Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 08.03.2004., 14:28   #21
Stari,da dizem lovu ka dobar americki odvjetnik....cisto bi me bolija k__c za viceve o meni...

A young lawyer parks his brand new Lexus in front of his corporate building.
He takes his briefcase,fixes his tie,and opens the door.
The moment he put his foot on the floor,a Mustang(auto,ne konj) slides,and hits the left side of his Lexus.
The lawyer is on the floor screaming,his left leg and arm are torn...
Couple of people who saw what happened,came to try and help the injured man...
They tried to cheer him up a bit,cmon,why are you screaming,its not that bad...
ITS NOT THAT BAD????
I HAD A ROLEX ON THAT ARM,AND I JUST MADE THE FIRST PAYMENT ON THAT LEXUS!!!!!!
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 20:41   #22
Quote:
Spinnaker kaže:
Stari,da dizem lovu ka dobar americki odvjetnik....cisto bi me bolija k__c za viceve o meni...
Zbog americkih odvjetnika su i izasli takvi vicevi..americko pravo je cirkus i show business kao i sve drugo kod njih..
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.03.2004., 22:28   #23
Istina...ali ono sta sam reka i dalje stoji.
Sve mi se cini da njima puca ku*ac za te viceve....iz tog showa;svak tuzi svakog izvlace love ka u prici...
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 10:12   #24
Quote:
Gazda kaže:
Zbog americkih odvjetnika su i izasli takvi vicevi..americko pravo je cirkus i show business kao i sve drugo kod njih..
A ako si bijel i imaš gomilu para nemaš previše problema oko sudova...
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2004., 10:17   #25
Quote:
MegaS kaže:
Pogotovo ona povijest... pa mislim stvarno koga briga kako je to bilo prije tisucu godina đizzz!!!! jasno mi je da se znaju neke OSNOVE ali imat cili je**** predmet oko toga...
Čuješ, ako želiš biti visokoškolovani kadar, nekakav hrvatski društveni intelektualac, treba poznavati i povijest svoje struke. Hrvatska pravna povijest je jako zanimljiva i bogata, a što se rimskog prava tiče - mnogi instituti su aktualni i svježi i danas. Ja sam bio ugodno iznenađen kada sam primjetio kako je u Justinijanovim Institucijama kvalitetno obrađena materija kojom sam se bavio pišući magisterij.

No, problem je često dogmatskog i nezanimljivog načina predavanja povijesnih predmeta. Meni je recimo Radić u Splitu bio pozitivan primjer u tom pogledu.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.03.2004., 23:17   #26
Radić je mila majka.......... probaj položit nacionalnu povijest u Rijeci.......pa pogledaj koliko ti je živaca na kraju ostalo........ja sad polažem zadnji ispit, a sjetim se i dan danas tog horora s prve godine i lagano me jeza hvata........
drago mi je što sam upisala taj fax jer je to doista ono što želim raditi, ali da sam znala što me čeka........ nisam sigurna da li bih ga upisala.......Red, rad i disciplina....... a najgore je gledat kolege s ekonomije kako se luftaju i ništa ne uče
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 07:59   #27
Quote:
Tihana kaže:
drago mi je što sam upisala taj fax jer je to doista ono što želim raditi, ali da sam znala što me čeka........ nisam sigurna da li bih ga upisala.......Red, rad i disciplina.......
Ako kreneš u odvjetničke vode tek ćeš spoznati što je rad I izrabljivanje prvih par godina
__________________
Neki ljudi ne zaslužuju da ih nazovete pičkama. Nemaju tu dubinu, a ni toplinu. IVO ANDRIĆ
baobab is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 10:59   #28
Quote:
baobab kaže:
Ako kreneš u odvjetničke vode tek ćeš spoznati što je rad I izrabljivanje prvih par godina
Neke stvari su globalne prirode vidim
Gazda is offline  
Odgovori s citatom
Old 13.03.2004., 14:40   #29
Quote:
Tihana kaže:
Radić je mila majka..........
[snip]
a najgore je gledat kolege s ekonomije kako se luftaju i ništa ne uče
Sjecam se nekoliko primjera koji su zbog rimskog prava isli iz Rijeke u Zg... i nemoj tako prema kolegama... imaju i oni svoje bisere (Kandzija primjerice za starije, a cujem da i novi imaju svoje idole - svaki faks svoje bisere ima). No slazem se da je studij ekonomije nista naspram studija prava - barem je tako u Ri bilo prije nekoliko godina (i pored toga nije ih puno prolazilo )
__________________
- u zivotu prolazi samo vjeran pas
- da mi je biti morski pas
- ma pas mater
ble is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 15:46   #30
Quote:
Vojky kaže:
Čuješ, ako želiš biti visokoškolovani kadar, nekakav hrvatski društveni intelektualac, treba poznavati i povijest svoje struke. Hrvatska pravna povijest je jako zanimljiva i bogata, a što se rimskog prava tiče - mnogi instituti su aktualni i svježi i danas. Ja sam bio ugodno iznenađen kada sam primjetio kako je u Justinijanovim Institucijama kvalitetno obrađena materija kojom sam se bavio pišući magisterij.

No, problem je često dogmatskog i nezanimljivog načina predavanja povijesnih predmeta. Meni je recimo Radić u Splitu bio pozitivan primjer u tom pogledu.
Da, ali me nećeš uvjerit da intelektualac mora znati što Toma Akvinski misli o kamatama...
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 15:47   #31
Quote:
ble kaže:
Sjecam se nekoliko primjera koji su zbog rimskog prava isli iz Rijeke u Zg... i nemoj tako prema kolegama... imaju i oni svoje bisere (Kandzija primjerice za starije, a cujem da i novi imaju svoje idole - svaki faks svoje bisere ima). No slazem se da je studij ekonomije nista naspram studija prava - barem je tako u Ri bilo prije nekoliko godina (i pored toga nije ih puno prolazilo )
Normalno kad u Rijeci rimskog prava imaš 160 strana, a u Zagrebu 450
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 15:49   #32
Quote:
Gazda kaže:
Zbog americkih odvjetnika su i izasli takvi vicevi..americko pravo je cirkus i show business kao i sve drugo kod njih..


ona njihova građanska porota i nagodba u kaznenom pravu su lakrdija, a ne pravo
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 18:46   #33
ispravak netocnog navoda:
ove godine se u osijeku na pravni upisalo 400, max.

sto se tice nacionalne u rijeci... pa, predaje vam bartulovic/engelsfeld? i u os isto, tako da nema neke razlike... osim sto budu zivcani nakon putovanja
al bartuloviceva su predavanja bar zanimljiva, ako nista. dobro, bio sam na samo 2, al opet
BootBoy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 20:36   #34
Quote:
Mljacko kaže:
Normalno kad u Rijeci rimskog prava imaš 160 strana, a u Zagrebu 450
srčeko, samo ti vjeruj da je ta knjižica dovoljna za prolaz...... moraš da pevaš Romca ili si na komisiji dok kažeš keks, a žena je pri ispitivanju totalno subjektivna, a ako prođeš kolokvije, to ti nije nikakva garancija da će na ispitu biti ok
__________________
I believe in magic. :)
Tihana is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 21:54   #35
Quote:
Tihana kaže:
srčeko, samo ti vjeruj da je ta knjižica dovoljna za prolaz...... moraš da pevaš Romca ili si na komisiji dok kažeš keks, a žena je pri ispitivanju totalno subjektivna, a ako prođeš kolokvije, to ti nije nikakva garancija da će na ispitu biti ok
Zato sam vam vidio onu bilježnicu iz Povijesti prava i države, lakrdija čovječe!

Mislim, po meni to nije tako loše, sam kej ja moram znati kod onog luđaka Kurtovića tko se gdje kada posre, a kamo li neke važne informacije, i toga 650 strana iz jednog glupog premeta
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.03.2004., 22:29   #36
Quote:
Mljacko kaže:
onog luđaka Kurtovića
Hehe, iako me je dotični par puta potjerao s predavanja i seminara, svejedno je bio oke na ispitu. Barem ne uzima na ljude na pik, iako je u mojem slučaju imao razloga.
 
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 00:16   #37
U Splitu su obe povijesti relativno lake za polozit.
Radic je skroz ok profesor.
Ali Teorija....Viskovic mi je zna dizat tlak da je to nevjerovatno.
Inace,prije 3 godine kad sam ja upisiva,upisalo nas je cirka 500.
Viskovic nekidan objavi na ispitu da je tek na ovom roku preko pola od tih 500 proslo.
Spinnaker is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 11:11   #38
Quote:
grandpa the du du monkey kaže:
Barem ne uzima na ljude na pik
A sad 50 očenaša za ovo što si reko
Mljacko is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 11:23   #39
Quote:
Mljacko kaže:
A sad 50 očenaša za ovo što si reko
Sorry, neće ići. Radio sam mu mala sranja, a onda prođem iz prve.
 
Odgovori s citatom
Old 15.03.2004., 16:12   #40
Quote:
Mljacko kaže:
Normalno kad u Rijeci rimskog prava imaš 160 strana, a u Zagrebu 450
ble kaže da su ljudi iz Rijeke išli u Zg polagati Rimsko, ne zato jer je u Rijeci lakše nego u Zagrebu! helooooouuuuu i nema Rimsko u Rijeci 150 strana nego isto tako 450. bar sam ja polagala po Romcu i bilo je skoro pa 500 str.

Povijest hrvatskog prava i države ne predaje Engelsfeld već nekoliko godina nego samo Bartulović. i jebeno je za proći i naučit. taman kad misliš da si sve naučio, vrati te nazad jer ne znaš sve granice i rijeke nakon 1945. milina.

inače što se Teorije tiče i u Rijeci se polaže po Viskoviću. samo prvi dio. a onda još dva dijela od milijun stranapo Periću

moja generacija je uvijek govorila da se u Zagreb ide polagati prve 3 godine jer su kao lakše, a zadnja 4. se dolazi u Rijeku. nekako mi se čini da je tako iako je glupo uopće uspoređivati.
__________________
C'mon babe why don't we paint the town? And all that jazz...
LadyInRed is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 08:02.