Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.01.2017., 23:45   #1
Bolnicki karton

Pozdrav ,
Trazila sam slicnu temu medutim nisam nasla pa bih vas molila ako imate saznanja o mome pitanju.
Naime namjeravam pokrenuti tuzbu protiv bolnice , odvjetnik mi je rekao da idem do bolnice po svoj bolnicki karton. Danas sam otisla na odjel i sestra mi je nakon upita rekla da oni to nemaju i da imam otpusno pismo . Rekla sam da ne prica apsurdne stvari da normalno da moraju imati evidenciju o mojem stanju tokom provedenog vremena na lijecenju u bolnici i da nije isto otpusno pismo i cijela evidencija u kartonu.Zatim je rekla da ona to ne moze vec da se nadem s doktorom da mi on odobri sta mi zeli dati. Shvatila sam da se izmotava jer mjenja pricu.
E sada me zanima da li ja imam pravo uzeti svoj karton ili stvarno cu morati ici sudskim procesom do njega?
Hvala
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.01.2017., 23:59   #2
Ne znam odgovor, ali pitaj u udrugama pacijenata. Znam da je ona Đula Sunara uvijek djelovala kao profesionalac.

A da prvo pošalješ upit, pismenu molbu na bolnicu? Prije suda?

Pročitaj Zakon o pravima pacijenata, raspitaj se malo okolo...

Tek sad vidim da imaš i odvjetnika. Pa on sigurno zna što i kako.
Brusina75 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 01:08   #3
Quote:
Brusina75 kaže: Pogledaj post
Ne znam odgovor, ali pitaj u udrugama pacijenata. Znam da je ona Đula Sunara uvijek djelovala kao profesionalac.

A da prvo pošalješ upit, pismenu molbu na bolnicu? Prije suda?

Pročitaj Zakon o pravima pacijenata, raspitaj se malo okolo...

Tek sad vidim da imaš i odvjetnika. Pa on sigurno zna što i kako.
Probala sam malo googlat al nista korisno na kraju.
Pismeno neznam sto bih bas postigla osim isto sto su mi i rekli jer je ocito da izbjegavaju. Osim toga to bi potrajalo a ja nemam zivaca s njima se natezat.
Jedino jos mogu u toj udruzi.

Odvjetnik mi je reko da oni ne mogu sami osobno al da bih ja trebala dobit jer je to moja osobna stvar. Ali da ako nedaju da cemo trazit od suda kada ce spor vec krenuti , onda naravno moraju dati.

Otvorila sam temu pa mozda netko ima iskustva sa slicnim pa moze mi dati neku informaciju
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 21:52   #4
Zakon o pravima pacijenata. Imaš pravo dobiti fotokopiju svog kartona, tražit će te da platiš troškove fotokopiranja. Uputi pismeni zahtjev, vidi točno kojim je to člankom Zakona regulirano i pozovi se na taj članak. Obavezno urudžbiraj (osobno predavanje, dobiješ na svoj primjerak zahtjeva pečat da su zaprimili). Znači ne ideš više na odjel, nego u upravu bolnice.
lahor is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.01.2017., 23:46   #5
Quote:
lahor kaže: Pogledaj post
Zakon o pravima pacijenata. Imaš pravo dobiti fotokopiju svog kartona, tražit će te da platiš troškove fotokopiranja. Uputi pismeni zahtjev, vidi točno kojim je to člankom Zakona regulirano i pozovi se na taj članak. Obavezno urudžbiraj (osobno predavanje, dobiješ na svoj primjerak zahtjeva pečat da su zaprimili). Znači ne ideš više na odjel, nego u upravu bolnice.
Danas sam bila isla kod doktora na odjel po karton koji mi naravno nije dao vec je napisao ukratko o operaciji na papir sto naravno nije to to.
Pokusati cu svakako ovako kako ste rekli jer znam da po zakonu imam pravo uzeti i vidjeti sve sto pise u bolnickom kartonu.
Sutra cu sve to pokusati rjesiti i osobno uruciti. Nadam se da nece biti problema , jer mi ih je vec dosta.
Hvala puno na savjetu
ady- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:06.