Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Automobili

Automobili Život na kotačima
Podforumi: Nautika, Motori i skuteri, Autoplin

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.02.2015., 13:01   #1
Kupnja Citroen Xsare trebam Pomoć

Radi se o Xsari iz 2002.g 1.4. ima 150 tkm. auto je super uščuvan i sve radi ali pri mijenjanju brzina mjenjač jako zapinje i lupa, dali to znači da je getriba u banani i da ju treba mijenjati i popravljati?
vordazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 13:05   #2
Njima je mjenjac inace ispod konkurencije i malo je glasniji i neprecizniji. Ali moze biti i da je problem sa kvacilom.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 13:31   #3
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Njima je mjenjac inace ispod konkurencije i malo je glasniji i neprecizniji. Ali moze biti i da je problem sa kvacilom.
Znaci ili kvačilo ili getriba i jedno i drugo je poprilicno skupo ako se mijenja, koliko bi to moglo kostati?
vordazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 14:18   #4
Quote:
vordazgb kaže: Pogledaj post
Radi se o Xsari iz 2002.g 1.4. ima 150 tkm. auto je super uščuvan i sve radi ali pri mijenjanju brzina mjenjač jako zapinje i lupa, dali to znači da je getriba u banani i da ju treba mijenjati i popravljati?
Zapinjanje kod ubacivanja u brzinu? Krči li tada? Mjenjač lupa kada?

Premalo opisa treba detaljnije!

Zapinjanje može biti zglob od ručice, ako krči kvačilo ne odvaja, ako lupa mogu biti nosači mjenjača....

Dakle saberi se i opiši što se kada i kako javlja!
I loše getribe rijetko odlaze ...uvijek je negdje pitanje
Lamela, korpa, potisni ležaj....
Sinkroni
Zglob ručice

Da bi mjenjač otišao treba malo veća pizdarija unutra....otpao vijak, dijelovi sinkrona, vožnja bez ulja u mjenjaču....
Obično strada sinkron druge i treće brzine....


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 14:51   #5
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Zapinjanje kod ubacivanja u brzinu? Krči li tada? Mjenjač lupa kada?

Premalo opisa treba detaljnije!

Zapinjanje može biti zglob od ručice, ako krči kvačilo ne odvaja, ako lupa mogu biti nosači mjenjača....

Dakle saberi se i opiši što se kada i kako javlja!
I loše getribe rijetko odlaze ...uvijek je negdje pitanje
Lamela, korpa, potisni ležaj....
Sinkroni
Zglob ručice

Da bi mjenjač otišao treba malo veća pizdarija unutra....otpao vijak, dijelovi sinkrona, vožnja bez ulja u mjenjaču....
Obično strada sinkron druge i treće brzine....


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
Znači ovako ja sam jučer isprobavao Xsaru, što sam uspio primjetiti prilikom mijenjanja bilo koje brzine (od 1. do 5.) mjenjač bi zapinjao, a kada sam izašao iz vozila i kada je kolega kretao onda se naprijed (kod mašine) čulo lupanje kada je god mijenjao brzine.
vordazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 14:59   #6
Zapinjao kako? Ne ide tečno ili ima otpor ili pri tome krči?

Lupanje je najvjerojatnije nosači ( držači ) mjenjača....

To što ide teže može biti samo zglob veza između ručice i mjenjača...

Probaj ovako kod šaltanja na više....
Stisni kuplung
Prebaci u neutral ...
Opet pritisni kuplung i ubaci u višu brzinu nemoj to radit previše brzo...ako onda ide ko putar ....onda su sinkroni ....

Kod šaltanja u nižu probaj ovo...
Stisni kuplung
Izbaci u neutral
Lagano dodaj ca 1/2 gasa i sačekaj djelić sekunde prije stiskanja i šaltanja
Stisni kuplung i ubaci u nižu

Uvjeri se da si kuplung stisnuo uvijek do poda!

Ako tada ide lagano u brzinu onda isto sinkroni u kurcu!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
__________________
W213 220d ....
Actros1841 is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 15:13   #7
Kuplung set je nesto preko 1000kn. Ali ne fora da ima kuplung sajlu koja mora biti orginal, jer zamjenska nikako ne radi kako treba. A ona kosta 500kn u ovlastenom sto je cista pljacka jer se radi o pola metra sajle. Tako da mozda oko 2000 bi ispalo zamjena kvacila.
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 16:05   #8
Quote:
Actros1841 kaže: Pogledaj post
Zapinjao kako? Ne ide tečno ili ima otpor ili pri tome krči?

Lupanje je najvjerojatnije nosači ( držači ) mjenjača....tj nosači motora jer je to u cjelini skupa....

To što ide teže može biti samo zglob veza između ručice i mjenjača...

Probaj ovako kod šaltanja na više....
Stisni kuplung
Prebaci u neutral ...
Opet pritisni kuplung i ubaci u višu brzinu nemoj to radit previše brzo...ako onda ide ko putar ....onda su sinkroni ....

Kod šaltanja u nižu probaj ovo...
Stisni kuplung
Izbaci u neutral
Lagano dodaj ca 1/2 gasa i pusti gas ( ono kratko ga lupneš samo) i sačekaj djelić sekunde prije stiskanja i šaltanja
Stisni kuplung i ubaci u nižu

Uvjeri se da si kuplung stisnuo uvijek do poda!

Ako tada ide lagano u brzinu onda isto sinkroni u kurcu!


Gesendet von meinem iPad Air WiFi + 4G LTE mit Tapatalk HD
Ok hvala na savjetima, probat ću iduči tj. a možda odemo i do nekog majstora jer ne mislim kupovati auto u koji moram odmah ulagati par tisuća kn.
vordazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.02.2015., 20:38   #9
koliko km uopce ima auto? jer imao sam xsaru,doduse model iz 98.god sa cca 180tkm i originalnim kvacilom i mjenjale su se brzine bez problema
inace,u autokresi imas lukov set vec za 800kn
mozda negdje ima jeftinije
__________________
2 cup,0 girls

Zadnje uređivanje Joza Cimir : 14.02.2015. at 20:39. Reason: ne radi link
Joza Cimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 00:43   #10
Quote:
Joza Cimir kaže: Pogledaj post
koliko km uopce ima auto? jer imao sam xsaru,doduse model iz 98.god sa cca 180tkm i originalnim kvacilom i mjenjale su se brzine bez problema
inace,u autokresi imas lukov set vec za 800kn
mozda negdje ima jeftinije
Ima 150000 km, nisam nikada vozio citroena ima jako mekani kuplung, neznam dali to znači da je ok ili da je pri kraju, na golfu mi je bio sve tvrđi dok nije krepala lamela.
vordazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 12:09   #11
a di ti "lovi" kuplung?
visoko,nisko,na sredini?
__________________
2 cup,0 girls
Joza Cimir is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 12:33   #12
Quote:
vordazgb kaže: Pogledaj post
Ima 150000 km, nisam nikada vozio citroena ima jako mekani kuplung, neznam dali to znači da je ok ili da je pri kraju, na golfu mi je bio sve tvrđi dok nije krepala lamela.
to je normalno za citroena, ne znam što tebi znači "jako" mekani kuplung, no znam kakav bude osjećaj na nozi, probaj šaltati dok stojiš na mjestu
kada je zadnji put mijenjano ulje u getribi, koje?
ja bih ti najrađe rekao da bježiš od tog auta jer je slabašan a i motori se nisu proslavili, nešto s brtvom glave imaju problema
Genscher is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 14:22   #13
Quote:
Genscher kaže: Pogledaj post
to je normalno za citroena, ne znam što tebi znači "jako" mekani kuplung, no znam kakav bude osjećaj na nozi, probaj šaltati dok stojiš na mjestu
kada je zadnji put mijenjano ulje u getribi, koje?
ja bih ti najrađe rekao da bježiš od tog auta jer je slabašan a i motori se nisu proslavili, nešto s brtvom glave imaju problema
Da, ali koji auto kupiti iz 2002.g s tako malo km za 13000 kn?
vordazgb is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 14:48   #14
Quote:
vordazgb kaže: Pogledaj post
Da, ali koji auto kupiti iz 2002.g s tako malo km za 13000 kn?
Sta se ovog tice, xsara je daleko najkomforniji, najopremljeniji auto i najmladji koji mozes dobiti za te novce. Ali ako puno vozis, preko 20t godisnje, i ako si na knap s lovom, bolje nemoj kupovati. Jer ima problema sa dihtungom glave, elektronikom, zadnjim mostom...
Danny Z. is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.02.2015., 16:54   #15
Quote:
danijel983 kaže: Pogledaj post
Sta se ovog tice, xsara je daleko najkomforniji, najopremljeniji auto i najmladji koji mozes dobiti za te novce. Ali ako puno vozis, preko 20t godisnje, i ako si na knap s lovom, bolje nemoj kupovati. Jer ima problema sa dihtungom glave, elektronikom, zadnjim mostom...
da,ima problema sa dihtungom glave,mora se mjenjat svakih cca 80tkm ili po potrebi. hvala bogu,nisam imao ostalih problema.
nego,posto je najvjerojatnije kvacilo otislo,i ako se tako dugo vozilo,zar nisu onda stradali i sinkroni?
__________________
2 cup,0 girls
Joza Cimir is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:45.