Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 29.07.2010., 12:45   #21
Pssssssssst. Dobit ćeš preko leđa.
perotigastero is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 12:55   #22
Quote:
perotigastero kaže: Pogledaj post
Pssssssssst. Dobit ćeš preko leđa.
budem rekao da sam Srbin, gay, pripadnik mladeži hdz-a ( ipak ovi su zaštićeniji od ličkih medvjeda) pa me budu pustili na miru, ako to ne upali budem se pozvao na svoje pretke koji su bili i lijevo i desno ( pa neka si izaberu koji im pašu)
marko86 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 15:16   #23
Quote:
Aku kaže: Pogledaj post
A kako ce tuzitelj na sudu dokazati da je stari od tog klinca uopce znao sto znaci ta kratica?...
A kako znaš da neće dokazati?


Quote:
robihr kaže: Pogledaj post
... meni je osobno ta majica vise zajebancija nego ozbiljan povod na mrznju prema policajcima.. iako taj policajac koji je uhvatio tog "zlocinca" potvrdjuje natpis
Meni je to isto zajebancija, ali zadnja tvoja rečenica bi mi i mene odvela u tom smjeru.


Quote:
Tamo neka kaže: Pogledaj post
... "Svi znaju šta znači" je glupost baš kao i tvrdnja da su svi policajci gamad. Većina možda i je, ali nisu svi ima i izuzetaka... Ili?...
Znači, to ne mora značiti da su svi policajci kopilad, nego smo "možda većina"? I kako bi sad to čovjek (i policajci su ljudi, zar ne) shvatio?


Quote:
Neuson kaže: Pogledaj post
... Kako je policija dokazala da je otac to uopće kupio? Imaju račun s njegovim otiskom prsta? Snimku nadzorne kamere iz trgovine gdje otac uz komentar "A baš su kopilad" popraćen slatkim smijehom plaća majicu? Nadalje me zanima kako je policija dokazala namjeru oca?...
A kako znaš da nemaju ništa od toga ili kakve druge dokaze?
Uostalom, počinjenje djela se dokazuje sudu, a ne medijima, tebi, meni...:nezna:


Quote:
perotigastero kaže: Pogledaj post
... a zbog jedne majice gdje se napiše par slova koja mogu značiti stvarno svašta i nisu nikakav simbol kao slovo U, završiš na robiji 3 godine...
Nitko zbog te majice nije završio na robiji (kao zbog slova U ili crvene zvijezde), ali ona jesu simbol (isto kao navedeni primjeri).


Quote:
marko86 kaže: Pogledaj post
Što očekivat u ovoj sjebanoj državi ako si ustaša ili neka teška komunjara ( a bome ih ima ) ne znaš koji su više napravili štete državi kroz povijest te još ponosno propagirat te stavove neće ti nitko ništa, ali kada napraviš nešto ovako iz zajebancije odmah će milicija trenirat strogoću
Štetu kroz povijest (a i danas) nam rade ljudi iz osobnih interesa, a skrivajući se pod plaštom pokreta (ustaškog, komunističkog i sl.) si daju određeni legitimitet, kontinuitet i sigurnost. Ako si već toliko odlučan braniti svoje stavove i ogrnuti se zastavom koja te predstavlja, onda valjda moraš biti spreman i trpiti zbog uvjerenja, zar ne?

Zadnje uređivanje drot13 : 29.07.2010. at 15:17. Reason: Uostalom...
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 20:23   #24
Dakle, ja napisem ovo:
Quote:
Aku kaže: Pogledaj post
A kako ce tuzitelj na sudu dokazati da je stari od tog klinca uopce znao sto znaci ta kratica? Da bi ka se osudilo za zlocin iz mrznje, valjda prvo treba dokazati da je 100% znao sto ta kratica znaci. A ja stvarno ne vidim nacina da to tuzitelj dokaze. Ili se u ovoj drzavi mora dokazivati nevinost?
a dobijem kao odgovor ovo:
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
A kako znaš da neće dokazati?
...
A kako znaš da nemaju ništa od toga ili kakve druge dokaze?


Covjece, pa ti si kao iz najstereotipnijeg vica o policajcima


A da nam malo neki strucnjek (pravnik) razjasni ovo?
Aku is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 20:36   #25
Da imam para za podmićivanje i vremena za zajebanciju sa našom prekrasnom birokracijom otišao bi registrirati firmu s tim imenom pa se zagrnuo tom zastavom i otišao na stadion. Pa neka mi kažu da sam vrijeđao policiju. Stoka mutava besposlena birokratska. Umjesto da rade ono što bi trebali, oni zajebavaju nekog klinca bezveze. Gdje su bili ti vrli drotovi kada su u Srbu ili bilo kojem mjestu gledali onu ekipu koja je vikala "ubij srbina" i slično?
perotigastero is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.07.2010., 20:51   #26
Svaka država će štititi Poredak i one koji ga čuvaju. Napad na policiju je napad i na državu i poredak, a s prekršiteljima će se sustav obračunati svim zakonskim sredstvima kako bagaža ne bi mislila da smije pljuvati po predstavnicima zakona. Neki očito misle da je demokracija nekakova zemlja Dembelija gdje se smije lajati što god kome pada na pamet. Vlast je vlast, ljudi moji - i vlasti se potrjebno pokoravati jer je iznad vas.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 21:04   #27
Ajde se ti malo obrazuj umjesto da ljudima objašnjavaš slobodu govora pendrekom Sigurno si ti priveo tog lika ali uredno pokazuješ visinu kukuruza po raznim događanjima.
Čovjek koji poredak napiše sa velikim slovom
perotigastero is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 29.07.2010., 21:43   #28
Quote:
perotigastero kaže: Pogledaj post
Ajde se ti malo obrazuj umjesto da ljudima objašnjavaš slobodu govora pendrekom
Sasma sam dovoljno pravno obrazovan da bi mi bilo jasno kako se radi o kriminalcu koji bi rušio Poredak i vrijeđao službene osobe. Sada će imati prigodu na hladnome dobro razmisliti o tomu gdje su granice kojekakovih "sloboda govora" i sličnih liberalnih gluposti.
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 22:00   #29
Quote:
Aku kaže: Pogledaj post
Dakle, ja napisem ovo:
a dobijem kao odgovor ovo:...
Covjece, pa ti si kao iz najstereotipnijeg vica o policajcima...
Kao što sam napisao, krivnja se dokazuje sudu, a ne medijima, tebi, meni ili bilo kome sličnom. U tom smislu, naša pitanja su potpuno jednaka.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 23:11   #30
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Svaka država će štititi Poredak i one koji ga čuvaju. Napad na policiju je napad i na državu i poredak, a s prekršiteljima će se sustav obračunati svim zakonskim sredstvima kako bagaža ne bi mislila da smije pljuvati po predstavnicima zakona.
Da, naravno. S tim misljenjem bi bio uzoran gradjanin u Sjevernoj Koreji.

Jel ti razumijes razliku izmedju napada na policiju i slobode govora/misljenja?
http://www.readthesmiths.com/article...the_police.jpg
http://rlv.zcache.com/officer_down_t...20qrja_400.jpg
http://rlv.zcache.com/calling_cops_p...31t5tj_210.jpg
Aku is offline  
Odgovori s citatom
Old 29.07.2010., 23:15   #31
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Kao što sam napisao, krivnja se dokazuje sudu, a ne medijima, tebi, meni ili bilo kome sličnom. U tom smislu, naša pitanja su potpuno jednaka.
Koliko sam uspio skuziti uvodni post, a to takodjer i mene zanima, je STRUCNO PRAVNO MISLJENJE o ovome slucaju.
Ti si jednom, dvaput, cak triput, napisao sto o tome mislis i vec si dosadan. Osim toga, ti si u ovom slucaju pristran, tj. zainteresirana strana...naravno da ti branis svoje kolege i nisi objektivan.

Zato sjasi i daj nekom pravniku da meni i ostalima odgovori na postavljena pitanja. Recimo Vojky, koliko znam covjek je doktor poravnih znanosti.
Aku is offline  
Odgovori s citatom Received Infraction
Old 30.07.2010., 11:07   #32
Quote:
Aku kaže: Pogledaj post
Da, naravno. S tim misljenjem bi bio uzoran gradjanin u Sjevernoj Koreji.
Vrijeđanje izvršne Vlasti i njenih službenika u vidu djelatnika Ministarstva unutarnjih poslova je napad na Državu i Poredak. Pokušaj reći policajcu u Njemačkoj ili Francuzkoj da je "kopile"! Mjesec dana će te sastavljati u bolnici, a onda će te osuditi i zatvoriti! Tamo se znade red, a neki bi kod nas ponovo uvodili socijalističke navade u kojima smo svi jednaki i svi svima smiju reći što žele! E ne može se u našemu Sustavu govoriti sve što se želi, budući da za takove prjestupe postoje i posljedice, u što će se vrlo, vrlo brzo uvjeriti delinkvent koji je kupio majicu! Sasma je svejedno jesi li se izražavao usmeno ili "pismeno" noseći odjevni predmet s uvrjedljivim nadpisom!
nosko5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 12:44   #33
za one koji nisu vidjeli... ide još jednom!!

Quote:
ssanjich kaže: Pogledaj post
pa ti sad reci da ono nije bio "govor mržnje"

Izmjenama i dopunama članka 89. (dodatkom stavka 36.) Kaznenog zakona od 9. lipnja 2006. godine, u našoj je zemlji prvi put ozakonjeno kazneno djelo zločina mržnje. Evo kako je definirano to kazneno djelo:

Zločin iz mržnje jest svako kazneno djelo iz ovoga Zakona, počinjeno iz mržnje prema osobi zbog njezine rase, boje kože, spola, spolne orijentacije, jezika, vjere, političkog ili drugog uvjerenja, nacionalnog ili socijalnog podrijetla, imovine, rođenja, naobrazbe, društvenog položaja, dobi, zdravstvenog statusa ili drugih osobina.

zatim:

Povreda ravnopravnosti građana


Članak 106.
(1) Tko na temelju razlike u rasi, boji kože, spolu, jeziku, vjeri, političkom ili drugom
uvjerenju, nacionalnom ili socijalnom podrijetlu, imovini, rođenju, naobrazbi, društvenom
položaju ili drugim osobinama, ili zbog pripadnosti etničkoj i nacionalnoj zajednici ili
manjini u Republici Hrvatskoj, uskrati ili ograniči slobodu ili pravo čovjeka i građanina
utvrđeno Ustavom, zakonom ili drugim propisom, ili koji na temelju te razlike ili
pripadnosti daje građanima povlastice ili pogodnosti, kaznit će se kaznom zatvora od šest mjeseci do pet godina.
(2) Kaznom iz stavka 1. ovoga članka kaznit će se tko pripadniku naroda, etničke i
nacionalne zajednice ili manjine uskrati ili ograniči pravo na slobodu izražavanja
narodnosne pripadnosti ili na kulturnu autonomiju.
(3) Tko suprotno propisima u uporabi jezika i pisma, uskrati ili ograniči građaninu njegovo
pravo služiti se svojim jezikom i pismom, kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom
zatvora do jedne godine.
__________________
Tata kupi mi autoo..fakultet..i romobiiil!!!
ssanjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 14:19   #34
Quote:
Aku kaže: Pogledaj post
Koliko sam uspio skuziti uvodni post, a to takodjer i mene zanima, je STRUCNO PRAVNO MISLJENJE o ovome slucaju...
Dobri čovjek (ispr., čovjekica) je napisao neke članke zakona (vidim i ponovno), ali to nije dosta stručno i pravno?


Quote:
Aku kaže: Pogledaj post
... Osim toga, ti si u ovom slucaju pristran, tj. zainteresirana strana...naravno da ti branis svoje kolege i nisi objektivan...
Znači, diskvalificiran sam iz rasprave samo jer sam policajac? Jasno je da imam svoju stranu, ali jasno je i da ti imaš svoju. Po toj logici niti ti ne bi bio pozvan pisati o tome. Srećom, ovo je forum, a ne biranje porote.

Zadnje uređivanje drot13 : 30.07.2010. at 14:22. Reason: (ispr...)
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.07.2010., 15:25   #35
a gdje je kupljena ta majica i hoce li se protiv prodavaca/proizvodjaca pokrenuti ikakav postupak?

inace, u clanku iz uvodnog posta (lin) se jasno kaze da je otac znao sto znaci natpis na majici i da u tome ne vidi nista lose.
a zakon, kako nam ssanjich lijepo pokazuje, je jasan.

prema tome, nemam pojma o cemu i dalje laprdate.
__________________
Find the intruder. Capture him if he's alive. If not, kill him.
hasselbaink is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 03:01   #36
Quote:
ssanjich kaže: Pogledaj post
Zločin iz mržnje jest svako kazneno djelo iz ovoga Zakona, počinjeno iz mržnje prema osobi zbog njezine rase, boje kože, spola, spolne orijentacije, jezika, vjere, političkog ili drugog uvjerenja, nacionalnog ili socijalnog podrijetla, imovine, rođenja, naobrazbe,društvenog položaja, dobi, zdravstvenog statusa ili drugih osobina.
a sto ako je pocinjeno iz zajebancije.. sto ako on nema mrznje prema policajcima nego je jednostavno isao kupiti majicu zato sto mu je dobra fora?

zar bi nas trebalo zatvoriti kada ispricamo vic o glupom policajcu? znam da vecina ljudi ne misli da su policajci glupi, ali kakvi bi to onda bili vicevi o glupim policajcima? da li je to govor mrznje?

i btw on nije zatvoren zbog rasizma/diskriminacije/etc. nego zbog:
Quote:
Optužni prijedlog protiv oca podnosi se zbog počinjenja prekršaja iz domene Zakona o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima
pa sada ako mi netko moze pravno objasniti kako hapsenje nekog sa majicom ACAB ima veze sa sprjecevanjem nereda?
robihr is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 07:14   #37
Quote:
nosko5 kaže: Pogledaj post
Pokušaj reći policajcu u Njemačkoj ili Francuzkoj da je "kopile"! Mjesec dana će te sastavljati u bolnici, a onda će te osuditi i zatvoriti!
Ovdje nitko nije rekao odredjenom policajcu "hej, ti si kopile" i to nije rekao/napisao jedinim sluzbenim jezikom u HR nego jednim stranim jezikom i to ne recenicom nego kraticom, a ta kratica govori opcenito o svim policajcima.
Dakle, nema govora o napadu na odredjenog polocajca, pa ova tvoja trkeljanja sto bi se dogodilo da dodjes do odredjenog policajca i kazes mu da je kopile nisu bitna.
U Americi isto da dodjes policajcu i kazes mu da je kopile u najmanju bi ruku zavrsio u zatvoru. Ali ako imas majicu ili istetovirano na sebi da su svi policajci svinje, to je tvoje pravo u sklopu slobode misljenja/govora. Isto tako svaki Amerikanac moze javno spaliti americku zastavu i to je sloboda govora...

Ako nisi u stanju razumijeti da se radi o potpuno razlicitim stvarima, ja ti ne mogu pomoci...
Quote:
drot13 kaže: Pogledaj post
Znači, diskvalificiran sam iz rasprave samo jer sam policajac? Jasno je da imam svoju stranu, ali jasno je i da ti imaš svoju. Po toj logici niti ti ne bi bio pozvan pisati o tome. Srećom, ovo je forum, a ne biranje porote.
Ne, nisi diskvaliciran iz rasprave kao policajac, nego si diskvalificiran is rasprave kao strucna pravna osoba (jer to nisi) jer sam ja i jos neki ovdje trazili misljenje strucne pravne osobe o aspektima ovoga slucaja u Rijeci koji nam nikako nisu jasni.
Ti si svoje misljenje vise puta ovdje iznio, svakim svojim novim postom samo ponavljas stvari koje si vec (vise puta) napisao, mi smo to primili na znanje i, sto se mene tice, daljnjim ponavljanjem jednog te istog trolas temu.

Quote:
ssanjich kaže: Pogledaj post
za one koji nisu vidjeli... ide još jednom!!
Quote:
ssanjich kaže: Pogledaj post
Izmjenama i dopunama članka 89. (dodatkom stavka 36.) Kaznenog zakona od 9. lipnja 2006. godine, u našoj je zemlji prvi put ozakonjeno kazneno djelo zločina mržnje. Evo kako je definirano to kazneno djelo:
Zločin iz mržnje jest svako kazneno djelo iz ovoga Zakona, počinjeno iz mržnje prema osobi zbog njezine rase, boje kože, spola, spolne orijentacije, jezika, vjere, političkog ili drugog uvjerenja, nacionalnog ili socijalnog podrijetla, imovine, rođenja, naobrazbe, društvenog položaja, dobi, zdravstvenog statusa ili drugih osobina.
Za one koji nisu u stanju s razumijevanjem procitati odgovore na njihove postove...jos jednom:
Quote:
Aku kaže: Pogledaj post
A kako ce tuzitelj na sudu dokazati da je stari od tog klinca uopce znao sto znaci ta kratica? Da bi ka se osudilo za zlocin iz mrznje, valjda prvo treba dokazati da je 100% znao sto ta kratica znaci. A ja stvarno ne vidim nacina da to tuzitelj dokaze. Ili se u ovoj drzavi mora dokazivati nevinost?

Zadnje uređivanje Katrin : 31.07.2010. at 10:16.
Aku is offline  
Odgovori s citatom Received Warning
Old 31.07.2010., 14:12   #38
Quote:
Aku kaže: Pogledaj post
Ovdje nitko nije rekao odredjenom policajcu "hej, ti si kopile" i to nije rekao/napisao jedinim sluzbenim jezikom u HR nego jednim stranim jezikom i to ne recenicom nego kraticom, a ta kratica govori opcenito o svim policajcima...
U tome i jest poanta. Da kaožeš jednoj osobi da je kopile, to je uvreda (kazneno djelo koje se goni privatnom tužbom). Ali kada to govoriš o grupi ljudi samo na temelju njihove profesije, onda je to malo teže djelo (kao što je cijenjena forumašica pravno objasnila).


Quote:
Aku kaže: Pogledaj post
... U Americi...
Nije niti u Americi tako jednostavno kao što prikazuješ. A niti je ovo Amerika.


Quote:
Aku kaže: Pogledaj post
... Ti si svoje misljenje vise puta ovdje iznio, svakim svojim novim postom samo ponavljas stvari koje si vec (vise puta) napisao...
Isti kao i svi ostali.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 15:51   #39
sudac NEMA što dokazivati, zato što je lik SAM rekao kako je znao što A.C.A.B znači. Dakle, priznao je...
i tu je raspravi kraj.
__________________
Tata kupi mi autoo..fakultet..i romobiiil!!!
ssanjich is offline  
Odgovori s citatom
Old 31.07.2010., 16:00   #40
Quote:
robihr kaže: Pogledaj post

i btw on nije zatvoren zbog rasizma/diskriminacije/etc. nego zbog:

pa sada ako mi netko moze pravno objasniti kako hapsenje nekog sa majicom ACAB ima veze sa sprjecevanjem nereda?

Zakon o sprječavanju nereda na športskim natjecanjima

Članak 4.

Protupravnim ponašanjem u smislu ovoga Zakona smatra se:

– posjedovanje ili konzumiranje alkoholnih pića (osim bez­alkoholnog piva) ili opojnih droga, te posjedovanje pirotehničkih sredstava, oružja i drugih sredstava pogodnih za nanošenje ozljeda ili za stvaranje nereda i nasilja od strane osoba koje dolaze na športska natjecanja, u razdoblju od dva sata prije početka do dva sata nakon završetka športskog natjecanja, a u sredstvima javnog prijevoza tijekom čitavog razdoblja od početka odlaska na športsko natjecanje pa do dolaska na prostor športskog objekta,

– unošenje u športski objekt alkoholnih pića, opojnih droga, pirotehničkih sredstava, oružja i drugih sredstava pogodnih za nanošenje ozljeda ili za stvaranje nereda i nasilja,

unošenje i isticanje transparenta, zastave ili druge stvari s tekstom, slikom, znakom ili drugim obilježjem koje iskazuje ili potiče mržnju ili nasilje na temelju rasne, nacionalne ili vjerske pripadnosti ili neke druge posebnosti,

– bacanje predmeta u natjecateljski prostor ili gledateljski prostor,

– pjevanje pjesama ili dobacivanje poruka čiji sadržaj iskazuje ili potiče mržnju ili nasilje na temelju rasne, nacionalne ili vjerske pripadnosti ili neke druge posebnosti,

– paljenje i bacanje pirotehničkih sredstava,

– paljenje navijačkih rekvizita i drugih predmeta,

– pozivanje i poticanje na tučnjavu ili na napad na druge gledatelje, redare, službene osobe organizatora natjecanja, športaše i druge sudionike u športskom natjecanju,

– sudjelovanje u tučnjavi ili napadima na druge gledatelje, redare, službene osobe organizatora natjecanja, športaše i druge sudionike u športskom natjecanju,

– nedozvoljen ulazak u natjecateljski prostor,

– oštećenje ili uništavanje dijelova športskog objekta, te prijevoznih sredstava i druge imovine prilikom dolaska, za vrijeme održavanja ili nakon športskog natjecanja, u razdoblju od dva sata prije početka do dva sata nakon završetka natjecanja.
__________________
Tata kupi mi autoo..fakultet..i romobiiil!!!
ssanjich is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 21:20.