Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo

Pravo Pravna pitanja. Podforumi: Nasljeđivanje, Prekršajno i kazneno pravo, Radno, socijalno i obiteljsko pravo, Nekretnine

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 14.11.2012., 16:26   #61
Ja sam danas bila u Mokricama (Oroslavje, Zabok) jer imam situaciju plaćenog računa uredno prije podnesenog ovršnog prijedloga tj. račun sam na vrijeme platila pa mi nije bilo jasno za koji me klinac utužuju i dobila sam za račun koji je od prije godinu i pol dana. Malo sam jučer guglala i potvrdila da je za ovaj od prije god. i pol zastara, a za ovaj iz 8.mj. koji je plaćen sam išla vidjet što je.
I kaže meni žena fino: Da, kod vas je sve čisto. Vi samo morate poslati ŽALBU i pozvati se na zastaru i za ovaj plaćeni račun poslati kopiju potvrde da je plaćen i ne morate ništa platiti. (Kao da sam mislila išta plaćati)
Dakle, ŽALBA je složena, sutra je šaljem jer mora biti u roku od 8 dana i to je to. Ali sad je toliki bijes u meni, već od jučer da bih si najradije potražila odvjetnika koji bi htio pro bono nastupiti i nek im uzme što god može i nek si to uzme, samo da pravdu istjeram. Grrrrrr

A gledam jadne ljude koji pola ti h pravnih stvari ne znaju, svi sretni što su im kao smanjili ratu i što ja znam što. Bez obzira jesu li uistinu dužni ili ne.
__________________
bembo♥
palchy is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 17:50   #62
Quote:
palchy kaže: Pogledaj post
Ja sam danas bila u Mokricama (Oroslavje, Zabok) jer imam situaciju plaćenog računa uredno prije podnesenog ovršnog prijedloga tj. račun sam na vrijeme platila pa mi nije bilo jasno za koji me klinac utužuju...A gledam jadne ljude koji pola ti h pravnih stvari ne znaju, svi sretni što su im kao smanjili ratu i što ja znam što. Bez obzira jesu li uistinu dužni ili ne.
Kao što je netko prije napisao: ako prođe, prođe, a ako ne prođe, nikom ništa.
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 14.11.2012., 18:59   #63
Jos jednom, upozorenje za one koji ne obracaju paznju.

Quote:
Katrin kaže: Pogledaj post
Temu ponovno otvaram, ali upozorenje svima:
ovdje se drzite pravne strane problema (bez rasprava o moralu, sramu i nepravdi) i to iskljucivo vezano za ovu tvrtku, sve ostalo ce biti brisano ili premjesteno. Nije dozvoljeno nazivati bilo koga mafijom, optuzivati za udruzeni zlocinacki pothvat i slicne stvari. Takodjer, pisanje ogromnim boldanim fontom nije potrebno, jednostavni bold je dovoljan. Molim da ovo postujete.
Katrin is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 09:46   #64
Quote:
fil025 kaže: Pogledaj post
Kakva je procedura ako samo platiš dug a ovih 1000 kn ignoriraš?
E to ću saznati. Uplatio sam dugove po svim neplaćenim uplatnicama i dokaz uplate zajedno sa žalbom poslao JB.
Fox Mulder is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 10:08   #65
...

Ako ta firma nije izdala račune potrošačima, a podnijela je prijedlog za ovrhu, koje su to "vjerodostojne isprave" na kojima temelji svoj zahtjev prema potrošačima?

Netko je spomenuo da to što uplatnice (to su valjda računi) nisu stigle, da to nije razlog da se "usluga" ne plati.

Mislim, ako sam potrošač, dobivam uslugu, davatelj usluge je dužan izdati račun, a ja sam ga dužan platiti.

Ako nisam dobio račun, zašto bi potrošač morao provjeriti što se dogodilo? Možda je firma zbog samo sebi znanih razloga odlučila taj mjesec raditi gratis?

Nevezano za temu, javni bilježnik koju je jedna forumašica spomenula u svojoj žalbi je i meni poslala ovrhu za pauka, a donijela je rješenje na temelju nevjerodostojne isprave. Nakon prigovora, na sudu samo dobio spor.

Zato mi se čini da oni koji su uredni platiše bi trebali vidjeti kako pobiti ova rješenja o ovrsi. ne vjerujem da je s pravne strane čisto dug od 50 kn opteretiti nepotrebno visokim odvjetničkim i javnobilježničkim troškovima od 1000 kn. To što je to masovna radna akcija, ukazuje da tu postoji elemenata korupcije, a USKOK je prava adresa za takve slučajeve (ako stignu to obraditi).
komutator is online now  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 10:22   #66
Quote:
fil025 kaže: Pogledaj post
Kakva je procedura ako samo platiš dug a ovih 1000 kn ignoriraš?
Onda imaš istu situaciju ali sada sa odvjetnikom ili biljužnikom.
Mislim da sam Hanžekovića ili nekog drugog odkantao prije godinu-dvije i do sada nije došlo više ništa od njih.Vjerovatno većina plati pa im se ne da igrat s ostatkom.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 11:21   #67
nije mi jasno... mislite da će se odreći svoje naknade? zanimljivo
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.11.2012., 11:23   #68
Mislim da imaju previše posla s ovrhama i pitanje je kako vode knjige jer plaćaju poreze paušalno.
Ja čekam.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 17.11.2012., 19:27   #69
još o eko floru

Quote:
zuccotto rico kaže: Pogledaj post
Eto i nama ovrha od strane tvrtke "Eko Flor" - za odvoz smeća! Ostala sam PAF - naime sve račune uredno na vrijeme plaćamo, čak i prije vremena.
Kad je stigla ovrha mislila sam da je neka šala. Dakle u tom spisu navode da nismo platili 52,00 kn za odvoz smeća za mjesec kolovoz! Taj iznos od 52 kn je konstantan - to je cijena koju plaćamo već par godina. Osim tog računa oni su naveli i da nismo platili nekih 24,00 kn - takav iznos NIKAD nismo nikada dobili, oduvijek je iznos ravno 52 kn.

Totalno sam bila zbunjena i gledala u registrator (sve račune tamo držimo uredno) i uopće nisu poslati računi za 8, 9 ni 10 mj.! Njih nema! Gdje su? Pomislila sam - pa možda nisu dostavili, poštar bacio, xy....
Idem danas pred poštara i pitam ga da li je moguće da se pošta zagubila, a on meni odgovori da ja nisam jedina - da je oko 140 000 (stočetrdeset tisuća!!! - i meni je broj ŠOK) korisnika dobilu ovrhu - isto zbog neplaćanja računa EKO FLORU! Kaže mi i da je njegova poznanica otišla u ured Eko Flora i čeka već 4 sata u redu da uloži žalbu.
Ne znam ni što bi mislila ni što bi činila ali ovo je apsurd i bezobrazluk.
Kažem zaista sve račune - i one daaaaleko veće od 52,00 kn plaćamo i prije vremena i sad oni očito zbog njihove greške šalju ljudima OVRHE.
Da - nisam ni spomenula da na ovrhi piše da moramo platiti nekih 1.000,00 kn (TISUĆU KUNA!!!!)
Znači ako je zaista cca 140 000 ljudi dobilo ovrhu (ma to je apsurdan broj - može pogrešiti desetak ne/platiša pa i pedesetak ali sve više od stotinjak odjednom je ipak - jaaaako čudno) - na oko 1.000 kn -koja je to zarada javnom bilježniku, odvjetniku pa i Eko Floru? Zbog očito greške EKO FLORA - jer da se par ljudi zariba i izgubi račun u redu ali toliki broj?
Ima li ovdje na forumu istih slučajeva .... što da radim? Ma zaista događa se i firmama (državnim, ovim onim nebitno) greška i ne da mi se povlačiti i natezat na sudu .... bolje platit za svoj mir ali obzirom da im je greška TOLIKA pa to ne može samo tako proći! I to još ni više ni manje nego tisuću kn - pa to mi je odvoz smeća za 2 god!
Jako bezobrazno.
Evo, i ja sam jučer ( u stvari moja majka) dobila od iste firme rješenje o ovrsi - isto za nekakav dug od ukupno 88 kn. a odvjetnički troškovi 996!!!
Sramota !!!!
I zvala sam ih - naravno da se nije nitko javljao na brojevima za reklamacije računa, ali sam dobila nekako Pravnu službu i pravnica mi je isto rekla da ne moramo platiti sav taj trošak nego samo neke stavke. Kako sam bila uzrujana nisam mogla pratiti koje to stavke je navela, ali otprilike nekako po mom izračunu ispada pola tog iznosa.
Na to sam ja rekla da mi ne pada na pamet to sve platiti i da ću ja njih tužiti.
Nikad nas nisu opomenuli ni naveli da imamo nekakav dug. ( radi se o jednom računu iz 9/11 i 02/12 i 03/12.).
I sad čitam po forumu da te firme i nisu dužne slati nikakve opomene i sl. pa sad ne znam kaj da radim.
Vidim da tu ima još ljudi problema s istom firmom, pa bi bilo dobro da se nekako okupimo i zajednički probamo nekaj napraviti.
Ima ko kakvu ideju??
__________________
Sonja
sonjas is offline  
Odgovori s citatom
Old 19.11.2012., 13:23   #70
Quote:
sivkić kaže: Pogledaj post
Onda imaš istu situaciju ali sada sa odvjetnikom ili biljužnikom.
Mislim da sam Hanžekovića ili nekog drugog odkantao prije godinu-dvije i do sada nije došlo više ništa od njih.Vjerovatno većina plati pa im se ne da igrat s ostatkom.
imali smo prilike vec citat kako nakon nekoliko godina al ne vise od 10 godina hehe se nastavi postupak ovrhe sa finim kamatama i to bas od hanzekovica. Ukratko ako ne platite ccjeli dug ili bar ulozite zalbu pa da nevplatite ovjeru ovrsnosti s time da platite 6stalo ne gine vam isto.
__________________
Ako nemože drugačije onda čemo pošteno.
Opaki is offline  
Odgovori s citatom
Old 20.11.2012., 18:39   #71
Jučer je na HTV bila emisija Potrošački kod u kojoj se opširno govorilo o ovrhama EKO FLORA, ovdje se može pogledati http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=217&cHash=beb3688dce

Zanimljivo je ovo ( od 02,30 do 02,50 ) gdje građanka pod ovrhom Katarina Peretin tvrdi kako su joj u DORH-u savjetovali da se građani udruže i tuže EKO FLOR zbog prevare.
Isto tako zanimljivo je gdje Zlatko Zeljko iz Juris Protecta (02,50-03,35) govori o nepotrebnim odvjedničkim troškovima a dalje (05,00-10,00) savjetuje se onima koji plate dug u roku od 8 dana da nikako ne plate onaj odvednički trošak koji se zove pribava klauzule pravomoćnosti i ovršnosti a koji iznosi 312 kn.
ilovik is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 08:05   #72
Quote:
Opaki kaže: Pogledaj post
imali smo prilike vec citat kako nakon nekoliko godina al ne vise od 10 godina hehe se nastavi postupak ovrhe sa finim kamatama i to bas od hanzekovica. Ukratko ako ne platite ccjeli dug ili bar ulozite zalbu pa da nevplatite ovjeru ovrsnosti s time da platite 6stalo ne gine vam isto.
Dug sam u potpunosti platio.Samo nisam Hanži dao ni lipe.

Quote:
ilovik kaže: Pogledaj post
Isto tako zanimljivo je gdje Zlatko Zeljko iz Juris Protecta (02,50-03,35) govori o nepotrebnim odvjedničkim troškovima a dalje (05,00-10,00) savjetuje se onima koji plate dug u roku od 8 dana da nikako ne plate onaj odvednički trošak koji se zove pribava klauzule pravomoćnosti i ovršnosti a koji iznosi 312 kn.
Govori o prevelikim troškovima.
A ostalo da plate.
__________________
Demokracija je kad poštuješ Zakone iako se sa njima ne slažeš.
sivkić is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 12:47   #73
Quote:
ilovik kaže: Pogledaj post
Jučer je na HTV bila emisija Potrošački kod u kojoj se opširno govorilo o ovrhama EKO FLORA, ovdje se može pogledati http://www.hrt.hr/index.php?id=enz&tx_ttnews[cat]=217&cHash=beb3688dce

Zanimljivo je ovo ( od 02,30 do 02,50 ) gdje građanka pod ovrhom Katarina Peretin tvrdi kako su joj u DORH-u savjetovali da se građani udruže i tuže EKO FLOR zbog prevare.
Isto tako zanimljivo je gdje Zlatko Zeljko iz Juris Protecta (02,50-03,35) govori o nepotrebnim odvjedničkim troškovima a dalje (05,00-10,00) savjetuje se onima koji plate dug u roku od 8 dana da nikako ne plate onaj odvednički trošak koji se zove pribava klauzule pravomoćnosti i ovršnosti a koji iznosi 312 kn.
Gledala sam i ja tu emisiju i nakon nje odlučila ipak platiti tih 275,00 kn. u stvari ja sam platila 285,00 - tih 10,00 kn su kamate na moj dug koji je bio 88,00.
Kad sam razmislila, činjenica je da sam dužna, oni zakonski imaju pravo to provesti, mogu se žaliti eventualno na visinu tih odvjetničkih troškova, ali kako god bilo mislim da se ne može proći s manjim iznosima od toga. Ako završi na Sudu, bit će i tamo neki troškovi koje ću vjerojatno morati nadoknaditi jer ponavljam ostala sam im dužna.

Drugo su oni koji su platili i imaju potvrde o uplati.

Dobila sam tamo na licu mjesta potvrdu o obustavi ovrhe.

Isto tako sam ih upitala zašto ne povežu stanje duga sa uplatnicama, na datum kada šalju uplatnice za idući mjesec, na kojima će biti napisano stanje duga. Tako bi svi bili upoznati sa eventualnim dugovima. Referentica je rekla da će izgleda biti tako u buduće.


Zapravo me jako živcira kaj svi pričaju o slanju i troškovima opomena, a nitko ne spominje takvu mogućnost obavještavanja korisnika o stanju duga.
Pa valjda danas sve firme koje izdaju nekakve uplatnice imaju kompjuter i mislim da im to nije veliki izdatak, a svi bi bili obavješteni na vrijeme.
__________________
Sonja
sonjas is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 17:17   #74
Quote:
sonjas kaže: Pogledaj post
Isto tako sam ih upitala zašto ne povežu stanje duga sa uplatnicama, na datum kada šalju uplatnice za idući mjesec, na kojima će biti napisano stanje duga. Tako bi svi bili upoznati sa eventualnim dugovima. Referentica je rekla da će izgleda biti tako u buduće.

Zapravo me jako živcira kaj svi pričaju o slanju i troškovima opomena, a nitko ne spominje takvu mogućnost obavještavanja korisnika o stanju duga.
Pa valjda danas sve firme koje izdaju nekakve uplatnice imaju kompjuter i mislim da im to nije veliki izdatak, a svi bi bili obavješteni na vrijeme.
Takvo stanje duga imam na uplatnicama HEP-Toplane i Vodovoda
__________________
Tko drugome sreću želi, sam u nju pada. Volite se ljudi, ne budite ljudožderi.
G.W.F. Hegel "Sretan je onaj koji je svoje postojanje uskladio sa svojim posebnim karakterom, htijenjem i voljom, pa na taj način, u svom postojanju, uživa u samom sebi"
"Revolucionarno je reći istinu" - Antonio Gramsci
lavore is offline  
Odgovori s citatom
Old 21.11.2012., 18:49   #75
Sonjas znači dobila si potvrdu o obustavi ovrhe kada si platila tih 275+ kn?
Određeni dio ljudi koji je isto platio navedeni iznos nije blizu Oroslavlju pa neznam zbog čega te potvrde onda ne pošalju poštom, jer im se na riječ stvarno nemože vjerovati!
slavonac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 10:27   #76
Quote:
slavonac1 kaže: Pogledaj post
Sonjas znači dobila si potvrdu o obustavi ovrhe kada si platila tih 275+ kn?
Određeni dio ljudi koji je isto platio navedeni iznos nije blizu Oroslavlju pa neznam zbog čega te potvrde onda ne pošalju poštom, jer im se na riječ stvarno nemože vjerovati!
Baš iz tog razloga sam ja i išla iz Zagreba direktno kod njih i platila 22 kn za cestarinu, potrošila benzina, uglavnom došlo me je to smeće prilično. Priremila sam se i na čekanje (netko je tu spominjao da je čekao 4 sata), ali nije više gužva. Bila sam gotova za nekih pola sata. I da, može se i platiti u pošti, njima faxati uplatnicu, pa onda oni valjda pošalju poštom potvrdu, ali kao što kažeš nije njima za vjerovati. Ali mora se zvati prije toga da ti obračunaju kamate, da ti se ne vuče nikakv dug.
Uglavnom ja više ne bi imala s njima posla.

p.s. vidim da si jučer pisao, ali ja jučer nisam nikako mogla na forum. Ne znam kaj je to bilo. Da li samo kod mene ili su i drugi imali problema?
__________________
Sonja
sonjas is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 12:33   #77
Quote:
sonjas kaže: Pogledaj post
Baš iz tog razloga sam ja i išla iz Zagreba direktno kod njih i platila 22 kn za cestarinu, potrošila benzina, uglavnom došlo me je to smeće prilično. Priremila sam se i na čekanje (netko je tu spominjao da je čekao 4 sata), ali nije više gužva. Bila sam gotova za nekih pola sata. I da, može se i platiti u pošti, njima faxati uplatnicu, pa onda oni valjda pošalju poštom potvrdu, ali kao što kažeš nije njima za vjerovati. Ali mora se zvati prije toga da ti obračunaju kamate, da ti se ne vuče nikakv dug.
Uglavnom ja više ne bi imala s njima posla.

p.s. vidim da si jučer pisao, ali ja jučer nisam nikako mogla na forum. Ne znam kaj je to bilo. Da li samo kod mene ili su i drugi imali problema?
Hvala puno. da, jučer navečer se nije moglo na forum, i u potpunosti se slažem da ni ja nebi više htio imati posla s njima.
slavonac1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 16:20   #78
I mojim roditeljima je stigao ovršni prijedlog. Dug od 150 kn, troškovi ovrhe 996kn (s tim da je navodno to već drugi ovršni prijedlog, prvi je bio na 450kn međutim taj nikad nije ni dostavljen na njihovu adresu).

Nakon xy pokušaja uspjeli su ih dobiti na telefon prije 2 dana i dobili su informaciju da uplate 478kn nekakvih troškova (u međuvremenu su podmirili neplaćene račune u iznosu od 150kn) i pošalju kopiju uplatnice. Uplaćeno je i faksirano... međutim od jučer ih je nemoguće dobiti (na bilo koji od 10 navedenih brojeva telefona na njihovoj stranici, čak i Ured uprave ) te uopće nije moguće provjeriti da li su zaprimili potvrdu o uplati i da li je sad plaćeno sve potrebno.
-Ari- is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 21:01   #79
Svi koji ste platili samo dug tj. glavnicu, a eko flor je pokrenuo Ovršni prijedlog i ako je on postao pravomoćan imajte na umu da mogu bilo kada naplatiti kamate i troškove! Tražite od njih potvrde kada se nagađate ili plaćate dugovanje, da je dug podmiren u cijelosti.
fakincina is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.11.2012., 21:15   #80
Quote:
fakincina kaže: Pogledaj post
Tražite od njih potvrde kada se nagađate ili plaćate dugovanje, da je dug podmiren u cijelosti.
To je lakše reći nego napraviti Niti se javljaju na telefon, niti odgovaraju na mailove. A trenutno smo na drugoj lokaciji pa ni odlazak direktno k njima nije moguć.

-Ari- is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 15:01.