Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.12.2013., 10:21   #1
Dozvoliti djetetu da izostane s nastave jer...

Pozz svima koji će se javiti na temu...

Ne znam ima li nešto slično, vidim dolje tema s neopravdanim izostancima,ali o ovdje se radi o sljedećem: roditelj/i dozvoljava/ju djeci da izostanu s nastave jer nisu spremili gradivo ili naučili pjesmicu napamet... Ta djeca kasnije kažu da su bili bolesni, roditelji potvrde, radi se o djeci u nižim razredima osnovne škole 5. 6. raz. Ovo znam pouzdano jer su u pitanju meni bliske osobe, nisu neobrazovani, VŠS u pitanju. Kad im se ukaže na problem, oni su „pametniji i znaju što je dobro za njihovo dijete“.
Meni je to čista debilana, dozvoliti djetetu da bježi od problema...
Koliko je štetna poruka koja se šalje djetetu?
Zanima me kako ostali gledaju na ovakve stvari, a posebno bih cijenila kad bi se oglasio netko pedagoške struke.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...

Zadnje uređivanje MaryAnn : 17.12.2013. at 10:28.
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 10:55   #2
U Hrvatskoj? Mirne bih duše rekla da mi je dijete baš taj dan imalo tifus, šarlah i tuberkulozu.

Taman posla da mi zbog pjesmice ili kontrolnog iz prirode dijete jedino u razredu nema prosjek 5.0... bježi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 11:53   #3
Meni je mama rekla da jednom u polugodištu imam pravo izostati i da će mi to ona opravdat, e sad za kaj ću ja to iskoristit to je bila moja procjena...
dobro, doduše to je bilo u srednjoj tek
__________________
Yearning again only to be myself
Tourniquet_ is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 11:59   #4
Nama je razrednica u srednjoj na roditeljskom rekla roditeljima:bolje da krajem godine jedan-dva dana izostan, nego da pokvare ocjenu, jer je taj tempo ubitačan. Ja sam to u dogovoru s tatom napravila 2-3 puta u 3. i 4. srednje. Iako mislim da je od toga 2 puta bilo izostajanje s tjelesnog u suprotnoj smjeni, jer sus sutra bila 3 testa i nisam mogla priuštit ne bit kući 2 sata.

To bi dozvolila i svom djetetu. U osnovnoj sumnjam. Iako se neću zaklet, tek smo 1. razred
Garf is online now  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 16:06   #5
Quote:
MaryAnn kaže: Pogledaj post
Meni je to čista debilana, dozvoliti djetetu da bježi od problema...
Da, bježanje od problema je rezervirano samo za odrasle

Sasvim mi je ok dozvoliti djetetu 2 izostanka godišnje, ali od srednje škole.
__________________
--Sreća je dobro zdravlje i slabo pamćenje--
Nicky 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 16:37   #6
Quote:
Nicky 1 kaže: Pogledaj post
Da, bježanje od problema je rezervirano samo za odrasle

Sasvim mi je ok dozvoliti djetetu 2 izostanka godišnje, ali od srednje škole.

Gdje sam ja rekla da je nesto rezervirano za odrasle, a ne za djecu. Prije bih rekla da odrasli koji bjeze od problema imaju usvojen taj obrazac ponasanja jos od djetinjstva, samo kasnije imaju jedan mali problem, obicno roditelji nisu uvijek tu...
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 16:53   #7
Quote:
MaryAnn kaže: Pogledaj post
Gdje sam ja rekla da je nesto rezervirano za odrasle, a ne za djecu. Prije bih rekla da odrasli koji bjeze od problema imaju usvojen taj obrazac ponasanja jos od djetinjstva, samo kasnije imaju jedan mali problem, obicno roditelji nisu uvijek tu...
Htjela sam ti reći, da i mi odrasli ponekad negdjeizvrdamo, izvučemo se pa zašto to isto ne bismo dozvolili djeci.

Vjerujem da nema čovjeka koji to dva puta godišnje ne napravi

Ako ti ne, onda
__________________
--Sreća je dobro zdravlje i slabo pamćenje--
Nicky 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 21:24   #8
Quote:
Nicky 1 kaže: Pogledaj post
Htjela sam ti reći, da i mi odrasli ponekad negdjeizvrdamo, izvučemo se pa zašto to isto ne bismo dozvolili djeci.

Vjerujem da nema čovjeka koji to dva puta godišnje ne napravi

Ako ti ne, onda
Ja bih naglasila ovo "ponekad"...ovdje je slucaj malo cesci, koliko sam ja vidjela, a sigurno ne znam za svaki put kad je djevojcica izostala. Kod njih je cak dozvoljeno i ako se navecer kasnije leglo, sutra mama kaze da joj je bilo zao buditi malu. Da ne znam za ovo od prije ne bih niti postavljala topic.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.12.2013., 21:46   #9
Ako ce dok izostaje s nastave, sjesti kod kuce, zagrijat stolicu i odraditi taj izostanak, onda bih dozvolila. Vrlo rijetko. Ali bih dozvolila. Posebno ako je u pitanju dijete koje je inace vrijedno i kojemu je jako stalo do ocjena, a ako je rijec o nekom nastavniku koji nece dozvoliti da se ispravi losija ocjena.

Jer neki nastavnici stvarno znaju nagurati sve odjednom, kao da nisu imali sto raditi cijelo polugodiste, a onda ne dozvoljavaju popravljanje ocjene.
Malena Mu is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 08:14   #10
Moja je tek drugi razred i izostanci joj jos nisu bili potrebni. Ali sam joj do sada dva puta (znaci cca jednom godisnje ) pravdala da se kao ne osjeca najbolje i da ne igra tjelesni. Klinka se boji profesora tjelesnog, sva je jadna jer on vice na njih, stalno glasno fucka i sl. I uopce me ne grize savjest sto sam djetetu malo olaksala...
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 10:44   #11
Quote:
MaryAnn kaže: Pogledaj post
Kod njih je cak dozvoljeno i ako se navecer kasnije leglo, sutra mama kaze da joj je bilo zao buditi malu.
Mama mora da je jako dobra sa učiteljicom/razrednicom , a ne kuži šta radi maloj i da će bit velikih problema kad počne daleko opsežnije gradivo od pjesmice na pamet..
Ovakav način mi je totalno neprihvatljiv, to nikada ne bih dozvolila.
Ponavljam dva izostanka godišnje mi je skroz ok
__________________
--Sreća je dobro zdravlje i slabo pamćenje--
Nicky 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 10:48   #12
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Moja je tek drugi razred i izostanci joj jos nisu bili potrebni. Ali sam joj do sada dva puta (znaci cca jednom godisnje ) pravdala da se kao ne osjeca najbolje i da ne igra tjelesni. Klinka se boji profesora tjelesnog, sva je jadna jer on vice na njih, stalno glasno fucka i sl. I uopce me ne grize savjest sto sam djetetu malo olaksala...
U 2.razr. ima profesora tjelesnog?
Kod nas do četvrtog sve osim stranog jezika i vjeronauka predaje učiteljica.
__________________
--Sreća je dobro zdravlje i slabo pamćenje--
Nicky 1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 17:22   #13
Nisam roditelj ali sam srednjoškolac (idem u MIOC). Mislim da je najlakše djetetu u OŠ opravdati izostanak radi toga što nije naučilo pjesmicu ili gradivo za test, ali ga se na isti način uči da bježi od problema umjesto da nauči gradivo. Od toga poslije ima problema jer se neće uvijek moći izostati sa nastave. Jedinica u petom je bolja nego markiranje u srednjoj i lijenost pa se ti onda nateži s pubertetlijama oko učenja. Tada je kasno.
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 17:34   #14
Quote:
Nicky 1 kaže: Pogledaj post
U 2.razr. ima profesora tjelesnog?
Kod nas do četvrtog sve osim stranog jezika i vjeronauka predaje učiteljica.
Starije uciteljice imaju navodno pravo da im pomaze ili umjesto njih tjelesni vodi profesor tjelesnog. Nasa uciteljica je mladja i aktivna sportasica pa meni to bas nije jasno, vec sam o tome pisala na drugoj temi. Uglavnom, kad on ima nastavu sa starijima, onda im tjelesni vodi uciteljica sama. Ali nekad su spojeni sa jednim drugim razredom na tjelesnom, nekad su im i uciteljica i prof zajedno... S tim da kad je i prof tamo, on vodi glavnu rijec.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 17:44   #15
Quote:
shtefy kaže: Pogledaj post
Starije uciteljice imaju navodno pravo da im pomaze ili umjesto njih tjelesni vodi profesor tjelesnog. Nasa uciteljica je mladja i aktivna sportasica pa meni to bas nije jasno, vec sam o tome pisala na drugoj temi. Uglavnom, kad on ima nastavu sa starijima, onda im tjelesni vodi uciteljica sama. Ali nekad su spojeni sa jednim drugim razredom na tjelesnom, nekad su im i uciteljica i prof zajedno... S tim da kad je i prof tamo, on vodi glavnu rijec.

Nastavnici tjelesnog su uvijek tlaka. Možda ravnatelj ili netko smatra da je bolje da nastavu vodi stručnija osoba
__________________
Koga, cega janjetine , komu, cemu meni s kim, s cim sa kapulicom mladom meni, meni
'oću bruto plaću na ruke
Tomolav is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 18:54   #16
Quote:
Nicky 1 kaže: Pogledaj post
Mama mora da je jako dobra sa učiteljicom/razrednicom , a ne kuži šta radi maloj i da će bit velikih problema kad počne daleko opsežnije gradivo od pjesmice na pamet..
Ovakav način mi je totalno neprihvatljiv, to nikada ne bih dozvolila.
Ponavljam dva izostanka godišnje mi je skroz ok
Ma nije toliko dobra s razrednicom, ali sigurna sam da zna biti uvjerljiva kad je njezino dijete u pitanju. Kao sto sam vec rekla, ne bih niti postavljala ovdje pitanje da nisam to cula ili vidjela vise puta.

Quote:
Tomolav kaže: Pogledaj post
Nisam roditelj ali sam srednjoškolac (idem u MIOC). Mislim da je najlakše djetetu u OŠ opravdati izostanak radi toga što nije naučilo pjesmicu ili gradivo za test, ali ga se na isti način uči da bježi od problema umjesto da nauči gradivo. Od toga poslije ima problema jer se neće uvijek moći izostati sa nastave. Jedinica u petom je bolja nego markiranje u srednjoj i lijenost pa se ti onda nateži s pubertetlijama oko učenja. Tada je kasno.
Slazem se.
Ona misli da je to u redu jer smatra da radi to u najboljoj namjeri, a put u pakao je poplocan dobrim namjerama.
__________________
Samo tvoja ljubav moze uciniti da sve procvjeta samo tvoja ljubav moze upaliti nova svjetla samo tvoja ljubav, Boze...
MaryAnn is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 20:25   #17
Ja nisam roditelj i zbilja nemam pravo govoriti što je pravilno, a što nije (kada svatko ima svoj svjetonazor i svatko ima svoju "istinu"), ali mogu izreći svoj stav o temi. Nikada u ranome školskome razdoblju ne bih dopustio niti davao ideju svome djetetu da ne ode na nastavu samo zato jer je dijete bilo toliko lijeno naučiti pjesmicu, matematički zadatak, ili bilo što drugo na što bi se mogao ovako izvlačiti. Umjesto da dozvolim djetetu da bude zabušant, ja bih s njime poradio na gradivu koje bi morao savladati, i sukladno dobi, karakteru, volji i vlastitom vremenu (te još nekim parametrima kojih se sada ne mogu sjetiti ali siguran sam da ih ima), zajedno bi došli do poželjnog cilja.
Ne mogu prihvatiti metodu "hajde ti ostani danas doma da ne dobiješ komad" jer smatram da se tako podržava idiotizam(kao da je sramota imati lošije ocjene, ili biti jedini u razredu sa trojkom ili dvojkom, ili ponavljati dio gradiva koji su ostali riješili. Pa svako dijete ima svoj tempo rasta i sazrijevanja, pa tako i učenja.. ). PAŽNJA: govorimo o djeci mlađeg uzrasta, ne pričamo o osmašima ili učenicima srednjih škola, njima opet ide drugačiji pristup.

Ako roditelj kao prvi primjer ne pokaže djetetu disciplinu, pravilan sustav obaveza, pravilan sustav kažnjavanja i nagrađivanja, velika je vjerojatnost da ćemo dobiti jednog dana istog takvog radnika koji će zabušavati na poslu, redovito dobivati otkaze i onda se plakati kako ne može naći siguran posao(dakako, kriveći kroz suze milu hrvatsku i njene političare.)

Dakle maknuh se od teme-pardon!




U srednjoj je jedan moj kolega gotovo svate godine činio upravo ovo što je problematika teme: nije bio toliko glup da potroši svoje izostanke na obične kave, kao što to mladi obožavaju; nego je čuvao za veće ispite i testiranja kada nebi bilo dovoljno vremena za naučiti. "Radije ću dobiti neopravdani sat nego dobiti komad koji neću uspjeti ispravit zbog glupog profe" bile su njegove približne riječi... Slažem se s time u potpunosti, i dok moje dijete srednjoškolac jednog dana bude to isto radilo meni iza leđa misleći da ja za to neću saznati, ne budem mu rekao niti jednu krivu riječ.

Dijete koje ide u treći razred osnovne, mora podvući pridjeve u tekstu od pola stranice A4 form. za ocjenu neće dobiti milost u vidu popuštanja i markiranja, pa da mi jednog dana ne bude znao što su pridjevi u životu.

ja baš volim uskočiti kao padobranac, woohooo

Toliko od mene, pozdrav!
cindroman is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 20:47   #18
Opet perspektiva!
Točno znam kada mi djete u školi laže, baš kao i raoditelji. Što u tom slučaju napraviti? Pa ništa, praviti se blesav. Na kraju tebi bude neugodno, a nisi svjestan zbog čega. Kako učiti svoje djete da gleda u oći i laže, stati iza njegovih laži, te na kraju očekivati od njega da bude odgovorno i iskreno prema tebi?!
BoleynAnne is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 22:10   #19
Moj sin je u 8.razredu i odlican je (ne 5.0) ucenik.

Ove godine smo prvi put poceli sa praksom "opravdanih izostanaka"

Nakupilo mu se gradiva i gradiva,bavi se sportom pa nije stigao i tako to.

Spojili smo 'u cugu' srijedu,cetvrtak i petak sa vikendom - i isplatilo se.Lijepo je sve stigao i naucio.

Bogme,da je dangubio pred telkom ili kompom,vise takvih izostanaka ne bi bilo.

Ovako,tata i ja smo mu dozvolili dvaput godisnje (jednom u svakom polugodistu)da "opravdano izostaje" kad sam procjeni da mu treba.


Usput,da dodam,to rade bukvalno svi klinci,odnosno roditelji koje poznamo,otprilike negdje od 7. razreda,neovisno o djetetovom skolskom uspjehu.

E,sad,druga je stvar sto neki u tome bas,bas pretjeraju pa i profe znaju da roditelji lazu.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 22:18   #20
Quote:
BoleynAnne kaže: Pogledaj post
Opet perspektiva!
Točno znam kada mi djete u školi laže, baš kao i raoditelji. Što u tom slučaju napraviti? Pa ništa, praviti se blesav. Na kraju tebi bude neugodno, a nisi svjestan zbog čega. Kako učiti svoje djete da gleda u oći i laže, stati iza njegovih laži, te na kraju očekivati od njega da bude odgovorno i iskreno prema tebi?!
Pretjerujes.
Aruena is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:42.