Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 02.12.2008., 01:06   #21
ne znam
ova fabia je vožena penzionerski i redovito je servisirana
liberty_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:16   #22
Quote:
moril kaže: Pogledaj post
To je dosta kvarova, ali mislim da je takav i prosjek drugih proizvođača, kad se uzme realno u gradskoj klasi.
da, točno. Većina u toj klasi ima takve kvarove i tog tipa. ovaj je zapravo prilično pouzdan primjerak makar su jasno smiješni ti podizači no to je vw-ova boljka i ovaj podizač ventila. ostalo je sve normalno i mislim da to nisu preskupi kvarovi. ovaj od kolege elana već ulazi u problematičnije primjerke. Većinu tih stvari ja ne mjenjam nikad na autu sa pol milijuna kilometara no eto nekome se i to događa.
johny5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 01:42   #23
ovaj čip servo volana /senzor
je imao produljenu garanciju pa popravak je bio samo za materijal, a ruke su išle na račun Škode

podizač ventila - kažu mi u Škodi da se sredi za cca 2.000 kn
oduvijek tako radi auto, tako da me briga za to, iskreno
zanimljivo da su to percipirali tek nakon 5 godina, a ne na servisima kad je bio u garanciji

podizači prozora - shebe se ona košuljica unutra na kojoj je oznaka Golf IV
po svakom popravak - oko 1000 kn
liberty_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 08:23   #24
Quote:
Corvin kaže: Pogledaj post
Ovdje je stvarno nadrobljeno svašta.
1.4 MPi ima 68 KS (ne 60)
Iako je stare konstrukcije netočno je da je kratkog vijeka.
Potrošnja po gradu (ZG) ne prelazi 10L, a potrošnja pri maksimalnoj brzini (po cajgeru cca 175) je 14.9L.
Ovo su informacije iz prve ruke jer sam prije par godina imao priliku voziti isti nekih 2 tjedna.
Prosjek mora biti oko 8L.
U serije godišta 2000 , 2001. ugrađivani su motori 44kw/60ks - definitivno bio vlasnik 6god. , ostalo se slažem
geostanko is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 11:22   #25
eto kao vlasnik jedne takve fabije iz 2002... mogu ti rec da to nije normalna potrosnja...

normalna voznja van grada oko 6,5 l, u gradu ovisno gdje i kako vozis do 9 l. (za usporedbu sluzbeni golf sa TDI motorom u gradu mi pije preko 9,5l)

ako se vozis autocestom sa papucicom do poda... nebi trebao trosit preko 14 tako da... 17 nemre bit normalno...

sto se tice ovih drugih prica kako je to motor "potrosac" to donekle i stoji... usporedite svoje ljubimce sa mojim potrosnjama pa ce za neke biti potrosac, za neke ne...

sad sto se kvarova i pouzdanosti tice... to je tema na kojoj je tesko biti objektivan, i mislim da je najpostenije gledat statistike... a tu skoda i ne stoji tako lose...
__________________
Besplatno hranim trollove
Loborek is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 17:48   #26
Što cjepidlačiš Liberty, glavno da je statistika na tvojoj strani!

Statistika=točan zbroj netočnih podataka
frenchkey is online now  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:02   #27
Quote:
frenchkey kaže: Pogledaj post
Što cjepidlačiš Liberty, glavno da je statistika na tvojoj strani!

Statistika=točan zbroj netočnih podataka

a šta me briga za statistiku
pa ne vozim ja škodu
liberty_pu is offline  
Odgovori s citatom
Old 02.12.2008., 20:12   #28
Quote:
johny5 kaže: Pogledaj post
da, točno. Većina u toj klasi ima takve kvarove i tog tipa. ovaj je zapravo prilično pouzdan primjerak makar su jasno smiješni ti podizači no to je vw-ova boljka i ovaj podizač ventila. ostalo je sve normalno i mislim da to nisu preskupi kvarovi. ovaj od kolege elana već ulazi u problematičnije primjerke. Većinu tih stvari ja ne mjenjam nikad na autu sa pol milijuna kilometara no eto nekome se i to događa.
da, i na servisu kažu da sam jedan od tri koji stalno nešto mjenjamo i popravljamo, ali svaki put se nadam da je to zadnji vanservisni posjet servisu, pa opet nešto crkne, a prije fabije imao pežo 205 1.8 d 60 ks, i prodao ga sa 494000 km, i imao duplo manje kvarova u 17 godina i još uvijek ga povremeno sretnem na cesti, baš sam ga u petak vidio, znači još vozi
Elan sport is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 12:38   #29
Molim pomoć,imam škodu fabiu 1.4 nempi,troši nenormalno puno.Očistio dizne,napravio dijagnostiku i sve ok.Šta da radim,molim pomoć?
rambo1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 12:58   #30
A koliko je to NENORMALNO puno? I u kojim uvjetima.
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 16:10   #31
Ako je lanac već star , on hoće bit uzrok povećanoj potrošnji,kad je razvučen,taktovi su malo većoj toleranciji, što se odrazi na potrošnji.

Ja sam uz promjenu lanca poduzeo i druge mjere...jako napumpane gume,obavezno čist filter zraka,novo ulje(+jedan aditiv za kompresiju i opće dotezanje luftova izutra)

Uz nove svjećice, provjeru paljenja i dijagnostiku...nov auto..

Tenkirati 100-tku, malo je skuplja al se isplati.

Fabiji je 10 lit gradske normalno.

Stara koncepcija motora...takav je i gotovo.

S druge strane ovi novi auti imaju sto pizdarija po motoru, manje troše al ih uvijek nešto drugo od nabrijane elektornike hebe.

__________________
20 god vojske
maystor1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 16:31   #32
Quote:
maystor1 kaže: Pogledaj post
Ako je lanac već star , on hoće bit uzrok
Ja sam uz promjenu lanca poduzeo i druge mjere...jako napumpane gume,obavezno čist filter zraka,novo ulje(+jedan aditiv za kompresiju i opće dotezanje luftova izutra)
pojasni : opće dotezanje luftova je što
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 16:51   #33
Quote:
geostanko kaže: Pogledaj post
U serije godišta 2000 , 2001. ugrađivani su motori 44kw/60ks - definitivno bio vlasnik 6god. , ostalo se slažem
Mislim da su se u Fabie prve generacije ugrađivali motori pod oznakom MPI od 44 i 50 kW, razlika je bila u onom i, kod druge je bilo crvene boje te je to označavalo jači motor. Čini mi se dosta pouzdan motor malo zastarjele konstrukcije, jače potrošnje ali ne ovolike koliko navodi postavljač posta. U svakom slučaju na servis...znam da su na nekim serijama iz 2002. godine imali problem s glavnom procesorskom jedinicom koja je mijenjana na prvom servisu, inače vozila do 2003. su patila od nekih dječijih bolesti tipa lošeg zadnjeg ispušnog lonca, cvrkutanja armature uslijed aluminijskog nosača, propuštanja vode u kabinu između stakala i sistema vrata (neki unutrašnji kederi), prednjih stabilizatora s nekom serijskom greškom, loših mikroprekidača itd...sve u svemu nije loš autić, imao jednog 7 godina

I da, voljela se vrtjeti iznad 3000 obrtaja!
fluidni is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 20:54   #34
Quote:
rambo1979 kaže: Pogledaj post
Molim pomoć,imam škodu fabiu 1.4 nempi,troši nenormalno puno.Očistio dizne,napravio dijagnostiku i sve ok.Šta da radim,molim pomoć?
kaj ste napravili sa usisnom zaklopkom ?
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 21:01   #35
Troši otprilike 100 kn-60km.Na otvorenom troši isto koliko i u gradu.

Zadnje uređivanje rambo1979 : 28.12.2011. at 21:08.
rambo1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 21:07   #36
Nemam pojma šta je usisna zaklopka,pojasni.
rambo1979 is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.12.2011., 22:44   #37
Quote:
rambo1979 kaže: Pogledaj post
Nemam pojma šta je usisna zaklopka,pojasni.




zaklopka ( nije škodina ali tak izgleda )
nalazi se u krugu označenom .
dobro očistiti i napraviti adaptaciju . naučiti ecu na nove postavke. jako bitno .
da bi to mogao sve mora biti ok (rekao si da je ) dakle u memoriji ecu-a nesmije biti greške , zagrijati na radnu temperaturu i pokrenuti proces adaptecije . ( sve jako utiče na potrošnju )

Zadnje uređivanje vampir001 : 28.12.2011. at 22:49.
vampir001 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 01:40   #38
Quote:
rambo1979 kaže: Pogledaj post
Troši otprilike 100 kn-60km.Na otvorenom troši isto koliko i u gradu.
Ajde probat ću još jednom - jel to mjereno nekom suvislom metodom ili "ulij 100 ćuna i čekaj da se lampica upali"?
__________________
Bio sam 100% uvjeren da od hrvatskog Sudstva nema većeg govna ....
ICTY me podsjetio da u ništa nemožeš bit 100% siguran
CDRW is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 03:32   #39
Cuj cdrw ja npr. imam metode i s 50 kn i to 20 put racunato kolko km se moze po kazaljci. Dosta precizno izracunam. Ali isto tako sam isprobao i full , pa odvozit 100 pa do full. Znam i vise ljudi kaj toce po 50-100 kn i po km znaju kolko jos imaju a voze se na debelim rezervama i to su ljudi su od 40+ godina, nikad nisu ostali bez benzina.Isto ja nikad nisam u Tempri ostao, a vozilo se i ispod razine gdje je 0 , u minusu. Sad mareu ne zelim mucit s rezervom pa prva veca crta glumi rezervu, ima 6 crta, sesta je full. 6 godina tocim po 50 kn 90 posto tocenja. Gradske voznje, malo se vozim. Navika iz kvarta.
Mairon is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.12.2011., 09:17   #40
100 ćuna-60km nema nikakve metode.
rambo1979 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:16.