Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 27.07.2010., 13:19   #21
Quote:
dady kaže: Pogledaj post
da sve je rečeno policiji,policija je obavila razgovore s nama i s napadačem i to je bilo to,to se desilo u petak znači prije 4 dana koliko ja znam dalje nije poduzeto ništa osim tog razgovora koji je obavila policija.......
Jesu li ti rekli da će biti podnesena kakv prijava? Ili su ti konkretno rekli da neće biti podnesena?
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 13:23   #22
po tom pitanju nisu rekli ništa......

samo znamo da je jedan od ta dva policajca što su obavljali razgovore iz istog mijesta kao i napadačeva supruga i znam da on ima još neke vezice u policiji
dady is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 13:29   #23
Quote:
dady kaže: Pogledaj post
po tom pitanju nisu rekli ništa......
samo znamo da je jedan od ta dva policajca što su obavljali razgovore iz istog mijesta kao i napadačeva supruga i znam da on ima još neke vezice u policiji
Što se tiče "vezica", napisao sam ti nešto o tome.
Što se tiče prijave, vi (kao prijavitelji, tj. supruga kao žrtva i prijavitelj) imate pravo znati što je poduzeto. Odete u policijsku postaju i zatražite tu informaciju. Jedino tako ćete konkretno znati, a ako nećete biti zadovoljni poduzetim, možete se odmah i žaliti. Ili eventualno nadopuniti prijavu.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 23:07   #24
Quote:
dady kaže: Pogledaj post
pa zar napad na trudnicu pred dijetetom nije nasilničko ponašanje i još je izvrijeđati na razne načine i reci joj da će plinskom bocom dignuti sve u zrak....???????????i sve to napravit bez nekog povoda a povod je taj što je ona pomogla njegovim starcima koje je on bacija pod noge i ne ne paše mu da im netko pomogne(ljubomoran)
Pa dobio si odgovor - za prekršaj protiv javnog reda i mira može biti kažnjen sa 700 kuna.

Glede prijetnje, ovakva prijetnja ide povodom prijedloga. Dakle, ako nema prijedloga za pokretanje postupka - ništa od toga.

Članak 129.
(1) Tko drugome ozbiljno prijeti kakvim zlom da bi ga ustrašio ili uznemirio,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do šest mjeseci.
(2) Tko drugome ozbiljno prijeti da će njega ili njemu blisku osobu usmrtiti, teško tjelesno ozlijediti, oteti ili oduzeti slobodu, ili joj nanijeti zlo podmetanjem požara, eksplozijom, ionizirajućim zračenjem ili drugim opasnim sredstvom, ili joj uništiti društveni položaj ili materijalni opstanak,
kaznit će se novčanom kaznom ili kaznom zatvora do jedne godine.
(3) Ako je kazneno djelo iz stavka 1. i 2. ovoga članka počinjeno prema službenoj ili odgovornoj osobi u svezi s njenim radom ili položajem, ili prema većem broju osoba, ili ako je prouzročilo veću uznemirenost građana, ili ako je osoba kojoj se prijeti zbog toga dulje vrijeme stavljena u težak položaj, ili ako je počinjeno u sastavu grupe ili zločinačke organizacije,
počinitelj će se kazniti kaznom zatvora od šest mjeseci do tri godine.
(4) Kazneni postupak za kazneno djelo iz stavka 1. ovoga članka pokreće se privatnom tužbom, a za kazneno djelo iz stavka 2. ovoga članka pokreće se povodom prijedloga.


Quote:
dady kaže: Pogledaj post
sad ispada da će ta osoba proći nekažnjeno,koji je to zakon koji ne reagira ponajprije na fizički napad slabijeg spola potom trudnice,zatim trudnice s malim dijetetom koja triba roditi svaki dan.........kako to može proći nekažnjeno.......
Jednostavno. Nitko ne tuži i ostaje samo mala prekršajna kazna.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Old 27.07.2010., 23:09   #25
Quote:
dady kaže: Pogledaj post
samo znamo da je jedan od ta dva policajca što su obavljali razgovore iz istog mijesta kao i napadačeva supruga i znam da on ima još neke vezice u policiji
I zbog čega sastavljaš teoriju zavjere, ako su ti citirani propisi po kojima se za takvo djelo ne pokreće kazneni postupak po službenoj dužnosti?

Ako vam je stalo da postupak bude pokrenut - pokrenete ga. Bilo bi drugačije da postoji npr. lom nosa s pomakom, onda bi išlo po službenoj dužnosti.
Vojky is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 00:56.