Natrag   Forum.hr > Informatička tehnologija > Kompjutorske igre

Kompjutorske igre Kultura igranja i ponoćnog ratovanja konzolom i tastaturom. Podforum: Konzole

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.10.2013., 21:22   #1
SOMA

SOMA je SF survival horor developera i publishera Frictional Games najavljen za 2015, tocnije Q2/Q3.
S obzirom da se radi o naslovu tvoraca popularne Amnesie i Penumbre, mozemo ocekivati kvalitetno djelo.
Igra ce se odvijati na Pathos 2, u daljinsko kontroliranom objektu sa strojevima koji pocinju poprimati ljudske osobine.

Engine - HPL Engine 3
Platform(s) - Microsoft Windows, Mac OS X, Linux, PlayStation 4
Release date(s) - 2015
Genre(s) - Survival horror
Mode(s) - Single-player



SOMA Gameplay Teaser Trailer

Quote:
synopsis kaže:
“An aberrant tale of scientific inquiry and survival; an entropic exploration of synapse and circuit that wades through the delusions of human consciousness.”

“The radio has gone silent on PATHOS-2. As isolation bears down on the staff of the remote research facility, strange things are happening.
Machines are taking on human traits and alien constructions have started to interfere with routine. The world around them is turning into a nightmare. The only way out is to do something unimaginable.”
Quote:
Frictional Games’ Creative Director Thomas Grip kaže:
“For the last three years, we have been working on a game called SOMA. All that time, this project has remained a secret – it’s a great relief to finally be able to talk about it. This game is by far the most ambitious and thrilling project we have ever undertaken.” The studio’s previous title was Amnesia: The Dark Descent, which launched on PC in 2010.

In short, SOMA is a first-person “sci-fi horror game” about “a normal, very exposed person trapped in a nightmarish world.”
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 18.12.2013., 01:27   #2
The Five Foundational Design Pillars Of SOMA
Quote:
The foundational design pillars of SOMA. When creating a game I think it is crucial to have a few basic rules that underlie all other decisions. That way it is much easier to keep everything on track and get the final game to play out as intended. For SOMA our intention is to craft an experience where players become deeply connected and affected by the game's world and themes.
.....
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.03.2014., 19:43   #3
SOMA – ‘Theta’ Trailer
Quote:
Frictional Games, creators of the groundbreaking Amnesia and Penumbra series released a new trailer for their upcoming sci-fi horror game SOMA.
The trailer below “showcases a few in-game scenes along with fresh voice work,” explained Thomas Grip, creative director at Frictional Games.
“Our hope is to give you a taste of the feel and atmosphere that SOMA will have. It also contains a few clues on what the game’s story will be about.”
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 13:01   #4
Eto nije svemir nego ocean.

https://www.youtube.com/watch?v=NXQj5Ar_90U
__________________
Čisto zlo!
Discovery.v2 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 13:28   #5
Onako, mozda ce biti ok ali trailer me nije nesto odusevio.

Ali ono sto mi je najgluplje kod ovakvog tipa igre je sto otvaras vrata telekinetickim mocima ono umesto da se vidi ruka koja otvara vrata.

Isto u Amnesiji drzim stolicu u vazduhu mislim glupost nevidjena a lampu normalno drzim u ruci mislim katastrofa pa ili cu sve drzati rukama ili ne.
__________________
One day, we won't be able to close our eyes anymore.
Jacob J. Harper is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 23:21   #6
Nažalost nakon Amnesie sve su na isti kalup. Da strašno je kad se nemožeš branit, ali osim toga nema nekakvih novotarija. Ako uspiju dobro strah dostavit igraču to je to.
Jedino što trenutno isčekujem je Alien jer je to ipak Alien. Ne moram objašnjavat zašto je to fora, jeli?
Zujoo is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.04.2014., 23:23   #7
Quote:
Zujoo kaže: Pogledaj post
Jedino što trenutno isčekujem je Alien jer je to ipak Alien. Ne moram objašnjavat zašto je to fora, jeli?
Kao sta su ljudi dugo iscekivali i Colonial Marines pa dobili kitu od ovce.

Uvijek postoji sansa za razocarat se i kod nadolazecih naslova.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 30.05.2015., 14:55   #8
12 minuta gameplaya izaslo - SOMA – Gameplay Trailer

Uz objasnjenje u linku zasto je igra tako dugo u developmentu.

''SOMA is slated to release on September 22, 2015 for PC and PlayStation 4.''
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 23.09.2015., 23:42   #9
Jucer je izasla ova igra. Jel netko isprobao?
Vidim da su recenzije dobre.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 08:21   #10
Quote:
*Hades* kaže: Pogledaj post
Jucer je izasla ova igra. Jel netko isprobao?
Vidim da su recenzije dobre.
Vrlo sam zainteresiran, no za igru takvog tipa mi je cijena jednostavno prenapuhana. Cekam da padne ispod 10$.
__________________
All You Zombies.
phiber is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 08:24   #11
Setting je klišeziran i već dosadan, ali recenzije zvuče obećavajuće...
__________________
I will speak for you, Father. I speak for all mediocrities in the world. I am their champion. I am their patron saint.
Sepulchrave is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 18:21   #12
Quote:
phiber kaže: Pogledaj post
Vrlo sam zainteresiran, no za igru takvog tipa mi je cijena jednostavno prenapuhana. Cekam da padne ispod 10$.
Izgleda zanimljivo iako mi nije neki gust igrat run n hide.
Vidio sam da ima nekih djelova igre di se kreces po dnu oceana, izmedju onih postrojenja, a vidljivost nije bas neka zbog mutne vode.
*Hades* is offline  
Odgovori s citatom
Old 24.09.2015., 19:13   #13
još nisam stigla igrati..planiram startati za vikend.
zelazny is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.10.2019., 17:51   #14
Da malo podignem temu iz živih. Sa zaostatkom napokon da sam i ja odigrao ovu veličanstvenu igru. Koliko me ostavila oduševljenog očekivao sam ovdje barem 50-tak stranica žustre kvazi-filozofske rasprave i dojmova igre, a ono tema nije došla dalje od početne stranice .

Znači odmah da kažem igra me ostavila oduševljenog i duboko me se dojmila. OK možda je oduševljenje malo kriva riječ s obzirom na sumornu i tešku atmosferu, ali mislim da razumijete što hoću reći bez da ne zvučim morbidno. Atmosfera je naprosto brutalna. Ako bi po ičime trebao uspoređivati bio bi to System Shock 2. Znači zaintrigira te svojom misterijom i drži do samog vrhunca i kraja. Polako otkrivanje preko ostavljenih notesa, PDA uređaja, čitanjem dokumenata iz računala ili doživljavanjem preko tzv. umne crne kutije posljednjih trenutaka određenih trupla na koje nailazite. Ono kad vas priča uvodi u svoju mračnu stranu i mračne događaje koji su prethodili vašem dolasku, pa do trenutka kada se trebate i osobno suočiti s nekim noćnim morama.

Druga stvar koja me ovoga puta zaista oduševila je duboka priča koja se malo pomalo razvija. Zaista odlična priče koja se rijetko može susresti u današnje vrijeme i u knjigama, a kamoli u jednom mediju gdje je naglasak danas više stavljen na akciju i eksplozije. Tu su još i iznimno uvjerljivi likovi i odličan voice over od strane glumaca.

Svakako velika pohvala ide na inteligentne prepreke i puzzle koje je potrebno riješiti kako bi se dalje napredovalo. Rekao bih da je omjer horora, istraživanja i rješavanja puzzli dobro izbalansiran.

Dosta često ćete nailaziti i na velike moralne odluke i propitkivanja što je od dvaju zla najmanje za učiniti, ili što je uopće prava i dobra odluka. Jer kako god se okrene i što god učinite u tim situacijama, uvijek će vas kopkati da to i nije bila sasvim ispravna odluka, možda je ona druga ipak bila bolja.

Oh a što se soundtracka tiče nemojte niti da započinjem. Jedan od najboljih melankoličnih i horor soundtracka koje sam čuo. Dijelim samo jedan glimpsić sa samog kraja.

Eh sad uz ovakvu hvalu ima i par razočaranja.
Prvenstvena kritika ide na protivnike - razna mutirana čudovišta, robote, životinje itd. Pa jednostavno rečeno nisu nažalost na razini konkuriranja igraču. Imaju neke dobre parametre kao što je istraživanje bilo kakvih neobičnih zvukova od strane igrača, također vas vrlo lako vizualno lociraju. Ali generalno su jako jako bolno predvidljivi. Strašni su zato skidam kapu, ali to pada u vodu kada možete predvidjeti svaki mali pokret koji će AI napraviti. Šteta. Možda se izbaci koji mod koji će to bolje kalibrirati.

Drugo razočaranje ide na sam kraj. Dobro ne baš sam kraj kad krene i odjavna špica, već taman trenutak koji mu prethodi. Očekivao sam u samom finalu da će horor biti na najjače i da će me se maksimalno nastojati osujetiti u misiji. Imao sam dojam da se priprema nešto veliko što će prethoditi finalima. Međutim nakon zadnjih nedaća da se dokopate finalne lokacije, to je to. Napravite tamo u miru i neometani ono zbog čega ste došli i to je to. Nije prevelika zamjerka, ali mislim da su mogli napraviti brutalno napetu završnicu prije samog kraja igre.

Usprkos ove dvije boljke, definitivno jedna velika preporuka za odigrati.
Nick7 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 12:22.