Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2017., 17:07   #401
upravo sam se vratila iz VIPa i TComa
uspješno predala zahtjeve, dobila poštambiljanu kopiju
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 08:47   #402
Dali smo se registrom zaštitili?
Ne!
Podnesao zahtjev još polovicom 10-og mjeseca. Početkom 2-gog mjeseca nisam u registru. Moram ponovo podnijeti zahtjev, naravno šaljem ponovo svom tele-operatoru. Uredno nakon sedam dana sam u registru. Hvala operatoru.
Dva dana poslije, ponovo neko me zove (znam tko), objašnjavam joj da čine prekršaj jer sam u Hakom-ov registru "Ne zovi", izvlači se, još nije vidljivo, vidljivo će biti za sedam dana. Uz to, zove me imenom i prezimenom, a moj broj je "Tajan" od 2009-godine, radi njih i njima sličnima. Dajem joj ponovo info da radi i drugi prekršaj, jer zove broj kojega nema nigdje za doznati osobne podatke. "Mulja" mi da je to našla na T-portalu, a svim provjerama nema ga.
ŠTO DA RADIM?
Ne mogu ovo više da podnosim, zakoni, pravilnici, odredbe se rade, mi građani samo pišemo zahtjeve po njima, brisani, upisani i tako dalje, a naši osobni podatci s brojen su i dalje u opticaju kod tvrtki koje nas opterećuju sa svojim promocijama.
dibidus is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 10:04   #403
Quote:
dibidus kaže: Pogledaj post
Dali smo se registrom zaštitili?
Ne!
Podnesao zahtjev još polovicom 10-og mjeseca. Početkom 2-gog mjeseca nisam u registru. Moram ponovo podnijeti zahtjev, naravno šaljem ponovo svom tele-operatoru. Uredno nakon sedam dana sam u registru. Hvala operatoru.
Dva dana poslije, ponovo neko me zove (znam tko), objašnjavam joj da čine prekršaj jer sam u Hakom-ov registru "Ne zovi", izvlači se, još nije vidljivo, vidljivo će biti za sedam dana. Uz to, zove me imenom i prezimenom, a moj broj je "Tajan" od 2009-godine, radi njih i njima sličnima. Dajem joj ponovo info da radi i drugi prekršaj, jer zove broj kojega nema nigdje za doznati osobne podatke. "Mulja" mi da je to našla na T-portalu, a svim provjerama nema ga.
ŠTO DA RADIM?
Ne mogu ovo više da podnosim, zakoni, pravilnici, odredbe se rade, mi građani samo pišemo zahtjeve po njima, brisani, upisani i tako dalje, a naši osobni podatci s brojen su i dalje u opticaju kod tvrtki koje nas opterećuju sa svojim promocijama.
Nitko nije zaštićen i dalje će moći zvati agencije za istraživanje tržišta ..nažalost

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 12:44   #404
Quote:
xTheLuka1998x kaže: Pogledaj post
i dalje će moći zvati agencije za istraživanje tržišta
kako, zašto?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 21:55   #405
Moj stari je jučer predao zahtjev za upis broja u registar kod operatera, a danas je već stigao mail od hakoma da je broj unešen u registar. Ženska koja mu je zaprimila zahtjev rekla mu je da slučajno ako netko ipak nazove samo da spusti slušalicu
Dunavsava is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2017., 22:01   #406
i ja sam u registru, dva dana nakon kaj sam dobila obavijest od HAKOM da sam upisana stiže mi sms od osiguravajuće kuće. naime ističe mi registracija auta i šalju mi iz Alianza (a ja sam godinama u Jadranskom) poziv da dođem k njima, sve fino naslovljeno na moje ime, sve znaju o meni i mojem autu???
__________________
pretpostavka je majka svih zajeba
sunce is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.02.2017., 19:17   #407
Quote:
xTheLuka1998x kaže: Pogledaj post
Nitko nije zaštićen i dalje će moći zvati agencije za istraživanje tržišta ..nažalost

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
od kud ti ta informacija? stavi link molim te.

inače, evo ško kaže HAKOM za trgovce koji ne provjeravaju registar:

Trgovac me nazvao na broj koji sam upisao u registar, a nisam mu nikada dao posebnu privolu. Kome
ga prijaviti zbog prekršaja?
O: Situacija u kojima Vas je trgovac nazvao samo jednom, nakon upisa broja u registar, ne bi trebala biti
okidač za automatsku prijavu trgovca nadležnoj tržišnoj inspekciji (za inspekcijski postupak nad
trgovcima nadležna je tržišna inspekcija, a ne HAKOM). Moguće je da je došlo do nekog nesporazuma ili
greške pa u ovakvim situacijama predlažemo da se trgovcu prvo jasno kaže da je telefonski broj na koji
je nazvao upisan u registar, da znate da niste dali nikakvu privolu za taj broj te da tražite da vas uklone s
bilo kojeg popisa kojeg koriste za pozivanje u svrhu promidžbe ili prodaje. Ukoliko ovakav pristup ne
urodi plodom, odnosno ako vas trgovac ponovo bude zvao unatoč vašem upozorenju, uvijek ga možete
prijaviti tržišnoj inspekciji.
Registar „Ne zovi“ je propisan Zakonom o zaštiti potrošača za čije kršenje je nadležna tržišna inspekcija
pri Ministarstvu gospodarstva, poduzetništva i obrta. Njima prijavite trgovca koji ne poštuje Zakon.


btw mene zanima što s genijalcima koji zovu sa skrivenog broja?
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:23   #408
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
btw mene zanima što s genijalcima koji zovu sa skrivenog broja?
traži ih da se predstave i kad to naprave onda im odgovori da je broj u registru i da ako budu ponovni zvali da ide prijava
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2017., 20:50   #409
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
od kud ti ta informacija? stavi link molim te.

inače, evo ško kaže HAKOM za trgovce koji ne provjeravaju registar:

Trgovac me nazvao na broj koji sam upisao u registar, a nisam mu nikada dao posebnu privolu. Kome
ga prijaviti zbog prekršaja?
O: Situacija u kojima Vas je trgovac nazvao samo jednom, nakon upisa broja u registar, ne bi trebala biti
okidač za automatsku prijavu trgovca nadležnoj tržišnoj inspekciji (za inspekcijski postupak nad
trgovcima nadležna je tržišna inspekcija, a ne HAKOM). Moguće je da je došlo do nekog nesporazuma ili
greške pa u ovakvim situacijama predlažemo da se trgovcu prvo jasno kaže da je telefonski broj na koji
je nazvao upisan u registar, da znate da niste dali nikakvu privolu za taj broj te da tražite da vas uklone s
bilo kojeg popisa kojeg koriste za pozivanje u svrhu promidžbe ili prodaje. Ukoliko ovakav pristup ne
urodi plodom, odnosno ako vas trgovac ponovo bude zvao unatoč vašem upozorenju, uvijek ga možete
prijaviti tržišnoj inspekciji.
Registar „Ne zovi“ je propisan Zakonom o zaštiti potrošača za čije kršenje je nadležna tržišna inspekcija
pri Ministarstvu gospodarstva, poduzetništva i obrta. Njima prijavite trgovca koji ne poštuje Zakon.


btw mene zanima što s genijalcima koji zovu sa skrivenog broja?
Koliko ja znan agencije za isttazivanje trzista i nisu trgovci oni samo ispituju ljude vezano uz neku uslugu ili nešto što su prije koristili te da isto ocijene.

P.S radio sam u Ipsosu znam kako to ide.

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.02.2017., 12:47   #410
Evo i primjera kako se operateri drže propisa... 06.02. rođakinja odnijela papire u Vip i t-com, vipov mobilni broj je u zakonskom roku upisan u registar, čak dan ranije od onih tjedan dana u kojem to mora biti odrađeno, ali zato fiksni broj koji je telekom do dana današnjeg još nije upisan...
plavi mali is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.02.2017., 13:38   #411
Quote:
xTheLuka1998x kaže: Pogledaj post
Koliko ja znan agencije za isttazivanje trzista i nisu trgovci oni samo ispituju ljude vezano uz neku uslugu ili nešto što su prije koristili te da isto ocijene.

P.S radio sam u Ipsosu znam kako to ide.

Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
1) nauči se quotati
2) registar se zove "ne zovi", ne "ne prodaj".
3) iskreno sumnjam da si radio u tom Ipsosu kao pravnik. provjeri što oni kažu na pdredbe HAKOM-ovog registra
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 20:07   #412
Ja sam se 06.02. upisao u registar. Brojevi su u registru a danas mi dođe SMS anketa za koga da glasam u drugom krugu izbora za gradonačelnika Zg-a. Jel da to prijavim ili...?
ANTENA51 is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.02.2017., 20:49   #413
Quote:
Duba kaže: Pogledaj post
1) nauči se quotati
2) registar se zove "ne zovi", ne "ne prodaj".
3) iskreno sumnjam da si radio u tom Ipsosu kao pravnik. provjeri što oni kažu na pdredbe HAKOM-ovog registra
samo sam radio u call centru.
Moji su isto prijavili broj u registar,no pozivi od njih i dalje stižu...


Poslano sa mog Lenovo A6020a40 koristeći Tapatalk
xTheLuka1998x is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.02.2017., 20:35   #414
Ne znam zašto vas toliko zivkaju, mene rijetko, u zadnje vrijeme skoro uopće ne. Zašto? Jer ih godinama uredno odjeeeeem u letu i prije nego stignu zinuti, a kamoli postaviti pitanje. Brijem da sam im na nekoj crnoj listi pod "Odyebanovich"
pikzibner7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.03.2017., 23:24   #415
danas su zvali iz Sdp-a, radili su nekakvu predizbornu anketu... rekao sam im da je broj u registru Ne zovi pa su shvatili da nisam zainteresiran
jel registar vrijedi i za ankete i političke stranke, ili samo za trgovce?
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 23:15   #416
danas prvo zovu iz B-neta za nekakav paket usluga, pa poslije neka putnička agencija za "besplatno" putovanje... jel to funkcionira ili ne?
upravo sam provjerio, broj je i dalje u registru
Krkimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.03.2017., 23:19   #417
pročitaj česta pitanja koje možeš naći na HAKOM-ovoj stranici. tamo se nalazi i ovo:

Trgovac me nazvao na broj koji sam upisao u registar, a nisam mu nikada dao posebnu privolu. Kome
ga prijaviti zbog prekršaja?

O: Situacija u kojima Vas je trgovac nazvao samo jednom, nakon upisa broja u registar, ne bi trebala biti
okidač za automatsku prijavu trgovca nadležnoj tržišnoj inspekciji (za inspekcijski postupak nad
trgovcima nadležna je tržišna inspekcija, a ne HAKOM). Moguće je da je došlo do nekog nesporazuma ili
greške pa u ovakvim situacijama predlažemo da se trgovcu prvo jasno kaže da je telefonski broj na koji
je nazvao upisan u registar, da znate da niste dali nikakvu privolu za taj broj te da tražite da vas uklone s
bilo kojeg popisa kojeg koriste za pozivanje u svrhu promidžbe ili prodaje. Ukoliko ovakav pristup ne
urodi plodom, odnosno ako vas trgovac ponovo bude zvao unatoč vašem upozorenju, uvijek ga možete
prijaviti tržišnoj inspekciji.
Registar „Ne zovi“ je propisan Zakonom o zaštiti potrošača za čije kršenje je nadležna tržišna inspekcija
pri Ministarstvu gospodarstva, poduzetništva i obrta. Njima prijavite trgovca koji ne poštuje Zakon.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 15:14   #418
Broj sam upisala u registar - prema informaciji na stranici HAKOM-a broj je upisan 5.3.
Danas zove sa skrivenog broja neka tvrtka iz Pule da smo osvojili bla bla...
Nevjerojatno!!!
I što sad? Naravno da mogu spustiti slušalicu, ali to sam mogla i bez tog registra. A upis sam tražila zato da me ne zovu, povukla sam sve privole od trgovaca, ok, ne smeta me da me zovu ankete ili nešto slično, ali ovo nešto je nedopustivo!!!

Koga prijaviti ako te zove sa skrivenog broja... ???
__________________
Prije nego odgovorite na moj post, pokušajte prvo pročitati ga s razumijevanjem. Hvala.

Zadnje uređivanje Lillyrosee : 08.03.2017. at 15:25.
Lillyrosee is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 17:40   #419
Ja sam počeo gasiti router kad nisam doma, baš zbog tog šljama koji se svim silama trudi da me napravi naivnim.
__________________
Prvo te ignoriraju. Nakon toga te ismijavaju. Potom se protiv tebe bore. Na kraju pobjeđuješ.
Mahatma Gandhi
Jack Hammer is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2017., 19:51   #420
@lilarose001 i ja sam o tom problemu razmišljala. Sigurna sam da operater vidi dolazni broj iako je nama skriven. Tako da bi nakon prijave inspektorat mogao doznati podatke pozivatelja.
Teoretiziram, treba pričekati iskustvo nekoga tko je u praksi prijavio nepoznatog trgovca.
__________________
JEBOTE!
Modesty B is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 05:28.