Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 01.02.2011., 23:57   #61
Nasi obiteljski prijatelji obecali svome sinu kad napuni 17.
Kupili mu ga mjesec dana ranije.
Tjedan dana prije rodendana poginuo na njemu.
Nikad necu zaboravit kad im je moj tata rekao kad su ga kupili "kupili ste mu ga da se ubije"

Prije 2 godine prijatelj mi poginuo na motoru.

Nikad.
__________________
16.05.2010 stigao mamin mali junak!!
dijana128 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 00:09   #62
ja sam jednom pala s motora, zato jer sam se htjela sama provozati.

Sva sreća, ali prava sreća što sam samo natukla koljeno.
Tresla sam se ko šiba od straha danima poslije.
Moji nisu znali za to, nisam nikome rekla.

Zato jer bi ispalo da sam pogazila njihovu riječ i kad su mi govorili da je motor put u grob.
I zato jer nisam htjela čuti 'jesmo ti rekli'

Ali tad sam bila dijete praktički, mislila da da cijeli svijet imam pod nogama, da sve mogu.
I opet su oni 'dosadni' starci bili u pravu.

I nikad poslije toga više nisam sjela na motor.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 00:20   #63
U lokalnom selu svako malo netko pogiba na motoru
Frendice 1x na god po sprovodima prijatelja iz djetinstva...70% ih nije krivo,cinjenica je da danas nista nije sigurno ali motor,skuter najmanje
I sama sam u toj dobi preklinjala starce za skuter,stara je odmah rekla da nece djetetu kupovat smrt,nisam prestajala preko god dana i proslo me...
Kao 100-tinu stvari u toj dobi te da bi se na kraju opcenito ohladila tom mjerom da nemam ni polozen vozacki

Svojoj djeci necu kupiti skuter,motor ni pod razno-a najmanje me briga sto ce biti "luzeri"u drustvu jer u takvom svijetu zivimo gdje drugi diktiraju tko smo i sta smo
Deliceus-Ri is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 00:32   #64
Nikad mi nije bio napet motor.
Ni mom bratu.
Tako da kod nas nije bilo tih rasprava. Tata ga je kupio neke godine sebi.
Ali s 18 smo položili za auto i dobili tu i tamo kad smo se ispraksirali.

Moj muž isto mrzi motore, tako da imam osjećaj da ni kod nas neće biti rasprave.
Općenito sam protiv kupovanja auta i motora bez ijedne zarađene kune, ne radi financija nego odgovornosti kako je rečeno već.

I uopće nismo bili necool jer nismo imali motor.
Osim toga to uopće nije nikakav argumenat, ni to što ga svi imaju.
Jedno je kupiti, a drugo je što će ona možda sjesti s nekim. Ja bi joj već utuvila u glavu neke stvari tako da bi se zapitala svaki put kad pomisli sjesti.
Pink touch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 00:37   #65
ma vidi može se reć da mi tu nismo jedni protiv drugih. Bliže je tome da smo na istoj strani. Svjestan smo svega i neke stvari ne treba posebno isticat ali kad dođu u neke godine, 16-17, iznenadit cete se koliko u stvari malo kontrole imate. Nije sve crno bijelo.
Eto recimo ja ne dam i gotovo! Opet nije riješeno ništa. Konkretno, stvarno može ić s prijateljicom. Slična ako ne ista stvar.
Muški u tim godinama su još x puta opasniji jer su željni dokazivanja,glupiranja itd. Ako baš oće može uvijek sjest s nekim takvim.

Ili opet ajmo na prijateljicu,ima li ta cura kacigu? Ima li dvije? Koliko je ozbiljna i neozbiljna? kuziš sve nekako mislim da na svoju mogu lakše utjecat.
bundle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 00:43   #66
Quote:
Pink touch kaže: Pogledaj post

I uopće nismo bili necool jer nismo imali motor.
Osim toga to uopće nije nikakav argumenat, ni to što ga svi imaju.
Jedno je kupiti, a drugo je što će ona možda sjesti s nekim. Ja bi joj već utuvila u glavu neke stvari tako da bi se zapitala svaki put kad pomisli sjesti.
cool ili ne nije uopce pitanje,ne fali joj ništa iovako. Niti taj cool faktor kod mene išta predstavlja u ovoj temi.
bundle is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 00:48   #67
Kužim ja tebe, može sjesti s nekim bez kacige, iskreno - sjedala sam i ja nekad bez kacige ali mogu na prste jedne ruke prebrojit koliko puta.

To može biti argument, ali ja se jednostavno ne mogu zamisliti da kupim djetetu motor - ma ne mogu i gotovo.
Ima crno-bijelih situacija, zato si ti roditelj a ona dijete. Dogovori su lijepi kad su mogući.
Auto da, motor ne.
A i kad bi kojim slučajem ono sebi kupilo motor u punoljetnosti, barem da ne bude taj mali prdavac skuter nego neki motor da valja.
Pink touch is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 07:08   #68
ja svojem djetetu nikad neću kupiti motor
magaly is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 08:17   #69
Nikad.




A već znam da će jednog dana biti borbe. Moja šmrkulja još nema ni 6, a već se pali na spot Funhouse od Pink i već priča kako će i ona jednog dana tako voziti motor.

Znači - sad slijedi 10-ak godina breinvošinga o opasnosti motora. Bem ti rano odrastanje i prepametne balavce.

I njenog ćaću koji joj prikazuje neprikladne spotove.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 08:36   #70
Quote:
bundle kaže: Pogledaj post
Ili opet ajmo na prijateljicu,ima li ta cura kacigu? Ima li dvije? Koliko je ozbiljna i neozbiljna? kuziš sve nekako mislim da na svoju mogu lakše utjecat.
Ajde onda objasni kako to možeš utjecati. Možeš ju upozoravati da pazi, da nosi kacigu i ostalu zaštitnu opremu, educirati ju. Ali nećeš biti s njom na cesti. I opet ju može neko udarit. I to što ima svoj motor ne znači da neće sjesti s nekim uber cool frajerom na njegov još ljepši motor i voziti se.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 08:40   #71
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Ako roditelj ima novaca i može djetetu kupiti automobil bez ikakvih problema, u čemu je problem? Furaš se na one američke fore o patnji, znoju i suzama bogataške djece?

Mislim da je puno bolje da dijete svoj ljetni odmor provede - odmarajući se, a da prije i poslije toga junački odradi svoj "posao" (učenje). To je jako slično zamišljenoj situaciji u kojoj roditelju netko kaže "e sad preko godišnjeg nađi neki posao pa si zaradi za ono što si želiš kupiti".

Naravno, sve dok dijete "gine" na svom "poslu". Ne vidim bolji način da "nauči vrijednost rada i novca", ili kakve se već spike tu znaju prodavati djetetu.

Lord, oladi. Ameri i njihova spika su mi daleko od idola. Ti misliš jedno, a ja drugo, pomiri se s time. Uvijek će biti roditelja koji će svojoj djeci kupovati skupe poklone kao nagradu za nešto, i onih koji to neće raditi. Daljnja rasprava o tome vodi u offtopic.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 08:58   #72
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Ajde onda objasni kako to možeš utjecati. Možeš ju upozoravati da pazi, da nosi kacigu i ostalu zaštitnu opremu, educirati ju. Ali nećeš biti s njom na cesti. I opet ju može neko udarit. I to što ima svoj motor ne znači da neće sjesti s nekim uber cool frajerom na njegov još ljepši motor i voziti se.
nekako imam dojam da ekipa koja je protiv kupovanja motora je uglavnom i protiv vožnje motora općenito i ne samo sa 18, nego ikad
__________________

moj mali mačić
anonymous_13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 09:06   #73
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
nekako imam dojam da ekipa koja je protiv kupovanja motora je uglavnom i protiv vožnje motora općenito i ne samo sa 18, nego ikad
Gle, ja odrasloj osobi neću i ne želim zabranjivati motor. Ali ja svom djetetu isti neću nikada kupiti.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 09:10   #74
Quote:
ksenija_2 kaže: Pogledaj post
Uvijek će biti roditelja koji će svojoj djeci kupovati skupe poklone kao nagradu za nešto, i onih koji to neće raditi.
Tek ispravak nečega što mi je važno: grozim se (skoro bih rekao, bilo kakvih - osim nekakve simbolike) poklona kao nagrade za uspjeh. Govorim o nečemu drugome: o kupovanju primjerenom životnim mogućnostima, bez konkretnog povoda i bez "trgovine" tipa "ako ti ovo-i-ovo, onda ja ono-i-ono". Mislim da ima puno boljih načina da se dijete nauči i odgovornosti i odnosu prema poslu i odnosu prema novcu no što je guranje u ljetne poslove.

Onako, "zato što si to ti" .

BTW, sasvim sam pomiren s time da "ja mislim jedno, ti drugo" - imaš puno pravo biti u krivu. Ali, poanta foruma i jest susretanje s drugačijim mišljenjima.
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 09:26   #75
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
Mislim da ima puno boljih načina da se dijete nauči i odgovornosti i odnosu prema poslu i odnosu prema novcu no što je guranje u ljetne poslove.
U ovoj temi se, koliko vidim, govori o kupovini- ako ti prođeš s 5, kupit ću ti motor.

Ljetni posao ja nisam nigdje spomenula koliko znam.
ksenija_2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 09:27   #76
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
BTW, sasvim sam pomiren s time da "ja mislim jedno, ti drugo" - imaš puno pravo biti u krivu. Ali, poanta foruma i jest susretanje s drugačijim mišljenjima.
Offt. nisam pažljivo pratila temu, pa zaista ne znam što je čije mišljenje, ali me ipak zanima da li je Ksenija "u krivu" zato što je njeno mišljenje znanstveno (ili bilo kako) dokazano pogrešno ili zato što se ne slaže s tvojim mišljenjem?
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 09:31   #77
Quote:
dijana128 kaže: Pogledaj post
Nasi obiteljski prijatelji obecali svome sinu kad napuni 17.
Kupili mu ga mjesec dana ranije.
Tjedan dana prije rodendana poginuo na njemu.
Nikad necu zaboravit kad im je moj tata rekao kad su ga kupili "kupili ste mu ga da se ubije"

Prije 2 godine prijatelj mi poginuo na motoru.

Nikad.

Potpis.
Nikad.
Kupovina motora djetetu je kraći put do groblja.

Slijedom takvog čvrstog stava ( i supruga je istog mišljenja ) djeca nikad nisu napinjala za motor.
Smotani2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 09:33   #78
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
ali me ipak zanima da li je Ksenija "u krivu" zato što je njeno mišljenje znanstveno (ili bilo kako) dokazano pogrešno ili zato što se ne slaže s tvojim mišljenjem?
"Knock, knock."
"Tko je?"
"Šala."
"Žao mi je, ja vas ne poznam."
Lord Byron is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 09:33   #79
Quote:
anonymous_13 kaže: Pogledaj post
nekako imam dojam da ekipa koja je protiv kupovanja motora je uglavnom i protiv vožnje motora općenito i ne samo sa 18, nego ikad
Ima nešto u tome.

Kad sam bila mlađa, i ja sam imala neko romantično-idealizirano viđenje motora, bajkera i sl., uglavnom formirano na osnovu američkih filmova, kul reklama po časopisima, spotova muzičkih idola i sl.

A onda sam sjela na motor. Iza frajera koji je zaista pažljivo vozio (to su mi rekli drugi, iskusniji i objektivniji). Za mene hvala, nikad više. Iznimno cijenim ravnotežu na 4 kotača i krov nad glavom.

Na žalost, kroz godine sam vidjela i lijepi broj mladih ljudi koji su stradali na motoru (srećom, nitko nije poginuo od poznatih).

Tako da - da, ja sam protiv motora. Lijepo ih je vidjeti, priznajem. Ali samo vidjeti.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.02.2011., 09:34   #80
Quote:
Lord Byron kaže: Pogledaj post
"Knock, knock."
"Tko je?"
"Šala."
"Žao mi je, ja vas ne poznam."
Ako je bila šala, ispričavam se. Jutros mi je smisao za humor (a vjerojatno i centar za razumijevanje) možda ostao u autu koji nisam mogla upaliti.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:37.