Natrag   Forum.hr > Lifestyle > Gastronomija > Hrana i zdravlje

Hrana i zdravlje Posebni režimi prehrane

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.07.2011., 21:27   #101
Quote:
ninja_nia kaže: Pogledaj post
Drage supatnice , na rekreaciji postoji mogućnost da zaživi ova tema https://www.forum.hr/showthread.php?t=652011 . Pozivam sve koji su zainteresirani da se pridruže! Eto još jedne motivacije da ustrajete!

Come on! Come on! Come on! Još malo pa popunjeno!
a mislim da smo ti svi ovdje "spore",laganini,bez naprezanja...bitnije je zdravlje .. ipak je ovo način prehrane,a ne neka dijeta od tjedan-dva
a jel možemo mi koji muku mučimo sa dobivanjem kila?
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 21:48   #102
Quote:
violet_alice kaže: Pogledaj post
a mislim da smo ti svi ovdje "spore",laganini,bez naprezanja...bitnije je zdravlje .. ipak je ovo način prehrane,a ne neka dijeta od tjedan-dva
a jel možemo mi koji muku mučimo sa dobivanjem kila?
malo sam pogriješila,mislila sam da pišem na lchf topicu (imam dosta tabova otvorenih)
al pitanje o "debljalicama" stoji.
__________________
"I'm a reasonable man,get off my case."
violet_alice is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 23:27   #103
Quote:
violet_alice kaže: Pogledaj post
malo sam pogriješila,mislila sam da pišem na lchf topicu (imam dosta tabova otvorenih)
al pitanje o "debljalicama" stoji.
Hahaha, može, može, u tom slučaju tko će dobit što kvalitetnije mase da vas mi, kad završimo s dijetom, možemo smazat.
__________________
„Believe nothing, no matter where you read it or who has said it, not even if I have said it, unless it agrees with your own reason and your own common sense.“ Buddha
ninja_nia is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.07.2011., 23:53   #104
Quote:
misscow kaže: Pogledaj post
postoje neki (rijetki) kvasci koji mogu koristiti alkohol (u određenim uvjetima), ali nisam baš sigurna da ih ima u kefirnim zrncima. koliko sam skužila, kefirna zrnca su zapravo mješavina kultura kvasaca i mliječnih bakterija, je li tako?
ako je tako, onda nema teorijske šanse da udio šećera ostane isti, imaš pravo, šećer fermentira
Da, riječ je o mješavini BMK (bakterije mliječno kiselog vrenja) i kvasaca, pa se kod kefira odvija mliječno kiselo i alkoholno vrenje. I pri tome šećer fermentira.

Sanjuška je napisala da je alkohol "hrana" za pekarski kvasac. Koliko znam pekarski kvasac vrši alkoholno vrenje pri čemu nastaju CO2 koji diže tjesto i alkohol koji uslijed topline ispari (valjda sav ispari, inače bi se deklarirao na kruhu). Nisam baš stručnjak za pekarstvo, ispravite ako griješim.

Zadnje uređivanje domino kocka : 11.07.2011. at 23:59.
domino kocka is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.07.2011., 22:32   #105
Pozdrav

vec neko vrijeme planiram posjetiti nutricionista, ali nikako da odem, bavim se sportom, trcanjem, treniram svaki dan i u natjecateljskom sam periodu, znam gotovo sve o zdravoj prehrani, puno proucavam i citam po knjigama, casopisima i internetu, ali teze to odrzavam u svatrnosti, nakon povrijede jedno vrijeme nisam trenirala, a pocela sam jesti vise zbog nervoze i nezadovoljsta, kako nisam trenirala, a jela sam i vise nego kad treniram udebljala sam se, svaka kila jako utjece u atletici, a ja imam oko 5 kila viska, u sto kracem vremenu trebam skinuti tih 5 kila, vrlo mi je hitno i vazno, znam da nista naglo nije dobro, no ja namjeravam zdrav nacin zivota primjenjivati i dalje, nije mi se tesko prilagoditi kad krenem s tim, ali ne znam od kud krenuti, za pocetak mi je hitno izgubiti ove kile u najkracem mogucem vremenu, trenutno nemam preteske treninge, pa bilo kakva ishrana nije problem, molim za strucan savjet, ako mi mozete reci kako bi moj jelovnik trebao izgledati, bar za pocetak brzo skinem ove kilograme, mislite li da je dukanova dijeta dobra?
kaily7 is offline  
Odgovori s citatom
Old 08.02.2012., 22:08   #106
šta jesti?

...mene nutricionizam interesira s malo drugačijeg stajališta...naime prije godinu dana operirala sam žuč,cca šest mjeseci nakon toga dijagnosticiran mi je gastritis,gerb i iritabilni kolon(česti proljevi)...muku mučim sa ishranom svaki dan mi nešto drugo smeta,više neznam šta da jedem...stolice su se donekle normalizirale lijekovima ali ta kiselina koja uzrokuje upalu želuca i jednjaka nikako da se smiri ni sa lijekovima...mene interesira da li mi nutricionista može odrediti obzirom na gastritis,gerb,iritabilni kolon i obzirom na to da nemam žuč šta mogu jesti odnosno koja hrana mi odgovara...sve one silne tablice o dijetnoj prehrani nakon operacije žuči, dijetama o osobama sa čirom na želucu,dijetama za gastritis sve sam proučila ali mi i ta hrana stavara probleme...nisam radila intoleranciju na hranu pa se mislim da li bi mi nutricionista da mi napravi intoleranciju na hranu i od te hrane skine onu koju ja nesmijem obzirom na dijagnoze mogao napraviti popis hrane koju bi ja mogla jesti bez tegoba?
kikolina12 is offline  
Odgovori s citatom
Old 09.04.2012., 12:38   #107
Mene zanima što iskusniji i teorijski potkovaniji misle o prehrani prema krvnoj grupi i ima li to ikakvog smisla?
Austra is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 03:15   #108
E, ovako.... Nekidan sam krenula na nekakvu dijetu (zapravo, na novi režim prehrane); baza su žitarice. Svaki dan neka kombinacija tipa leća i zob, bob i pšenica, proso i riža i sl. Sad si to nakuhavam s povrćem, grickam lješnjake i voće, tu i tamo ubacim malo mesa.. Ono što me muči je slijedeće; budući da sam na tom dijeta-programu, DNEVNO pojedem 10dkg(!!!) žitarica + priloge (max. 1/2kg voća i povrća) i nisam gladna. Zašto nisam gladna?!! Mislim, inače sam u stanju za ručak vola pojest! Čula sam da se te žitarice dugo probavljaju, pa da zbog toga traje osjećaj sitosti. To mi, s obzirom na prekomjernu težinu, sasvim odgovara, ali me zanima ima li takav način prehrane neke dugoročne implikacije?
ajm konfjuzd.
mala gljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 03:16   #109
Naravno, gladna sam čim se dućani zatvore.
__________________
Sheldone, ostavi Amy, ja sam prava cura za tebe...
Cassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 03:17   #110
Quote:
mala gljiva kaže: Pogledaj post
E, ovako.... Nekidan sam krenula na nekakvu dijetu (zapravo, na novi režim prehrane); baza su žitarice. Svaki dan neka kombinacija tipa leća i zob, bob i pšenica, proso i riža i sl. Sad si to nakuhavam s povrćem, grickam lješnjake i voće, tu i tamo ubacim malo mesa.. Ono što me muči je slijedeće; budući da sam na tom dijeta-programu, DNEVNO pojedem 10dkg(!!!) žitarica + priloge (max. 1/2kg voća i povrća) i nisam gladna. Zašto nisam gladna?!! Mislim, inače sam u stanju za ručak vola pojest! Čula sam da se te žitarice dugo probavljaju, pa da zbog toga traje osjećaj sitosti. To mi, s obzirom na prekomjernu težinu, sasvim odgovara, ali me zanima ima li takav način prehrane neke dugoročne implikacije?
ajm konfjuzd.
Da provjerim, ti se žališ jer NISI gladna?
__________________
Sheldone, ostavi Amy, ja sam prava cura za tebe...
Cassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 03:23   #111
ma, ne žalim se
neg mi je to sve preeeečudno. prva dijeta na kojoj ne umirem od gladi.
širim se u dupetu jer a) puno papam i b) imam spor metabolizam. i sad me muči; ak se te žitarice tak dugo probavljaju, hoće li mi se metabolizam još samo usporiti?? zbunjuje me taj čitav koncept - nisam naučila živjeti bez mesa
mala gljiva is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 03:30   #112
moram ja probati tu tvoju dijetu gladnim čim sve butige zatvore. možeš mi poslati detaljniji plan dijete na pp, ako želiš.
__________________
Sheldone, ostavi Amy, ja sam prava cura za tebe...
Cassia is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.06.2012., 07:24   #113
Metabolizam i probava nisu isto. Spora probava ne mora znaciti spor metabolizam. Vlakna usporavaju apsorpciju secera u krv, duze i ujednacenije dobivas secer, duze si sita.

Quote:
Austra kaže: Pogledaj post
Mene zanima što iskusniji i teorijski potkovaniji misle o prehrani prema krvnoj grupi i ima li to ikakvog smisla?
Kao sto vec napisah na istoimenoj temi - znanstveno neutemeljeno sarlatanstvo:
http://www.quackwatch.com/04Consumer...d%27adamo.html
http://www.skepdic.com/bloodtypediet.html
patientia is offline  
Odgovori s citatom
Old 28.08.2012., 09:32   #114
Ne znam je li ovo prava tema, ako nije, neka me modovi slobodno premjeste
Ovako, imam problem sa čestim "kruljenjem" u želucu. Ujutro ako se probudim u 7, moram jesti već u 8. Najčešće pojedem neko pecivo. No, u 11 opet... I da, nakon ručka isto ponekad, iako sam se najela?
Što jesti, što uzimati? Jer nije ugodno.
labrić is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:19.