Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 07.03.2008., 16:34   #1
Razgovarate li sa svojom djecom tinejđerima o samoubojstvima?

Mislim o onome što se zadnjih mjeseci događa u Hrv?Pa?
Hippy0205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 16:59   #2
Quote:
Hippy0205 kaže: Pogledaj post
Mislim o onome što se zadnjih mjeseci događa u Hrv?Pa?
takve stvari se desavaju svugdje..tako i kod nas
o tome uvijek imam neki mali ne formalni razgovor sa svojim klincima (12 i 9)..cisto da ih podsjetim da nikad nebi trebali osjacat da nema izlaza iz bilo koje situacije..i da sam im ja kao i njihov otac uvijek na raspologanju ako im treba pomoc ili rame za plakanje
zelim da su uvijek svjesni cinjenice da smo im mi ne samo roditelji vec i prijatelji
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 21:25   #3
Quote:
Hippy0205 kaže: Pogledaj post
Mislim o onome što se zadnjih mjeseci događa u Hrv?Pa?
bilo bi super kad bi teenageri s nama roditeljimapodijelili svoje osjecaje, strahove, sto se povlaci u njihovim (tvojoj ) glavama kad to cuju?
putnica is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.03.2008., 21:33   #4
Quote:
putnica kaže: Pogledaj post
bilo bi super kad bi teenageri s nama roditeljimapodijelili svoje osjecaje, strahove, sto se povlaci u njihovim (tvojoj ) glavama kad to cuju?
to bi bilo super..ali mislim da je u society kao npr ovdje..gdje je puno toga tabu..djeci mozda i malo 'neugodno'
i zbog toga im se na neki diskretan nacin mora davat do znanja stalno da se mozemo medjusobno odnosit i kao prijatelji
moji su jos mali..kcer ce u srednju na jesen
zivim u nadi da ce nastavit kako je krenula..osjecat se komotno bilo sta nam rec sta se desava u njenom zivotu i njenih prijatelja bez da brine za nase reakcije
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 00:16   #5
Quote:
het kaže: Pogledaj post
to bi bilo super..ali mislim da je u society kao npr ovdje..gdje je puno toga tabu..djeci mozda i malo 'neugodno'
i zbog toga im se na neki diskretan nacin mora davat do znanja stalno da se mozemo medjusobno odnosit i kao prijatelji
moji su jos mali..kcer ce u srednju na jesen
zivim u nadi da ce nastavit kako je krenula..osjecat se komotno bilo sta nam rec sta se desava u njenom zivotu i njenih prijatelja bez da brine za nase reakcije
ali tinejđeri ne komuniciraju s vama i neće vam 100% reći što im se povvlaći po glavama kad znaju vašu reakciju...kada bi vam npr tinejđer:-reko joj mama danas sam s frendicom pušio travu,a za vikend se napio da nisam mogo hodat.-znaju da će dobit zabranu izlazaka il će bit prodike o tome kak je alkohol il trava štetna!(i šta će onda-šutit)-i zato ste vi taaaaako dosadni,a to ste i vi radili u mladosti i živi ste?jeste!a ako odgojite svoju djecu da budu dobrice kake vi želite i da se povjervaju roditeljima onda su-luzeri(znate klinci kojima bacaju knjige,vješaju ih za vješalicu...)zato nemojte previše zabadat nosu u njihova posla,a kad primjetite da se nešto ozbiljno događa ONDA ZABODITE NOS ŠTO DUBLJE MOŽETE!i to je sva mudrost!
Hippy0205 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2008., 00:20   #6
Quote:
Hippy0205 kaže: Pogledaj post
ali tinejđeri ne komuniciraju s vama i neće vam 100% reći što im se povvlaći po glavama kad znaju vašu reakciju...kada bi vam npr tinejđer:-reko joj mama danas sam s frendicom pušio travu,a za vikend se napio da nisam mogo hodat.-znaju da će dobit zabranu izlazaka il će bit prodike o tome kak je alkohol il trava štetna!a to ste i vi radili u mladosti i živi ste?jeste!a ako odgojite svoju djecu da budu dobrice kake vi želite i da se povjervaju roditeljima onda su-luzeri(znate klinci kojima bacaju knjige,vješaju ih za vješalicu...)zato nemojte previše zabadat nosu u njihova posla,a kad primjetite da se nešto ozbiljno događa ONDA ZABODITE NOS ŠTO DUBLJE MOŽETE!
pa mislim da se to podrazumijeva
zato sam i rekla..da ce moja kcer nastavit (a ne ja) svoj obicaj da kaze sta ima..ja sam pitam sta ima/kako ti je dan prosao..na njima je da elaboriraju koliko zele..meni je samo vazno da znaju da mi mogu rec sta god im na dusi
__________________
I would rather be hated for what I am than loved for what I am not.
Het is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.05.2018., 10:05   #7
Ne znam da li je ovo ispravna tema. Po naslovu moram pitati:
Da li su vaši teenageri gledali ovu seriju https://www.imdb.com/title/tt1837492/
i što mislite o njoj?
(13 reasons why)
Ukratko: djevojka se ubila i ostavila je "prijateljima" snimke zašto se ubila, tko je sve od njih kriv za to.
Pogledala sam sinoć jednu epizodu i ne sviđa mi se atomosfera. Teška je tema. Ne mogu djetetu zabranit da gleda, a ne znam niti kako o toj temi razgovarati. A mislim da bih trebala.
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 23:36   #8
Mislis da bi trebala o seriji pricat ili opcenito o samoubojstvima?
sto se tice serije, mislim da ti ovdje ima vise informacija, a i tesko da ces na ridu naci roditelje teenagera. to za par godina

meni je to teska tema, ne znam bas dal bih nicim izazvana isla pricat s djetetom. ako pita, ako je cula negdje za nekog, onda bih.
ak vidim da je po necemu uznemirena nakon gledanja serije.

nije ovo jedina serija na tu temu, sjecam se da je i u nase doba bilo i filmova i serija koje su obradile suicid nekog teenagera.ja se vodim onim da djeca pitaju onolko kolko mogu podnjet, film/knjiga mogu biti inspiracija/uvod za razgovor.
i defintivno nije nesto za zabranit. uostalom, ana karenjina se bacila pod vlak, i u lektiri je, kao i patnje mladog werthera...

puno je tu slojeva prije nego se samoubojstvo desi, a u smislu prevencije, puno je toga sto se moze napraviti prije nego do ideje, a pogotovo realizacije, dodje. od komunikacije, zdravih odnosa (u obitelji, vrsnjackih), socijalnih vjestina, mehanizama nosenje sa stresom, do prevecnije i reagiranja na razne oblike nasilja.
kolko sam preletila linkanu temu (nisam detaljno jer bih ipak htjela jednom pogledat seriju), mislim da je i zamisljena da o vrsnjackom nasilju progovara i nereagiranju drugih
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.05.2018., 23:36   #9
Mislis da bi trebala o seriji pricat ili opcenito o samoubojstvima?
sto se tice serije, mislim da ti ovdje ima vise informacija i sugovornika, a i tesko da ces na ridu naci roditelje teenagera.
to za par godina

meni je to teska tema, ne znam bas dal bih nicim izazvana isla pricat s djetetom. ako pita, ako je cula negdje za nekog, onda bih.
ak vidim da je po necemu uznemirena nakon gledanja serije.

nije ovo jedina serija na tu temu, sjecam se da je i u nase doba bilo i filmova i serija koje su obradile suicid nekog teenagera.ja se vodim onim da djeca pitaju onolko kolko mogu podnjet, film/knjiga mogu biti inspiracija/uvod za razgovor.
i defintivno nije nesto za zabranit.
uostalom, ana karenjina se bacila pod vlak, i u lektiri je, kao i patnje mladog werthera...

puno je tu slojeva prije nego se samoubojstvo desi, a u smislu prevencije, puno je toga sto se moze napraviti prije nego do ideje, a pogotovo realizacije, dodje. od komunikacije, zdravih odnosa (u obitelji, vrsnjackih), socijalnih vjestina, mehanizama nosenje sa stresom, do prevecnije i reagiranja na razne oblike nasilja.
kolko sam preletila linkanu temu (nisam detaljno jer bih ipak htjela jednom pogledat seriju), mislim da je i zamisljena da o vrsnjackom nasilju progovara i nereagiranju drugih
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2018., 17:16   #10
Hvala, vidjela sam tu temu.
Mislila sam s drugim roditeljima pričat kako razgovarati o toj temi s teenagerima. A da baš ne skačem odmah psiholozima.
ballena is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 01:50   #11
Pogledala sam dve epizode. Beverly hills 21 st, samo imaju mobitele (ne kuzim zasto kazete, al okej, daje neki osjecaj posebnosti). skola s ormaricima, kosarka/navijacice/tulumi, auti

meni se cini dobra baza za razgovor s mladima, al ak bas hoces iskreno, da su moji starci samnom pokusali o beverli hilsu pricat, ja bih seriju prestala gledat
ionak su mum&dad bili najiritantniji u seriji
(hocu reci,vidi kolko ste ti i dijete povezani i o kojim ste sve temama do sada razgovarali)

tema suicida bi se trebala obradjivat u srednjoj skoli, kroz razne likove u romanima, kroz neke pjesnike koji su pocinili suicid.
ne znam kak je danas, mozda roditelji dodju i kazu da ne zele da se prica o patnjama mladog vertera jer bi djeca mogla dobiti idejice, pa ih ne obradjuju, onda ste prepusteni sami sebi....
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 06.06.2018., 09:09   #12
mi smo razgovarali, mala je dosla iz skole i rekla da joj je jedan decko rekao da se jedan decko ubio jer su ga zezali u skoli.
pa smo malo porazgovarali o tome kako se decko osjecao, kako je umjesto da se obrati roditeljima mislio da mu nitko ne moze pomoci i da nema izlaza ili se sramio ili....
i kako uvijek treba razgovarati i traziti pomoc a ne sutiti i trpiti
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 14:22.