Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.04.2015., 09:19   #21
nosorog, placanje kazne samostalno mi je sasvim ok ako ja nisam rekla, vozi se po plocniku, ako te vidim na cesti zavrnut cu ti vratom a ja bi upravo to rekla, i spremna sam placati kaznu.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 09:28   #22
A jednostavno nek ide paralelnim ulicama di je manji promet, ne po glavnim. Ak neki dio mora po glavnoj onda nek se fura po plocniku.
Ja sam od svoje 6. godine na bajsu, ko klinac sam se uvjek vozio po plocniku jer mi je zakon bio zadnji na pameti. Jednom svojom greskom pokupio zensku koja je izlazila iz konzuma. Od onda imam dodatan oprez na izlaze iz ducane i haustore.
Sad kad sam odrasli, uglavnom se vozim po cesti po pravilu, osim ako ocijenim da voznja po cesti ugrozava moj zivot, onda opet idemo na ono boli me kuki za zakone. Samo se ne ganjat po plocniku, gdje ima vise ljudi pedalirat brzinom hoda i bu sve oke.
I obavezno mu nabavi sve one gluposti koje zakon trazi da ima na bajsu, zvonce, svjetla, ak je mladji od 16 kacigu...
Zeggrez is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 12:47   #23
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
nosorog, placanje kazne samostalno mi je sasvim ok ako ja nisam rekla, vozi se po plocniku, ako te vidim na cesti zavrnut cu ti vratom a ja bi upravo to rekla, i spremna sam placati kaznu.
ma kuzim ja to
zato mi niti nije lako reci djetetu, uopce izustiti, ja cu ti platiti kaznu (u bilo kojem kontekstu)
jer necu
to mi je protivno mojim uvjerenjima
a isto bi zavrnula vratom da vidim se vozi u koloni sa autima/taxistima/zetovcima, niti bi joj uopce isto savjetovala

(uzasno mi je to sklizak teren u odgoju, a pogotovo u trenutcima kada je odgoj, po klincima vec zavrsio jer su sa 16 lijepi, pametni i samostalni, a po roditeljima, jos zadnja prilika da uhvate neki voz pametovanja na kraju puberteta .
doduse, prema juulu, odgoj je zavrsio sa 11g , kasnije samo gledamo sto smo napravili i eventualno nesto sitno korigiramo)
__________________
Ako postoji nešto što želimo promijeniti kod djeteta, trebamo vidjeti nije li to nešto što bismo prvo trebali promijeniti u nama samima
Monstera is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 13:57   #24
meni bi bzvz bilo reci : cuj koka, frend moj u muriji radi bumo sredili kaznu to ne zelim uciti dijete, jel ali platiti mu kaznu jer dogovorno krsimo zakon, to mi je ok.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.04.2015., 21:15   #25
Quote:
nosorog kaže: Pogledaj post

i bez obzira sto bih ja svakako birala nogostup (iako je u vrijeme kada on ide u skolu koncentracija pjesaka najveca,a auti na kolniku sasvim moguce u tom terminu voze 35-40 km/h max, ako ne i manje), ne bih djetetu ostavila mogucnost da cu ja platiti kaznu za njega.

biciklisti krse puno vise pravila od samo voznje po krcatom nogostupu na kojem se nekome niej dalo crtati bciklisticku jer je na svakih 100 metara terasa za birceve.

@buditedorbo, ja nisam shvatila, imate dogovor da placas kaznu samo ako ju murjak skine sa bicikla ispred nekog birca/haustora na nogostupu, ili placas i kada projuri prek zebre bez biciklisticke trake (umjesto da gura bicikl)
ja ne znam jos nikoga da je murjak skinuo usred ulice, al znam za masu primjera prelazaka preko zebre, sto jako podrzavam
mogu razumijeti da je biciklistu besmisleno silaziti svakih 50m i da gubi vrijeme, ali meni je koma ko vozacu kad skrecem (jer ih ne stignem vidjeti), a kada idem ko pjesak jos mi je veca koma kada mi se stvori iza ledja ili ledja djeteta)
sa izlaskom iz haustora nemam problem, to sam se izvjestila (i dijete, pogotovo pred vrticem), ali prek zebre mi je uzas.
Plaćam kazne samo za vožnju po nogostupu ako je alternativa vožnja po opasnoj prometnici.
Usput "skinuo" ju je s bicikla baš policajac. Pod "skinuo" mislim srušio, završila mu je na šajbi, a onda ispred auta. (A onda ju je nagovarao da ne zove hitnu i da će ju on odvesti u bolnicu mada je bilo očito da je ozlijeđena i mada je ležala ispred njegovog auta i sva se tresla. Na kraju si je sama zvala hitnu i sad je već 10 dana s ovratnikom doma.)
Danas gledam biciklista ispred svog auta. On siroček stoji u traci za aute i daje "žmigavac" jer hoće skrenuti. A ne skrene tri zelena semafora...
buditedobro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 01:06   #26
Mudra mama?Dijete ti ide u srednju školu i ti mu braniš vozit bicikl jer je opasno? Po pločniku je zabranjeno vozit? Mudra mama? Pretvaraš si sina u nesposobnog dečka tako da nisi baš premudra.Savjetuj ga da ne vozi po cesti jer je to stvarno opasno,a po pločniku da vozi primjerenom brzinom i bude koncentriran na izlijetanja pješaka i auta iz veži.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 10:30   #27
Quote:
GosponProljeće kaže: Pogledaj post
Mudra mama?Dijete ti ide u srednju školu i ti mu braniš vozit bicikl jer je opasno? Po pločniku je zabranjeno vozit? Mudra mama? Pretvaraš si sina u nesposobnog dečka tako da nisi baš premudra.Savjetuj ga da ne vozi po cesti jer je to stvarno opasno,a po pločniku da vozi primjerenom brzinom i bude koncentriran na izlijetanja pješaka i auta iz veži.
gosponproljeće sorry ali mudramama uči svoje dijete da ne krši zakon. to u kaj bu ga pritom pretvorila nije tema ove teme. skuliraj.
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 11:40   #28
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
gosponproljeće sorry ali mudramama uči svoje dijete da ne krši zakon. to u kaj bu ga pritom pretvorila nije tema ove teme. skuliraj.
Onda nek mu oduzme bicikl, jer se isti realno ne može koristiti poštujući (ovakav) zakon.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 19:58   #29
pločnik neka prepešači
__________________
that was just a dream
Maca Micko is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 20:32   #30
Quote:
ZloPrase kaže: Pogledaj post
Onda nek mu oduzme bicikl, jer se isti realno ne može koristiti poštujući (ovakav) zakon.
kužim kaj pišeš i u velikoj sam dilemi.
ne samo da i sama kršim zakon nego to činim zajedno sa svojim predškolskim djetetom (ako ništa, do školskog igrališta moramo nogostupom ) a ipak čini mi se pogrešnim savjetovati nekome, pa čak i na forumu, da radi to isto
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 20:35   #31
Kako funkcioniraju dječje sjedalice na biciklu i propisno prelaženje pješačkih prijelaza? Zašto uopće, zapravo, treba silaziti s bicikla da se prijeđe cesta?
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 20:43   #32
kuki, ne misliš li da su srednjoškolci ipak malo preveliki za sjedalice?
__________________
dinamo
Angry Bird. is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 21:00   #33
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
gosponproljeće sorry ali mudramama uči svoje dijete da ne krši zakon. to u kaj bu ga pritom pretvorila nije tema ove teme. skuliraj.
Aha znači lagano su se počele radit biciklističke staze,najčešće neadekvatne al ok,po pločnicima diljem grada ali priča se o kršenju zakona.Kul sam skroz.Kršenje zakona.. Znači mali bi u starije doba Njemačke bio pravi mali HitlerJugend da ne krši zakon,bravo. Odoh ja dalje sa ovog tupavog dijela foruma.
GosponProljeće is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.04.2015., 22:28   #34
Quote:
Angry Bird kaže: Pogledaj post
kuki, ne misliš li da su srednjoškolci ipak malo preveliki za sjedalice?
Vjerojatno, ali nagađam da tvoje spomenuto predškolsko dijete, zbog kojeg sam se i vas to zapitala, ne ide u srednju školu.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 12:37   #35
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Kako funkcioniraju dječje sjedalice na biciklu i propisno prelaženje pješačkih prijelaza? Zašto uopće, zapravo, treba silaziti s bicikla da se prijeđe cesta?
jer biciklist dolazi pre brzo i vozac koji skrece ga ne vidi. mogli bi reci da se uspori na brzinu hopda ali vjerojatno je ovo "mjerljivije" za kaznu spiciti
ako ima biciklisticka staza, vozaci znaju kaj moraju gledati, podsjeti ih to

a silazenje kad se dijete ima iza je...... tesko
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 18:50   #36
Nije mi uopće palo na pamet da bi nekome palo na pamet da samo proleti. Ljudi.
__________________
ali i da trolam, to je moje gradjansko pravo © Natch
chocolatecookie is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 19:26   #37
Očito ne voziš. Biciklist koji punom brzinom ide na pješački ->
__________________
To be so civilized, one must tell civil lies
aljehin is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 20:46   #38
Quote:
chocolatecookie kaže: Pogledaj post
Nije mi uopće palo na pamet da bi nekome palo na pamet da samo proleti. Ljudi.
bome ih je masa
iz auta jos mozes misliti da se osvrnuo.pa (krivo) procijenio ali kad ih gleda s ledja jer vozis bic iza njih tocno vidis da uopce ne percipiraju da im auti dilaze s ledja.
ne okrenu se uopce, a i pjesaci tako prelaze cestu masovno, uopce ne pogledaju.preko ramena
to je ono, na zebri sam nek paze drugi
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 21:15   #39
Jednostavno ga samo treba nauciti da cijeni svoj zivot, nema slusalice u usima kad vozi, ne zuri se, 5 minuta razlika kad stignes nije tak velka, da ne vozi ko kreten, ne zvoni ljudima na plocniku i da uspori i provjeri sve prije zebre. I sve pet.
I da, kad se bas mora vozit po plocniku jer je voznja po cesti jednaka samoubojstvu, da snima sve oko sebe i kad udaljini vidi plavce, da predje na drugu stranu ceste, pa nek se ovi deru za tobom.

Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
ne okrenu se uopce, a i pjesaci tako prelaze cestu masovno, uopce ne pogledaju.preko ramena
to je ono, na zebri sam nek paze drugi
Ja sam kao pjesak, a bogme i biciklist, poceo paziti tek nakon sto sam polozio vozacki. Prije mi jednostavno nije palo na pamet kolko to opsano moze biti, i kolko ljudima u autu zna tlak skociti kad tak sam izletis.
__________________
Pijem suze hadezenjara! :D
Srrrrrrk!
Leman_Russ is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.04.2015., 23:11   #40
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
jer biciklist dolazi pre brzo i vozac koji skrece ga ne vidi. mogli bi reci da se uspori na brzinu hopda ali vjerojatno je ovo "mjerljivije" za kaznu spiciti
ako ima biciklisticka staza, vozaci znaju kaj moraju gledati, podsjeti ih to

a silazenje kad se dijete ima iza je...... tesko
Jer biciklisti voze brze od auta pa su nevidljivi.

Kretenski zakon, zamisljen primarno za rastjerivanje smetala njegovom velicanstvu automobilu.
ZloPrase is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:54.