Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika > Blisko politici

Blisko politici Teme povezane s politikom koje ne spadaju pod ostale podforume

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 13.02.2017., 17:01   #61
nesposobni imaju sposobnost da onesposobe sposobne
babunovich is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:05   #62
Quote:
babunovich kaže: Pogledaj post
nesposobni imaju sposobnost da onesposobe sposobne
Jer je to sve po zakonu !
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:08   #63
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Ovo je jedini točan dio teksta još jednog desnog korifeja forumske rasprave.
Za razliku od ostalih učesnika u ovoj raspravi koji ushićeno čekaju da pročitaju najnovija dostignuća prof. dr. Đikića u nekom od svjetskih znanastvenih časopisa, eto, baš ja odskačem. Mora netko.

Čovjek fino napisao:
Prošli tjedan primio sam e-mail rektorice Goethe Sveučilišta u Frankfurtu na Majni, prof. dr. Birgitte Wolff, kojim me obavještava o značajnim ulaganjima i razvoju projekata na tom Sveučilištu. U svom e-mailu ističe da će napraviti sve moguće da me zadrži u Frankfurtu kako ne bih prešao na novu poziciju u Kaliforniji. U isto vrijeme jedan Hrvat me prijavio tom istom Sveučilištu tvrdeći da činim nečasna djela i nanosim štetu javnim radom u Hrvatskoj. Goethe Sveučilište je prijavu razmotrilo i brzo odbacilo kao neutemeljenu.

Da ne odlazi u Frankfurt, otišao bi u Kaliforniju.

I čemu onda laž i mimikrija ?
Ako je vrhunski znanstvenik ne znači da se moramo praviti glupi i ne primjetiti kada laže o nečemu.
Odlazi zbog svoje guzice i svoje karijere.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:13   #64
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Odlazi zbog svoje guzice i svoje karijere.
Svetac i mučenik.
Revolucion is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:15   #65
:kakvidebili majkosveta:

Za plagiranjem diplomskoga rada dobija se mjesto potpredsjednika Sabora RH, a plagiranjem doktorske disertacije, nagrađeni ste mjestom ministra znanosti i obrazovanja.

I onda se usude govoriti o nekom postupku X osobe Y koje s navedenim gore nema doticaja, veze i sl.






__________________
" Stupid people do stupid things. Smart people outsmart each other, then themselves." - " The more wisdom you attain and the more conscious you become the crazier you will appear to others. "
Usuditi se je cijena napretka.
john newman is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:20   #66
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Za razliku od ostalih učesnika u ovoj raspravi koji ushićeno čekaju da pročitaju najnovija dostignuća prof. dr. Đikića u nekom od svjetskih znanastvenih časopisa, eto, baš ja odskačem. Mora netko.

Čovjek fino napisao:
Prošli tjedan primio sam e-mail rektorice Goethe Sveučilišta u Frankfurtu na Majni, prof. dr. Birgitte Wolff, kojim me obavještava o značajnim ulaganjima i razvoju projekata na tom Sveučilištu. U svom e-mailu ističe da će napraviti sve moguće da me zadrži u Frankfurtu kako ne bih prešao na novu poziciju u Kaliforniji. U isto vrijeme jedan Hrvat me prijavio tom istom Sveučilištu tvrdeći da činim nečasna djela i nanosim štetu javnim radom u Hrvatskoj. Goethe Sveučilište je prijavu razmotrilo i brzo odbacilo kao neutemeljenu.

Da ne odlazi u Frankfurt, otišao bi u Kaliforniju.

I čemu onda laž i mimikrija ?
Ako je vrhunski znanstvenik ne znači da se moramo praviti glupi i ne primjetiti kada laže o nečemu.
Odlazi zbog svoje guzice i svoje karijere.
Nisi ništa razumio. Kao što sam i napisao. Đikić IONAKO živi u frankfurtu gdje je redoviti profesor, dobio je ponudu iz US. On ovdje u splitu ima labos sa suradnicima koji rade na njegovim projektima i uz to i predaje na sveučilištu. Dobri znanstvenici poput njega vode više labosa. On zatvara labos, zatvara projekte koji su se ovdje radili, neće više predavati, neće više financirati doktorande i troškove njihovih istraživanja, ljudi koji su tu radili u tom labosu više neće raditi jer se labos zatvara, nema više opreme.......da nastavim ili ti je sad jasnije?
__________________

“Religion was invented when the first con man met the first fool.” Mark Twain
kumek is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:28   #67
Jedan bosanac manje u hrvatskoj, što ima veze, ostvaruje se mokri san od puno vas koji serete ovdje sada.
Doze is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:38   #68
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nisi ništa razumio. Kao što sam i napisao. Đikić IONAKO živi u frankfurtu gdje je redoviti profesor, dobio je ponudu iz US. On ovdje u splitu ima labos sa suradnicima koji rade na njegovim projektima i uz to i predaje na sveučilištu. Dobri znanstvenici poput njega vode više labosa. On zatvara labos, zatvara projekte koji su se ovdje radili, neće više predavati, neće više financirati doktorande i troškove njihovih istraživanja, ljudi koji su tu radili u tom labosu više neće raditi jer se labos zatvara, nema više opreme.......da nastavim ili ti je sad jasnije?
Jebes karijeru koju nitko ne more plagirati.
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:42   #69
Quote:
kumek kaže: Pogledaj post
Nisi ništa razumio. Kao što sam i napisao. Đikić IONAKO živi u frankfurtu gdje je redoviti profesor, dobio je ponudu iz US. On ovdje u splitu ima labos sa suradnicima koji rade na njegovim projektima i uz to i predaje na sveučilištu. Dobri znanstvenici poput njega vode više labosa. On zatvara labos, zatvara projekte koji su se ovdje radili, neće više predavati, neće više financirati doktorande i troškove njihovih istraživanja, ljudi koji su tu radili u tom labosu više neće raditi jer se labos zatvara, nema više opreme.......da nastavim ili ti je sad jasnije?
Ne razumijem što ti nije jasno.

Sve je čovjek sam napisao, vrlo jasno i jednostavno.
Sveučilište ulaže značajna sredstva za projekte na tom istom sveučilištu.
Zauzvrat, sveučilište očekuje značajan angažman.
Ne na splitskom sveučilištu, nego kod sebe.

Automatski otpadaju predavanja na splitskom sveučilištu i njegovi labosi u Splitu. Pa nisu Nijemci vesla sisali.
Evo ti novci a ti, kad i ako stigneš, potroši malo. U redu je. Nama je čast da baš ti Đikiću malo potrošiš naših novaca.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:46   #70
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Ne razumijem što ti nije jasno.

Sve je čovjek sam napisao, vrlo jasno i jednostavno.
Sveučilište ulaže značajna sredstva za projekte na tom istom sveučilištu.
Zauzvrat, sveučilište očekuje značajan angažman.
Ne na splitskom sveučilištu, nego kod sebe.

Automatski otpadaju predavanja na splitskom sveučilištu i njegovi labosi u Splitu. Pa nisu Nijemci vesla sisali.
Evo ti novci a ti, kad i ako stigneš, potroši malo. U redu je. Nama je čast da baš ti Đikiću malo potrošiš naših novaca.
Zakljucak je sto?

Djikic je potencirao aferu s Barisicem zato da bi se otarasio manje profitabilnog hrvatskog sveucilista zarad vece karijere/novaca?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:48   #71
Nije bitno što je otišao jedan (vrhunski) znanstvenik.

Bitnije je da je otišao jedan (jugo)ljevičar.


Prijoriteti na mjestu.

Ionako samo troši državne novce s nekakvim glupim laboratorijima.
lijencina1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:50   #72
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Ne razumijem što ti nije jasno.

Sve je čovjek sam napisao, vrlo jasno i jednostavno.
Sveučilište ulaže značajna sredstva za projekte na tom istom sveučilištu.
Zauzvrat, sveučilište očekuje značajan angažman.
Ne na splitskom sveučilištu, nego kod sebe.

Automatski otpadaju predavanja na splitskom sveučilištu i njegovi labosi u Splitu. Pa nisu Nijemci vesla sisali.
Evo ti novci a ti, kad i ako stigneš, potroši malo. U redu je. Nama je čast da baš ti Đikiću malo potrošiš naših novaca.
I onda je čekao ovu afericu jer nije jednostavno mogao reči:'Čujte, bilo mi je drago, ali tamo mi nude sredstva i uvjete. Očekuju angažman pa više neću moči ovdje...'

Da te citiram
Ne razumijem što ti nije jasno.
Corduroy is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:52   #73
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Zakljucak je sto?

Djikic je potencirao aferu s Barisicem zato da bi se otarasio manje profitabilnog hrvatskog sveucilista zarad vece karijere/novaca?
Već sam dvaput napisao.
Prof. dr. Đikić odlazi jer su mu ponuđeni uvjeti i projekti koje ne može dobiti kod nas. I on prihvatio. Kao što bi prihvatili svi mi. Ili barem ja.

Čemu laž da odlazi zbog rektora, premijera i druge idiotarije koje je nadrobio u pismu.
Odlazi zbog svoje guzice. Ende.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:58   #74
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Za razliku od ostalih učesnika u ovoj raspravi koji ushićeno čekaju da pročitaju najnovija dostignuća prof. dr. Đikića u nekom od svjetskih znanastvenih časopisa, eto, baš ja odskačem. Mora netko.

Čovjek fino napisao:
Prošli tjedan primio sam e-mail rektorice Goethe Sveučilišta u Frankfurtu na Majni, prof. dr. Birgitte Wolff, kojim me obavještava o značajnim ulaganjima i razvoju projekata na tom Sveučilištu. U svom e-mailu ističe da će napraviti sve moguće da me zadrži u Frankfurtu kako ne bih prešao na novu poziciju u Kaliforniji. U isto vrijeme jedan Hrvat me prijavio tom istom Sveučilištu tvrdeći da činim nečasna djela i nanosim štetu javnim radom u Hrvatskoj. Goethe Sveučilište je prijavu razmotrilo i brzo odbacilo kao neutemeljenu.

Da ne odlazi u Frankfurt, otišao bi u Kaliforniju.

I čemu onda laž i mimikrija ?
Ako je vrhunski znanstvenik ne znači da se moramo praviti glupi i ne primjetiti kada laže o nečemu.
Odlazi zbog svoje guzice i svoje karijere.
Vidi se da blage veze nemate. Djikic "odlazi" iz RH na nacin da nece vise biti gostujuci prof u Splitu i voditi tamo labos za istrazivanje tumora. U Splitu je sve honorare tamo zaradjene davao za studente istog tog fakulteta. Zaposlen je u Frankfurtu, sad je godinu dana u Kaliforniji, Goethe ga zeli zadrzati, tako da on i slavu i novce i karijeru vec odavno ima i bez pozicije u Splitu na kojoj je volontirao, gdje je dovlacio projekte i pomogao da se labos stavi na noge. Tako da se njemu u zivotu ovim nista ne mijenja, ali Split gubi. Nista ne kaze, sve je iz pisma jasno ako zelis citati.
bystanderica is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:59   #75
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
Zakljucak je sto?

Djikic je potencirao aferu s Barisicem zato da bi se otarasio manje profitabilnog hrvatskog sveucilista zarad vece karijere/novaca?
Page hoće reći da bi on otišao svakako, radi novca i koječega, a ova afera s Barišićem da mu je samo dobro uletila kao "izlika".

Osim što taj argument nema smisla ,jer ako mu je stalo do novca onda ne bi godinama ulagao i donirao u najrazlicitije stvari ovdje.

Kroz obrazovanje sam imao priliku čuti predavanja i Puljka i Đikića i Primorca; i mogu reći da je, ako ništa drugo , iz perspektive studenata šteta što takva osoba odlazi.
To što većina ljudi ili ne zna tko je on ili ne zna čime se bavi, ne znači da je njegov doprinos tom društvu nepostojeći.
Rok is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 17:59   #76
Taj Djikic se ionako svadio sa pola svojih kolega...
Nadam se da ce samo prestati vise gnjaviti javnost sa nekakvim navodnim plagijatima ili jos gore ( tu sam prestao uopce pratiti temu ) autoplagijatima.
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 18:03   #77
Quote:
Page kaže: Pogledaj post
Već sam dvaput napisao.
Prof. dr. Đikić odlazi jer su mu ponuđeni uvjeti i projekti koje ne može dobiti kod nas. I on prihvatio. Kao što bi prihvatili svi mi. Ili barem ja.

Čemu laž da odlazi zbog rektora, premijera i druge idiotarije koje je nadrobio u pismu.
Odlazi zbog svoje guzice. Ende.
I vau, onda je Djikic spalio sve mostove sa lokalnom dzibrom, koja dzibra financira sve one s kojima ce Djikic ikada moci uspostaviti bilo kakav profesionalni kontakt. I lokalna dzibra onda krklja.

Je.sigurno Djikic u svome znanstvenome vijeku nije navikao razgovarati s takvima.

Zdrav razum govori da nije postojao razuman razlog zasto bi covjek odsjekao suradnju. Ima rezervni, dobar izlaz, Hrvatska je nastavila sa raznim Barisicima, i Bosanac rek'o"cao dovidjao, ja smrdao, Bare vam se svidjao dokle plagirao".
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 18:04   #78
Quote:
ruka-slave kaže: Pogledaj post
I vau, onda je Djikic spalio sve mostove sa lokalnom dzibrom, koja dzibra financira sve one s kojima ce Djikic ikada moci uspostaviti bilo kakav profesionalni kontakt. I lokalna dzibra onda krklja.

Je.sigurno Djikic u svome znanstvenome vijeku nije navikao razgovarati s takvima.

Zdrav razum govori da nije postojao razuman razlog zasto bi covjek odsjekao suradnju. Ima rezervni, dobar izlaz, Hrvatska je nastavila sa raznim Barisicima, i Bosanac rek'o"cao dovidjao, ja smrdao, Bare vam se svidjao dokle plagirao".
Ima, jednostavno lik je dobio neko sitno priznanje vani pa pomislio da je uhvatio boga za bradu i da je iznad svih ostalih.
Uobicajeno ponasanje u Hrvata...jos kada se spoji sa time da je ionako znao da odlazi.....pa sto nebi kenjao po kolegama.

uostalom sto taj lik nije svojevremeno kenjao protiv Primorca? Hoce centrala jednom da pogrijesi...ali dvaput?
__________________
Uostalom...smatram da ZAMP treba pohapsiti.
u prolazu is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 18:19   #79
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Page hoće reći da bi on otišao svakako, radi novca i koječega, a ova afera s Barišićem da mu je samo dobro uletila kao "izlika".

Osim što taj argument nema smisla ,jer ako mu je stalo do novca onda ne bi godinama ulagao i donirao u najrazlicitije stvari ovdje.

Kroz obrazovanje sam imao priliku čuti predavanja i Puljka i Đikića i Primorca; i mogu reći da je, ako ništa drugo , iz perspektive studenata šteta što takva osoba odlazi.
To što većina ljudi ili ne zna tko je on ili ne zna čime se bavi, ne znači da je njegov doprinos tom društvu nepostojeći.
Mala korekcija.
Nigdje nisam spominjao novac. Ne mislim da mu je novac ikakav pokretač. Kao redoviti profesor Medicinskog fakulteta Sveučilišta Goethe u Frankfurtu mislim da ima itekako visoka primanja koja sigurno (uz ostale beneficije koje idu s tim položajem) mogu zadovoljiti njegove potrebe, višestruko.

Ali postoji jedan drugi pokretač koji mu ne ide na ruku. Godine. Ima 51 godinu, njegov znanstveni vrhunac prolazi. Sada je na nekom optimumu intelekta i iskustva.
Što napravi u sljedećih 5-6 godina, to je to.

Zato je normalno i logično da ide gdje ima najbolje uvjete.

Ali nije fer i bezobrazno je da za svoj odlazak koristi dnevnopolitičku situaciju i lažne izgovore.
Koji mu, uostalom, ni ne trebaju.
Page is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.02.2017., 18:21   #80
Quote:
Rok kaže: Pogledaj post
Page hoće reći da bi on otišao svakako, radi novca i koječega, a ova afera s Barišićem da mu je samo dobro uletila kao "izlika".

Osim što taj argument nema smisla ,jer ako mu je stalo do novca onda ne bi godinama ulagao i donirao u najrazlicitije stvari ovdje.

Kroz obrazovanje sam imao priliku čuti predavanja i Puljka i Đikića i Primorca; i mogu reći da je, ako ništa drugo , iz perspektive studenata šteta što takva osoba odlazi.
To što većina ljudi ili ne zna tko je on ili ne zna čime se bavi, ne znači da je njegov doprinos tom društvu nepostojeći.
Djikic je deset- petnaest godina investiaro svoj rad i novac u Hrvatsku.

Mozemo mi reci da se on vjezbao na nama, pa je u tome bio njegov interes, ali recite, koliko znanstvenika se "vjezba"nad nasim ljudima osim NATOa.

Kako ja vidim, Djikic nije stavljao sva jaja u jednu kosaru. Dapace, vrlo je lako moguce da je Split bio samo jedan od poligona za isprobavanje razlicitih varijanti pristupa istrazivanju i predavanju te odabir buducih kadrova za suradnju.

Ocito je to bio jako dugorocni proses. I Barisic je bio terminalni dio tog procesa.

Kap koja je prelila casu u koju je jako dugo kapalo?
ruka-slave is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 04:39.