Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 24.12.2016., 19:16   #41
Iako treba istaknuti kako je Racanova vlada zakuhala sranje
Diskutant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:17   #42
na ovakav ishod se upozoravalo, ali crveni kmeri su glumili "zaštitu nacionalnih interesa" i išli glavom kroz zid. Ionako su znali da neće biti na vlasti kada ovaj debakl dođe na naplatu.
odurni_gad is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:20   #43
di je sad ona sinjska toljaga bulj
milko84 is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:21   #44
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Ne znam vidiš li grešku u rezoniranju?
Kupujemo dug države koja radi i ovaj cirkus oko INA-e. Jednostavno je blesavo tolika sredstva paliti u državne obveznice Hrvatske.
Ulagati u obveznice, ali i u dionice u puno većoj mjeri....samo ne one INA-e koja je smrtno bolesna tvrtka.

Zabrinjavaju ove namjere, a i činjenica da HNS podržava prijedlog.
Puno novca, a ispada da bi građani riskirali da opet neki Sanader napravi isto sranje.
Mirovinski fondovi imaju sad i mogučnost ulaganja u dionice a ti biraš razinu rizika...
Rađe nek moj fond uzima godišnje 4-5% na obaveznicama nego jedne godine 30% na dionicama a sljedećih 5 ima minus od 7-8 % godišnje na istima....
Pazi braniteljski fond je imao dionice INE i šta smo mi branitelji dobili od toga ....
Ono kaj visi prek 22...
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:22   #45
Quote:
elninjo7 kaže: Pogledaj post
A kroz iduće destljeće će ići sve niže i niže. Transport se elektrificira i dolaze samovozeći atomobili. Da je samo riječ o eletrifkaciji samo po sebi to ne bi toliko problem stvorilo prodavačima goriva jer bi trebalo puno vremena sa se sve transformira, ali kad dodaš činjenicu da će tvrtke poput ubera moći stvoriti flote samovezećih el.automobila koji neće morati biti parkirani preko 90% vremena i veća će im biti iskorištetnost vrlo brzo i naglo će oslabiti tvrtke poput INE.

Aposolutno nema nikakave logike kupnja INE, jedina logična odluka je prodaja ostatka paketa. Ovo je veleizdaja u rangu Sanadera.
Nadam se prosvjedima.
ti si svjetan da govoriš o relacijama od 10 godina, a plenky jedino zanima kako izdžati do 2019 i onda bijeg u eu komisiju
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:22   #46
Quote:
Diskutant kaže: Pogledaj post
Iako treba istaknuti kako je Racanova vlada zakuhala sranje
Eto nije digo trebalo da saznamo ko je kriv.....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:23   #47
Quote:
Winter Snake kaže: Pogledaj post
Nekako mislim da bi u tom otkupu mogli sudjelovati mirovinci i HEP. Ne vjerujem da je Plenković ovo rekao napamet.
Očito se ova pripremalo dulje vrijeme.
Naravno da će je država otkupiti da bi je vrlo brzo stavila u prodaju. Valjda će drugi puta biti pametniji i neće je prodati "strateškom partneru" u vidu vlade druge države.
cave troll is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:27   #48
ispada da je plenković treći predjednik hdz kojem je INA omča oko vrata
__________________
bolja kobra u džepu nego piton u gaćama
Pulgasari is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:28   #49
Jedno glupo pitanjce........ gdje je odluka arbitražnog suda?
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:28   #50
Quote:
cave troll kaže: Pogledaj post
Očito se ova pripremalo dulje vrijeme.
Naravno da će je država otkupiti da bi je vrlo brzo stavila u prodaju. Valjda će drugi puta biti pametniji i neće je prodati "strateškom partneru" u vidu vlade druge države.
Pa jesmo se bunili kad su Hernadiju ukinuli Interpolovu tjeralicu...Nismo i samim tim smo priznali da ni mi sami ne priznajemo presudu oko ine hrvatskog suda....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:31   #51
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Jedno glupo pitanjce........ gdje je odluka arbitražnog suda?
Pa vjerovatno u Vladi
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:31   #52
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Eto nije digo trebalo da saznamo ko je kriv.....


samo kazem da su pokojni Racan i ekipa zakuhali sranje,a sto se tice toga da je Plenkoviceva vlada donijela odluku tesko se ne nasmijati no dobro
to kao da Hajduk objavi da je odlucio kupiti Messija na stranu sve ono zbog cega je nemoguce realizirati taj transfer
pa Madari mogu skinuti hlace i reci Plenkiju da po vlastitom odabiru izabere guz jer ce oni te dionice recimo prodati Rusima a nas ko jebe jel
Diskutant is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:33   #53
Quote:
Blinko Black kaže: Pogledaj post
Znači Vlada je donijela odluku za otkup dionica. za 2 milijarde mora otkupiti obveznice od cca 2.2 milijarde sa rokom otplate od 20-30 godina, plaćati kamate da od 4-7% godišnje, preuzeti na sebe obnavljanje infrastrukture i dugoročne obveze.
damn ... pa bolje je napraviti novih 5 naftnih korporacija
Ovo je brutalno silovanje hrvatskog proračuna i naroda.
i onda će za par godina reći da nije dobro da država ima toliki udio u kompanijama i da treba dio dionica prodati - pazite kaj vam kažem
__________________
Confluence of sounds
manchild is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:34   #54
Quote:
koka36 kaže: Pogledaj post
Pa vjerovatno u Vladi
Ne znam baš.... kažu da su danas dobili obavijest od svog pravnog zastupnika (il tako nekako).
A Mađari već sve znaju, da ćemo otkupit jel....
Čudan tajming, i sve.
__________________
and guess what ... I'm just fine ... :lol:
↑ click ↑
malčica is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:34   #55
Quote:
Diskutant kaže: Pogledaj post
samo kazem da su pokojni Racan i ekipa zakuhali sranje,a sto se tice toga da je Plenkoviceva vlada donijela odluku tesko se ne nasmijati no dobro
to kao da GNK Dinamo objavi da je odlucio kupiti Messija na stranu sve ono zbog cega je nemoguce realizirati taj transfer
pa Madari mogu skinuti hlace i reci Plenkiju da po vlastitom odabiru izabere guz jer ce oni te dionice recimo prodati Rusima a nas ko jebe jel
A gle lažeš da je Raćan zakuhao sranje ali to vama domoljubima ne smeta da to i dalje tvrdite kako bi opravdali lopove iz HDZ-a....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:34   #56
Quote:
frane2110 kaže: Pogledaj post
Most je srušio Karamarka zbog toga što je on htjeo dogovor i da se prekine arbitraža. Hvala MOST-u koji se protivio Tomislavu Karamarku kad je apelirao da se postigne dogovor mimo suda i Vladi Zorana Milanovića koja je arbitražu i započela! Ovaj božićni "poklon" platit će hrvatski porezni obveznici.



Arbitražni sud je odlučio da ponuđeni dokazi nisu dovoljni da dokažu da su ugovori sklopljeni 2009. godine nastali kao plod koruptivnih aktivnosti te da ih je stoga odbio poništiti.
Šteta što nisi tako kokodakao kad je Stier odblokirao pregovore Srbiji.
__________________
..Tako je dirljiva ta briga neutralnih objektivnih i zabrinutih treba pregovarati za Ukrajinu, rastopim se od te empatije.
Roy is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:36   #57
Quote:
manchild kaže: Pogledaj post
i onda će za par godina reći da nije dobro da država ima toliki udio u kompanijama i da treba dio dionica prodati - pazite kaj vam kažem
Pa naravno da bu je morali prodati, INA samostalno nema baš nikakvu budućnost
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:39   #58
Uostalom ne moraju ni kupovati sve dionice. Mogu jednostavno donijeti odluku da količina dionica ne znači i ekvivalentna upravljačka prava. Takvo što ima npr. ENI, a i Mađari su takvom odlukom zeznuli Ruse.
A što se tiče cijene energenata nije problem u 40$. Takva cijena je bila dugo vremena i pridobivanje nafte bilo je isplativo. Međutim rastom cijene nafte na preko 100$ (sjećate se famoznog oil pika) poskupilo je sve vezano za taj sektor. Npr. cijene softwarea skočile su 5-6 puta, klinaši su počeli zarađivati kao supervisori i sve je pratilo trend povećanja cijena. Cijene nafte su pale, ali ne i one servisnih kompanija i pratećih industrija. Međutim i njima je jasno da ovako više ne ide pa se i tu cijene lagano korigiraju. 40$ bit će sasvim OK kada se to stabilizira. Uz današnje tehnologije to je sasvim korektna cijena gdje se ostvaruje profit. A vjetar, sunce i ostali energenti budućnosti još uvijek su energenti budućnosti. Da se lijepo zaraditi na nafti i plinu dok to ne zaživi.
malinko is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:40   #59
Quote:
malčica kaže: Pogledaj post
Ne znam baš.... kažu da su danas dobili obavijest od svog pravnog zastupnika (il tako nekako).
A Mađari već sve znaju, da ćemo otkupit jel....
Čudan tajming, i sve.
Pa eto javio im advokat da su pušing...
Nuje to sud da dobiješ presudu nego arbitraža koja stranama dostavlja mišljenje koje u biti nije obavezujuče za suprostavljene strane...
Mi i nakon ovoga možemo na sudu pokušati osporiti ugovor ali je uspjeh tužbe minimalan....
__________________
Ja sam mentalni uhljeb..
koka36 is online now  
Odgovori s citatom
Old 24.12.2016., 19:43   #60
Quote:
malinko kaže: Pogledaj post
Uostalom ne moraju ni kupovati sve dionice. Mogu jednostavno donijeti odluku da količina dionica ne znači i ekvivalentna upravljačka prava. Takvo što ima npr. ENI, a i Mađari su takvom odlukom zeznuli Ruse.
A što se tiče cijene energenata nije problem u 40$. Takva cijena je bila dugo vremena i pridobivanje nafte bilo je isplativo. Međutim rastom cijene nafte na preko 100$ (sjećate se famoznog oil pika) poskupilo je sve vezano za taj sektor. Npr. cijene softwarea skočile su 5-6 puta, klinaši su počeli zarađivati kao supervisori i sve je pratilo trend povećanja cijena. Cijene nafte su pale, ali ne i one servisnih kompanija i pratećih industrija. Međutim i njima je jasno da ovako više ne ide pa se i tu cijene lagano korigiraju. 40$ bit će sasvim OK kada se to stabilizira. Uz današnje tehnologije to je sasvim korektna cijena gdje se ostvaruje profit. A vjetar, sunce i ostali energenti budućnosti još uvijek su energenti budućnosti. Da se lijepo zaraditi na nafti i plinu dok to ne zaživi.
Odlično. Koliko godina Ina mora ostvarivati čistu dobit i u kojem iznosu da bi se isplatio otkup?
Blinko Black is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 22:44.