Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Zdravlje

Zdravlje Najvažnija stvar na svijetu
Podforumi: Žensko zdravlje, Stomatologija i oralna higijena

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.09.2012., 23:04   #8401
Quote:
leeloo27 kaže: Pogledaj post
Odlično. I za ovakve stvari postoji idealan podforum, ovaj: Alternativno liječenje pa bih te zamolila da tamo nastaviš pisati o ovome jer ovdje to nije dopušteno.

Podsjetila bih još jednom na pravila pdf-a Zdravlje: Pravila podforuma Zdravlje, pogotovo je naglasak na ovome:

Podforum Zdravlje usko je vezan uz službenu (konvencionalnu) medicinu, utemeljenu na znanosti. Nije dozvoljeno nametanje alternativnih stavova i metoda liječenja. U kontekstu ovih pravila, alternativom se smatraju sva sredstva i metode, čije korištenje nema podršku službene medicine i znanosti tj. smatra ih se štetnima ili beskorisnima. Za takve stvari postoji podforum Alternativno liječenje. Također nije dozvoljeno promoviranje bilo kakvih lijekova koji nisu odobreni od strane Agencije za lijekove RH.
Hvala Vam na ovakvom odgovoru doticnoj i sl. personama. Zaista je veliki broj onih koji zaradjuju na tudjoj nevolji, i sama imam bolesnu majku, godinu dana se borimo i odgovorno tvrdim da joj nista osim zvanicne medicine ne bi dalo ovoliko zivota koliko je imala. Ne poricem da odredjena prirodna sredstva mogu imati odredjene ucinke ali dala bih dobronamjeran savjet svima koji se sa ovim suocavaju - ne odustajte od hemoterapije.Koristite pripravke kao dodatak lijecenju. Istina, svaki covjek je za sebe i svako drugacije reaguje na lijecenje ali za ogromnu vecinu bez hemoterapije nema izlaza.Ne dajte se prevariti. Prije nego sto mi je majka otisla na lijecenje procitala sam zaista mnogo materijala, nisam unaprijed nista iskljucila, izmedju ostalog procitala sam i knjigu (poznatu) koja opovrgava hemoterapiju a sama je prepuna kontradiktornosti. Isto tako procitala sam dosta materijala o alternativnim metodama a tu je jos vise kontradiktornosti i teorija koje se ne slazu jedna s drugom.Mozda, ali stvarno mozda, ce od sto ljudi jedan uspjeti sa nekom alternativnom metodom a licno ne bih sa tom statistikom da eksperimentisem. Ja sam danas zahvalna doktorima, velikim strucnjacima, sto su moju majku koja ima izuzetno zlocudan tumor odrzali u zivotu preko godinu dana u izuzetno dobrom stanju. Pozdrav svima i dobro razmislite o ovome
dijana.r is offline  
Old 02.10.2012., 17:36   #8402
Quote:
dijana.r kaže: Pogledaj post
Pozdrav svima, nova sam na forumu iako sam vec dugo u borbi za zivot majke.
Vama odgovaram jer je zaista ovaj tip tumora rijedak i prvi ste na koga sam naisla da prica o ovom tumoru.
Ja sam iz B.Luke, mojoj mami je u avgustu prosle godine na isti nacin (prilikom operacije kamena u z. kesi) dijagnostikovan tumor z. kese sa metastazama na jerti i limfnim cvorovima u retroperitoneumu. E sad sto je mama imala ogromnu srecu u nesreci da je operise najbolji hirurg ovdje za te tumore to je vec drugo, to je bila jedna filmska prica kako je uopste dosla na operaciju i do njega. On je na operaciji sve ocistio, ali mama je imala jos dvije teske komplikacije operacije nakon toga. Prvo je imala enterocolitis koji je dobila od antibiotika a poslije toga tromboemboliju pluca. Sve je prezivjela i nakon dva mjeseca od operacije krenula sa hemoterapijom, prije nije moglo. Kad je pocela sa hemoterapijom imala je dvije metastaze na jetri i jednu na limfnim cvorovima ( za samo dva mjeseca). Primila je osam hemoterapija i u maju ove godine je zavrsila sa cistim nalazom. Nazalost u avgustu opet ista situaciju, opet tri metastaze na istom mjestu. Sada prima II liniju hemoterapije. Ono sto posebno hocu da naglasim je da je moja mama i prije ovoga bila srcani bolesnik i 80% invalid od jedne stare saobracajke, sa teskim povredama kicme.I na to sve dobije ovo. Kad je operisana prognoza je bila manje od godinu dana cak i uz uspjeh hemoterapije, cak nisu vjerovali ni da ce prvu hemoterapiju prezivjeti (primila je deset dana po zavrsetku lijecenja tromboembolije). Nisam ni ja mnogo sta vjerovala ali evo je pored mene. Cijelo vrijeme bolesti mama se odlicno osjecala sto se tumora tice, mogla je jesti, dobro je izgledala i nikakve bolove nije imala. Tako je i sada i da je neko ne zna a da je vidi ne bi povjerovao da je to sve prosla.Imajte nade, cuda se desavaju. Znam ja da je ovo produzavanje zivota ali kako je receno ovo se nismo usudjivali pozeliti ni u najludjim snovima. Poslije prve tri hemo prosle godine tumor se smanjio za skoro 90%, a jedna meta je skroz nestala. Mama je izuzetno dobro podnijela terapiju koja je bila izuzetno jaka.Sto se tice vrste tumora, pored toga sto su tumori na z. kesi rijetki izuzetno, mama je "zakacila" jos rjedju vrstu slabodiferencirani neuroendokrini karcinom - "premija" medju tumorima, najgori.Samo se ne predajte do poslednjeg, meni je bila konfuzija u glavi, prezivjela sam strasne sokove, sada nekako guram, malo sam stabilnija ali i dalje jako boli kad pomislim na to.I kod nas su uzasni uslovi lijecenja iako je mama imala jos srece jer je naletila na doktoricu onkologa koja je strucnjak bas za ove tumore, a sasvim slucajno smo i njoj dosli.
Voljela bih cuti kakvo je stanje kod Vas i molicu se za Vasu majku
Pozdrav svima.. dugo nisam bila aktivna ali sam vas pratila.. mi smo daleko dogurale. Prva operacija, kod nas, bezuspješna, otvorena i zatvorena, ostavila je brdo komplikacija iza sebe, emboliju pluća, trombozu noge. Otkrivena je metastaza na kralješku, u međuvremenu je zračena, sad se oporavlja od operacije u Merkuru, dr.Kocman. Odstranjena joj je desna strana jetre i žuč. Stavili su joj u nogu nekakve kišobrane da zaustave trombe, razrijeđuju joj krv. U depresiji je, što zbog tate, što zbog sebe i najviše zbog straha za mene. Šopamo je pripravcima za jačanje organizma. Ma sve u svemu užas. Žalosno je da sada, dva mjeseca nakon smrti tate mislim kako je on u miru otišao. Preko noći bi se moglo reći. Sebično i nesebično. Za njega savršeno, nije ni znao što ga je snašlo, za nas šok... ali opet. Ove bolove koje sad moja mama proživljava ne bi poželjela nikome. Najviše bolova je imala zbog metastaze u kralješku. Stravične. To su zračili i zaustavili bolove. Sad boli rana i noga bez cirkulacije, boli je koža od ležanja... A ja.. ne mogu plakati, ne mogu izbaciti iz sebe sve što mi se okrenulo u ova dva mjeseca.. netko mi je pola života izbrisao kao spužvom...
dijana.r odgovorila sam ti i priv.porukom
Molim i mislim na sve vas.
nana0405 is offline  
Old 04.10.2012., 18:36   #8403
http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...ji/640238.aspx

Koja intenzivna?! Takvi ljudi su nepoželjni u bolnici.
Ma joj
__________________
I have seen the whole of the Internet
Ingrein is offline  
Old 04.10.2012., 21:36   #8404
Quote:
Ingrein kaže: Pogledaj post
http://www.index.hr/vijesti/clanak/o...ji/640238.aspx

Koja intenzivna?! Takvi ljudi su nepoželjni u bolnici.
Ma joj
Da jer im bolnice koje se bave kurativnom medicinom ne mogu pomoći i na taj način zauzimaju mjesto onima kojima je potrebna intezivna skrb u svhru potencijalnog oporavka i izlječenja.
Takvi ljudi su žrtve loše organizacije zdravstva i vlastodržaca koji misle da su nedodirljivi i besmrtni.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 07.10.2012., 09:51   #8405
Pozdrav

Mozda je neko od vas vec pisao, ali nemam vremena da listam sve pa da vas ovako pitam:
moj tata ima nevroendokrin tumor, prosao je hemoterapije, 10dnevno zracenje. jos za 2-3 dana ide na rehabilitaciju gdje je najveci fokus na fizikalnu terapije tako da moze opet stati samostalno na svoje noge - zadnjih 10ak dana koristi rulator.
tokom boravka u bolnici tata je izgubio na kilazi, sad mi radimo na tome da mu tijelo ojaca i da unosi vise kaloricnu hranu. srecom tata ima dobar apetit, sad se lijepo osjeca i nema vise bolova, zracenje ga je kako on kaze vratilo u zivot.

imate li kakvih prijedloga u vezi ishrane? ja toliko toga znam o ishrani, ali kad su u pitanju osobe koje su zdrave, krecu se, ali kad je u pitanju nesto ovako onda osjecam da ne znam ama bas nista.
zelim da tata dobije na kilazi sto prije jer znam da mu je energija itekako potrebna i da ce mu to olaksati na rehabilitaciji i treninzima.

sve se ovo odigralo tako brzo kod nas (dijagnozu dobio u junu), prolazim i sama kroz valove emocija, ali pred njim sam najjaca i najsretnija sto smo zajedno i sto se borimo zajedno protiv svega.

kad budem vise psihiski stabilna (obs trudnica sam, 7,5 mjeseci, pa vjerovatno i hormoni doprinose da se osjecam kako se osjecam) mogu pokusati napisati detaljnije.

zelim svima vama, kao i sebi, svu srecu svijeta, ovo sto sve nas koji kroz ovo prolazimo snadje je strasno nepravedno, ali ne gubimo nadu i dajimo sve od sebe da prebrodimo ovako krizne i teske trenutke.
Lano is offline  
Old 07.10.2012., 10:21   #8406
Quote:
Lano kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Mozda je neko od vas vec pisao, ali nemam vremena da listam sve pa da vas ovako pitam:
moj tata ima nevroendokrin tumor, prosao je hemoterapije, 10dnevno zracenje. jos za 2-3 dana ide na rehabilitaciju gdje je najveci fokus na fizikalnu terapije tako da moze opet stati samostalno na svoje noge - zadnjih 10ak dana koristi rulator.
tokom boravka u bolnici tata je izgubio na kilazi, sad mi radimo na tome da mu tijelo ojaca i da unosi vise kaloricnu hranu. srecom tata ima dobar apetit, sad se lijepo osjeca i nema vise bolova, zracenje ga je kako on kaze vratilo u zivot.

imate li kakvih prijedloga u vezi ishrane? ja toliko toga znam o ishrani, ali kad su u pitanju osobe koje su zdrave, krecu se, ali kad je u pitanju nesto ovako onda osjecam da ne znam ama bas nista.
zelim da tata dobije na kilazi sto prije jer znam da mu je energija itekako potrebna i da ce mu to olaksati na rehabilitaciji i treninzima.

sve se ovo odigralo tako brzo kod nas (dijagnozu dobio u junu), prolazim i sama kroz valove emocija, ali pred njim sam najjaca i najsretnija sto smo zajedno i sto se borimo zajedno protiv svega.

kad budem vise psihiski stabilna (obs trudnica sam, 7,5 mjeseci, pa vjerovatno i hormoni doprinose da se osjecam kako se osjecam) mogu pokusati napisati detaljnije.

zelim svima vama, kao i sebi, svu srecu svijeta, ovo sto sve nas koji kroz ovo prolazimo snadje je strasno nepravedno, ali ne gubimo nadu i dajimo sve od sebe da prebrodimo ovako krizne i teske trenutke.
http://cancerhelp.cancerresearchuk.org/type/ na ovoj stranici možeš pronaći informacije o prehrani razrađeno prema sijelima tumora. Topla preporuka.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 07.10.2012., 12:34   #8407
Quote:
Lano kaže: Pogledaj post
Pozdrav

Mozda je neko od vas vec pisao, ali nemam vremena da listam sve pa da vas ovako pitam:
moj tata ima nevroendokrin tumor, prosao je hemoterapije, 10dnevno zracenje. jos za 2-3 dana ide na rehabilitaciju gdje je najveci fokus na fizikalnu terapije tako da moze opet stati samostalno na svoje noge - zadnjih 10ak dana koristi rulator.
tokom boravka u bolnici tata je izgubio na kilazi, sad mi radimo na tome da mu tijelo ojaca i da unosi vise kaloricnu hranu. srecom tata ima dobar apetit, sad se lijepo osjeca i nema vise bolova, zracenje ga je kako on kaze vratilo u zivot.

imate li kakvih prijedloga u vezi ishrane? ja toliko toga znam o ishrani, ali kad su u pitanju osobe koje su zdrave, krecu se, ali kad je u pitanju nesto ovako onda osjecam da ne znam ama bas nista.
zelim da tata dobije na kilazi sto prije jer znam da mu je energija itekako potrebna i da ce mu to olaksati na rehabilitaciji i treninzima.

sve se ovo odigralo tako brzo kod nas (dijagnozu dobio u junu), prolazim i sama kroz valove emocija, ali pred njim sam najjaca i najsretnija sto smo zajedno i sto se borimo zajedno protiv svega.

kad budem vise psihiski stabilna (obs trudnica sam, 7,5 mjeseci, pa vjerovatno i hormoni doprinose da se osjecam kako se osjecam) mogu pokusati napisati detaljnije.

zelim svima vama, kao i sebi, svu srecu svijeta, ovo sto sve nas koji kroz ovo prolazimo snadje je strasno nepravedno, ali ne gubimo nadu i dajimo sve od sebe da prebrodimo ovako krizne i teske trenutke.
O kojem se NET-u radi? pankreasa? ostalih dijelova GI sustava?,
jer ih ima desetak npr. gastrinom,vipom,inzulinom,somatostainom,glukagonom .
hrvoje dr. is offline  
Old 08.10.2012., 00:02   #8408
Quote:
hrvoje dr. kaže: Pogledaj post
O kojem se NET-u radi? pankreasa? ostalih dijelova GI sustava?,
jer ih ima desetak npr. gastrinom,vipom,inzulinom,somatostainom,glukagonom .
Pozdrav hrvoje,
poslat cu ti PP, da ne zachatavam ovdje. zahvaljujem se unaprijed

pokusala poslati, ali ne ide, inbox pun.

Zadnje uređivanje Lano : 08.10.2012. at 00:18.
Lano is offline  
Old 10.10.2012., 00:08   #8409
Ljudi, čitam tu da svi omršave i bude im muka tijekom kemoterapije, ne mogu jesti, a moja mama jede ko termit, otkad primA terapiju udebljala se više od 5 kg... Jel moguće da kemo ne djeluje? Doduše, pije ona svašta za imunitet i snagu, sok od cikle, ampulice cordyox, čaj od papaje, vitamine, med, pripravak od aloe vere i meda u sačama.

Ne znam jel da mi bude drago što je još jaka, misiim naravno da mi je drago što se full dobro osjeća, ali jakooo se bojim da možda ne djeluje..
goth_madonna is offline  
Old 10.10.2012., 10:32   #8410
Quote:
goth_madonna kaže: Pogledaj post
Ljudi, čitam tu da svi omršave i bude im muka tijekom kemoterapije, ne mogu jesti, a moja mama jede ko termit, otkad primA terapiju udebljala se više od 5 kg... Jel moguće da kemo ne djeluje? Doduše, pije ona svašta za imunitet i snagu, sok od cikle, ampulice cordyox, čaj od papaje, vitamine, med, pripravak od aloe vere i meda u sačama.

Ne znam jel da mi bude drago što je još jaka, misiim naravno da mi je drago što se full dobro osjeća, ali jakooo se bojim da možda ne djeluje..
Izostanak ili izrazite nuspojave kemoterapije, zračenja ili nekog drugog oblika liječenja nema apsolutno nikakve veze s učinkovitošću liječenja.

Hvala Bogu pa mama nema tih dodatnih problema, jer neki ljudi jako teško podnose liječenje, do te mjere da se terapija mora prekidati i pauzirati, što onda ima utjecaja na ishod liječenja.
Ako mama prima kortizone tipa Medrol, oni vjerojatno imaju utjecaj na apetit i "debljanje".
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 10.10.2012., 11:11   #8411
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ako mama prima kortizone tipa Medrol, oni vjerojatno imaju utjecaj na apetit i "debljanje".
Prima Paklitaksel/Carboplatina... jel to uzrokuje debljanje, ili smo joj organizam toliko nafilovali preparatima za jacanje i dizanje imuniteta...

Sent from my LG-P920 using Tapatalk 2
__________________
Truth is the truth hurts, don't you agree??
goth_madonna is offline  
Old 10.10.2012., 14:30   #8412
Quote:
goth_madonna kaže: Pogledaj post
Prima Paklitaksel/Carboplatina... jel to uzrokuje debljanje, ili smo joj organizam toliko nafilovali preparatima za jacanje i dizanje imuniteta...

Sent from my LG-P920 using Tapatalk 2
Ne, to je kemoterapija. No prije primanja terapije sigurno dobije tabletice Dexamethasona ili Medrola (kortikosteroidi). Osim što djeluju protuupalno, smanjuju i nuspojave tipa mučnina.
Ono što može smanjiti učinkovitost kemo su ti raznorazni imunobusteri i antioksidansi koji vežu na sebe otrove (slobodne radikale) iz kemoterapeutika koji imaju zadatak uništavati maligne stanice. Izbjegavajte ih one dane kad prima terapiju.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 10.10.2012., 16:06   #8413
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Ne, to je kemoterapija. No prije primanja terapije sigurno dobije tabletice Dexamethasona ili Medrola (kortikosteroidi). Osim što djeluju protuupalno, smanjuju i nuspojave tipa mučnina.
Ono što može smanjiti učinkovitost kemo su ti raznorazni imunobusteri i antioksidansi koji vežu na sebe otrove (slobodne radikale) iz kemoterapeutika koji imaju zadatak uništavati maligne stanice. Izbjegavajte ih one dane kad prima terapiju.
primi neku injekciju u infuziju, tablete nikakve ne dobije...
A na sta mislis kad kazes imunobusteri? Jel u to spada caj od papaje, sok od cikle, ampulice cordyox? To ona uzima za odrzavanje imuniteta... i multivitamine ili vitamin u sumecima...

Sent from my LG-P920 using Tapatalk 2
__________________
Truth is the truth hurts, don't you agree??
goth_madonna is offline  
Old 10.10.2012., 16:12   #8414
Quote:
goth_madonna kaže: Pogledaj post
primi neku injekciju u infuziju, tablete nikakve ne dobije...
A na sta mislis kad kazes imunobusteri? Jel u to spada caj od papaje, sok od cikle, ampulice cordyox? To ona uzima za odrzavanje imuniteta... i multivitamine ili vitamin u sumecima...

Sent from my LG-P920 using Tapatalk 2
Dobije dexamethason intravenozno.
Sve nabrojeno spada u imunobustere, tj. sve ono što diže imunitet. Treba ih uzimati između terapija da se oporavi za novi ciklus, nikako one dane kad je na terapiji.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 10.10.2012., 17:32   #8415
Quote:
Ivanicapeca kaže: Pogledaj post
Dobije dexamethason intravenozno.
Sve nabrojeno spada u imunobustere, tj. sve ono što diže imunitet. Treba ih uzimati između terapija da se oporavi za novi ciklus, nikako one dane kad je na terapiji.
Ona ih je uzimala svaki dan normalno, svaki dan sve to.
Kemo traje jedan dan, a ti kazes u mnozini "dane" jel to znaci dan/dva prije kemo i dan dva poslije kemo ili kako?

Sent from my LG-P920 using Tapatalk 2
__________________
Truth is the truth hurts, don't you agree??
goth_madonna is offline  
Old 10.10.2012., 18:32   #8416
Quote:
goth_madonna kaže: Pogledaj post
Ona ih je uzimala svaki dan normalno, svaki dan sve to.
Kemo traje jedan dan, a ti kazes u mnozini "dane" jel to znaci dan/dva prije kemo i dan dva poslije kemo ili kako?

Sent from my LG-P920 using Tapatalk 2
Na sam dan i dan dva poslije kemo neka malo pauzira.
Inače, nije preporučljivo uzimati više od 3 različita dodatka prehrani (tu ne ubrajam ciklu npr. ili voće tj. hranu) jer opterećuje dodatno jetru, koja je pod velikim teretom od kemoterapeutika. Kada se nešto odabere, onda je najbolje po tome guslati od prvog do zadnjeg dana liječenja i ne brljaviti i uzimati nešto novo, pa prekidati i sl.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 11.10.2012., 12:41   #8417
Meni dijete uzima i Noni i ne znam u 5 dana uzme zlicu zelenog meda, te ponekad pije one supportan/ensure napitke. Dosad je uzima 1 dan pauze prije i poslije terapije za noni, zeleni med i vise pauze. Valjda je bilo dosta vremena izmedu kemo i nonija Supportan moze unatoc terapiji? Inace uzima 3 zlice nonija na dan.
__________________
Heat Culture
Kockar :D is offline  
Old 11.10.2012., 14:02   #8418
Quote:
Kockar :D kaže: Pogledaj post
Meni dijete uzima i Noni i ne znam u 5 dana uzme zlicu zelenog meda, te ponekad pije one supportan/ensure napitke. Dosad je uzima 1 dan pauze prije i poslije terapije za noni, zeleni med i vise pauze. Valjda je bilo dosta vremena izmedu kemo i nonija Supportan moze unatoc terapiji? Inace uzima 3 zlice nonija na dan.
To je ok,jedino s nonijem treba biti oprezan i raditi pauze svaka 3 mj. jer opterecuje jetru
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.
Ivanicapeca is offline  
Old 11.10.2012., 22:08   #8419
LIjepi pozdrav svima uz veliko žaljenje što se uopće moramo nalaziti na ovakvoj temi.
Na veliku žalost ocu moga supruga dijagnosticiran je tumor na jetri pa bih ovim putem molila ako ima netko strpljiv tko bi bio voljan razjasniti nam neke stvari jer smo trenutno podosta zbunjeni i teško dolazimo do nekih konkretnih informacija.
Liječen je na odjelu nefrologije u bolnici koja se ne nalazi u Zg gdje mu je prva dijagnoza bila ciroza jetre,druga hepatitis c pa zatim tumor na jetri.Ta bolnica naime nema svog onkologa već on dolazi iz Zg te nitko od obitelji nije bio prisutan za vrijeme razg.bolesnika i onkologa niti smo uspjeli stupiti u kontakt sa onkologom i čuti što nam ima za reći,uz objašnjenje kako je dr.sve rekao pacijentu,ne želeći nas saslušati da je pacijent u polusvjesnom stanju te da se skoro pa ni ne sjeća razgovora da doktorom,Odjelni doktor nam je dao šture informacije ograđujući se da on nije onkolog pa tako niti ne može dati detaljne informacije,tumor je uznapredovao do te faze da nije moguće operirati ga,matastazirao je na slezenu i ostale organe(neznamo koje),propisana kemoterapija,u ponedjeljak će primiti prvu.
Otpusno pismo iz bolnice nismo dobili,nije još gotovo navodno.
Velik problem stvara zadržavanje tekućine u tijelu,ima neke tablete koje po našoj procjeni ne pomažu,dr,opće medicine kaže pratiti reakcije,nekad dati cijelu nekad pola,no u ovih para dana koliko je kod kuće nema baš nikakvog pomaka,koža puca,on je sve puniji vode sa svakim danom.Da li je to normalno da nema nikakvog efekta ili bi možda trebalo pokušati nekim drugim tabletama?
Imunitet mu je iz dana u dan sve slabiji,on vidno slabi,razumijem da su to normalne posljedice svega toga,tražili smo savjete dr,čime jačati imunitet njeno objašnjenje je bilo piti silimarin tablete koje poboljšavaju funkciju jetre,jesti voće i povrće i to je to!Nije potrebno ništa drugo!Vidim da tu spominjete razne preparate za jačanje imuniteta pa zar stvarno do takvih informacija moramo doći sami kopajući po internetu dok doktori ne žele čak ni predložiti čime pokušati.
U otpusnici koju je dobio na izlasku iz bolnice predložena je hepatoprotektivna dijeta(možda se i ne zove točno tako,znat ćete vi),pa ako netko može malo više koju riječ reći o toj dijeti,po riječima naše dr.to je dijeta u kojoj se može jesti sve osim jako masnog i alkohola.
Zadnje objašnjenje koje smo dobili od dr,je to da ako nas nešto viša zanima neka pitamo dr,koje će mu dati kemoterapiju,no dotle bih molila svakog tko ima neko saznanje ili nešto za reći o ovoj bolesti,o tome kome se još dalje obratiti,dali imamo pravo tražiti još neko mišljenje u Zg recimo,koji su možda još mogući načini liječenja bila bih vrlo zahvalna.Može i na pm.
Lea3107 is offline  
Old 11.10.2012., 22:42   #8420
Quote:
Lea3107 kaže: Pogledaj post
LIjepi pozdrav svima uz veliko žaljenje što se uopće moramo nalaziti na ovakvoj temi.
Na veliku žalost ocu moga supruga dijagnosticiran je tumor na jetri pa bih ovim putem molila ako ima netko strpljiv tko bi bio voljan razjasniti nam neke stvari jer smo trenutno podosta zbunjeni i teško dolazimo do nekih konkretnih informacija.
Liječen je na odjelu nefrologije u bolnici koja se ne nalazi u Zg gdje mu je prva dijagnoza bila ciroza jetre,druga hepatitis c pa zatim tumor na jetri.Ta bolnica naime nema svog onkologa već on dolazi iz Zg te nitko od obitelji nije bio prisutan za vrijeme razg.bolesnika i onkologa niti smo uspjeli stupiti u kontakt sa onkologom i čuti što nam ima za reći,uz objašnjenje kako je dr.sve rekao pacijentu,ne želeći nas saslušati da je pacijent u polusvjesnom stanju te da se skoro pa ni ne sjeća razgovora da doktorom,Odjelni doktor nam je dao šture informacije ograđujući se da on nije onkolog pa tako niti ne može dati detaljne informacije,tumor je uznapredovao do te faze da nije moguće operirati ga,matastazirao je na slezenu i ostale organe(neznamo koje),propisana kemoterapija,u ponedjeljak će primiti prvu.
Otpusno pismo iz bolnice nismo dobili,nije još gotovo navodno.
Velik problem stvara zadržavanje tekućine u tijelu,ima neke tablete koje po našoj procjeni ne pomažu,dr,opće medicine kaže pratiti reakcije,nekad dati cijelu nekad pola,no u ovih para dana koliko je kod kuće nema baš nikakvog pomaka,koža puca,on je sve puniji vode sa svakim danom.Da li je to normalno da nema nikakvog efekta ili bi možda trebalo pokušati nekim drugim tabletama?
Imunitet mu je iz dana u dan sve slabiji,on vidno slabi,razumijem da su to normalne posljedice svega toga,tražili smo savjete dr,čime jačati imunitet njeno objašnjenje je bilo piti silimarin tablete koje poboljšavaju funkciju jetre,jesti voće i povrće i to je to!Nije potrebno ništa drugo!Vidim da tu spominjete razne preparate za jačanje imuniteta pa zar stvarno do takvih informacija moramo doći sami kopajući po internetu dok doktori ne žele čak ni predložiti čime pokušati.
U otpusnici koju je dobio na izlasku iz bolnice predložena je hepatoprotektivna dijeta(možda se i ne zove točno tako,znat ćete vi),pa ako netko može malo više koju riječ reći o toj dijeti,po riječima naše dr.to je dijeta u kojoj se može jesti sve osim jako masnog i alkohola.
Zadnje objašnjenje koje smo dobili od dr,je to da ako nas nešto viša zanima neka pitamo dr,koje će mu dati kemoterapiju,no dotle bih molila svakog tko ima neko saznanje ili nešto za reći o ovoj bolesti,o tome kome se još dalje obratiti,dali imamo pravo tražiti još neko mišljenje u Zg recimo,koji su možda još mogući načini liječenja bila bih vrlo zahvalna.Može i na pm.
Situacija nikako nije dobra. Tekućina se nakuplja zato što otkazuje jetra
Takvo jako nakupljanje vode koje se više ne da kontrolirati peroralnom terapijom pretpostavljam Fursemidom, je za hitnu hospitalizaciju.
Ukoliko ste nezadovoljni postupcima liječnika u svojoj bolnici, učinite sve u svojoj moći da ga nekako dopremite u Zagreb na Rebro ili u Vinogradsku bolnicu koje su opremljene za liječenje onkoloških pacijenata.
__________________
Kad je baka ovo izrekla, strahovito jeknu cijela dubrava, prestadoše čari u šumi Striborovoj, jer je baki bila draža njezina nevolja, nego sva sreća ovog svijeta.

Zadnje uređivanje Ivanicapeca : 11.10.2012. at 22:47.
Ivanicapeca is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:39.