Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Zatvorena tema
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 17.09.2010., 10:23   #61
Quote:
TheBlack Knight kaže: Pogledaj post
Da li si imao problema sa samim motorom? Pitam zato što imam taj motor u autu tj. 1.6 16v 105ks.
U principu nisam. Nekad mi u leru okretaji plašu od 800 do cca 3000, i smire se nakon pol minute.
Gospoda serviseri vele im dijagnostika ništa ne pokazuje.
BezvezeNick is offline  
Old 17.09.2010., 10:28   #62
Quote:
Herci80 kaže: Pogledaj post
Nisi s Renaultom imao problema, pa svaki qurac koji rikne na nečijem Meganeu, Cliu, preoblikuješ i tješiš čovjeka da je to odličan auto i da su svi takvi, itd.
E pa ja bum ti rekao iz svog iskustva, a i iz tuđih da je Renault zaqurac. Od materijala unutrašnjosti, mehanike, elektronike, itd. Jednostavan qurac od auta. Ako svaki drugi ima svakakvih problema, od hebenog kuplunga, do žaruljica, onda nije problem u nikakvom loše pogođenom modelu, već o smeću koje Renault proizvodi. I amen

I tri puta sam nažalost na svojoj koži osjetio što znači imati to smeće u garaži... Imao sam Meganea, Scenica i Lagunu.

Ovo me oduvjek fasciniralo kada netko ponovno kupi francuza..

Ili kad se dođu na forum hvaliti da su prešli 50/100/150tkm bez većeg kvara, a danas svi pošteni auti prelaze 200tkm bez kvara.
NUMLOCK1 is offline  
Old 17.09.2010., 10:33   #63
Quote:
NUMLOCK1 kaže: Pogledaj post
Ovo me oduvjek fasciniralo kada netko ponovno kupi francuza..
Ili kad se dođu na forum hvaliti da su prešli 50/100/150tkm bez većeg kvara, a danas svi pošteni auti prelaze 200tkm bez kvara.
Jer znaš razlog? Naravno da ne...
__________________
Accord 2.2 i-DTEC
Herci80 is offline  
Old 17.09.2010., 11:06   #64
Malo sam čitao, neznam ja sam poprilično po tom pitanju zaguljen imao sam ja tako sličnih primjera s jednim servisom ( da ga ne reklarmiramo ) samo ja se nisam maknuo iz servisa dok mi auto nisu riješili a u principu to je bila jedna sitnica i ja sam bio u pravu jer svaki put odgovor je bio sve je u redu. E pa nećemo tako bio sam uporan i na kraju sam bio spreman ić i u SLO, ITL, AT na servis da mi to riješe i htio sam poslat dopis, ali sva sreća pa sam uspio s Zagrebom to riješit čovjek mi se ispričava. Ali poanta toga svega je ti si taj auto platio ma ja bi ga parkirao na ulaz od servisa i dao bi im ključeve i rekao kulturno ne zovite me dok nr popravite sve te nedostatke. A vidim da si rekao da su i bahati još što ja volim takve aj ti meni posudi auto pa idem ja u servis da ja s njima malo popričam
robi7007 is offline  
Old 17.09.2010., 12:23   #65
Quote:
NUMLOCK1 kaže: Pogledaj post
Ovo me oduvjek fasciniralo kada netko ponovno kupi francuza..

Ili kad se dođu na forum hvaliti da su prešli 50/100/150tkm bez većeg kvara, a danas svi pošteni auti prelaze 200tkm bez kvara.
nema boljih autiju od francuskih. vrh autoindustrije, prije naftne krize 70tih, kada je autoindustrija imala svoj vrhunac, francuzi su radili aute naprednije od nekih današnjih.

danas kada je sve to isto komercijalno smeće (kao i 95% auta nakon naftne krize), mi smo u banani jer nam znaju dolazit modeli s drugorazrednim dijelovima. "sindrom" talijanske nutelle koja je drugačija od naše. samo što još i naši servisi nisu od pomoći..

nema tog auta koji će napravit 200tkm u 15god. u velikom gradu bez kvara na nepotrošnom dijelu. to može biti 1 od 100 nekog modela
Glavni frajer kaže: is offline  
Old 17.09.2010., 13:53   #66
[QUOTE=Herci80;28970653
I tri puta sam nažalost na svojoj koži osjetio što znači imati to smeće u garaži... Imao sam Meganea, Scenica i Lagunu.[/QUOTE]

mahohist x3... nice

vele da je ponavljanje majka znanja, tebi očito trebalo malo duže
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Old 17.09.2010., 14:02   #67
Quote:
SCHNITZER kaže: Pogledaj post
Ne znam, ali nakon ovakvih upisa vlasnika ne mogu se oteti dojmu da se doista radi o poluproizvodu!
Ili smo mi koji tako mislimo prevelike picajzle ili oni kojima to ne smeta kuleri s viškom novaca?
Pa jebemu, čovjek koji izdvoji 100 i više kkuna ipak zaslužuje malo više zadovoljstva...
e pa to, jbg. ujutro prije posla mjesto da s osmjehom sjedneš u svoju kantu imaš na ormariću šaku apaurina i popiješ i onda tek kreneš

btw. imam ja susjeda koji se isto žali na kojekakve pizdarije i to već dosta, vozi auto ko po jajima, pere ga konstantno,garaža obavezno i uvijek ga nekaj jebe, da bi na kraju ispalo da kad žena vozi da ona niti ne koči na ležećim i takve sitnice...
To sam čuo, nisam ga sreo još, jedva čekam da čujem.
Nisam ništa našao u novinama, valjda ju onda nije ubio
__________________
ovako bi SVI trebali parkirati
thumb is offline  
Old 17.09.2010., 14:03   #68
Quote:
thumb kaže: Pogledaj post
mahohist x3... nice

vele da je ponavljanje majka znanja, tebi očito trebalo malo duže
thumb,thumb, najlakše je pravit se pametan
Kao što rekoh, nemate pojma zašto je bilo tako. Uostalom, jedan od razloga je da sam dobio par tisuća eura popusta na Meganea. Nije bitno kako... Laguna je bila pak moj privatni/službeni, pa za nju nisam dao ni kune, ali pošto sam je vozio 4 godine privatno, čuvao sam je... Vidim uzaudno...
I da, dobro ste pročitali, par tisuća eura, ne kuna. I misleći u svojoj glavi da je Renault nešto napredovao i da sljedeći model neće biti takvo sranje, shebao sam se... Naučio sam ja svoju lekciju
Ali evo, sad barem imam materijala do neba za srat po Renaultu...
__________________
Accord 2.2 i-DTEC
Herci80 is offline  
Old 17.09.2010., 14:07   #69
bez uvrede, ali mi nisu jasni ljudi koji imaju loše iskustvo sa nekom firmom auta i onda ponovno kupe istu. Ja recimo vw i puga nikad više u životu, dok sam sam sa Toyotom prezadovoljan, netko drugi mozda nije . Ok sad sam bacil oko malo na seata kaj je isto fauveej, ali haj
__________________
Be brave warriors of light, the kingdom of doom will fall and light will be all over us..
Pegaz is offline  
Old 17.09.2010., 14:25   #70
Quote:
Herci80 kaže: Pogledaj post
Ali evo, sad barem imam materijala do neba za srat po Renaultu...
ako te to cini sretnim, samo seri

ja samo znam da je moj iduci auto renault megane3 (rs) sta god tu tko pisao!
kreso01 is offline  
Old 17.09.2010., 14:26   #71
Quote:
Pegaz kaže: Pogledaj post
bez uvrede, ali mi nisu jasni ljudi koji imaju loše iskustvo sa nekom firmom auta i onda ponovno kupe istu. Ja recimo vw i puga nikad više u životu, dok sam sam sa Toyotom prezadovoljan, netko drugi mozda nije . Ok sad sam bacil oko malo na seata kaj je isto fauveej, ali haj
To ti je totalno kriva konstatacija... Naime svaka marka ima tu i tamo loš model i možeš s njim nastradat, no to ne znači da su svi modeli loši.. Poanta je kupit provjeren model, no to baš ne ide kad se kupuje novi jer se ne zna kakav će se pokazat, kad se kupuje stari točno se zna koji valja koji ne, no tu je opet rizik zat što je rabljeni.. Želim reći, ima boljih pugova od poneke toyote, ima boljih vw-a od ponekih mercedesa, ima boljih renaulta od ponekih toyota i sve to obratno.. Razlika je samo što eto neke marke imaju malo više problematičnih modela od drugih i zato su generalno ljudi zadovoljniji s toyotom neg renaultom, no ipak nek nitko ne bude 100% siguran ak kupi bilo koju toyotu da neće imat noćne more, imali smo samo tu na forumu brdo slučajeva a kamoli na široj razini... Od toyote je u prosjeku bolja honda no opet kad ljudi vide kakve su cijene honde kod nas zaobilaze i kupuju jeftinije...
johny5 is offline  
Old 17.09.2010., 15:37   #72
Quote:
girling kaže: Pogledaj post
evo korespodencije između nezadovoljnog vlasnika Megana i Francuza.

emajl je prejak....

jesi mu preveo sve kaj te pital? i kak si mu preveo, ak si mu preveo?
__________________
kochnice nas samo usporavaju...
KarloDelPontiac is offline  
Old 17.09.2010., 15:44   #73
Quote:
BezvezeNick kaže: Pogledaj post
U principu nisam. Nekad mi u leru okretaji plašu od 800 do cca 3000, i smire se nakon pol minute.
Gospoda serviseri vele im dijagnostika ništa ne pokazuje.
I što, to u principu tebi nije problem, a cvrčak i uzubljivanje sica ti je problem.

Ajd da si napisao 800-1000, ali 3000 .... sad ti više niš ne vjerujem, valjda bi se tog problema sjetio i u uvodnom postu.
flexo is offline  
Old 17.09.2010., 15:52   #74
Quote:
BezvezeNick kaže: Pogledaj post
U principu nisam. Nekad mi u leru okretaji plašu od 800 do cca 3000, i smire se nakon pol minute.
Gospoda serviseri vele im dijagnostika ništa ne pokazuje.
To nije problem, nego se to kod benzinskih motora zove automatski čok. tako svaki benzinski motor radi barem minutu nakon što ga upališ. E sad, ako je to nakon što je auto već dosegnuo radnu temperaturu, onda imaš problem.
__________________
Accord 2.2 i-DTEC
Herci80 is offline  
Old 17.09.2010., 15:57   #75
Na stranu što smatram da se ne isplati kupovati novi auto, ali ako već mora novi onda je najbolje uzimat redizajnirane modele.
Na njima su najčešće uklonjene sve dječje bolesti.
SCHNITZER is offline  
Old 17.09.2010., 16:07   #76
Quote:
flexo kaže: Pogledaj post
I što, to u principu tebi nije problem, a cvrčak i uzubljivanje sica ti je problem.

Ajd da si napisao 800-1000, ali 3000 .... sad ti više niš ne vjerujem, valjda bi se tog problema sjetio i u uvodnom postu.
a kaj, netko te tjera da mi vjeruješ? Svrha mog posta nije bila uvjeravati nekoga u ovo ili ono.
BezvezeNick is offline  
Old 17.09.2010., 16:47   #77
SVAKI Renaultov auto (osim Twinga i Clija) je poluproizvod.

Bivši sam vlasnik smeća zvanog Laguna 2.2 dCi iz 2004. i to sam na svojoj koži nažalost osjetio.

Ali na jednoj stvari Renaultu treba skinuti kapu, i to na njihovim poslovnim rezultatima i što su nas kupce uvjerili da je OK kupiti poluproizvod, a da jamstveni rok služi za otklanjanje poznatih problema. To je suluda, ali istovremeno genijalna logika.

Umjesto da troše novac na kontrolu kvalitete i testiranje svih automobila prije izlaska iz tvornice oni prepuštaju testiranje kupcima jer znaju da kupci u jamstvenom roku većinom neće naletiti na njima poznate probleme.
dr_dinamo is offline  
Old 17.09.2010., 16:58   #78
Naravno, Renault je poluproizvod.

Švabo koji se kvari je vrhunski auto, ali eto, vlasnik baš nema sreće.

Ali, to je i dalje vrhunski auto. Osobito ovaj 2.0 TDI za kojeg se godišnje u prosjeku izdvaja cca 10.000 kn samo za dizne...

Ajde ljudi ne lupetajte, kod svakog proizvođača da se naletjeti na škart, samo kad su u pitanju francuzi ili talijani, onda se to objavljuje na sva zvona, a dok je u pitanju Das Auto ili nedaj bože Toyota, onda je to kao normalno...
__________________
working class hero...
moril is offline  
Old 17.09.2010., 17:51   #79
Quote:
Herci80 kaže: Pogledaj post
To nije problem, nego se to kod benzinskih motora zove automatski čok. tako svaki benzinski motor radi barem minutu nakon što ga upališ. E sad, ako je to nakon što je auto već dosegnuo radnu temperaturu, onda imaš problem.
Da bas, "automatski čok" koji diže okretaje do 3000....

"Automatski čok" je danas ništa drugo nego rad elektronike sa bogatijom smjesom, okretaji u praznom hodu se obično podignu za 200-300 okretaja više... na za 2-3 tisuce...
Too_good is offline  
Old 17.09.2010., 17:53   #80
Quote:
Glavni frajer kaže: kaže: Pogledaj post
takve probleme imaju i vlasnici i30..pa nakon što im sve srede u garanciji, govore kako je to super auto

ima taj neki obrazac "reakcije auto klijantele" po markama..

u
Ovo je bilo meni upućeno!!! A što ti to nije jasno? Kupio sam novi auto proizveden u prvoj seriji "sa greškom" odnosno dvije i hebo sam svima mater zbog toga jer sam se natezao sa servisom (povuci potegni) dok su mi to riješili.. A sada sam vlasnik tog istog vozila koji je prošao skoro 100 tkm i ima tri godine, a koji mi nije stvarao nikakve probleme nakon riješenih gore spomenutih grešaka pod garancijom.. I danas tvrdim da je to jako dobar auto, dakle nakon 3 godine i 100 tkm.. Auto ide, a problema više nema.. Ja zadovoljan
__________________
SVE JE TO RELATIVNO
54321012345 is offline  
Zatvorena tema



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 20:50.