Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Mobilna tehnologija > iOS

iOS Apple uređaji pokretani iOS-om

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.08.2010., 16:52   #1
iPhone sim card problem

frendu se iphone pokvario, ne prepoznaje mu sim kartice, pošto je on pun ko brod kupio si je novog, a meni je dao ovaj i reko ako mogu šta napravit nek napravim i uzmem si ga, ako ne bacim u smeće.....uglavnom kad se upiše pin, on uopće ne prepoznaje, piše no service i samo mi nacrtano da ukopčam na kabal za iTunes i emergency call i to je to....postoji li možda neki način da ga se otključa ili nešto ako netko zna?

hvala na odgovoru...btw ne znam koji je iPhone ugl 16gb ima, čekam frenda da mi se javi da mi kaže koji je iphone
Maverickinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 17:31   #2
Quote:
Maverickinho kaže: Pogledaj post
frendu se iphone pokvario, ne prepoznaje mu sim kartice, pošto je on pun ko brod kupio si je novog, a meni je dao ovaj i reko ako mogu šta napravit nek napravim i uzmem si ga, ako ne bacim u smeće.....uglavnom kad se upiše pin, on uopće ne prepoznaje, piše no service i samo mi nacrtano da ukopčam na kabal za iTunes i emergency call i to je to....postoji li možda neki način da ga se otključa ili nešto ako netko zna?

hvala na odgovoru...btw ne znam koji je iPhone ugl 16gb ima, čekam frenda da mi se javi da mi kaže koji je iphone

ne znam kako da ti to brzo i tocno objasnim,ali trazi assasina i njegov iphone tutorijal i tu je covjek sve detaljno obo pa ja vi
jasnio-probaj t
strypy is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 19:15   #3
Najbitnije ti je saznati od kud je mobitel (iz koje države).
Ako je iz Hrvatske- ubaciš T- mobile karticu i kasnije dekodiraš po želji.
Ako nije, moraš nabaviti karticu operatera kod kojeg je kupljn (u Americi je AT&T- tamo su najčešće kupljeni) i onda ga moraš dekodirati da bi ga koristio sa našim SIM karticama.
Obe stvari su ti objašnjenje u linku u mom potpisu.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 20:07   #4
ok hvala....mobitel je kupljen u švicarskoj...
Maverickinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 21:01   #5
e da....njemu i na njegovoj kartici ne prepoznaje sim...
Maverickinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 21:21   #6
proradio...vidit ćemo do kada
Maverickinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 21:42   #7
nakon kakvih 15 minuta rada i na swisscom kartici pokaže da nema usluge ali svejedno iphone radi....otključan je i wifi radi i sve to.....naravno ja sam trenutno u švicarskoj i mreže ima
Maverickinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 22:04   #8
Ma, samo ga treba aktivirati sa tom karticom.
Nakon toga napraviš jailbreak i instaliraš ultrasn0w (dekodiraš)- i koristiš sa kojom god karticom hoćeš.

Daj me upoznaj s tim frendom- možda ima još koji mobitel "za baciti"
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 22:26   #9
ok kad budem išao radit jailbrake onda ću vas opet smetat na ovoj temi....sad imam puno posla pa....al uspio sam ga odlockat
Maverickinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 22:29   #10
Ne trebaš smetati
Pogotovo na ovoj temi.
Već imaš iPhone temu za takve probleme.
Ali, ako si ga uspio dekodirati znači da si uspio napraviti jailbreak (jer, bez jailbreaka ne možeš dekodirati)...
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 23:11   #11
ima li itko mozda AT&T karticu? tamo je kupljen -.-" isti problem, probao sam ga otkljucat sa svim nasim karticama, ali izgleda da treba AT&T
i-dont-care2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.08.2010., 23:29   #12
Imaš na eBay- u za 5 kuna.
__________________
Često postavljena pitanja: Android, iPhone
Pravila: Mobilna tehnologija i telefonija i Usporedbe mobitela.
Mjesto za oglašavanje mobitela.
assassin is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 01:26   #13
Quote:
assassin kaže: Pogledaj post
Ne trebaš smetati
Pogotovo na ovoj temi.
Već imaš iPhone temu za takve probleme.
Ali, ako si ga uspio dekodirati znači da si uspio napraviti jailbreak (jer, bez jailbreaka ne možeš dekodirati)...
nisam dekodirao, samo sam s istom ga uspio odključat da napokon radi....to dekodiranje me sad zanima kak ide
Maverickinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 14:29   #14
Quote:
Maverickinho kaže: Pogledaj post
nisam dekodirao, samo sam s istom ga uspio odključat da napokon radi....to dekodiranje me sad zanima kak ide
...oprosti, ali ja sam malo priglup pe te nerazumijem u potpunosti...
...što si uopče učinio..?
-aktivirao,
-jailbreak-irao, ili
-unlock-irao..?
__________________
tomisličak is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 16:43   #15
taj iPhone nije prepoznavao niti jednu karticu koju staviš od bilo kojeg operatera pa čak ni operatera s kojim je došao....sad sam uspio napravit dakle da prihvaća karticu svog operatera, da se otvore one ikonice na početku...tj da se može iphone koristiti jer se do tada nije moglo ništa.....sad me samo zanima kako da ga dekodiram da mogu stavit tele2 karticu unutra
Maverickinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 16:49   #16
upravo pokušavam dekodirat po assasinovom tutorialu pa ću javit kako je prošlo
Maverickinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.08.2010., 19:40   #17
dekodiran...hvala svima na pomoći
Maverickinho is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.08.2010., 01:05   #18
Ja sam pronasao iphone koji je izgubio neki njemac! i naravno da sam budala bacio njegov sim jer nisam znao da je potreban! Sta mi je potrebna bilo koja sim t-com kartica iz njemacke(t-com je bila unutra) ili bas neka određena bas za taj iphone ? Hvala
faca za vas!! is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 23:41   #19
Quote:
faca za vas!! kaže: Pogledaj post
Ja sam pronasao iphone koji je izgubio neki njemac! i naravno da sam budala bacio njegov sim jer nisam znao da je potreban! Sta mi je potrebna bilo koja sim t-com kartica iz njemacke(t-com je bila unutra) ili bas neka određena bas za taj iphone ? Hvala
Ovisno koji je unutra firmware aparat se može haktivirat prilikom JB-a ali opet napominjem zaboravih napomenut bitno je jeli 3G ili 3GS jer GS je to moguće napravit samo na određenoj verziji fw. a opcionalno postoji i u Hr je nabavljiva univerzalna SIM kartica koja će odradit aktivaciju za bilo koju mrežu a cijena je 55 Kn + PDV pa ako neko treba dat ću podatak gdje se može dobit
michael1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.08.2010., 23:50   #20
Quote:
michael1 kaže: Pogledaj post
Ovisno koji je unutra firmware aparat se može haktivirat prilikom JB-a ali opet napominjem zaboravih napomenut bitno je jeli 3G ili 3GS jer GS je to moguće napravit samo na određenoj verziji fw. a opcionalno postoji i u Hr je nabavljiva univerzalna SIM kartica koja će odradit aktivaciju za bilo koju mrežu a cijena je 55 Kn + PDV pa ako neko treba dat ću podatak gdje se može dobit
Ja imam tu turbo sim karticu al ne znam kako se koristi-jel sluzi
Kao kartica za otkljucavanje iphona kad recimo nemamo originalni sim karticu ili..?
strypy is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 17:25.