Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 18.10.2016., 18:29   #41
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
A kaj su onda oni koji nemaju nikakvu nekretninu?

Jer samo malo, tu se postavlja teza da imovina nije faktor bogatstva? U kojem to svemiru?
Ako zarađuju na nekretnini onda nisu socijalnu slučajevi i njima se ne dijele socijale.

Kaj bi oni trebali napravit?
Prodat kuću i kupit manju kuću, pa onda opet manju sve dok ostanu bez svega?
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:30   #42
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Nepotpun prikaz stanja nije zbog toga nego iz nekih drugih metodoloskih razloga. Samo sto je o tome suvisno raspravljati kada to mnogi ne kuze aktivni na pdfu ekonomije, a kamoli na politici.

Ankete o dohotku i potrosnji obuhvacaju imputiranu rentu, tj iskljucuju prednost "besplatnog" stanovanja.
Problem je u krivoj interpretaciji siromastva jer lijepo pise da se radi o relativnom siromastvu. Veliki nedostatak tog pokazatelja je to sto je prag siromastva jednak za sva podrucja neke zemlje, a razina potrosackih cijena dobra i usluga nije posvuda ista.
Postoji i masa drugih pokazatelja siromastva u toj statistici koje bi trebalo uzimati u obzir.
U istraživanju se prvi put kao službeni dio statistike primjenjivala metoda procjene za mala područja, koja se temelji na kombiniranju podataka iz anketnih istraživanja s podacima popisa stanovništva, kućanstva i stanova iz 2011. godine.

Ukratko, ovo je anketa.
Blank Page is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:32   #43
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako zarađuju na nekretnini onda nisu socijalnu slučajevi i njima se ne dijele socijale.

Kaj bi oni trebali napravit?
Prodat kuću i kupit manju kuću, pa onda opet manju sve dok ostanu bez svega?
Kaj mi imamo 800,000 ljudi na socijali?
Blank Page is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:40   #44
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
U istraživanju se prvi put kao službeni dio statistike primjenjivala metoda procjene za mala područja, koja se temelji na kombiniranju podataka iz anketnih istraživanja s podacima popisa stanovništva, kućanstva i stanova iz 2011. godine.

Ukratko, ovo je anketa.
Znam da je anketa. Upravo sam o tome i pisao. Kod komentiranje statistike treba prouciti metodologiju i pojam imputirane rente. (za one koji tvrde da je posjedovanje nekretnine prednost)
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:43   #45
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Kaj mi imamo 800,000 ljudi na socijali?
Nemam pojma kolko imamo, ali kaj ti vrijedi velika kuća kad su ti primanja nula bodova
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:49   #46
Quote:
klapalo kaže: Pogledaj post
Znam da je anketa. Upravo sam o tome i pisao. Kod komentiranje statistike treba prouciti metodologiju i pojam imputirane rente. (za one koji tvrde da je posjedovanje nekretnine prednost)
Pa to i ja velim
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nemam pojma kolko imamo, ali kaj ti vrijedi velika kuća kad su ti primanja nula bodova
Pa ne bi se reklo da ih je 800,000.

E, a zakaj svi ti ljudi ne mogu dobit socijalu?
Blank Page is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 18:57   #47
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Pa to i ja velim
Pa ok...nema problema, nije mi problem niti da se ne slazemo.
klapalo is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 20:11   #48
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
E, a zakaj svi ti ljudi ne mogu dobit socijalu?
Zato kaj nisu potplatili komisiju koja dijeli socijale
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 20:21   #49
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Zato kaj nisu potplatili komisiju koja dijeli socijale
Zgodna dosjetka (nisam sarkastična), ali ne, nije razlog tomu to što 800,000 ljudi nije potplatilo komisiju.
Blank Page is online now  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 21:04   #50
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
Kuća od 300 kvadrata, gdje god bila, i kolko god vrijedila u odnosu na nekaj drugo u Hr ili svijetu, je i dalje imovina. Znatna. Mnogi ju na ovom svijetu nemaju.

I još k tome, uopće nije uzeto u obzir na kaj se ti dohoci troše. Jer netko ko je u najmu ili kreditu se može slikat sa svojim dohotkom u usporedbi s onim ko ima to riješeno, samo za početak.
a kuća od 300 kvadrata u kreditu u švicarcima
no kakve su to usporedbe?
netko tko je u najmu ili kreditu može se slikat
a netko tko je eto OK i nikome ništa nije dužan njega treba hebat?

osim toga
kuća košta
kroz 10 ili 20 godina ako računaš najam ili vlastita kuća (a koju kao ne plaćaš) dođe ti na isto
i to govorim iz vlastitog iskustva jer sam malo više od pola života živjela u stanu u zgradi a malo manje od pola života živim u kući.
A imam podosta desetljeća

Kuća treba slugu a ne gospodara
i to slugu za njegovo kompletno vrijeme i za financirati sve


Quote:
water strider kaže: Pogledaj post
Ljudi mozda imaju nekretninu od 300 kvadrata, međutim imati takvu nekretninu u Grubišnom polju ili na Korculi blize obali definitivno nije isto u slucaju ako si nezaposlen ili imas slabe prihode, u drugom slucaju definitivno ima puno vise mogucnosti da se sa tom kucom aktivno radi i zarađuje.
i u kojem stanju?
većinu njih je jeftinije srušiti nego adaptirati

davnih 70-tih moj mentačni sklop nije baš mogao shvatiti zašto ujak u Švici živi u iznajmljenom umjesto da uzme kredit i kupi nešto svoje jer mu je otprilike iznos bio tu negdje
a ako ti se baš više ne živi tu a nisi otplatio opet to lako riješiš - prodaš to kaj imaš, daš banci kaj je njihovo i još ti ostane

no, tam daju kredite , kao i u novom zelandu, ali ne kompletan iznos nego 70-80%. A mnogi se baš nisu trudili skupiti taj vlastiti dio.
na dalje - ipak je to Švica , tamo platiš najam i režije i - nemaš brige više oko ničega jer sve daljnje probleme vezane uz objekat rješava - vlasnik.

Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
A oni koji imaju 1500 kn penzije i parstotisuća na banci ili u čarapi? Kaj se ove ankete tiče, oni su siromašni. Jel.
i koliko takvih ima?
a ti buu kruha gladni od straha da ne buju imali novaca
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.10.2016., 21:33   #51
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
a kuća od 300 kvadrata u kreditu u švicarcima
no kakve su to usporedbe?
netko tko je u najmu ili kreditu može se slikat
a netko tko je eto OK i nikome ništa nije dužan njega treba hebat?

osim toga
kuća košta
kroz 10 ili 20 godina ako računaš najam ili vlastita kuća (a koju kao ne plaćaš) dođe ti na isto
i to govorim iz vlastitog iskustva jer sam malo više od pola života živjela u stanu u zgradi a malo manje od pola života živim u kući.
A imam podosta desetljeća

Kuća treba slugu a ne gospodara
i to slugu za njegovo kompletno vrijeme i za financirati sve
Ajmo opet: ti postavljaš tezu da imovina nije faktor bogatstva?

Pa jbt, treba javit našim "tajkunima" da se prijave na minimalac i to bu dovoljno da ih ti i Srebrni proglasite sirotinjom. Jer "imovina nije bitna".
Blank Page is online now  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 00:52   #52
Quote:
Blank Page kaže: Pogledaj post
E, a zakaj svi ti ljudi ne mogu dobit socijalu?
Zato jer ju ni ne traže očigledno.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 00:57   #53
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nemam pojma kolko imamo, ali kaj ti vrijedi velika kuća kad su ti primanja nula bodova
Ali zato imaš krov nad glavom i to svoj krov nad glavom, a to je nekakav temelj svega. Za ostalo ti se pobrine familija ili ti uskoči susjed, ako si dobar s njim. Nije baš da su takvi ljudi bez ikoga oko sebe. Nekako se snađu. Najgore je onima, koji uopće nemaju dom ili su ovisni o drugima, koji im onda gazduju.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 01:06   #54
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
i u kojem stanju?
većinu njih je jeftinije srušiti nego adaptirati
Da je samo do novaca, taj problem bi bio riješen, ali radi se o ljudima, koji se iz nekih drugih razloga ne žele iseliti iz takvih kuća, kakve god da jesu.
klokanovac is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 08:03   #55
Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Nemam pojma kolko imamo, ali kaj ti vrijedi velika kuća kad su ti primanja nula bodova
Ali zato imaš krov nad glavom i to svoj krov nad glavom, a to je nekakav temelj svega. Za ostalo ti se pobrine familija ili ti uskoči susjed, ako si dobar s njim. Nije baš da su takvi ljudi bez ikoga oko sebe. Nekako se snađu. Najgore je onima, koji uopće nemaju dom ili su ovisni o drugima, koji im onda gazduju.
istina je da se ima krov nad glavom i da nisi na cesti i nemaš drugo gazdu osim sebe samoga


Quote:
klokanovac kaže: Pogledaj post
Quote:
twistdrum kaže: Pogledaj post
i u kojem stanju?
većinu njih je jeftinije srušiti nego adaptirati
Da je samo do novaca, taj problem bi bio riješen, ali radi se o ljudima, koji se iz nekih drugih razloga ne žele iseliti iz takvih kuća, kakve god da jesu.
pišemo o kućama koje su prazne diljem Hrvatske i za koje se tu piše kak ih treba prodati

ova tvoja dva posta su kontradiktorna

s jedne strane pišeš kak se ljudi ne žele iseliti iz trošnih kuća a s druge strane kad imaš ikakvu - imaš krov nad glavom
__________________
A.Gotovina "U svemu, i u slobodi, postoji - disciplina." 05.08.2020.
twistdrum is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 09:20   #56
Quote:
Srebrni-medvjed kaže: Pogledaj post
Ako zarađuju na nekretnini onda nisu socijalnu slučajevi i njima se ne dijele socijale.

Kaj bi oni trebali napravit?
Prodat kuću i kupit manju kuću, pa onda opet manju sve dok ostanu bez svega?
ma 'ajde?
kako bi to bila lijepa stavka na računu soc službi, da kojim slučajem ima veze sa stvarnim životom.
Dlapek is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 14:45   #57
Quote:
ivan.iv kaže: Pogledaj post
kako pokrenuti ovu zemlju a da se siromašan udio stanovnika ne povečava?
Oduzeti imovinu ljudima koji su je nelegalno stekli.
Opsidijan is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 16:32   #58
Quote:
Dlapek kaže: Pogledaj post
ma 'ajde?
kako bi to bila lijepa stavka na računu soc službi, da kojim slučajem ima veze sa stvarnim životom.
a čuj, da zakon ima veze sa realnosti to bi bilo jako lijepo.

ali ako netko diže pare na svom apartmanu i pređe određenu cifru zarade, mora platit porez i ne računa se ko socijalni slučaj
__________________
Čovjek nije drvo, i vezanost je njegova nesreća, oduzima mu hrabrost, umanjuje sigurnost. Vežući se za jedno mjesto čovjek prihvata sve uslove, čak i nepovoljne, i sam sebe plaši neizvjesnošću koja ga čeka. Promjena mu liči na napuštanje, na gubitak uloženog, neko drugi će zaposjesti njegov osvojeni prostor, i on ce počinjati iznova. Ukopavanje je pravi početak starenja, jer je čovjek mlad sve dok se ne boji da započinje. Ostajući, čovjek trpi ili napada. Odlazeći, čuva slobodu, spreman je da promijeni mjesto i nametne uslove. Kuda i kako da ode? (Derviš i smrt, Meša Selimović)
Srebrni-medvjed is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 17:03   #59
Quote:
dk1 kaže: Pogledaj post
e jebiga sad
evo ti kuća od 300 kvadrata koja vrijedi kao stan od 34

a onda još imaš ovo
http://nekretnine-hrvatska.com.hr/pr...d=43724&lng=hr

ko talijanska kuhinja malo boljeg purgera....
Gle...ako netko moze dobiti za kucu u Badljevini 75,000 eura...sa tim se parama moze preseliti u Zagreb,kupiti lijep stan u solidnom dijelu grada i rijesiti svoje egzistencijalno pitanje.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.10.2016., 23:14   #60
Quote:
Opsidijan kaže: Pogledaj post
Oduzeti imovinu ljudima koji su je nelegalno stekli.
sve je bilo po zakonu...
__________________
divim se zalasku svoje pameti
zalazak pameti is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 18:25.