zanima me moja uloga kao vlasnika auta u cijeloj eventualnoj priči. Napominjem da bih, naravno, toj osobi na to vrijeme ostavio i prometnu.
Frish is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 22:55   #73
Quote:
andjela1502 kaže: Pogledaj post
: Prijava štete od odgovornosti
dal mi netko može pomoć oko tog dokumenta?!
Vjerojatno su ti dali krivi formular, ali nema veze, događa se.
Nema puno filozofije, pokušaj ga ispuniti kao da ispunjavaš za vozilo, samo kod oštećenja stavi ozljede.
Ili ga nekako postaj ili prepiši pa ćemo ti pomoći.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:07   #74
Quote:
Morski. kaže: Pogledaj post
Jel osoba koja je napravila prometnu nesrecu bila:
-pijana
-drogirana
-bez vozacke dozvole
-bez vozackog ispita ?
Morski, pa nije bitno ovo navedeno, regres ide prema vozaču a ne vlasniku.

Ako ga je dala nekom bez vozačke, eventualno općeopasna radnja ili sl. al nemam pojma kako kazneno tu stoji.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:13   #75
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Morski, pa nije bitno ovo navedeno, regres ide prema vozaču a ne vlasniku.

Ako ga je dala nekom bez vozačke, eventualno općeopasna radnja ili sl. al nemam pojma kako kazneno tu stoji.
Mi (tj osiguranje) redovito tužimo i vlasnika motornog vozila na temelju solidarne odgovornosti jer je omogucio tj nije sprijecio vozaca u voznji,a automobil je opasno sredstvo, bla bla bla...
Takva je praksa kod nas, cisto sumnjam da je i kod ostalih Osiguravatelja drugacije
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:19   #76
Ali čekaj, to je kad se odgovara trećima, zar ne. Samo šta svi tuže osiguranje pa ih boli kita za vozača i vlasnika.

A ovaj regres je mislim propisan prvenstveno općim uvjetima.
Nisam dosad čuo za to, znači uvijek tužite i oca kad sin u petak malo potegne pa se slupa? Nekako mi ne stoji...
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:24   #77
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Ali čekaj, to je kad se odgovara trećima, zar ne. Samo šta svi tuže osiguranje pa ih boli kita za vozača i vlasnika.

A ovaj regres je mislim propisan prvenstveno općim uvjetima.
Tako je, općim uvjetima za obvezno osiguranje od automobilske odgovornosti.

Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Nisam dosad čuo za to, znači uvijek tužite i oca kad sin u petak malo potegne pa se slupa? Nekako mi ne stoji...

Da budem iskren, nije ni meni bas islo logikom,ali tako radimo.
Imao sam nedavno jedan slucaj slican ovome, vlasnik vozila posudio auto osobi koja se slupala sa 2.X alkohola u krvi, tužili smo i vlasnika vozila i osobu koja je pocinila stetnu radnju.
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:26   #78
Skroz mi nelogično....
Pa jel imate presuda di im solidarno naloži isplatu....?
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 25.05.2009., 23:29   #79
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Skroz mi nelogično....
Pa jel imate presuda di im solidarno naloži isplatu....?
Da ti budem iskren, imam hrpetinu predmeta i presuda tako da se uopce ne sjecam dal ima pravomocnih presuda za takve slucajeve,ali prokopat cu malo po spisima iducih dana ,pa ako nadem takvo sto skeniram i posaljem
__________________
Mogu ja otvorit um pa da lex obuhvati i KD, al uz malu ali znacajnu pomoc halucinogenih gljiva™ by Ro
Morski. is offline  
Odgovori s citatom
Old 26.05.2009., 17:43   #80
Question Molim pomoć!!!!OSIGURANJE ŠTITI PIJANCA

Zagreb osiguranje štiti pijance! mogla sam poginuti a oni bi tražili da se ustanem iz mrtvih i raspravljam s njima.Ovo je jako duga priča pa sam ju skratila na stvarno najmanje što mogu.imala sam prometnu nesreću u kojoj nisam bila kriva a druga osoba pod vidnim utjecajem alkohola presjekla mi je put i pobjegla s mjesta nesreće(on nema apsolutno nikakve štete).Nakon dojave policije da su ga našli i o njegovu indetitetu, prije nekih 2 tjedna,javila sam se njegovu Osiguranju Zagreb za odštetu, nakon 2 dana procijenitelj je izašao na "teren" i još nisam dobila niti zapisnik od policije,(koji će tek u ovaj ponedjeljak biti gotov)a procjenitelj se već javio s banalnom svotom od 1500kn za štetu na novom-novcatom autu(prednjem braniku,original alu felgama, sponi volana,..) .I još ONI su procijenili da snosimo svaki pola troškova(znači ja dobivam 700kn)! što dalje??kome da se obratim??što da napravim jer ova banalna odšteta što oni nudi nije dovoljna za pokrivanje niti 1/3 troškova !!
Tintillinicka is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 09:49.