Natrag   Forum.hr > Društvo > Roditelji i djeca > Dojenčad i predškolci

Dojenčad i predškolci Roditeljstvo korak po korak

Odgovor
 
Tematski alati Opcije prikaza
Old 11.10.2010., 19:36   #21
5 platnenih (u 8, 11, 13, 17, 20) i 1 pampersica(23h-8h)
mijenjajne je prije hranjenja, rutina...jer ne mogu procijenit kad je pelena puna pa da ju moram promijenit, jer niti smrdi niti se on buni
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 21:40   #22
6 platnenih, naravno bude i još koja ako su u čistu pokaka.
Mijenjamo u 7,10,13,16,19 i 22.
Nature is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 21:46   #23
mijenjam po potrebi.. i ne brojim koliko potrošim na dan
__________________
45°46´04"N,15°51´08"E [URL="❦ Odluka o tome da ćeš imati dijete iznimno je važna. To znači odlučiti da će tvoje srce zauvijek koračati izvan tvog tijela.[/URL]
larazg is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 21:48   #24
platnene mijenjam svaka 2-3h ako samo piški, ako se pokaka onda odmah. obično jjoj je gušt kakati u čistu i suhu pelenu
pampersice svaka 3h.

ima noćnu pampersicu koju joj stavim oko 20h i skidam tek ujutro cca u 7h. ako se slučajno pokaka u noći, a to je rijetko, onda presvlačim odmah.
Žabica is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 21:56   #25
5-6 na dan
__________________
Album
pnina5 is offline  
Odgovori s citatom
Old 11.10.2010., 22:35   #26
5-6 kom na dan, beba 5 mjeseci
prva oko 6h, a zadnja u 20h
annyG is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 08:42   #27
ne brojim nego po potrebi - osjetim kad je pelena malo popunjena (opipam rukom) i obavezno čim se pokaka ili kad izlazimo van (i naravno, kad se vratimo doma)
__________________
mama male djevojčice
babebabe is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 11:25   #28
Quote:
kjava kaže: Pogledaj post
prije svakog obroka je presvlačenje( 5), po potrebi ako se ukaka, a tokom noći ne presvlačim.( osim ako nije potreba velika)
tako i mi
ollie25 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:28   #29
Jooooj,najveće traume iz onog kritičnog perioda(prvih 6 tjedana)upravo sam doživljavala s tim mijenjanjem pelena. Svaki podoj je kakio, a bio je, i još uvijek je(sad će uskoro 6 mj.),dosta bljuckava beba,pa su savjeti bili mijenjanje prije podoja. On bi se naravno tijekom dojenja opet kakio, pa opet mijenjanje,pa bljuckanje,a ako ne promijenim imam ukakanu bebu...Joooj,nikako iz tog začaranog kruga!Ni sama ne znam broja tim pelenama.
No,nakon 6 tjedana desio se preporod , kakio je sve rjeđe,pa smo se s vremenom uhodali na shemu: 8 navečer,8 ujutro,12,16...otprilike u to vrijeme.Naravno po potrebi i češće ako se ukaki,ako nekud polazimo,volim da pođemo u friško presvučenoj peleni.
Isprva me grizla savjest da ne mijenjam dosta,a koliko vidim većina vas otprilike ima ovu moju brojku,dakle 4-5 pelena dnevno.Bitno je da bebica nema osipa i da je zadovoljna i sretna.
Manolina is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:52   #30
mi smo na 5 pelena dnevno + kako koji dan kakamo,jer tu nema pravila od kad se dohranjujemo .....nekad kakamo 1 nekad 2 a nekad 3puta....ali neki prosjek je 5 pelena
__________________
4kids on the block 😂
marina.k. is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 13:57   #31
Quote:
larazg kaže: Pogledaj post
mijenjam po potrebi.. i ne brojim koliko potrošim na dan
No hvala bogu da nisam jedina

Inace, ja neam pojma ni koliko puta malac papa... papa svaka 2-5 - 3 sata, pa kolko vec ispadne

Sto se pelena tice, jedina rutina koju imamo je da stavim cistu neposredno pred odlazak u krevet (iako to mislim malo promijenit, pa stavit malo ranije da ga ne razbudim), i neposredno nakon budjenja, obicno bude samo jaaaako popiskena, kakica je samo jednom bila - nisam ni skuzila, jer se on ne buni, da sam skuzila, isla bi ga presvuc bez obzira sto bi ga vjerojatno probudila. Polazim od sebe, ja neb' voljela bit ukakana

Preko dana mjenjamo po potrebi, uglavnom svaka 2-3 sata, jos nisam odlucila ocu prije ili poslije papice, pa bude negdje izmedju hranjenja .. ako cu prije zna se razvristat pa to bude traumaticno za oboje, a ako cu poslije zna bit veliki bljuck, pa radije pocekam nekih sat vremena od hranjenja...

Ako se ukaka, mjenjam odmah
__________________
veliki gmiz
beba gmiz
meow is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 14:07   #32
Quote:
pljucpljuc kaže: Pogledaj post
5 platnenih (u 8, 11, 13, 17, 20) i 1 pampersica(23h-8h)
mijenjajne je prije hranjenja, rutina...jer ne mogu procijenit kad je pelena puna pa da ju moram promijenit, jer niti smrdi niti se on buni
Pljuc nase bebe jedu u sat isto, samo smo mi na pampersu
Moja kaka jednom na dan ili jednom u dva dana, poslije podoja, tada mijenjamo sve i podlogu na kojoj je lezala i cesto se moramo bas okupat...

Zadnje uređivanje rtg1 : 12.10.2010. at 14:14.
rtg1 is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 15:21   #33
Quote:
rtg1 kaže: Pogledaj post
Pljuc nase bebe jedu u sat isto, samo smo mi na pampersu
Moja kaka jednom na dan ili jednom u dva dana, poslije podoja, tada mijenjamo sve i podlogu na kojoj je lezala i cesto se moramo bas okupat...
rodilišni režim
I isto rijetko kaka, a još rijeđe u pelenu, jer on to voli obavit kad se pelena skine
pljucpljuc is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 16:00   #34
da nesto pitam mamice... cula sam da su pampers newborn ono bijelo pakiranje 3-6kg jedne od najboljih pelena za novorođence,e sad posto sam buduca mamica i ne kuzim se nis u to,vidjela sam i neke zelene papmpers isto 3-6kg i naranđaste cini mi se da se zovu sleep and play tako nekako,u cemu je razlika i da li su isto dobre ko i bijele? i da li se ponoci stave neke nocne ili mogu isto one dnevne?
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 18:36   #35
Quote:
OOOOOOO kaže: Pogledaj post
da nesto pitam mamice... cula sam da su pampers newborn ono bijelo pakiranje 3-6kg jedne od najboljih pelena za novorođence,e sad posto sam buduca mamica i ne kuzim se nis u to,vidjela sam i neke zelene papmpers isto 3-6kg i naranđaste cini mi se da se zovu sleep and play tako nekako,u cemu je razlika i da li su isto dobre ko i bijele? i da li se ponoci stave neke nocne ili mogu isto one dnevne?
a sleep and play su jedna jeftina verzija pampersa ali su dobre. nisu loše.
no, ja ipak preporučam newborn za malu bebu jer kakica je tekuća i češće pelena propusti.
__________________
"All I know is the child is my warrant and if he is not the word of God, then God never spoke..."
Death-of-Art is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 19:25   #36
Quote:
SummerNight kaže: Pogledaj post
Isto ovako.
Osim sto u zadnje vrijeme ima naviku navecer, nakon malo cicanja sici u pidjami s kreveta, raditi inventuru na nocnom ormaricu, i posrati se ko vepar u cistu pelenu.
Tako da ju presvalcimo u 8 i u 8 i 20.
O, da... večernje usmrđivanje je posebno draga navika. Koliko god ju držali u popodnevnoj peleni i odgađali to presvlačenje do zadnjeg ne bi li se gospodična "pokakala" (damski, jel), toliko ona drži i leka frišku pelenu .

Od početka sam ju presvlačila svako hranjenje, jer je svaki put kakala. Poslije sam prorijedila presvlačenje na svaka 3-4 sata + još za kakanje ak je bilo vanredno. Sad unazad 6 mjeseci ima 4-5 presvlačenja dnevno, ovo br5 je ono usrano. U jaslicama su malo prerevni pa nekad dođemo i na 6-7.
 
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 21:19   #37
moj papa svaka 2,5 - 3 sata pa mu mjenjam prije svakog hranjenja. Plus ako se pokaka van rasporeda. A buduci da mi se najvise voli pokakat kad je gol na krevetu i prije neg mu uspijem ubacit pelenu, cesto se s njim i mama presvlaci.
mybabyborn is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 22:02   #38
Quote:
imi18 kaže: Pogledaj post
moja isto ima 14mj, ja mijenjam 4-5

ujutro oko 7, 8
prije spavanja oko 11, 12
popodne oko 4, 5 (nakon spavanja i papanja i igre, jer se obicno tokom popodnevnog spavanja ne popiski bas puno)
onda je vecinom u toj peleni do spavanja, oko 8

edit: naravno ak se pokaka negdje izmedju, to odmah mijenjam
Evo i mi isto ovako, identično. Ava ima 11 mjeseci.
mayabela is offline  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 22:23   #39
imali smo i do 13 presvučenih (platnenih) pelena dnevno
onda sam skužila da se meškolji neposredno prije piškenja pa sam je sjela na tutu prvi put sa 6,5 mj - i pogađate, napunila ju je, i s jednim i s drugim
uglavnom, otad redovito kaka u tutu a piški svaki put kad je sjednem, pa je mijenjanje pelena bilo svedeno na minimum..riješila ih se prilično rano
ivanalu is online now  
Odgovori s citatom
Old 12.10.2010., 22:36   #40
Quote:
Death-of-Art kaže: Pogledaj post
a sleep and play su jedna jeftina verzija pampersa ali su dobre. nisu loše.
no, ja ipak preporučam newborn za malu bebu jer kakica je tekuća i češće pelena propusti.
tnx. znaci ipak onda te newborn premium care
__________________
Pas je jedino biće na svijetu koje te voli više od samoga sebe
OOOOOOO is offline  
Odgovori s citatom
Odgovor



Kreni na podforum




Sva vremena su GMT +2. Trenutno vrijeme je: 19:58.