Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.10.2014., 22:46   #8221
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Onda je svaka djelatnost gdje tvrtke rade s profitom kartel. Jer bi jos mogli spustit cijene. A nije.
Oooo da,itekako je kartel. Jer,po tvom predočavanju problema,oni zajedničkim snagama upravljaju cijenom,te se dogovorom drže istih ili sličnih razina mjesecima,godinama... Pročitaj šta se dogodi kad se takvo nešto desi u državi gdje labavo ne postoji... LINK
Spomenuti Coop poznaješ,ima ga i kod nas čak,jedan veoma velik i jak trgovački lanac,pa su i njemu stali na rep. Što bi se na kraju reklo,neopravdano držanje visoke cijene,i pumpanje profita u nebesa nije baš dozvoljeno kako ti prikazuješ. A kako bi CD rekao u "Kiflastanu" naravno jest. I to bez pogovora,svaki koji misli suprotno se izopćava iz društva i šalje na duhovnu obnovu jer djeluje protiv Hrvatske
__________________
Dobrodošao u Kiflastan. (preuzeto :D)
Šargija is offline  
Old 29.10.2014., 23:04   #8222
Quote:
Moment torzije kaže: Pogledaj post
Kao i po obicaju, odjebi od mene. Daj misljenje ako imas na temu, ako nemas, odjebi u rupu iz koje si izasao
Hvala.
znam da si dijete (da se zakljucit po odgovoru) ali nemoras se duriti vrijedat bzvz

inace misljenje ti je ko i supak...svako ga ima...samo kaj je tvoje eto, doslovno
i mozda je bolje da ga zadrzis za sebe....jer je glupo...kao sto sam i ja svoje trebao zadrzat za tebe...jer nemam nista pametno za temu rec...osim da ti ukazem da si smijesan, kao i po obicaju
__________________
Trust me I know what I'm doing
Sledge_Hammer is offline  
Old 31.10.2014., 11:29   #8223
Mislim da bi trebalo jos dici cijene goriva, kako bi i iduce godine imali rast bar 50%.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...45/780977.aspx
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Old 31.10.2014., 12:04   #8224
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Mislim da bi trebalo jos dici cijene goriva, kako bi i iduce godine imali rast bar 50%.
http://www.index.hr/vijesti/clanak/i...45/780977.aspx
Mislim da je ovo dobar razlog za nove trošarine, da se izbije tim zlim kompanijama profit bolje je to pretočiti u proračun za financiranje uhljeba.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 31.10.2014., 18:50   #8225
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
logika za propucati se.

Kako poskupljenje goriva ide linearno s cijenom barela, a kad barel pada onda se trebaju iscrpiti zalihe
Pa da - kak ne kužiš:

Kupiš skupu naftu (to stvarno što u opcijama).
Prerađuješ
Cijena nafte padne
Imaš zalihe skupe nafte (plus opcije na skupu naftu)
I dalje prerađuješ skupu naftu jer nema druge - cijena na pumpi NE pada.
Cijena nafte opet poraste
Imaš prazne tankove a ti moraš kupit (opet) skupu naftu
GO TO 1

Vidiš da nema mjesta pojeftinjenju na pumpi kad cijena barelu pada. Ostalo su kafanske priče.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Old 01.11.2014., 14:32   #8226

Tako nekako!
zacky is offline  
Old 04.11.2014., 08:37   #8227
I tak, počelo je digli barel za koji dolar dva, cijena je 9,67... dok je barel padal po deset dolara spuštali su eventualno po 3-4 lipe. Teza o kupljenoj skupoj nafti pa ju moraju prodati pod jeftino pada u vodu. Jer da to i naprave, u prosjeku imaju zaradu, možda ne taj dan, ali ju imaju (mislim da imaju i taj dan, al dobro nećemo sad o politici jedne firme).
stef1455 is offline  
Old 04.11.2014., 09:56   #8228
cijene sirove nafte su trenutno na razinama s kraja 2010. Tada su cijene na pumpama izgledale ovako.
http://www.slobodnadalmacija.hr/Bizn...3/Default.aspx
johny5 is offline  
Old 04.11.2014., 10:26   #8229
dolar divlja, trenutno je 1$ = 6,13 HRK
_Mystical_ is offline  
Old 04.11.2014., 10:29   #8230
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
dolar divlja, trenutno je 1$ = 6,13 HRK
Tog datuma je 1$ = 5.73 HRK, bas i nije neko opravdanje.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Old 04.11.2014., 10:36   #8231
Koliko sam vidio, od jucer do danas cijena benzina je isla 7 lipa gore

Znači kad barel od dolje 20$ onda cijena padne 3 lipe a kad se barel digne za 3$ onda cijena raste 7 lipa

KARTEL, BANDA, LOPOVI
carevsin is offline  
Old 04.11.2014., 11:05   #8232
Quote:
carevsin kaže: Pogledaj post
Koliko sam vidio, od jucer do danas cijena benzina je isla 7 lipa gore

Znači kad barel od dolje 20$ onda cijena padne 3 lipe a kad se barel digne za 3$ onda cijena raste 7 lipa

KARTEL, BANDA, LOPOVI
Ako spuste cijene benzina na razine iz 2010 onda ćemo svaki drugi dan čitati ovakve teme samo što neće pisat u neobjavljenom nego objavljenom..
http://www.index.hr/vijesti/clanak/d...je/781662.aspx
Prihodi od goriva su sad posebno krucijalni sad za naš mili proračun a vi bi da cijene padaju..
johny5 is offline  
Old 04.11.2014., 11:15   #8233
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Tog datuma je 1$ = 5.73 HRK, bas i nije neko opravdanje.
Koliki je bio PDV 2010? Kolike su bile trosarine? I ono najvaznije, stvar se ne prodaje za onoliko koliko kosta da ju se napravi, nego za onoliko za koliko se moze prodat. Samim time nema veze koliko je sirova nafta, vec kako disu ostali na trzistu. Ako disu zajedno, nema pada cijena.
lukarak is offline  
Old 04.11.2014., 11:35   #8234
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Koliki je bio PDV 2010? Kolike su bile trosarine? I ono najvaznije, stvar se ne prodaje za onoliko koliko kosta da ju se napravi, nego za onoliko za koliko se moze prodat. Samim time nema veze koliko je sirova nafta, vec kako disu ostali na trzistu. Ako disu zajedno, nema pada cijena.
Bravo, to je definicija kartela, 2 postotna boda visi PDV ne igra toliku ulogu, a trosarine su minimalno vece. Vlada je mislila da ce "konkurencija" donijeti nize cijene.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Old 04.11.2014., 11:56   #8235
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Tog datuma je 1$ = 5.73 HRK, bas i nije neko opravdanje.
Nije bio 5,73, već 5,53. To je cca. 11% slabiji tečaj nego danas. (oko 1 kune na gorivu)
Pdv je veći za 2% (oko 20 lipa na gorivu)
Trošarine su veće za 20-30 lipa?

I to ti je to.
_Mystical_ is offline  
Old 04.11.2014., 12:44   #8236
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Bravo, to je definicija kartela, 2 postotna boda visi PDV ne igra toliku ulogu, a trosarine su minimalno vece. Vlada je mislila da ce "konkurencija" donijeti nize cijene.
Jebemu onda je svaka djelatnost u drzavi gdje cijene ne padaju kartel. Jer po tvojem, uvijek bi se netko trebao spustanjem cijene pokusati boriti se za dio kolaca. A gle cuda, to se ne dogadja. Jer postoji nesto sto se zove racunica da ti snizavanje cijene nece donijeti nove kupce jer ce te svi pratiti s tom cijenom.
lukarak is offline  
Old 04.11.2014., 14:06   #8237
Quote:
_Mystical_ kaže: Pogledaj post
Nije bio 5,73, već 5,53. To je cca. 11% slabiji tečaj nego danas. (oko 1 kune na gorivu)
Pdv je veći za 2% (oko 20 lipa na gorivu)
Trošarine su veće za 20-30 lipa?

I to ti je to.
Trošarine su u zadnjih godinu-godinu i pol porasle cca 60 lipa, a sveukupno od 2010. tko zna koliko, no svejedno razlika od 2010. i danas je više nego očita u korist njihovih džepova.
__________________
T. 20.11.2004.-1.12.2013. S. 2014?-7.1.2023. Sometimes maybe good, sometimes maybe shit
JKD01 is offline  
Old 04.11.2014., 21:59   #8238
Quote:
lukarak kaže: Pogledaj post
Jebemu onda je svaka djelatnost u drzavi gdje cijene ne padaju kartel. Jer po tvojem, uvijek bi se netko trebao spustanjem cijene pokusati boriti se za dio kolaca. A gle cuda, to se ne dogadja. Jer postoji nesto sto se zove racunica da ti snizavanje cijene nece donijeti nove kupce jer ce te svi pratiti s tom cijenom.
Dva velika igraca drze gorivo u lipu, nije samo tu kartel imali smo i u mobilnoj telefoniji isto tako, donekle im je tele2 pomrsio racune.

Quote:
In economics, a cartel is an agreement between competing firms to control prices or exclude entry of a new competitor in a market. It is a formal organization of sellers or buyers that agree to fix selling prices, purchase prices, or reduce production using a variety of tactics.[1] Cartels usually arise in an oligopolistic industry, where the number of sellers is small or sales are highly concentrated and the products being traded are usually commodities. Cartel members may agree on such matters as setting minimum or target prices (price fixing), reducing total industry output, fixing market shares, allocating customers, allocating territories, bid rigging, establishment of common sales agencies, altering the conditions of sale, or combination of these. The aim of such collusion (also called the cartel agreement) is to increase individual members' profits by reducing competition. If the cartelists do not agree on market shares, they must have a plan to share the extra monopoly profits generated by the cartel.
__________________
Without racing, there is no Honda!
Bono_ is offline  
Old 07.11.2014., 09:53   #8239
Cijena barela 77$! Lepo, lepo!
stef1455 is offline  
Old 07.11.2014., 10:30   #8240
Quote:
Bono_ kaže: Pogledaj post
Dva velika igraca drze gorivo u lipu, nije samo tu kartel imali smo i u mobilnoj telefoniji isto tako, donekle im je tele2 pomrsio racune.
I sta sad, opet nije kartel? Svi imaju slicne cijene, svi nude jeftin prepaid i nekakvu savrsenu, revoluciju, u dlaku isto? Jel sad nisu u kartelu?

Ti ne shvacas da ne mora postojati dogovor, a da cijene budu jednake, jer predstavljaju dobar omjer izmedju prometa i profita i ako je zakljucak, samostalno, svakog od njih da im nize cijene nece donijeti veci promet da kompenzira pad profita, ne radi se o kartelu.
lukarak is offline  
Zatvorena tema


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 13:23.