Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 03.10.2010., 16:18   #1161
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
Ja neki dan vodim svoju smizlu u vrtic i vidim bebacicu, najvise 1,5 god, pelene, debeljuskaste nogice, dudau ustima i vuce nekakvog medeka i penje se po stepenicama.
a u pizdumaterinu
pa mi smo bucmasti sa šunkama/pršutima od bokova
imamo pelene
imamo dudu
i vučemo medeka non stop sasobom
(gore napisano je pola vrtića)
ali fetiš su nam stepenice .. obožava ih

jesi ti to moju možda vidla
po stepenicama bez nadzora
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 17:47   #1162
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
mi nismo obilježili stvari
ok, napisali smo ime na cipele, papuče i jaknu
odjeća nam je neobilježena
(najviše zato što se nisam sjetila prikladnog i jednostavnog načina za obilježit ju - etikete uglavnom režem jer su sad svugdje one ooogromne, vezat il slično ne znam..sad prvi put čujem za tu ljepljivu traku, jel se to ne ispere u pranju?.
druga stvar je što ima brdo robce koju je naslijedila od bratića i na kojoj piše njegovo ime pa nemam kam ja još nadopisat njezino)
To je onaj bijeli flaster kojim lijepe zavoje, slicno kao pik traka, samo tanja i mekanija. Kupis u ljekarni. Ne ispere se u pranju, ja znam i po par puta prati prije nego spadne dolje. Ovisi o temperaturi.

LAra nije bila tvoja misica. Bas sam se nje sjetila, ali ova je imala skroz plavu kosicu. Mada je iz vaseg djela...
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 18:16   #1163
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
a u pizdumaterinu
pa mi smo bucmasti sa šunkama/pršutima od bokova
imamo pelene
imamo dudu
i vučemo medeka non stop sasobom
(gore napisano je pola vrtića)
ali fetiš su nam stepenice .. obožava ih

jesi ti to moju možda vidla
po stepenicama bez nadzora
Razmjenite fotke.
__________________
Fuck it!
8472 is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 19:37   #1164
Quote:
La_LuNa kaže: Pogledaj post
mi nasima napominjemo stalno da nam sve obiljezavaju.
uredno ignoriraju.
bojim se da cu jedan dan popyzdit i sama markerom obiljeziti obucu
imamo i roditelja koji ujutro autom dovezu dijete u vrtic u papucama, pa dijete nit nema obucu za van. a dobro znaju da izlazimo van ako je vrijeme okej.
molimo na svakom roditeljskom. molimo kod predavanja djece. molimo preko pisanih obavijesti u kuticu za roditelje. i dalje nas ne dozivljavaju.

DOA, da, zaista stoje na vratima pola sata. i cekaju da nadjem dudu.
jedan roditelj je cak htio usetati i traziti sam dudu. obuven. kriste mili.

meni nije problem odgajati djecu. al fakat. nit najmanji. uzivam u tome.
problem je odgajati i roditelje paralelno
Samo ti obilježi, mislim da će jedino tako shvatiti!!!
Ne mogu vjerovati da dovode dijete od doma u papučama.... o jebenti život dobro da van ga ne dofuraju u piđami pa da ga vi i obučete u vrtiću...

A ovi koji stupče na vratima i čekaju svoje jebene dude zbog kojih u mojoj grupi svakodnevno maltretiraju tete na vratima ja bi ih izula, uvela i rekla nek si izvole potražit dudu svoga djeteta...pa možda i oni shvate da je to ponekad gotovo nemoguće i nek prestanu pravit scene na vratima i nek svoje frustracije od doma ili sa posla ili neznam ti otkud liječe negdje drugdje a ne na ženama koje im čuvaju i brinu se za njihovu djecu...
__________________
Everything happens for a reason...
luna_lana is offline  
Odgovori s citatom
Old 03.10.2010., 22:10   #1165
Quote:
Ani4 kaže: Pogledaj post
To je onaj bijeli flaster kojim lijepe zavoje, slicno kao pik traka, samo tanja i mekanija. Kupis u ljekarni. Ne ispere se u pranju, ja znam i po par puta prati prije nego spadne dolje. Ovisi o temperaturi.
znam na koji se bijeli flaster misli (samo nisam dosad čula da ljudi njime obilježavaju odjeću), nisam bila sigurna da se to ne odlijepi u pranju
nije mi baš neka sreća ako svakih par pranja moram to ponovno lijepit i označavat
vjerojatni bih puno puta zaboravila ili jednostavno ne bi imala vremena za to



Quote:
Ne mogu vjerovati da dovode dijete od doma u papučama....
a zašto je to sad pak tako čudno?
mi smo prošle godine znali d. često dofurat u vrtić u papučama - tad je bila manja i uglavnom se nosila - auto nam je ispred kuće, u vrtiću se može stat odmah do ulaza i često sam ju nosila do auta i iz auta i stvarno ne vidim smisla da gubim vrijeme na navlačenje cipela pa onda na skidanje istih i oblačenje papuča kad znam da neće hodati
lakše ju je onda odmah obut u papuče, a cipelice samo ostavit u ormariću

jedino problematično u ovome što je laluna opisala je što bi zaboravili donijet cipelice
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 00:23   #1166
što se tiče obilježavanja odjeće, nitko nam nije rekao da to trebamo raditi i nikad mu nije falio nijedan komad odjeće.

A vrata, uf. Tako sam ljuta što se u pojedinim vrtićima ostavljaju otključana ulazna vrata.
I nikako im nisam mogla objasniti da zaključaju ta vrata. Pa jel tolko teško?
Sa ulaznih vrata se odmah izlazi na cestu i tu sam bila strašno ljuta.
Osim toga, može svatko bez problema ušetati u vrtić.
Koliko puta je neko dijete samo šetalo po hodniku i normalno da može izaći ako mu to padne na pamet.
pink5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 06:53   #1167
Ja isto nisam oznacila odjecu, niti su me trazili. Ima vjesalicu sa svojim imenom gdje je jaknica. Ima ormaric sa svojim imenom gdje je rezervna robica. Ima kvacicu sa svojim imenom kojom se "spare" papuce/cipele i stoje ispod vjesalice s njenom jaknom (a ionako ima samo 1 par papuca i 1 par tenisica, tako da teta valjda vec zna da je to njeno).

I cemu onda jos i oznacavati odjecu?

Mozda vasi vrtici nisu ovako organizirani?
proab is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 09:08   #1168
Quote:
proab kaže: Pogledaj post

I cemu onda jos i oznacavati odjecu?
odgovorit ću ti, iako ni ja nisam označila odjeću
ali jedna teta s 20 jasličanaca ne može uvijek onog trena kad tvom djetetu skine majicu otić do njegovog ormarića i spremiti ju tamo. nekad ju odloži negdje u sobi ili gdje joj je već zgodnije pa u ormariće sprema kad spavaju npr. u gomili sličnih majici tada bi pomoglo da negdje piše koja je čija (iako nama uvijek dođe prava majica, vjerujem da tete zapamte koje su čije majice, iako to nije njihov posao, da pamte kakve tko nosi majice)

ovisi o organizaciji vrtića, naša trenutna soba je dosta daleko od ormarića, teta treba proći cijeli dio za premotavanje i tad klince ostaviti same - u tom dijelu imaju jednu policu na kojoj često vidim pripremljenu rezervnu odjeću i zapisano čija je - vjerujem da si to pripreme baš zato da ne šetaju svako malo do ormarića i nazad
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 09:29   #1169
Quote:
Lali Puna kaže: Pogledaj post
znam na koji se bijeli flaster misli (samo nisam dosad čula da ljudi njime obilježavaju odjeću), nisam bila sigurna da se to ne odlijepi u pranju
nije mi baš neka sreća ako svakih par pranja moram to ponovno lijepit i označavat
vjerojatni bih puno puta zaboravila ili jednostavno ne bi imala vremena za to





a zašto je to sad pak tako čudno?
mi smo prošle godine znali d. često dofurat u vrtić u papučama - tad je bila manja i uglavnom se nosila - auto nam je ispred kuće, u vrtiću se može stat odmah do ulaza i često sam ju nosila do auta i iz auta i stvarno ne vidim smisla da gubim vrijeme na navlačenje cipela pa onda na skidanje istih i oblačenje papuča kad znam da neće hodati
lakše ju je onda odmah obut u papuče, a cipelice samo ostavit u ormariću

jedino problematično u ovome što je laluna opisala je što bi zaboravili donijet cipelice
A to je , svakih par pranja moras ponovo lijepiti... Ali meni je i to bilja opcija, nego pisati po robi...
Nisam ni ja do nedugo znala da se tako moze oznacavati, to nam je rekla uciteljica kada se klinci isli na more.
Ja oznacim rezervni rubu jer cesto tete posude nesto nekom drugom djetetu, pa cisto da poslije znaju kome treba vratiti. I novu pidamu ili majicu koju mala jos ne pozna. Ili nesto od HM robice koju svako drugo djete ima ( npr. Kitty kabanicu...).
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 09:54   #1170
posuđena roba se kod nas stavlja na ormarić za cipele ispred sobe pa svak uzme što je njegovo
__________________
mogli bismo
Lali Puna is offline  
Odgovori s citatom
Old 04.10.2010., 09:56   #1171
I mi tako nekada, a ponekad teta vrati u ormaric. Ako zna cije je... Ja sam neki dan nasla puni ormaric, jedno 4-5 komada, tude robe u nasem ormaricu. Tata nije imala pojima cije je, pa sam stavila gore.
__________________
mama po zanimanju
Ani4 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 06:44.