Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 28.05.2014., 15:00   #221
Policija ti neće riješiti materijalnu štetu. Privatna tužba, a od policije traži da i oni predlože zabranu približavanja za susjeda dok traje spor. I kao što pita poštovani ZgSash postoji li još koji razlog?
saugaro is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 17:02   #222
Quote:
kontaminiran kaže: Pogledaj post
PTSPovci su privilegirana sorta koja se gotovo uvijek može izvlačiti na neuračunljivost. Ukratko, želim ti puno sreće. Doktora i policiju nema smisla tužiti jer je JAKO VELIKA ŠANSA da jednostavno nisu imali na osnovu čega postupati. Informiraj se ako znaš nekog tko radi u policiji kako se najbolje postaviti u slučaju daljnjih problema. Dečki dobro znaju koliko PTSPovci mogu biti neugodni susjedi i rado će ti pomoći savjetom, čisto da se ne izlažeš bez veze zbog budale u deliriju.

Imam slična iskustva s jednim PTSPovcem i problem sam riješio preseljenjem. Zaključio sam da nisu moji živci toga vrijedni, a vjerujem da nisu ni tvoji. Oni uglavnom po cijele dane ne rade ništa i samo razmišljaju o pizdarijama ili ih provode u djelo. Mislim naravno na ove koji kombiniraju alkohol i lijekove.

P.S. Budi pametan i ne izlaži se kazneno ako si zaposlen. Nije to toga vrijedno.
Preseljenjem ?!
Kakva smo mi to pravna država da moramo bježati ispred luđaka ?
Preseljenje nije loša stvar, samo treba dobro spustiti cijelu nekretnine iz koje se misliš iseliti. Ako si podstanar, to nije problem. Ako imaš svoju kuću, morati ćeš je dati jeftinije. Jer ako kupac sazna da si mu prešutio luđaka u susjedstvu, on će onda tebe ganjati na novoj adresi
krena is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.05.2014., 18:06   #223
Dosta je offtopica i kršenja pravila.

Držite se teme.
File is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.05.2014., 23:22   #224
Zlatni stafilokok (lat.Staphylococcus aureus) - bolnička bakterija

Pozdrav!
Prije par mjeseci dogodila mi se prometna nesreća u kojoj sam stradao kao motociklist. Završio sam u bolnici s teškim ozljedama (prijelom i dislokacija lijeve ključne kosti, nagnječenje i isčašenje desnog skočnog zgloba te istegnuće vratne kralježnice). Prvi put sam ležao u bolnici 14 dana. Nakon operacije mi je ugrađena šipka u rame te je ona vađena 8 tjedana nakon operacije. No prije vađenja u tom dijelu tijela (lijevo rame) razvila mi se MRSA bakterija poznatija kao zlatni stafilokok (bolnička bakterija) zbog koje sam proveo još 14 dana u bolnici. Nakon druge operacije i mnogobrojnih previjanja, rečeno mi je da je sad sve čisto i da rana sada samo treba zacijeliti. No, nakon 4 tjedna meni je opet procurio gnojni apces prouzročen djelovanjem iste bakterije na istom mjestu, te sam ponovo podvrgnut raznim previjanjima i antibioticima.
Sada je već dovoljno prošlo da mogu reći da je sve u redu i da sam se napokon riješio bolnica.
No, ja vjerujem da je dobivanje bakterije bila pogreška bolnice, pa mene zanima da li netko ima iskustva s sudskim gonjenjem u ovakvim slučajevima? Razmišljam da podignem sudsku tužbu protiv bolnice, pa me zanimaju vaša iskustva.

Unaprijed vam hvala!
marin9o9 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 10:42   #225
Quote:
krena kaže: Pogledaj post
Preseljenjem ?!
Kakva smo mi to pravna država da moramo bježati ispred luđaka ?
Preseljenje nije loša stvar, samo treba dobro spustiti cijelu nekretnine iz koje se misliš iseliti. Ako si podstanar, to nije problem. Ako imaš svoju kuću, morati ćeš je dati jeftinije. Jer ako kupac sazna da si mu prešutio luđaka u susjedstvu, on će onda tebe ganjati na novoj adresi
u pravu si, posjedujemo ovu kucu vec 15 godina u sljepoj ulici gdje je uistinu sve mirno osim toga idiota, on je kao razlog naveo da smo ga provocirali tim sto smo pustili svoje koze u njegovo dvoriste, a najveci problem je taj sto mi koze NEMAMO NITI SMO IKAD IMALI NIT IMA NITKO OD SUSJEDA jer smo 1,4 km od centra grada
MichaelWesten is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 13:11   #226
Quote:
saugaro kaže: Pogledaj post
Policija ti neće riješiti materijalnu štetu. Privatna tužba, a od policije traži da i oni predlože zabranu približavanja za susjeda dok traje spor. I kao što pita poštovani ZgSash postoji li još koji razlog?
pa zar veće štete ne rješava policija po službenoj dužnosti?
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.06.2014., 13:12   #227
što je s naknadom štete Hrvatskih Voda svim pretplatnicima njihove naknade na poplavljenom području?
danijeld is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 19:28   #228
Teška ozljeda na Jarunu

Lijep pozdrav!

nedavno sam imao nezgodu na Jarunu, konkretno jedna osoba me fizički napala te nanijela težu tjelesnu ozljedu. s obzirom da ne znam o kome se radi, a očito ne zna ni policija kojoj je slučaj bio prijavljen ne mogu nju tužiti, no neki ljudi su me uputili da mogu tužiti Grad Zagreb ili Ustanovu Upravljanje sportskim objektima zbog toga što su oni odgovorni za sigurnost nad objektom u njihovom vlasništvu (Jarunom).

sad bi htio samo provjeriti tu informaciju jer ljudi koji su me savjetovali u vezi toga nisu pravni stručnjaci, pa prije nego posjetim odvjetnika želim vidjeti ima li ikakve osnove za to...?

unaprijed hvala!
gogos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 19:58   #229
zasto ne tuzis vladu rh? oni su isto odgovorni za stanje i sigurnost u zemlji
ZgSash is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 20:21   #230
Quote:
gogos kaže: Pogledaj post
Lijep pozdrav!

nedavno sam imao nezgodu na Jarunu, konkretno jedna osoba me fizički napala te nanijela težu tjelesnu ozljedu. s obzirom da ne znam o kome se radi, a očito ne zna ni policija kojoj je slučaj bio prijavljen ne mogu nju tužiti, no neki ljudi su me uputili da mogu tužiti Grad Zagreb ili Ustanovu Upravljanje sportskim objektima zbog toga što su oni odgovorni za sigurnost nad objektom u njihovom vlasništvu (Jarunom).

sad bi htio samo provjeriti tu informaciju jer ljudi koji su me savjetovali u vezi toga nisu pravni stručnjaci, pa prije nego posjetim odvjetnika želim vidjeti ima li ikakve osnove za to...?

unaprijed hvala!
Ti "neki" pojma nemaju. Zaboravi na bilo kakve tužbe.

Jedino ako je bio neki organizirani koncert ili sl,onda možeš tužiti organizatora jer mora imati redarsku službu.
qwer is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 20:25   #231
Čekaj, tebe je napala NN osoba a ti pitaš da li možeš tužiti Grad ili ustanovu jer su oni odgovorni za sigurnost nad objektom? Misliš li da su odgovorni i za ponašanja pojedinaca u tim objektima? Aj malo razmisli.
__________________
Dvije stvari opisuju čovjeka: strpljenje kad nema ništa i ponašanje kad ima sve.
kokosh_anel is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 20:46   #232
jasno mi je o čemu pričate, no dva frenda su me cijelo vrijeme uvjeravala da mogu tužiti grad jer je neko njihov tako kad je slomio nogu na jarunu...

hvala na odgovorima!
gogos is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 20:49   #233
Quote:
qwer kaže: Pogledaj post
Ti "neki" pojma nemaju. Zaboravi na bilo kakve tužbe.

Jedino ako je bio neki organizirani koncert ili sl,onda možeš tužiti organizatora jer mora imati redarsku službu.
Pa čak bi i u tom slučaju bilo jako teško dokazati da je ozljeda nastala propustom organizatora/redara na koncertu na kojem je na tisuće ljudi.

Edit. Taj je frend očito slomio nogu zbog nekog drugog razloga (oštećenosti/neispravnosti nekog objekta i sl koje su dovele do ozljede), a ne fizičkog napada.
__________________
Nobody cares. Work harder.

Zadnje uređivanje Miss Hyde : 09.06.2014. at 20:54.
Miss Hyde is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.06.2014., 21:19   #234
Quote:
Miss Hyde kaže: Pogledaj post
Edit. Taj je frend očito slomio nogu zbog nekog drugog razloga (oštećenosti/neispravnosti nekog objekta i sl koje su dovele do ozljede), a ne fizičkog napada.
Baš sam to htjela napisati.
Ljudi nešto čuju, drugi ih još "puntaju", pa ne razmišljaju jasno.
__________________
"Radeći bilo što, postajemo bilo tko.""Be excellent to yourself."
Poruka za svaku debeljucu/debeljka koji ovo čita...
Victora is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.07.2014., 13:52   #235
Tko su treći pri sudaru motornih vozila

Smatraju li se trećima putnici koji su u trenu sudara bili u vozilu i kako se odgovara prema putnicima, objektivno ili subjektivno? Hvala.
__________________
ha, Bože moj....
alcatraz is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 12:53   #236
Prometna nesreća sa smrtnom posljedicom

Pred nekoliko dana desila se prometna nesreća u kojoj je smrtno stradao moj prijatelj (19). Bio je suvozač i poginuo na licu mjesta, dok su vozač i još jedna osoba u kritičnom stanju.
Odmah drugi dan nakon sprovoda zove, dolaze i maltretiraju razni odvjetnici...
Što oni ubiti žele???
Mozda pitanje nije baš stručno postavljeno, al evo..zanima me
Hvala
prodigy08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:17   #237
Nije ti to ništa čudno (nažalost).

Isto se radi i kod nesreća gdje nema tako teških posljedica (isto tako nažalost), odvjetnici se pokušavaju grebati za posao, pri čemu žele nagovoriti žrtvu da tuži krivca i traži naknadu štete uz obećanja visokih odšteta.

Preporučujem dobro razmisliti o svemu, koliko je moguće s obzirom na situaciju.
JohnDoe-25 is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.09.2014., 13:43   #238
Quote:
JohnDoe-25 kaže: Pogledaj post
Nije ti to ništa čudno (nažalost).

Isto se radi i kod nesreća gdje nema tako teških posljedica (isto tako nažalost), odvjetnici se pokušavaju grebati za posao, pri čemu žele nagovoriti žrtvu da tuži krivca i traži naknadu štete uz obećanja visokih odšteta.

Preporučujem dobro razmisliti o svemu, koliko je moguće s obzirom na situaciju.
Paada, obecavaju visoku odstetu al dobro...frendovi roditelji nece, tj. nezele nikoga tuzit.
Jedinooo, mislim da osiguranje gdje je vozilo bilo osigurano mora isplatit neku odstetu. il se varam??
prodigy08 is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.09.2014., 21:09   #239
nisam sigurna da li je ovo pravo mjesto, ako nije uputite me gdje da postavim pitanje. jučer u jednom supermarketu je puklo staklo na vitrini i razrezalo ruku mom suprugu, morao je na šivanje na hitnu. što dalje? on je OK sada, ali da li ima pravo na ikakvu odštetu od tog supermarketa ili svoga osiguranje? da sve to zaboravimo ili ne , unaprijed hvala
c@rlit@ is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2014., 12:48   #240
Quote:
c@rlit@ kaže: Pogledaj post
nisam sigurna da li je ovo pravo mjesto, ako nije uputite me gdje da postavim pitanje. jučer u jednom supermarketu je puklo staklo na vitrini i razrezalo ruku mom suprugu, morao je na šivanje na hitnu. što dalje? on je OK sada, ali da li ima pravo na ikakvu odštetu od tog supermarketa ili svoga osiguranje? da sve to zaboravimo ili ne , unaprijed hvala
može li me netko uputiti gdje da postavim pitanje ili kome? mislila sam da je ovo pravo mjesto... hvala
c@rlit@ is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:46.