Natrag   Forum.hr > Društvo > Pravo > Prekršajno i kazneno pravo

Prekršajno i kazneno pravo Prometni prekršaji, istrage, pretrage i pregledi, zatvor, novčane kazne i dr.

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 15.09.2010., 20:13   #1
Kako saznati da li je policija postupala po pozivu na 92?

Da li je moguće da od policije dobijem kakvo očitovanje o tome jesu li i kako postupili po prijavi prekršaja na 92?

Primjerice, u više sam navrata prijavljivao utrkivanje i buku motorkotača usred noći, ali baš nikada nisam vidio da su se patrolna kola makar provezla nakon toga. Možda i jesu... kako bih mogao saznati jesu li?

Isto tako nedavno sjedim u kafiću i dođu neki na motorkotačima, od kojih par upće nema registraciju. Pristojni i ljubazni dečki, sve 5, samo što je jedan koji nema regu, naravno, došao uz turiranje i vozeći se malo na zadnjem kotaču. Nazovem 92, opišem gdje su, kada su došli, gdje su motorkotači, gdje sjede. Nadao sam se da će makar to mjesto obići neka patrola, jer već bi to bila poruka koju bi ovi bez registracija zabilježili. Unutar pola sata - ništa.

Ako policija već samo pokaže interes, to mnoge potakne da odustanu od asocijalnog ponašanja. To je važan i jednako ozbiljan aspekt uređenog i sigurnog življenja kao i intervencija kada stvar bude gotova. Zato bih volio znati postoji li način da se po prijavi 92 raspitam kako je prijava obrađena?

Zadnje uređivanje tome : 15.09.2010. at 20:19.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 15.09.2010., 21:58   #2
naravno da postoji.

Fino se pismeno obratiš policijskoj postaji, oni su ti dužni jednako tako odgovoriti.
__________________
working class hero...
moril is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 18:39   #3
jbt ko one babe kaj vise cijeli dan po prozoru , gledaju ko kaj radi , di se parkira , zovu pauka i kad ovaj diže auto smiju se na prozoru , valjda se više nemogu jebati pa ih to zadovoljava
tomo88 is offline  
Odgovori s citatom
Old 16.09.2010., 18:52   #4
Tome, šta je tebe točno zasmetalo kod tih motorista ispred kafića? To što jedan nema registraciju? Šta je turira motor?

Ja ću ubuduće svakog motoristu koji ima Akrapovića prijavit policiji! Pa šta on misli da može mene smetat u ispijanju kave??

Al susida koji mlati ženu neću jer eto šta ću se petljat- ozbiljne su to stvari!
__________________
"U paklu je Vrag pozitivna ličnost."

Zadnje uređivanje Katrin : 17.09.2010. at 10:32.
cicamaca is offline  
Odgovori s citatom
Old 22.09.2010., 15:26   #5
Cicamaco, mnogi uživaju u vožnji motorkotača bez da krše niz zakonskih stavaka. Ali mislim da ti to dobro znaš, samo se praviš da tim dečkima svijet nešto duguje.

Quote:
cicamaca kaže: Pogledaj post
Al susida koji mlati ženu neću jer eto šta ću se petljat- ozbiljne su to stvari!
Nadam se da nećeš tako.
tome is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 10:59   #6
ja sam isto motoriste prijavljivao i kroz jedno mjesec dana motoristi i ostali "tjuneri" su isčezli

Jedino me zanima što ako se policija ne javlja na telefon, ili se javlja onako preko ku*ca? Kome to prijaviti?
Zumba44 is offline  
Odgovori s citatom
Old 07.10.2010., 12:43   #7
Quote:
Forum HR kaže: Pogledaj post
... Jedino me zanima što ako se policija ne javlja na telefon, ili se javlja onako preko ku*ca? Kome to prijaviti?
Ako se postaja ne javlja na telefon, nazoveš 192. A ako nisi zadovoljan dojmom koji bilo tko od njih ostavlja, žališ se policijskoj upravi.
drot13 is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor


Tematski alati
Opcije prikaza

Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 02:12.