Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Školarci i adolescenti

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 23.02.2017., 13:31   #621
Quote:
Mad_Hatter kaže: Pogledaj post
da vidimo... vjerojatno bi sankcije bile iste kao i za nenošenje preobuke: dežurni učitelj bi uočio "prijestupnika", pitao ga gdje je uniforma, ovaj bi rekao da je prljava/mokra/premala/ostala kod bake. dežurni učitelj bi oštro opomenuo učenika da je uniforma obavezna i neka se to više ne ponavlja. učenik bi se slatko nasmijao kada učitelj okrene leđa, možda i koji prstić pokazao.
eventualno bi učenik dobio bukvicu na satu razrednika, ili bi razrednik udavio roditelje na roditeljskom jer neki izbjegavaju nositi uniformu.
ravnatelj bi eventualno maltretirao dežurne učitelje jer "ne vode računa o tome da učenici nose uniformu". jer to je njihova krivnja, ofkors.
strašno, zar ne?
Pa zapravo jeste.

Uz sve probleme, i u školstvu i šire, trošiti ovoliko vremena, živaca, energije i općenito mentalnih resursa na nešto ovoliko blesavo jeste strašno.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 13:31   #622
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
osobno ne bih imala niš protiv da me se pozove na razgovor jer mi dijete ne nosi uniformu. vrlo rado bih se odazvala.
Također. Zato i pitam.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 13:37   #623
Super. Znači huligane i bullije se ne može izbaciti iz škole, ali za nenošenje uniforme bi se moglo letjeti van. Uz neopravdani. Pa poslije toga što? Nakupe se neopravdani, dođe socijalna služba, optuži te za zanemarivanje...

A sve to zato što je jednoj budali prije izbora skoro propao rođo čija firma šiva polo majice.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 13:40   #624
da vam kazem, ja bi ju slala u uniformi. moje dijete mrzi krsiti pravila i nikad joj ne bi to nametnula. ali bi ju potaknula da se, ako joj smeta (a smetalo bi joj), bori peticijama i neki slicnim kanalima.
ako bi imala muda za gradjanski neposluh, i tu bi ju podrzala
uz to sto sam vec rekla, da nikako ne bih dozvolila da se u nasoj skoli propise sos za djevojcice. to je nesto preko cega ne bi presla.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:03   #625
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
uz to sto sam vec rekla, da nikako ne bih dozvolila da se u nasoj skoli propise sos za djevojcice. to je nesto preko cega ne bi presla.
Da te pitam: što misliš kad kažeš "ne bih prešla"? Pitam jer me strah da, ako se proširi do nas, upravo bi nas zateplo to "šosić-dokoljenčić-kravatić" sranje. A moje dijete ima jednu jedinu suknjicu. Nosi je na tajice, kožnu jaknu i bakandže.
__________________
Hazen: "Kad vola stavis u palacu, ne postane on kralj nego palaca postane stala".
shtefy is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:11   #626
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
da vam kazem, ja bi ju slala u uniformi. moje dijete mrzi krsiti pravila i nikad joj ne bi to nametnula. ali bi ju potaknula da se, ako joj smeta (a smetalo bi joj), bori peticijama i neki slicnim kanalima.
ako bi imala muda za gradjanski neposluh, i tu bi ju podrzala
uz to sto sam vec rekla, da nikako ne bih dozvolila da se u nasoj skoli propise sos za djevojcice. to je nesto preko cega ne bi presla.
pa ne znam baš koliko prvašića bi se baš znalo samo izboriti peticijama i sl, a bez pomoći odraslih. evo, moj se nije znao izboriti za sebe i svoja prava u vrtiću uz svo naše poticanje i podršku. jbg, odrasli se vole moćno postaviti i koriste to dokle god pali.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:11   #627
pokusala bi prvo s ravnateljstvom ako ne bi uspjela tuzila bi pravobraniteljici, agazirala novine i tv koji i tako jedva cekaju nesto takvo , pa ako treba do strasbourga
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:15   #628
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
pa ne znam baš koliko prvašića bi se baš znalo samo izboriti peticijama i sl, a bez pomoći odraslih. evo, moj se nije znao izboriti za sebe i svoja prava u vrtiću uz svo naše poticanje i podršku. jbg, odrasli se vole moćno postaviti i koriste to dokle god pali.
pa ne mislim da bi ona sama organizirala potpisivanje peticije, a i nisam mislila u prvom osnovne
govorim opcenito, i sad joj uvijek kazem da kaze uciteljici sto joj smeta, da se nista nece promijeniti ako ne kaze.
__________________
“I have nightmares about hell, where all I do is add up numbers and try to have conversations with people like you.”
SummerNight is online now  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:15   #629
Quote:
gargamišamel kaže: Pogledaj post
tanita, mislim da su ti cure sve lijepo objasnile. kodeks iliti kućni red postoji u svim školama gdje sigurno piše i nešto o oblačenju.
no, nekako vjerujem da bi frupy sigurno voljela da dođem malo proćaskati s njom van foruma bez obzira na uniformu.
da te cure ne demantira stvarnost, da ovo nije forum na kojem se skrivaju iza nica i, da su jedine uciteljice/profesorice u hr. možda bi ovo doživjela kao objašnjenje

btw, i ja vjerujem da bi frupy voljela s tobom malo procakulatia, cisto sumnjam da bi voljela i sa mnom, obzirom da pocetak njenog odgovora, krece s "ajd, ne seruckaj"

inace, u našoj školi se drže onog što piše u raznim kodeksima tj. razno-raznim pravilnicima a, i ne pada mi na pamet uciti dijete da isti služe kako mrtvo slovo na papiru, jer držim, da je takav nacin je i doveo do ovakvih stvari kakve danas imamo u školama.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:18   #630
išla sam i ja u školu, pa se dobro sjećam "pridržavanja i poštivanja" kućnog reda. vidim i današnje klince, pa mi dvije profe sa foruma nisu potrebne da donesem zaključke.
gargamišamel is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 14:20   #631
ja sam spremna na razgovor sa svima. i volim argumente.

ali kad mi netko pocne s nekakvim neutemeljenim rekla-kazala nagadjanjima ili citatima s raznih portala i profila, razgovor cesto brzo privedem kraju.
__________________
Think positive...
frupy is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:02   #632
Quote:
sretnodijete kaže: Pogledaj post
Sram te bilo- tako trpati ljude u isti koš na temelju toga u kojem dijelu grada žive
Živim u Dubravi i klinac mi ide u školu koja je na popisu škola koje su se odlučile za uniforme.
Samo je problem što je u razredu mog klinca većina bila protiv uvođenja uniformi.
Klinci su nam donesli doma papirić na kojem je pisalo da li bismo htjeli da se uvedu uniforme-majica,košulja ili kuta.
Klinci su nam idući dan došli doma sretni jer je u razredu samo 5 učenika(tj.roditelja) bilo za uvođenje uniformi misleći kako neće morati nositi glupu uniformu.
I onda jučer u Jutarnjem osvane naša škola na popisu,a da stvar bude bolja navodno su roditelji i učenici poželjeli ne samo košulje nego i suknjice,hlačice i cipelice.
Ja to nisam poželjela,niti moje dijete,niti hrpa druge djece i roditelja iz našeg razreda.Nekako sve sumnjam da su to tako i drugi razredi zdušno prihvatili.
Nas nitko nije pitao(osim tog glupog listića kojeg očito nisu uvažili-koji je bio samo zato poslan da bi se naivnim budalama zamazale oči da imaju pravo izbora),nitko nije sazvao nikakav sastanak roditelja-samo su nam,očito podvalili.
I nije sad tu samo stvar uniformi koja me muči nego kako da ja sad svom sinu idem tupiti kako mora bit iskren,pošten i dobar u ovom svijetu i da će mu se to isplatiti kad mu već u vastitoj školi veliki vođa očito servira neistine .Pitam se kakvu su tu korist za sebe izvukli ravnatelji škola-ili ih je netko prisilio-batinom ili mrkvom?
A magarci ćemo ostati mi i naša djeca.
Toliko od jedne seljančure iz Dubrave.
Pa svakom zdravomislećem čitaču bi trebalo biti savršeno logično da sam mislio na roditelje koji su glasali ZA uniforme, a ne na one koji su bili protiv.
Usput, ja ne vjerujem u teorije zavjere. Ti rubni dijelovi grada jesu većinsko (pazi, većinsko, a ne apsolutno, da opet ne bude zabune) Bandićevo biračko tijelo i jako bih se bio iznenadio da je rezultat bio drugačiji.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 15:50   #633
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
inace, u našoj školi se drže onog što piše u raznim kodeksima tj. razno-raznim pravilnicima a, i ne pada mi na pamet uciti dijete da isti služe kako mrtvo slovo na papiru, jer držim, da je takav nacin je i doveo do ovakvih stvari kakve danas imamo u školama.
reci koja je to škola da ih idem preklinjati da me zaposle tamo.
i usput dodaj koja je sankcija za nenošenje propisane preobuke, tučnjavu pod odmorom, psovanje učiteljima, uništavanje školske imovine...
__________________
I had a thought, but unfortunately I had a second thought. They ricocheted off each other and I can't find either anymore.
Mad_Hatter is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 16:10   #634
Quote:
frupy kaže: Pogledaj post
ja sam spremna na razgovor sa svima. i volim argumente.

ali kad mi netko pocne s nekakvim neutemeljenim rekla-kazala nagadjanjima ili citatima s raznih portala i profila, razgovor cesto brzo privedem kraju.
i ja frupy, volim argumente,
i, oni su zapravo temelj na osnovu kojeg donosim zakljucke, i na osnovu kojih pišem.

vidiš, mene se ovo stvarno tice, netko je plasirao u ime mog djeteta i mene nešto što nije istina i, tvoje "nece i nemru ništa" kao ucitelja/profesora koji nema veze s mojim djetetom, mi stvarno ne znace ništa, pogotovo ne, dok možda znam više od tebe o tom, dok od roditeljima koji su se zajedno sa mnom pokrenuli oko ovoga, koji su vec poslali xy mailova na razne strane dobijam informacije koje te nažalost demantiraju.

Quote:
the edge kaže: Pogledaj post
Pa svakom zdravomislećem čitaču bi trebalo biti savršeno logično da sam mislio na roditelje koji su glasali ZA uniforme, a ne na one koji su bili protiv.
Usput, ja ne vjerujem u teorije zavjere. Ti rubni dijelovi grada jesu većinsko (pazi, većinsko, a ne apsolutno, da opet ne bude zabune) Bandićevo biračko tijelo i jako bih se bio iznenadio da je rezultat bio drugačiji.
edge, nema ovdje zdravog razuma jer kao što i sam kažeš, ne vjeruješ u teorije zavjere jer i sam znaš da su ti rubni dijelovi vecinski bandicevo biracko tijelo.
al, to nije baš tako...jer ne glasaju svi za nekoga, zato što je on taj netko, zato što se od njega imaju osobne koristi a, i da glasaju za doticnog to ne znaci da se slažu sa svim njegovim nebulozam i da ce dopustiti da im se klinci uvlace u prljave politicke igrice.

vezano uz ove uniforme,
zar tebi nije zanimljiv detalj da vecina tih ljudi cije su se škole odlucile za te uniforme tvrdi da ih se, ili pitalo samo, dal su za ili protiv, ili ih se uopce ništa nije pitalo...dok npr. roditelji škola koje su protiv, govore kako ih se zvalo na roditeljske?
zar ti nije zanimljivo da, na upite roditelja, koji tvrde da su prevareni, nitko iz grada i škola ne odgovara...?
zar ti nije cudno da osim šturih informacija o uniformama u zg školama, nitko nigdje ne postavlja niti jedno od 1000000 pitanja koje te uniforme povlace sa sobom.?

ajde probajmo biti ozbiljni i realni,
nije li taj dio zagreba, gdje su se roditelji kao odlucili za uniforme, baš pogodno tlo da se provedu ovakve nebuloze, velika je vjerojatnost da ce tamo bar jedan dio roditelja biti za uniforme jer besplatno je ipak besplatno, drugi dio, možda nema za novine, treci nece imati petlje išta reci, cetvrti ceka da se za njegovo dijete izbori netko drugi, peti ce reagirati al, ga nitko nece doslovno shvatiti jer ipak je to bandiceva utvrda i, onda sutra kad u igri bude neki drugi dio grada, onda ce se prica ponoviti i...polako, nema lova al, ima uniformi koje ce na kraju placati i naši unuci.
tanita is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:19   #635
Danas sam u seniorovoj torbi nasla izvjestaj sa sastanka roditeljskog vijeca s ravnateljem.
U nasoj skoli je vise roditelja glasalo za uniforme nego protiv
Zagreb zapad

Ono sto cijenim jest da su napisali tocan broj vracenih i popunjenih listica te onih za i protiv.
I sto se raspravljalo o tehnickim poteskocama uvodjenja uniformi.
Npr kako ce izgledati, koliko ce ucenik toga dobiti, sto kad ih preraste, tko ce ih izmjeriti...

Ljuta sam ko pas
Ne razumijem kako itko moze biti za bacanje deset milijuna kuna u vjetar, kraj svega sto sami moramo nositi u skolu i kraj svega drugoga sto bi skolama bilo potrebnije.
I kako ne kuze da ce se placanje svakog slijedeceg broja prebaciti na njih.
I kako broj uniformi koji grad predvidi za pojedino dijete sigurno nece biti vise od 2, sto znaci da ce si ili sami platiti jos ili ce svaki dan prati to jebeno sranje
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:45   #636
Quote:
tanita kaže: Pogledaj post
edge, nema ovdje zdravog razuma jer kao što i sam kažeš, ne vjeruješ u teorije zavjere jer i sam znaš da su ti rubni dijelovi vecinski bandicevo biracko tijelo.
al, to nije baš tako...jer ne glasaju svi za nekoga, zato što je on taj netko, zato što se od njega imaju osobne koristi a, i da glasaju za doticnog to ne znaci da se slažu sa svim njegovim nebulozam i da ce dopustiti da im se klinci uvlace u prljave politicke igrice.

vezano uz ove uniforme,
zar tebi nije zanimljiv detalj da vecina tih ljudi cije su se škole odlucile za te uniforme tvrdi da ih se, ili pitalo samo, dal su za ili protiv, ili ih se uopce ništa nije pitalo...dok npr. roditelji škola koje su protiv, govore kako ih se zvalo na roditeljske?
zar ti nije zanimljivo da, na upite roditelja, koji tvrde da su prevareni, nitko iz grada i škola ne odgovara...?
zar ti nije cudno da osim šturih informacija o uniformama u zg školama, nitko nigdje ne postavlja niti jedno od 1000000 pitanja koje te uniforme povlace sa sobom.?

ajde probajmo biti ozbiljni i realni,
nije li taj dio zagreba, gdje su se roditelji kao odlucili za uniforme, baš pogodno tlo da se provedu ovakve nebuloze, velika je vjerojatnost da ce tamo bar jedan dio roditelja biti za uniforme jer besplatno je ipak besplatno, drugi dio, možda nema za novine, treci nece imati petlje išta reci, cetvrti ceka da se za njegovo dijete izbori netko drugi, peti ce reagirati al, ga nitko nece doslovno shvatiti jer ipak je to bandiceva utvrda i, onda sutra kad u igri bude neki drugi dio grada, onda ce se prica ponoviti i...polako, nema lova al, ima uniformi koje ce na kraju placati i naši unuci.
Tanita, ja sam iz tog kraja pa znam što govorim. Imam dvoje školaraca u školi koja je izglasala uniforme.
Znam kakvi su već godinama tamo rezultati izbora, od mjesnih odbora pa sve do državne razine, i znam kakav je većinski profil stanovništva, društveni, misaoni, svjetonazorski, kakav god hoćeš. Nisam gajio baš nikakvu nadu da će rezultati za uniforme biti drugačiji. Zato ne vjerujem u urote, naprosto poznajem ljude oko sebe. Plus, škola je javno objavila rezultate.
Anyway, već sam se dogovorio sa svojim klincima da nema šanse da jednu minutu provedu u uniformi, makar bili jedini u razredu. Znam da je praktički nemoguće da nam nabiju neke sankcije (dobro je napisao netko na prošloj stranici, jer već idući dan dolazim s inspekcijom, pravobraniteljicom i novinarima) i neću popustiti. Nemam nikakvu namjeru prihvatiti da mi susjedstvo (bili oni seljoberi, pijanci, budale, krkani, dotepenci ili vrhunski liječnici, intelektualci, purgeri, whoever) određuju kako će mi izgledati djeca. Naravno da škola mora imati pravila i norme koje su nužne za kvalitetno odvijanje nastave i prijenos znanja, ali uniforme s tim nemaju veze. To je za mene atak na osobne slobode. A to ne dopuštam.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:50   #637
Edge, i ja cu tako.
A mislim da ce nas biti jos.

Zapravo, mislim da to na kraju nece zazivjeti.
Nepopravljivi sam optimist
tisi is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 18:54   #638
Ćemo vas gledat na dalekovidnici :klap:

Ja jedva čekam da moj ne počne nosit uniforme osim ako ne ode u vojsku da malo izgradi karakter
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:14   #639
Quote:
Klodovik2 kaže: Pogledaj post

Ja jedva čekam da moj ne počne nosit uniforme osim ako ne ode u vojsku da malo izgradi karakter
Gle, jedine uniforme koje bih eventualno pristao da ih djeca furaju su one maskirne. Čemu čekati Kolindin ljetni vojni kamp. To ću predložiti ako bude kakav roditeljski sastanak. Zamjenska varijanta je bijela košulja, crvena marama i plava kapa.
the edge is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.02.2017., 19:18   #640
ja sam prva generacija koja nije bila pionir
joj kako sam tada plaka. sve pripremili, ja se pripremio za darove kad ono ćorak

će u primorskim školama bit mornarske uniforme? te bi z guštom odobrio
__________________
odveć rano zamoren životom samo čemer osjećam
- još vlastitija
Klodovik2 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:28.