Natrag   Forum.hr > Društvo > Politika

Politika Najstariji zanat na svijetu
Podforumi: Parlamentarni izbori 2024. Politička scena, Europska unija, Svijet, Blisko politici, Rat u Ukrajini

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 06.08.2005., 23:48   #41
Vojky, šta misliš kako bi Danke Deutschland primila odluku o uvođenju viza?

Kako bi ta vest bila dočekana u Briselu?

P.S.
Mislim da si promašio temu...
plastonja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 00:01   #42
Quote:
plastonja kaže:
Vojky, šta misliš kako bi Danke Deutschland primila odluku o uvođenju viza?

Kako bi ta vest bila dočekana u Briselu?

P.S.
Mislim da si promašio temu...
Ne, ti si promašio temu. Ako ne vjeruješ, pođi na www.hdz.hr i nađi jednu jedinu riječ koja govori o zatvaranju granica. Onda pođi na www.vlada.hr i nađi jednu riječ koja govori o istom.

Hrvatska je - u odnosu prema Srbiji - bogatija. A u pravilu, kod trgovinske razmjene bogatiji partner više zarađuje. Osim toga, srpsko tržište vrlo pozitivno reagira na postojeće hrvatske brandove: Kraš, Podravka i sl.

Dakle, nema viza - bolja suradnja i Hrvatska dobiva više para. Počevši od toga da svatko tko iz Srbije ide autom za zapadnu Europu ostavi 100 kn za cestarinu u jednom smjeru... Osim, toga, da ponovim, predstavnici srpskog naroda su u vladajućoj koaliciji i zaista ne mislim da će se raditi na zaoštravanju viznog režima sa Srbijom.

No, Srbija je - s postojećim rukovodstvom - ionako najveći taoc sama sebi.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:11   #43
Quote:
piper kaže:
Fino im se uvedu vize, pa svatko zainteresiran, u red 1-po-1 pred konzulat/veleposlantstvo Republike Hrvatske (nikakve prijave se ne smiju zaprimati postom). Ispunit aplikaciju, izvrsit uplatu, a takodjer ispuniti i detaljni upitnik o tome tko je gdje bio izmedju 1990 i 1996. Tek nakon 2 tjedne izvrsene analize, moze viza (ako su svi uvijeti zadovoljeni). Pa, nek dolaze u posjetu, slobodno... oni kojima se odobri viza. Nema u tome bas nista lose.
Potpisujem.

I dodajem:

Srpska vlada bi morala da uvede izlazne takse, kao i obavezu potpisivanja izjave da državljanin Srbije svojom voljom (dakle bez državne prisile) odlazi u Hrvatsku na vlastiti rizik i vlastitu odgovornost

To bi značilo da mu država Srbija neće priznati nikakvu materijalnu štetu koja mu bude naneta tokom boravka u RH, niti će mu refundirati troškove lečenja u hrvatskim bolnicama. Zatim, da će sve troškove lečenja (od posledica boravka u RH), morati sam da plati u Srbiji, jer državno socijalno osiguranje nije dužno da snosi troškove takvog ekstremno opasnog putovanja u državu u kojoj je standardni običaj premlaćivanje 80-ogodišnjih staraca i starica.

E pa ako i posle ovoga bude bilo idiota koji bi iz Srbije hteli da putuju u susednu državu, treba im poželeti - srećan put!
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:12   #44





Vera Pavladoljska is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:17   #45
Quote:
GoTo kaže:

E pa ako i posle ovoga bude bilo idiota koji bi iz Srbije hteli da putuju u susednu državu, treba im poželeti - srećan put!
daj odjebi, nemreš ni na kosovo


kak ti se nije glupo javit uopće?
__________________
Those who do not move, do not notice their chains
NOlogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:21   #46
Quote:
NOlogo kaže:
daj odjebi, nemreš ni na kosovo
Po običaju, vi komunisti pojma nemate šta se dešava na terenu.

Na Kosovu i Metohiji sam posle juna 1999. bio barem 15 puta. Prošpartao sam ga uzduž i popreko.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:24   #47
Quote:
GoTo kaže:
Po običaju, vi komunisti pojma nemate šta se dešava na terenu.

Na Kosovu i Metohiji sam posle juna 1999. bio barem 15 puta. Prošpartao sam ga uzduž i popreko.
U blindiranom vozilu ili u tenku KFOR-a?
Vanja oko panja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:24   #48
Quote:
GoTo kaže:
Po običaju, vi komunisti pojma nemate šta se dešava na terenu.

Na Kosovu i Metohiji sam posle juna 1999. bio barem 15 puta. Prošpartao sam ga uzduž i popreko.
sam ti boldaj....jesi ponio i Ustav za tu prigodu - da ti bude - lakše
..u (navodnom) špancirungu
__________________
Those who do not move, do not notice their chains
NOlogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:29   #49
Quote:
Vanja oko panja kaže:
U blindiranom vozilu ili u tenku KFOR-a?
Samo se prve dve godine, južno od Ibra, išlo uz eskort policije UNMIK-a, ili KFOR-a. Sada se ide bez ikakvog eskorta. I nikad nisam imao ikakvih problema (izuzimajući kreveljenje i mumlanje nečega na albanskom).
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:32   #50
A nista se ne cuje srpski jezik na Kosmetu?

E to je to.
Vanja oko panja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:32   #51
Quote:
NOlogo kaže:
sam ti boldaj....jesi ponio i Ustav za tu prigodu - da ti bude - lakše
..u (navodnom) špancirungu
OK ako mi ne veruješ, pitaj svoje partijske drugove (u Srbiji), koji su bili na Kosovu i Metohiji da ti potvrde da nikakva procedura za odlazak na Kosovo i Metohiju nije potrebna državljanima Srbije.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:32   #52
Quote:
GoTo kaže:
(izuzimajući kreveljenje i mumlanje nečega na albanskom).
to su pitali kakvo je vrijeme u beogradu glupane, vjerojatno i njima tvoje kreveljenje od jezika zvuči ko mumljanje. kužiš? ma ne, nisi nikad razmišljao o tome..
__________________
Those who do not move, do not notice their chains
NOlogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:35   #53
Talking

Quote:
GoTo kaže:
OK ako mi ne veruješ, pitaj svoje partijske drugove (u Srbiji), koji su bili na Kosovu i Metohiji da ti potvrde da nikakva procedura za odlazak na Kosovo i Metohiju nije potrebna državljanima Srbije.
smradoslave, MOJI DRUGOVI (ne partijski, jer vi NEMATE uopće tamo takve partije) iz bgd su mogli na kosovo i kad si ti samo cvilio tiho doma gledajuć goblen kosovke djevojke.
__________________
Those who do not move, do not notice their chains
NOlogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:37   #54
Quote:
Vanja oko panja kaže:
A nista se ne cuje srpski jezik na Kosmetu?

E to je to.
Kako se ne čuje???

Severno od Ibra je teritorija nastanjena Srbima, a južno od Ibra su koncebtrisani u grupama. Jedna od većih je Štrpce, u samom podnožju Šar Planine. Pored same Prištine je nekoliko čisto srpskih naselja: Gračanica, Čaglavica, Laplje selo...
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:40   #55
Quote:
NOlogo kaže:
MOJI DRUGOVI (ne partijski, jer vi NEMATE uopće tamo takve partije)
E to je istina!

Kod nas komunjara više nema ni u tragovima, a i levičarske partije su totalno na margini.

Tako jeste, i tako treba da bude!
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:41   #56
Quote:
GoTo kaže:
Kako se ne čuje???

Severno od Ibra je teritorija nastanjena Srbima, a južno od Ibra su koncebtrisani u grupama. Jedna od većih je Štrpce, u samom podnožju Šar Planine. Pored same Prištine je nekoliko čisto srpskih naselja: Gračanica, Čaglavica, Laplje selo...
Znaci Srbi dole svoji na svome, pa sto onda kukumacete godinama i stalno nesto pizdite zbog Kosova

Citajuci tebe, dole je sve idealno.
Vanja oko panja is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:42   #57
Quote:
GoTo kaže:
E to je istina!

Kod nas komunjara više nema ni u tragovima, a i levičarske partije su totalno na margini.

Tako jeste, i tako treba da bude!
jel ti se nadiam srce od ponosa?


btw, znam neke ljude iz koraćeve partije, i jednostavno NE MOGU VJEROVATI da su imali tu nesreću bit iz iste zemlje ko i ti, kad čitam tvoja sranja. ali jebiga, ok...
__________________
Those who do not move, do not notice their chains
NOlogo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:47   #58
Quote:
NOlogo kaže:
jel ti se nadiam srce od ponosa?
Da!


Quote:
btw, znam neke ljude iz koraćeve partije, i jednostavno NE MOGU VJEROVATI da su imali tu nesreću bit iz iste zemlje ko i ti, kad čitam tvoja sranja. ali jebiga, ok...
"Koraćeva partija"!!!

Čekaj, je l' to ona gromada od političke partije koja svoj partijski kongres održava za jednim jedinim kafanskim stolom?

Uzgred, di ti je Žarko Korać? Je l' istina da je počeo da sadi cveće naopačke?
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:49   #59
Quote:
Vanja oko panja kaže:
Citajuci tebe, dole je sve idealno.
Ma daleko je od idealnog, al' nije baš ni sve totalno propalo.
GoTo is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.08.2005., 01:51   #60
Quote:
GoTo kaže:
Da!



"Koraćeva partija"!!!

Čekaj, je l' to ona gromada od političke partije koja svoj partijski kongres održava za jednim jedinim kafanskim stolom?

Uzgred, di ti je Žarko Korać? Je l' istina da je počeo da sadi cveće naopačke?
ne poznam ja koraća, niti pratim njegove puteve od opozicije do viših razina i nazad. smradoslave

nego običan narod iz te stranke. onaj koji ima nesreću da se MORA ZVATI tvojim sunarodnjacima i sugrađanima i jebiga, manje ti svjetalju obraz nego kaj ti njima usereš - svako toliko. to stoji. vi ste glasniji.


__________________
Those who do not move, do not notice their chains
NOlogo is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:11.